Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Вода в белия дробнови [re: kalos]  
Автор nelidz (член)
Публикувано27.01.07 21:30



Здравейте! Сега доктор беше в нас и каза, че в дроба на баща ми има вода от основата до върховете, в двата дроба по-точно.Много се шокирах, оказа се, че и друг общопрактикуващ лекар е казал същото преди два дни.Днешният каза, че сигурно има разсейки и там.Та това нещо е обхванало вече всчики важни органи

Има и нещо като бучка, която е удължена и прилича на кост в областта на корема, миналата седмица я нямаше.Кажете ми за водата в белия дроб, изчетох всички постинги в тази тема.Възможно ли е да се установи със слушалка?Каза ни, че нищо не може да направим, евентуално в болница-флурантрил, урбазон и още нещо.Баща ми се изморява като диша, защото има много секрет на гърлото, който не може да изкара, тъй като няма сили да се изкашля.Като лежи и спи и се чува едно свирене.От три дни не е ял, пие само чай, единствено днес почти половин пюре.Последната рентгенова снимка е от м.ноември и е ок.Скоро пи антибиотик с тавипек.Каза, че исърцето много отслабнало, вените са изтъняли и го боцка 4 пъти докато накрая успя.Сега тече глюкозата, после и малко соли.Благодаря на всички вас!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор *jull* (())
Публикувано27.01.07 21:42



Миличка, не е ли възможно да се консултираш с доц. Филипов?



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.01.07 21:43



Нели, миличка, кураж!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано27.01.07 22:47



Kalos, Весето не чете случайно. Весето чете всичко и нарочно

с изключение на латиниците-шльокавици
Влез в "Справочника", първата тема на първа страница. Там има изнесени няколко теми да рака на белия дроб. Отваряй темите на пълен преглед /иконките горе в дясно/ и прегледай. Друга насока не мога да ти дам. Надявам се хората, сблъскали се с тази диагноза да ти пишат. Те могат да те посъветват най-добре. Аз може да чета всичко, но не бих си позволила да давам съвети в област, която не познавам.

Във форума има много писано по темата, затова е нужно търпение да се прегледа всичко. Не ни се сърди, но понякога, хората уплашени от диагнозата пишат малко хаотично. Плюс това ние сме си едно голямо семейство и си разменяме не само рецепти и съвети, но и шегички за разведряване....
Това, което аз опитах и успях да направя е да събера всичко на едно място и по-лесно да намирате темите, които ви интересуват.

Важното в момента е да се успокоиш, да мислиш трезво, за да можеш да анализираш информацията, която е тук, и да вземеш правилното решение.

И пиши, където искаш. Даже направо си отвори нова тема за рака на белия дроб. Другите са доста обемисти, така че няма проблем да си отвориш и нова.

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 27.01.07 22:50.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: *jull*]  
Автор nelidz (член)
Публикувано28.01.07 14:52



Джул, днес се чух с него.Каза, че трябва да се направи снимка на белия дроб, само така може да бъде сигурно.И аз така мислех.Евентуално ако има, диагнозата ще е плеврит и трябва пулмолог да направи пункция и да източи водата.Много мил и внимателен.Само незнам как ще я правим тази снимка, той няма сили да се повдигне от леглото даже.Добре че днес хапна малко попарка и му хареса.Сега пак ще опитам и после с пюренце.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано28.01.07 16:07



Нели, аз съм тук от няколко дни. Влязох в този клуб, за да потърся помощ.
Проблемът с майка ми e подобен, не смея да кажа същия, защото не съм запознат с причината за мъките на твоя баща. Това , което със сигурност мога да ти кажа е, че непременно трябва да се направи снимка на белия дроб. Тази, която имаш вече не е актуална, тук заболяването се развива много динамично и само един добър специалист би могъл да се произнесе какво точно трябва да се прави по-нататък.
Майка се скъсва от кашляне и храчки, сега е в Пирогов, закарах я по спешност, просто нямаше къде другаде в тоя момент, защото вдигна прекалено голяма температура и щеше да се задуши. Вече и правят втора пункция в рамките на 10 дни, но друг вариант - казват докторите, засега няма.
Далеч съм от мисълта да ти създавам допълнителни тревоги, но бих те посъветвал да не губиш никакво време. Желая ти успех!
Споделяй как се развиват нещата, мисля че можем да сме си полезни.
Пиши,ако искаш на майла - lusieyes@abv.bg



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:56



Nelidz, през месец ноември майка ми беше с излив на левия бял дроб/хидропневмоторакс/. Заморяваше се при най-малкото усилие и движение. Източваха 10 дена течността , но не успяха да направят слепване на плеврата. Насочиха ни /с направление/ към СБАЛББ-Клиника по гръдна хирургия-София, бул."Акад.Иван Гешов"19. Завеждащ клиниката е доц.Петров.
Там всичко мина успешно, но за жалост откриха атипични клетки в излива и окръглена формация в ляв хилус

.
Струва ми се, че там трябва да бъде прегледан баща ти, но не знам как можеш да го предвижиш. Майка ми казва, че в клиниката са й правили снимка на дроба в самата стая без да става от леглото. Най-малкото за това можеш да проучиш възможно ли е вкъщи да бъде направена.
Успех ти желая, дано да съм ти помогнала малко.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 03:00



явно има излив.в тези случаи се прави пункция.с игла се пробива му ребрата от към гърба.вкарва се упоика и след това се евакуира /изсмуква/ течността.процедурата се понася добре защото бързо облекчава дишането.ние правихме доста пункции.защото се получаваше излив за 16 дни.добре е след процедурата със същата игла да се вкара блеоцин.препаратът има цитостатично деиствие и спомага за намаляване на изливите.успех



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: tsony]  
Авторsorsha (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 03:23



Нели, при нас ситуацията беше подобна. След краката и коремът, водата бързо започва да пълни и белия дроб. При нас беше по-сложно и се оказа, че не може да се направи пункция заради големия недостиг на белтъчини / а при този начин на "източване" на вода с пункция, те също се отнемат от организма/. Но пък фуросемидът/ на хапче и с инжекция/ и спиронолактонът постигаха същия ефект. Колкото до "измерването" на водата в белия дроб, при майка беше извършено вкъщи-лекарят беше донесъл необходимата апаратура и нямаше проблем да се види на място. Също така беше се подготвил вкъщи да направи пункция, но след като се запозна подробно с изследванията се разбра, че това не е препоръчително при нейното състояние. Вярно, беше взел доста апаратура, но не е невъзможно.
Успех и много вяра!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: sorsha]  
Автор kattt_1 (непознат)
Публикувано29.01.07 09:24



сорша как разбрехте че краката и корема се пълнят с вода?
На майка ми сякаш и се подуват глезените и коремчето и е май по-голямо.От какво се получава това и има ли някакъв начин да се пооправи?Вие бяхте ли предприели нещо?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.