Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 23.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: мисля да намаля споровете с тебнови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 14:39



Аз като си купих първата западна кола ако знаеш кви дупки имаше по праговете

ама кво клупих нови прагове, завариха ги грундираха ги, намазаха го с нещо против корозия и не мръднаха повече.Това ако искаш да ми кажеш, че западните не гниели
а намалянето на "споровете" е разбираемо. в един миомент на опонента му свършват аргументите и кво да направи друго?



Тема Re: ти сериозно ли си написал това?нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 14:47



Имах щастието цели 8 години да бачкам в АЕЦ "хванах" последните години когато бачкаха всички блокове. моля те не зачеквай и тая тема като аски кода


Реактора е ни повече ни по-малко от един чайник. Там е важен материала и заварките. На мен лично ми е вършел заварки аргончик българин от АЕЦ. Ми то само като го гледаш шева виждаш, че е произведение на изкуството , не ти требе ренген за да разбереш, че няма шупли
П.с. Не не знам кой е произвел генератора в ПВЕЦА. Обаче знам, че лагерите на турбините в старите блокове бяха пред разпад като ги пуснеха цялата сграда вибрирашеа вътре беше като в стара немска подводница от ВСВ- висат тръболяци, излиза пара,а звуиците ах звуците имам записано с телефона но не знам къде съм затрил записа беше направо "адски"



Тема Re: Ако една държаванови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 14:56



Сериозно ли "мислиш" така? БДС значеше, че ако си решил да произвеждаш нещо то трябва да отгоааря на стандарт. носиш, изследват и ти дават "амин" да продаваш.а не да се "самосезират" след като изпуа некой или некои


а вече текущия контрол наистина освен на случаен принцип е и по сигнали ама това е за да се види дали се спазват изискванията. БДС беше като сертификат, че не си мошенник и няма да утрепеш потребителяПревантивен контрол демек. според тебе и такива като тебе такова нещо не требе, ако некой изпука ок ще сиугнализираме. Ама ако се трови бавно няма как да се разбере



Тема Re: ти сериозно ли си написал това?нови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.12.17 15:00



Не си казал, не сме те зачекнали и за АЕЦ-а. Тук на експертно ниво сме много добри!

Малии, като си представя, че тия и Белене искат да правят...

***

Тема Re: ти сериозно ли си написал това?нови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 15:04



Ти като наясно с матряла можеш да ни обясниш за АЕЦ "Пакш"


Иначе то е ясно като бел ден без аналнизите на БАН МАН, че след като имаме оборудването всеки ден е неизмерима загуба и от към пропуснати ползи и от незнайя ефеклт и качество на "консервацията".



Тема можешенови [re: Amateur]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано04.12.17 15:41



Батенце, ти и подобните с мислене формирано от пропагандата и от средата си на възпитание в едно дебилно общество при т.н. псевдодемокрацията, никога няма да разберете защо спираха тока. Спираха го заради милиони долари които печелеше България изнасяйки ток, а просто не се покриваха върховите нива на електропроизводството, понеже имаше работеща ппомишленост. Сори но сте грешка на системата, която в сегашния вид не е по-добра от предишната. Човекът правилно ти каза, бяхме на нивото на Чехия, по-напред от Полша и Румъния и на едно ниво с Унгария леко изпреварвайки я по основни показатели, като производство на енергия например, въпросът на който такива като теб ще си заравят винаги главата в пясъка, е защо въпросните държави отдавна забравиха прехода и вървят напред, а ние още не можем да достигнем нивото от 1989 и до 2050 не се предвижда да го стигнем. Нищо лично приятелче.

Редактирано от persone-48046 на 04.12.17 15:43.



Тема а кажете????нови [re: croesus]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 15:45



Защо бехме такива тъпанари през 90 те? защо се занимавахме с "яростния" антикомунизъм на едни хамелеони които преди 10 си бяха прости, безгласни бурмички от комунизма? Защо дадохме мегдан на някакви дегенерати останали в 40 те години като начин на мислене (тука включвам разни безенесари и даже Дертлиев който впоследствие еволюира човека)? За що се занимавахме с глупости когато икономиката и държавата реално пропадаха та в един момент да се молим на Полша да ни изпраща жито ебаси! Полша която преди няма и 15 години (гледано от тогава) ние спасявахме от глад с консерви и топли дрехи?????

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 15:47.



Тема виждаш ли, направих те щастливнови [re: Crazy Space]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.12.17 15:46



Ти си помисли, че се отказвам, защото ми свършиха аргументите.
За да има пренос на информация трябват предавател преносна среда и приемник. Но приемникът трябва да разбира модулацията или кодовата таблица. Ако приемникът не разбира - той не приема информацията





Тема Re: Две неща които наистина мразех от душанови [re: Crazy Space]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано04.12.17 16:00



Крейзи, аз пък мразех комсомола и БКП именно заради системата. Защото издигаха предани на партията тъпаци ченгенца, доносници и боклуци. Подтискаха частната инициатива и това да могат умни и талантливи хора да прогресират напред. Понеже мога да сравнявам двете системи, мога да ти кажа, че сега е същото, даже по-зле и хората, които тогава дърпаха конците сега са същите, маскирани в основните политически партии борещи се за "демокрация", евроатлантически ценности и т.н. Опитвам се дълго време да си отговоря на въпроса защо ние не успяхме, а други по-зле от нас, като Румъния дръпнаха много напред. Въпросът е комплексен, зависещ от много фактори външни и вътрешни. Това са същите фактори, които не позволиха на България през 1912 - 13 година да стане Велика държава - Външни и Вътрешни. Наистина много зависи от нас като общество - няма по крадливи властимащи от нашите, но това зависеше от нивото на службите и наличния капацитет от критична маса на достойни патриоти офицери милеещи за Родината и нейният напредък. Когато основната маса мисли само как да се изживее като Дон Капон или дон Корлеон резултатите са това, което виждаме. Може да се смеехме на румънската секуритате едно време за примитивния и начин на действие и побоища, но тя не допусна грабеж на основни фондове в Румъния какъвто се случи у нас. Вторият фактор Външният - у нас винаги е бил много силен. Т.н. Велики сили. Просто наистина България е на важен геополитически кръстопът, където се срещат интересите на всички Велики сили, затова не ни позволиха да живеем в една сравнително голяма България в етническите си граници, защото завардвахме важни комуникационни ипътища и ъгълчета, бяхме прекалено големи русофили, а то нямаше как при положение, че те ни освободиха, а и нашият елит поради горната причина и на липса на критична маса от всеотдайни честни патриоти на делото, никога не е бил на ниво, за да усети готвените ни капани от съседите и въпросните Велики сили. Само един самоубийствен пример, когато полк. Каварналиев е защитавал Кукуш от нападащата гръцка армия, нашите търговци снабдители на арията са ни пробутали фалшиви снаряди и патрони и просто нашата армия не е имала с какво да стреля по гърците.

Редактирано от persone-48046 на 04.12.17 16:20.



Тема Re: виждаш ли, направих те щастливнови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 16:16



ти не предаваш никаква информация като истински предавател. ти преди 10 ноември и сега си просто кюнец, рупор който предава облъчванията на властта



Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 16:17.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.