Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Категорично искам да разсеянови [re: Crazy Space]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано02.12.17 17:55



Теориите на конспирациите, че този модел ни бил наложен от америоканците.
Дивотиите ги сътвори българския манталитет който си взе по една крава от кравефермата, модерно съпоръжение за стотици и милиони тогавашни левове разсипа и му изпокраде и керемидите.Кравите продаде и почна да обработва малки парчета земя като в началото на 20 век само, че с трактори ЮМЗ. Това в един момент доведе дпо колосално пустеене на земята. Сега се вихрят едри мутренски групировки които сеят жито и слънчоглед за субсидии.Земя която може да ражда, грозде и картофи, пъпеши и дини всякакви зеленчуци и е годна и с изградени канали за напояване за разлика от Добруджа където няма вода.
В промишлеността където наистина имаше големи заводи които нямаха бъдеще и трябваше да бъдат закрити в други по-малки поради некадърен мениджмънт и прекаленото чакане се разсипаха фабрики които модернизирани днес можеха да дават работа на много хора за много добри заплати.
И там разбира се никакви американци не са виновни.
Не, че искам да "защитавам" американците и те хората си гледат интереса и успяха да ни пробутат идиотиите с тецовете например ама то не е луд който яде баницата а тоя който му я дава!



Тема Re: Обективно за 9 септемвринови [re: Amateur]  
Автор Ганьо Балкански (член)
Публикувано02.12.17 18:08



Вярно е за студената вода, парното(който го имаше) и градския транспорт. Извън това за смешни цени не се сещам.



Тема Начина на демонтажнови [re: Crazy Space]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.12.17 18:20



на комунизма и това което последва след него беше направено вероятно по най-малоумния и кофти за страната начин
Малко съм съгласен. След падането на берлинската стена България ми изглеждаше като ученически клас, който е изоставен от учителя с пръчката (намеквам за песента на Пинк Флойт - Стената, въпреки, че ти май написа, че музиката не те е влечала) и децата хвърляха хартиени лястовички, викаха и т.н., но никой не смееше да излезе от стаята, може би за да не срещне директора.
Ние направихме "Тъй дългото сбогуване"

и на три пъти БКП (БСП) печели избори.



Тема youtubeнови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.12.17 18:41







Тема Re: Категорично искам да разсеянови [re: Crazy Space]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано02.12.17 18:56



Дивотиите ги сътвори българския манталитет който си взе по една крава от кравефермата, модерно съпоръжение за стотици и милиони тогавашни левове разсипа и му изпокраде и керемидите.Кравите продаде и почна да обработва малки парчета земя като в началото на 20 век само, че с трактори ЮМЗ.

Де да беше и с трактори. У неше село оряхме с коне. И все още е така. Иначе аз си взех моторна фреза 7 к. с. та поне не плащам за оране с конска тяга.



Тема Re: Начина на демонтажнови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано02.12.17 19:05



Не ме влечеше сръбското имаше около мен хора които бяха направо манияци и така се вживяваха какво искал да каже поета

По-къснои ме увлече предимно хард-рок и неви метъл но ме кефеше и Депеш мод макар и да не си го признавах даже да съм участвал в ръкопашни схватки метъли срещу депешариКолкото до това, че БСП печелеше избори аз това го виждам не толкова като заслуга на БСП колкото като некадърност и преиграване на СДС, ако знаеш колко хора отвратиха с ядноста и злъчноста си не към БКП която на много хора им беше през крачола,а към малоумното на моменти обясняване как са живели тия хора. Че ние не бяхме малоумни то не бяха минали и 5 годиниОсвен това пое курс към див капитализъм, Пазара щял да регулира всичко. е видяхме как без правосъдна система и без държава която строго да следи за правилата частниците вместо към технологии и честна конкуренция се втурнаха към бърза и престъпна печалба без никакъв икономически ефект като цяло освен техните дребни огризки които изкараха от затриването на заводи и нарязването им.За селското стопанство също говорих до какво доведе "връщането на земята в реални граници".За паразитите реститути които взеха една собственост и не инвестирайки и 10 лева я пуснаха под наем какъв ефект даде на икономиката освен, че загроби наемателите о да им дават немалък дял от печалбата си? Един чешки преход или дори словашки би бил далеч по-добър за страната ама няма как да променим факта, че тук не живеят чехи или словаци



Тема Re: Категорично искам да разсеянови [re: cumanich126454]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано02.12.17 19:17



Вие явно не сте били земеделски регион тука дадоха префернции на бившите текезесари и тия си взеха тракторите много изгодно имаше много машини останали от соца, повечето естествено бързо се разкапаха,а и те бяха предназначени за големи масиви,а не за некви селски ниви по 2 декара.Магарета се ползваха само за лозя където трактор не може да влезе и за градините където ползването на трактор е безсмислено защото мястото е малко. Но сега се ползват мотофрези все пак да храниш едно магаре цяла година за 5 магаречаса труд не си струва,а и старците измряха.



Тема добренови [re: Crazy Space]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.12.17 19:49



Ти пишеш, че виновни за провала на СДС са СДС. Аз имам друго мнение. Виновни за преврата срещу СДС са Желю Желев и Ахмед Доган. Виновен за изчезването на СДС от политическата сцена е Костов. Тове си е мое мнение, не очаквам другите да си го преместят





Тема Re: добренови [re: mak ot Sofia]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано02.12.17 19:59



Желев беше един от малкото читави в СДС но тогава на СДС не му трябваха дървени философи,а практици каквито той нямаше. Некви дървени яростни антикомунисти които само плюеха и казваха как капиталистическия господ ще слезе от небето и ще дръпнем. Обаче слезе криминалния господ и под мотото дайте да изгоним държавата и да я минимизираме натвориха невероятни простотии, честния частник не дойде,а малкото което дойде беше принудено да плаща на разни рекетьори и политически рекетьори.Иначе да реално доган свали правителството.Обаче за да зависи от доган това правителство виновни са си СДС които наистина с реторика и малоумие отблъснаха много хора да гласуват за тях.Костов се самоуби сам. Реши да не допуска царя да става президент тоя като не можеше да стане президент и която функция практически би му паснала като на свинче звънче реши да спасява българите за 800 дни и Костов утече по крайно глупав и самоубийствен начин. той имаше много кусури в които не искам да се впускам ама сравнен с мадридския картоиграч е класи класи над.
П.С. На костов грешпката му се оказа чисто тактическа. Стратегически сбирщината СДС като коалиция от разни малформанти нямаше никакво политическо бъдеще.Е бат боко акто виждаш гази с партия не с лабави коалиции


Редактирано от Crazy Space на 02.12.17 20:07.



Тема е, тук с много не съм съгласеннови [re: Crazy Space]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.12.17 20:13



с теб. Ама на цвят и на вкус товарищи нет



Редактирано от mak ot Sofia на 02.12.17 20:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.