Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 23.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херния[Изтрито]нови [re: MamaBuba]  
Авторpako (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 10:20



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 23.06.07 14:48.



Тема дискова херния и спорт?нови [re: koлareнът]  
Автор vilich (непознат )
Публикувано23.06.07 18:26



Здравейте!
В средата на февруари се сдобих с дискова херния и все още я опознавам и се мъча да свикна с нея. На 49 съм и се чувствам още приятна жена с много желание за нормален живот. След месец на легло с пареза на левия крак попаднах на доктор, който успя да ме изправи с мануална терапия и някакви токове. Най-доброто му качество е , че успява да ми вдъхне оптимизъм, но понякога ме обземат мрачни мисли. Успях да отида на Павел баня през май, но не мога все още да преценя дали ми е помогнала особено. Кръста ме боли почти непрекъснато /макар и търпимо/ и съвсем не се чувствам същата. Странно е, че болките ми след балнеолечението са от дясната страна, въпреки че хернията ми е левостранна.
До сега не съм изпадала в депресии, въпреки че съм имала доста трудности. Успявах със всичко да се справя благодарение на любовта ми към спорта - на любителска основа. Когато съм имала неприятности релаксилах с плуване в море или басейн, през зимата със ски, които са ми мания и честичко карах колело. Ще ми бъде много трудно да се откажа от всичко това. Лекарят ме успокоява, че ако не допусна нов рецидив в рамките на година бих могла да карам ски следващия сезон, а обострянето на херниите на море не било доказано. Питам се дали не ме успокоява просто, докато сама свикна с мисълта, че не съм вече същата. Чувствам се получовек с мисълта, че трябва да се откажа от всичко, което ми е доставяло удоволствие досега.
Дали наистина ще трябва да подаря колелото си, да забравя плуването и ските? Как мислите?

Редактирано от vilich на 23.06.07 20:28.



Тема Re: дискова херния и спорт?нови [re: vilich]  
Авторpako (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 00:53



не разбира се,аз съм с двустранна дискова херния и бих казал,че даже колелото ми помага



Тема Re: дискова херния и спорт?нови [re: pako]  
АвторAниka (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 00:59



Мъжа ми е с дискова херния и на последък твърди,че е по-зле.Някои може ли да ми погне като ми каже какво би могло да помогне със сигурност?Благодаря предварително!



Тема Re: Дискова херния[Изтрито]нови [re: Oтчaянa]  
Авторkilar (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 21:35



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 02.07.07 15:10.



Тема Re: Операция на Дискова херниянови [re: Eлицa]  
Автор3eлeн зaek (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 23:32



Не знам от къде да започна.Преди около час разбрах че дядо ми има дискова херния.:(Писах в гоогле и поппаднах на вас.За момента имам малко информация,знам че не е за операция ,но това ще разбера със сигурност едва на 10.07,до тогава има само да гадя и да се информирам по темата.Искам само да попитам когато става въпрос за възрастен човек(69г)много ли е опасна операцията?Другият ми въпрос е някой чувал ли е за д-р Райчев?
Успех на всички!





Тема Re: Дискова херния[Изтрито]нови [re: pako]  
Авторnadin (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 23:03



Възможно ли е да се получи дискова херния от падане и удар в областта на гърба?



Тема Re: Дискова херниянови [re: acтpoapт]  
Автор kokiche99 (непознат )
Публикувано08.07.07 23:36



Здравейте,
Имам остановена дискова херния от една година. Искам да попитам освен в общи линий обезболяващи като : мидокалм, тилкотил, неуробекс, мелбек, тиогама и др. мога ли да се лекувам по друг начин преди да пристъпя към евентуална операция за сега ми казаха че не съм още за операция хернията е 4мм на диск L5 L1.Мануалната терапия не ми върши никаква работа физиотерапията също. Моля за компетентно мнение по въпроса и предложение за добри неврохирурзи в Пловдив. Благодаря.



Тема Re: Операция на Дискова херниянови [re: Eлицa]  
АвторЛиния (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 19:26



Някой знае ли колко струва ЯМР, ако е на частно?



Тема Re: Операция на Дискова херния [re: Линия]  
Авторилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 18:40



някой чувал ли е за дисколиза??????????ако знаете нещо пишете.




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.