Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: „Разказва: Анка Герова-Костова от Стрелча:нови [re: croesus]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано13.09.17 19:35



Баси! Я по-добре кажи защо "в сливенско са убити 30 горяни", след като си имате паметник с изписани имена на 41 загинали горяни от Втора сливенска чета?



***

Тема Re: „Разказва: Анка Герова-Костова от Стрелча:нови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.09.17 19:44



Част от тези хора са всъщност заловени и убити в Белене.



Тема Re: „Разказва: Анка Герова-Костова от Стрелча:нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (божидарист)
Публикувано13.09.17 19:46



Случайно поаднах на един сайт "Форумът". Та там намерих материал за жертвите с един момент който ме заинтересува:

Костадин Мавриков, политзатворник, съблича труповете на избитите от него дорковци [от с. Дорково] при Черния мост.



Понеже майка ми е от Дорково и познавам донякъде местните работи, то за първи път чувам за избити дорковци в тези смутни времена. Обещах си да проуча. Но пак от същия сайт попаднах на друга статия с друго твърдение относно случилото се при Черния мост:

Костадин Георгиев Мавриков, политзатворник от Чепино, роден през 1921 г., после, през 1955-1956 г. е член на Околийския комитет на БКП във Велинград. Ръководи бригада от екзекутори при Черния мост на 3 октомври 1944 г.; екзекутира Любчо Джамбазов от Лъжене



Тука дорковците ги няма, а се появява един от Лъджене?



Тема нормално разпределениенови [re: Amateur]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано13.09.17 19:52



има един математик, името му е Гаус. Измислил една формула, която ако се начертае прилича на камбана. Гяволията на тази формула е, че числото е е на степен 2 и не може интеграла да се решава с известните на математиката средства от преди 60-100 години.
Да се върна на заглавието на теммата. Обективно. Ама не е. Обективно означава върха на вероятността.
След като имаме противоречиви данни за бройките (между 2000 и 30000), Гаус казва (ама е много прав) че обективно максимума е някъде между тези данни





Тема Re: „Разказва: Анка Герова-Костова от Стрелча:нови [re: croesus]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано13.09.17 19:53



"Част от тези хора са всъщност заловени и убити в Белене."

...на 1 срещу 2 юни 1951 г. Втора сливенска чета, наброяваща 106 души и ръководена от Георги Маринов Стоянов – Търпана, влиза в тежко сражение с въоръжени части на МВР и армията, възлизащи на 13 000, като при сражението загиват 40 горяни.

Заловените трябва да са останалите 66 души.
***

Редактирано от Amateur на 13.09.17 19:55.



Тема Re: Обективно за 9 септемвринови [re: komitaO3126319]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.09.17 21:21



И аз си мисля, че конфликта в България след 1919 е по-скоро между някакви класи. Придобива комунистическо-фашистко/монархическо противопоставяне, заради политическата конюнктура тогава.



Тема Re: нормално разпределениенови [re: mak ot Sofia]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.09.17 21:26



Ееее, г-н инженер, освен нормално има още поне 1500 вероятностни разпределения!



Мисля, че Поасоновото е по-приложимо към случая, защото отразява поведението на опашки. Например опашка от чакащи за държавни облаги, заради зверски убитите си дядовци от комунистите. Колко е математическото очакване на Поасоново разпределение при минимум 2000 и максимум 30000?



Тема Пуасоновотонови [re: croesus]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано14.09.17 10:56



обикновено е подходящо за малък брой събития





Тема Re: нормално разпределениенови [re: croesus]  
Автор Darkages (старо куче)
Публикувано14.09.17 11:53



Зверски, убивам и комунисти не може да са в едно изречение, просто се изключват взаимно. Аз по- прекрасни хора от комунистите не съм срещал, вервай ми.
А иначе продължавай да слагаш жертвите на комунизма в кавички.



Тема разбира сенови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано14.09.17 12:17



Никола Петков и Трайчо Костов са обесени хуманно, след справедливи процеси, а не с кол във врата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.