Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: croesus]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.12.17 10:13



Тази твоя графика чупи тъпомера! В смисъл, че няма нищо общо с реалността. От една страна сме ги спукали индустриално (сигурно за това спираха тока), от друга, както сам твърдиш "след 1985 нещата прогресивно тръгват на разпад и цените започнаха да се увеличават". И сега, аз като по-прост не мога да преценя гот ли ни е било през 88-89 или не ни е било гот. Или викаш, да не мешам баби и жаби.

***


Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 12:21



Пич тока го спираха понеже имаше индустрия която гълташе адски ного ток освен това беше супер евтин и практически всички в градовете с малки изключения където имаше парнпо се грееха също на ток. И този проблем щеше да бъде решен окончателно със строежа на 5 и 6 блок на АЕЦ козлодуй които и се построиха 5 със светлинна скорост, а 6 се дострои след 10 ноември.
Графиките обикновенно не лъжат, те са безчувствени но показват реалноста обективно.



Тема Re: Образование преди 1944нови [re: Shtrkot]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано04.12.17 12:28



В отговор на:

През 1989 г. всички бяха грамотни.....



Когато отидох да служа през '92 искрено мислех, че е точно така. За мен беше истински шок да видя хора, които не можеха да пишат или сричаха, когато четат.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Глей чешката графиканови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 12:28




Е за топва говорех. Зашо тия не пропаднаха,а продъулжиха?Ето го простото обяснение защо българи ходят гастарбайтери в Чехия,а не обратното

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 12:34.



Тема И още по красноречивонови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 12:39




Сравнителен анализ. който има мозък да "чете "графики мисля, че се учеше в 5-6-7 клас. Всякакви епитети и цветисти етикети падат низ вода както казват фиромите. кой кой е с една графичка.
П.с. Малка разшифровка за неграмотните:
фиром е дното:)
Ние водим на косъм пред сърбия.
Унгария ахааа да стигне нашите нива от преди разпада.
Чехия и Полша са дръпнали резко нагоре когато ние падахме в бездната.

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 12:42.



Тема Re: Ти доказваш моята тезанови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 12:47



Кво да спреш? От що е готино развитието на БГ си духнал в Унгария която вече е стигнала нашето ниво от 1988

Що не си останал тука да гребеш с пълни шепи от успехите и благодата? Що духна?

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 13:07.



Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.12.17 12:51



"Графиките обикновенно не лъжат, те са безчувствени но показват реалноста обективно."

Върнете ни парите! Графики всякакви има. Може да са напълно манипулирани (на соц-статистиката не вярвам), може да са само леко напудрени, точно, колкото да излъжат човека, може да са извадени от по-общ контекст и т.н. Последните 2-3 месеца от казармата - 87-а - бачкахме в "Кремиковци" и си спомням, как драпахме муде по цял ден (барабар с останалите работници).
Навремето, тук във форума ми обясняваха и ми представяха статистики от ООН-ето как в Куба качеството на живот било по-добро от в България, и как здравната им система къртела мивки. При положение, че всеки поне малко запознат с живота на Острова на свободата (по една случайност аз съм такъв) знаеше, че в болниците нямат вода, тока им го спират като на дискотека, че за да си извадиш зъб без да ти побелеят косите първо трябва да си набавиш обезболително от някъде на черно и т.н. Ама те в Куба крият и като някоя заблудена акула нападне човек, че да не си развалят туризма...

***


Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 13:03



Тия графики са над личните драми. ако са те сгазили в САЩ нали се сещаш, че ако си останал жив в Камбоджа субективната ти оценка би била, че в САЩ е ада,а Камбоджа е много напред

Много си се изнежил нашите предедовци да не би да им вадеха зъбите с упойка? Нали каза, че си обичал да си пийваш? Ако добре се упоиш сам преди зъбовадене може и нищо да не усетиш. Разбира се показваш на зъбара кво да вади преди упойката

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 13:04.



Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.12.17 13:25



"Тия графики са над личните драми"

Да де, ама ако две ролки тоалетна хартия струват 1,50 долара, а заплатата ти е 15 долара и се чудиш за задника си ли да мислиш първо или за предника, това лична драма ли е или статистика? И кога съм казвал, че обичам да си пийвам? Пия с отвращение, и само като има повод. Е, поводи се намират отвреме-навреме.



***

Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 14:11



Тия графики както се опитах да ти обясня хващат всички параметри а не само някои и са над личните драми. Ето аз по тая графика ти обясних що си духнал в Маджария то кво да ти обяснявам видно е от всеки който може да чете цифри


Всъщност ние с тебе за какво "споорим"?
Аз не ти доказвам, че соца е бил нещо супер-дупер или, че требеше да остане до днес. От една страна пиша разни реални факти мои лични спомени от това време.
От друга ми е крайно неясно защо държави които бяха малко пред нас като любимата ти унгария, а други и далеч зад нас сега са пред нас?Защо ние не надградихме постиженията на соца,а пропаднахме?




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.