Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:11



Това което ми казаха, а то хич не е много е - че има ракови клетки в излива на плеврата на белия дроб-аденоклетки и много метастази в черния дроб, дори метастазите били повече от самия дроб. Болестта била толкова напреднала че не можело да се уточни къде е огнището, би могло да бъде и в щитовидната жлеза. Искаха преди химиотерапията да правят операция ВАТЦ/залепване на плеврата на белия дроб или нещо такова/, но след кардиологични прегледи установиха че сърцето е с занижени стойности и дишането е 50 процента и не би издържала упойка. Поради тази причина и биха инжекция бльомицин. Вчера в онкодиспансера химиотерапевтът към който ни препрати лекуващия лекар каза че химиотерапията би могла да я довърши, т.е че трябва добре да се обсъди дали има смисъл. Каза също че на запад дори не се предприемало никакво лечение при това състояние/дали имаше предвид че трябва да я оставят да си умре

/
Сега чакам другия понеделник...все чакаме нещо, а майка ми постоянно лежи и от най-прости движения се задъхва и кашля. Ще полудея..нищо не разбирам



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:20



ние също стояхме пред същите дилеми-да правим ли химиотерапия или не,какво да пие и т.н.в крайна сметка решихме да не правим химиотерапия,защото лекарите казаха,че така или иначе няма да подейства.пробвайте някакво алтернативно лечение-вземете натанал,инжекциите на хаджиев.няма много варианти,а решенията са трудни...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:30



Ясно ми стана вече че няма много варианти, но ме е яд че дори и малкото такива няма кой да ти ги предложи, в смисъл че според мен това е задължение на медицинското лице, а пък вече решението да се вземе от пациента и близките му. Ние с майка ми сме само двете, нямам баща нито пък братя,сестри роднини, тя е мн уплашена, а това че може би аз ще трябва да взема решение ме стряска ужасно, защото после ще се обвинявам за последствията, а те според мен не са оптимистични..каквото и да реша.
Виждам че тук сте доста наясно с лечение, медикаменти, и т.н с което аз не мога да се похваля.





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 18:05



искам да споделя мнението на официалната медицина за тази ваксина на спартак хаджиев!!!
Това което на мен ми каза доктора е че е абсолютно същата като ваксината калгевакс мисля че се казваше.Бецеже също и викат.Води се имунотерапия.Поставят такава ваксина в онкологиите абсолютно безплатно.Доктора ми каза че ако искам може да поставят на майка ми без пари.И аз естествено исках.Но когато майками отишла да и я поставят и сестрата която правела имунизациите я попитала какъв и е рака и когато разбрала че има метастази отказала да постави тази ваксина,защото според това което е учила тя това е крайно противопоказно.Искала е да има подпис на доктора,защото тя не би поела такава отговорност.Тогава така и не поставихме ваксината защото майка ми отказа и каза че когато са и сложили към декември месец тази имуно терапия от тогава е познала да кашля.Тя смята че разсейките и са се появили от тази ваксина.Това разбира се може изобщо да не е вярно но ..........аз не посмях да я насиля.Всеки решава.Възможно е и да помага на някой.Всеки решава........може на някой да помогне.
До колкото знам. Не съм сигурна се вкарват по слаби ракови клетки с цел организма да си изгради защита срещу тях,но това се прави само при силен организъм,когато тумора е изрязан.Не когато има разсейки.Но пак казвам не съм сигурна.Просто споделям какво ми се случи.Всеки рашава....и никой не знае кое е най-добре за съжаление.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 18:08



винаги ще остане съмнение дали си направила или не всичко...аз още се чувствам така,но може би не трябва.вземете все пак натанала и вижте как ще подейства-след като лекарите не предлагат друго...не смея и аз да ти дам съвет...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 22:13



маика ми е с подобна диагноза. пдеди три години и изрязаха лявата гърда. сега е с разсеики в дясната и меките тъкани на грудната стена. засегната е плеврата. има изливи в белия дроб.много е отпаднала,и трудно диша (задух).проведохме три химиотерапии с фарморубицин, без голям резултат. на 15.06 имаме записан час за вливане с навелбин. ако някои знае нещо за препарата моля да пише.от три години се борим и ходим по болници.ако има нещо питаите.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: aнr]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 22:31



трябва да питаш защо не ви изписват таксотер.Преди де се премине от фармарубицин към нивълбин трябва да се опита с таксотер.Лошото е че таксотер се изписва поименно с протокол и се одобрява от специални комисии.
Питай и настоявай за таксотер то е много добро лекарство въпреки че на майка ми май не подейства.Едва след него ни предлагат нивелбин



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: kaт]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано14.06.06 03:32



Ако мога да помогна с нещо тука съм.Наблюдавам ви,чета и се мола за вас.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: nano]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 10:02



Нано благодаря, ще купя натанал и ще опитаме, а знаеш ли откъде мога да го купя, разбрах от тук че в бели брези го има, но къде точно? Ти откъде го купуваш?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: aнr]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 10:22



Изливите на майка ми ги източват вече за 4 път, пълнят се с около литър за седмица, мин седмица и биха бльомицин и казаха че това трябва да спре да се пълнят с вода, в понеделник ще я гледат на ехограф за да видят дали се е събрала пак вода. Три години ми се вижда ужасно дълго време, ние ходиме вече втори месец и полудявам, незнам дали ще издържа да я гледам в това състояние години...незнам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.