Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За рака на бял дроб:(нови  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:17



За жалост този тип рак води черната класация в този форум

Баща ми е с тази диагноза, има ли някой друг, с когото мога да си споделям по темата...

Редактирах ти малко заглавието, не се сърдиш нали?

Редактирано от vesela.bg на 06.07.06 00:38.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:26



и аз това се питах.Дали има някой с рак на белия дроб.
Майка ми е с метастази в белия дроб.Не знам дали е същото,но аз я сравнявам с тези който имат рак на белия дроб.Даже май метастазите са по лоши.
Как е баща ти.Има ли кашлица и температура?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: kat]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:30



Да, кашля и вдига температура. Понякога по-висока, понякога по-ниска, понякога няма...Не е добро състоянието му, а и духа му много падна..., доста болки има...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 17:45



Къде са болките му.Дроба ли го боли.Колко температура има и много ли кашля.Питам защото се опитвам да сравнявам майка ми но може би е много различно.Баща ти имаше ли метастази.
Не се предавайте дано ние да разчупим мрачната статистика на рак на бял дроб.
Дано близките ни да се закрепят.
Днес разбрах че разсейките на мама се увеличават и сега нямам сърце да и кажа.Тя все още върва че ще се оправи.Незнам как да и кажа.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор hrus (непознат )
Публикувано13.06.06 12:14



здравейте, майка ми има рак на белия дроб с метастази в черния дроб.
Преди 2,5 години се разболя от плеврит,тогава в епикризата е отбелязано че са открити атипични ракови клетки., които незнайно защо не са лекувани. Представете си за толкова време колко е прогресирала болестта. В момента лекарите не могат да кажат къде всъщност е огнището на рака. Вече цял месец ни мотаят в онкодиспансера в кв. Младост-София. Вчера казаха че дори и химиотерапията която беше като една единствена възможност/по думите на лекуващия лекар там/ може да се окаже пагубна, тъй като тя е зле с дишането и няма никакви сили. Вече нищо не разбирам, а и за съжаление никой не ми обяснява.
Отчаяна съм..



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 13:19



пробвали ли сте инжекциите на сп.хаджиев-аз постоянно питам всички,защото на наш познат в много тежко състояние са му помогнали и сега човека е на крака.за съжаление на моят баща не подействаха,но все пак са някаква надежда-всеки организъм реагира различно



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Автор nadia32 ()
Публикувано13.06.06 14:13



здравей, нано
какво имаш предвид под много тежко състояние? за какво заболяване на ваш познат говориш?
ние водихме татко там и даже сега би трябвало да го водим повторно, но смятаме да пропуснем...в дните непосредствено след ваксината се почувства много слаб и затова семейният съвет реши, че на него не му се отразява добре...той е с рак на стомаха



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 14:42



Не сме пробвали нищо, освен това което са ни предписвали лекарите. Досега бльомицин инжекция и няколко флостерон. Не разбирам защо след като е толкова зле нищо не правят...или може би точно заради това???
А тези инжекции какви са?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: nadia32]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:30



надя,човекът е с рак на белия дроб с много разсейки.правена му е химиотерапия,но без резултат.синът му го е завел почти на ръце в пловдив.след първата инжекция не е имало резултат-дори 2-3 дни след инж.се чувствал зле,но след втория-третия месец започнал да става,да се храни и разсейките изчезнали-останало малко петно.скоро не съм се интересувала какво е станало,но последно синът му се ядосвал,че даже започнал да пуши.мисля,че е важно какъв вид е ракът на дроба-при татко беше плоскоклетъчен,а той не се повлиява от нищо.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:32



hrus,вие срещу какъв рак се борите?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:11



Това което ми казаха, а то хич не е много е - че има ракови клетки в излива на плеврата на белия дроб-аденоклетки и много метастази в черния дроб, дори метастазите били повече от самия дроб. Болестта била толкова напреднала че не можело да се уточни къде е огнището, би могло да бъде и в щитовидната жлеза. Искаха преди химиотерапията да правят операция ВАТЦ/залепване на плеврата на белия дроб или нещо такова/, но след кардиологични прегледи установиха че сърцето е с занижени стойности и дишането е 50 процента и не би издържала упойка. Поради тази причина и биха инжекция бльомицин. Вчера в онкодиспансера химиотерапевтът към който ни препрати лекуващия лекар каза че химиотерапията би могла да я довърши, т.е че трябва добре да се обсъди дали има смисъл. Каза също че на запад дори не се предприемало никакво лечение при това състояние/дали имаше предвид че трябва да я оставят да си умре

/
Сега чакам другия понеделник...все чакаме нещо, а майка ми постоянно лежи и от най-прости движения се задъхва и кашля. Ще полудея..нищо не разбирам



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:20



ние също стояхме пред същите дилеми-да правим ли химиотерапия или не,какво да пие и т.н.в крайна сметка решихме да не правим химиотерапия,защото лекарите казаха,че така или иначе няма да подейства.пробвайте някакво алтернативно лечение-вземете натанал,инжекциите на хаджиев.няма много варианти,а решенията са трудни...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 17:30



Ясно ми стана вече че няма много варианти, но ме е яд че дори и малкото такива няма кой да ти ги предложи, в смисъл че според мен това е задължение на медицинското лице, а пък вече решението да се вземе от пациента и близките му. Ние с майка ми сме само двете, нямам баща нито пък братя,сестри роднини, тя е мн уплашена, а това че може би аз ще трябва да взема решение ме стряска ужасно, защото после ще се обвинявам за последствията, а те според мен не са оптимистични..каквото и да реша.
Виждам че тук сте доста наясно с лечение, медикаменти, и т.н с което аз не мога да се похваля.





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 18:05



искам да споделя мнението на официалната медицина за тази ваксина на спартак хаджиев!!!
Това което на мен ми каза доктора е че е абсолютно същата като ваксината калгевакс мисля че се казваше.Бецеже също и викат.Води се имунотерапия.Поставят такава ваксина в онкологиите абсолютно безплатно.Доктора ми каза че ако искам може да поставят на майка ми без пари.И аз естествено исках.Но когато майками отишла да и я поставят и сестрата която правела имунизациите я попитала какъв и е рака и когато разбрала че има метастази отказала да постави тази ваксина,защото според това което е учила тя това е крайно противопоказно.Искала е да има подпис на доктора,защото тя не би поела такава отговорност.Тогава така и не поставихме ваксината защото майка ми отказа и каза че когато са и сложили към декември месец тази имуно терапия от тогава е познала да кашля.Тя смята че разсейките и са се появили от тази ваксина.Това разбира се може изобщо да не е вярно но ..........аз не посмях да я насиля.Всеки решава.Възможно е и да помага на някой.Всеки решава........може на някой да помогне.
До колкото знам. Не съм сигурна се вкарват по слаби ракови клетки с цел организма да си изгради защита срещу тях,но това се прави само при силен организъм,когато тумора е изрязан.Не когато има разсейки.Но пак казвам не съм сигурна.Просто споделям какво ми се случи.Всеки рашава....и никой не знае кое е най-добре за съжаление.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 18:08



винаги ще остане съмнение дали си направила или не всичко...аз още се чувствам така,но може би не трябва.вземете все пак натанала и вижте как ще подейства-след като лекарите не предлагат друго...не смея и аз да ти дам съвет...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 22:13



маика ми е с подобна диагноза. пдеди три години и изрязаха лявата гърда. сега е с разсеики в дясната и меките тъкани на грудната стена. засегната е плеврата. има изливи в белия дроб.много е отпаднала,и трудно диша (задух).проведохме три химиотерапии с фарморубицин, без голям резултат. на 15.06 имаме записан час за вливане с навелбин. ако някои знае нещо за препарата моля да пише.от три години се борим и ходим по болници.ако има нещо питаите.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: aнr]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 22:31



трябва да питаш защо не ви изписват таксотер.Преди де се премине от фармарубицин към нивълбин трябва да се опита с таксотер.Лошото е че таксотер се изписва поименно с протокол и се одобрява от специални комисии.
Питай и настоявай за таксотер то е много добро лекарство въпреки че на майка ми май не подейства.Едва след него ни предлагат нивелбин



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: kaт]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано14.06.06 03:32



Ако мога да помогна с нещо тука съм.Наблюдавам ви,чета и се мола за вас.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: nano]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 10:02



Нано благодаря, ще купя натанал и ще опитаме, а знаеш ли откъде мога да го купя, разбрах от тук че в бели брези го има, но къде точно? Ти откъде го купуваш?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: aнr]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 10:22



Изливите на майка ми ги източват вече за 4 път, пълнят се с около литър за седмица, мин седмица и биха бльомицин и казаха че това трябва да спре да се пълнят с вода, в понеделник ще я гледат на ехограф за да видят дали се е събрала пак вода. Три години ми се вижда ужасно дълго време, ние ходиме вече втори месец и полудявам, незнам дали ще издържа да я гледам в това състояние години...незнам





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 12:40



А преди колко време откриха рака?При баща ми преди 3 месеца, но чак сега определиха точната диагноза.Мотаха ни супир много навсякъде, направо ни скапаха нервите. От другата седмица му е назначена химиотерапия...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:12



Преди 2 години беше в белодробна болница, диагноза воден плеврит, в епикризата са писали че са намерени атипични ракови клетки в излива, но я лекуват само от плеврит. Преди 2 месеца постъпи пак в същата болница поради същите оплаквания. И раковите клетки се потвърдиха. Всички лекари се чудят как не е взет под внимание факта че има ракови клетки. Представи си за толкова дълго време колко е прогресирала болестта. В момента има метастази в черния дроб, много, дори повече отколкото чер дроб. И сега ни мотаят нас- в онкодиспансера в Младост-София. А вие в коя болница сте? То навсякъде май е едно и също...нищо не ти казват и само те мотаят





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:21



натанала си го поръчвах по пощата ,защото не съм от софия-може би някой от софия ще ти обясни къде точно се взима.пийте сок от червено цвекло с моркови,алое...предполагам,че си прочела назад темите



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:23



Да, навсякъде е еднакво.Първо беше във военна болница-нищо не направиха, после в диспансера в младост-и там не поставиха диагноза, после в белодробна болница-където си свършиха работата и сега в ИСУЛ за химиото

И това за три месеца. Ето това се нарича ходене по мъките, а най-интересното и парадоксално беше, че на всички тези места ни казваха, че трябва много да се бърза и никъде не правеха нищо
А диагноза не са ли поставили още на майка ти с вида?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:31



Благодаря ти, открих тук сайта на фирмата и разбрах адреса им. Купих на майка ми алое и то много и помага. Преди нямаше никакъв апетит и всичко казваше че горчи, а сега си хапва, което ме радва.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:40



И на нас така ни казват, че трябвало да се бърза, а нищо не правят. Това което разбрах е че не знаят къзе е огнището, защото рака е доста напреднал и се е разпростял. Има мн метастази в черния дроб и ракови клетки в излива в белия дроб. Казаха че можело да има и на други места вече. И всички лекари които досега четоха двете епикризи повдигат вежди че ако още преди 2 години е правено нещо по въпроса, сега може би всичко щеше да е мн по-лесно. Една приятелка казва че трябвало да ги съдя...а аз се ядосвам, че това няма да промени нещата


А при вас как е , за бащати ли става въпрос?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторhrus (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:41



Извинявай Елфи, прочетох сега в предишния ти постинг, че става въпрос за баща ти



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор molipetq (непознат )
Публикувано15.06.06 21:16



Търся помощ!
Баща ми беше със силни болки в кръста от 3 месеца и постепенно спря да излиза, а преди 3 седмици и да става от леглото. Естествено разви , поне така предполага пулмолог, бронхопневмония и го лекувахме с Терцеф, антибиотик. Но състоянието му се влошаваше с часове. В понеделник , на 12.06, му правихме скенер на бял дроб и на кръста. Скенеристът разчете метастази в прешлен L1. Казаха, че това е следствие или на рак на бял дроб или на простата. Направихме изследване PSA, което било туморен маркер, който давал информация има ли рак на простатата. Но този маркер му е в норма. Докторът каза, че щом е така изключва възможността на рак на простата и приема, че е от белия дроб, тъй като той не може да бъде закаран в болница за изследване. Всичко се разви извънредно бързо. С големи усилия го регистрирахме в онкодиспансера и от сряда, 14.06, му давам морфинови хапчета - 1,5 ден по едно, но не го успокоиха, и от снощи му давам по 2 на 12 часа. Дали не сбърках като толкова бързо увеличих дозата? Малко се успокои от болките, но е отнесен. Лечение никой не предложи да предприемем, тъй като не е изследван. Дайте ми някакъв съвет! Какво да правя - да чакам само на болкоуспокояващи или да търся някакъв път за лечение? Има ли други начини за обезболяване? Страшно съм объркана и нищо не знам за тези заболявания! Помогнете ми,моля !



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:27



много съжелявам за вас.В последните 5 мес доста прочетох за тази болест.Тя е кошмарна.
Чела съм за страшно много алтернативни лечения,но не знам кое да ти препоръчам.Може да опитате с Натанал -това е извлек от чесън или със запарка от чесън както аз правя.Също така е добре да купите герисан и олисалвин,но всички тези неща са само за подсилване на имунната система, но при вас има болки а за тях не знам какво да кажа.
Относно официялната медицина не мога да дам съвет все пак не съм доктор.Но никой ли не ви препоръча някаква химиотерапия.Казаха ли ви какъв е вида на белодробния рак?
Трябва да бъдете много силна и да не оставяте баща си без надежда.Говорете му карайте го да вярва че ще се оправи.Аз смятам че вярата е най-силото ни оръжие срещу тази ужасна болест.Вярвай те.Дано нещата започнат да се подобряват!!!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
Авторraл55 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 08:48



Привет,според мен направете общият туморен маркер СЕА,стойностите му са показателни.Трябва да му се направят изследвания бързо и на тяхна база да се предприеме лечение.Не се отказвай,давай му кураж,знам,че е много трудно и тежко.Намерете някой съвестен лекар и действайте.Успех,мила.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 11:34



Мисля, че трябва първо да му вземат биопсия от тумора, за да могат точно да определят вида на рака.Това е много важно, защото в противен случай няма да може да се определи точната химиотерапия и няма да има ефект от нея. Питайте ги и нахалствайте, иначе никой няма да се заинтересува от случая-от собствен опит го казвам





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 12:17



Виж и този линк:
http://zdraveto.bg/issues_content.php?catID=77&issueID=104



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 01:10



за болките б кръста мисля че трябва неабавна лъчетерапия доц. Първанова в раковата. имахме подобен проблем и след 5 нагревки болките изчезнаха и няма проблеми повече от година. за белия дроб химиотерапия доц. Тимчева в раковата. бъдете настоичиви и не отлагаите.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 12:15



виж,сега,хрус,така и така е тежко,време няма...аз не съм капацитет,но мама има рак на гърдата,който уж се беше повлиял от конвенционалното лечение,но само след 6 месеца излязоха кофти резултати на туморни маркери.та аз се хванах да ровя в нета като свиня в тикви

.след всичко преровено се спрях на метода на Хулда Кларк. имам известни резерви,но се консултирах с онколог и микробиолог-твърдят,че ако не помогме,поне няма да навреди. методът представлява комбинация от билки(орехова тинктура,пелин и карамфил)+ специфични ел.магнитни вълни(апаратът zapper). нека сега обясня защо се спрях на него: продължителност на интензивното лечение-18 дни,т.е.-за кратко време би трябвало да даде/или не резултат.после може да пробваш вече квото решиш билколечение,тъй като то ВИНАГИ трябва да се изпълнява дълго и упорито,а би могло да няма време. хаотичното изпробване за кратко само вреди! аз реших да спечеля малко време. принципно при ВСЕКИ рак има недостиг на йод в организма,пелинът и карамфикът очистват паразити,вируси,бактерии.докторът и микробиологът казаха-давай! ето ти линк: http://mnd.atspace.com/thecure.html http://radionic.hit.bg/HClark.html



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: мapa]  
Авторflor (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 20:08



kak to4no se prilaga zapera,po kolko pati na denono6tie,kade moga da nameria instrukcii za pravilnoto mu polzvane



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: flor]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 08:21



пусни мейл на подадения там адрес,защото има специфика на всеки случай! мисля,че съм дала линка.успех!





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: hrus]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 17:07



hrus, как е майка ти?



Тема до vess8нови [re: aнr]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 10:07



Баща ми е в ІV ст.Няма как да го оперират, заради разсейките. Назначиха му химиотерапия и вече два пъти му правят вливки.
В началото много кашляше, гной и кръв и въобще беше много страшно. От доста време почти не кашля. Задух до сега не е имал и дай Боже и да няма!
Температура имаше няколко месеца почти непрекъснато, но от известно време няма.
Питай, ако имаш още въпроси, че много прочетох и доста видях за този тип рак.
При вас каква е ситуацията?Кой стадии е?



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторsterka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 12:42



Преди 20 дни лекарят сподели страшната диагноза на баща ми - карцином на левия бял дроб с разсейки в лимфните възли и медиастума и със съмнения за засягяне и на другия дял на дроба. А баща ми беше в сравнително добро състояние, беше влязал в болницата за изследване- скенер след продължило месец не особено успешно лечение (с 3 вида антибиотик) на бронхит. Бях като тресната с парен чук. Даде ни направление за гръден хирург, който поиска биопсия за да каже дали може да оперира. След направената биопсия баща ми видимо се влоши, започно по- често да кашля, изпитва болки и "стягане" в дроба. Според него- докторите го разболяха. Така и още не сам му казала диагнозата. За съжаление хирурга каза, че не става за операция поради разсейките и възраста (73г.)му можело да не издържи упойката или да не успеят да изрежат всичко. От онкологията ми казаха, че евентуално може да се повлияе от химиотерапия. Прочетох доста от форума и това ми действа окуражаващо, но има и доста отчайващи моменти. Моля за съвет- посочете ми химиотерапевт в София, от който сте доволни и се отнася човешки и с разбиране към пациентите, не да им тресне пред очите страшното- ти си обречен, да има подхода да вдъхне надежда, но не напразна и голословна. Може би искам прекалено много, но все пак храня някаква надежда в чудо или в медицината, незная... Ще съм благодарна на всякакви съвети и споделен опит. Успех на всички в борбата с това чудовище- рака!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: sterka]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 13:55



Съжалявам, че и вашето семейство не е било пощадено от тази болест. На баща ми му правиха четири биопсии и при последната чак му поставиха точната диагноза. И това се проточи три месеца. От белодробна болница ни насочиха към ИСУЛ, където доста бързо му назначиха химиотерапия и започнаха най-сетне с лечението.Не мога в момента да ти посоча името на терапевта, но мисля че добре му се отразява терапията. Преди това баща ми имаше страхотни болки, които все по-трудно се повлияваха от обезболяващите. След първата терапия се почувства доста зле, повръщаше доста и не се хранеше с дни. Втората беше доста по-малка доза и принея имаше апитет и мисля, че даже е качил някое и друго кило за десетина дни. На 10-ти е следващата вливка.
В момента не пие никакви добавки, освен ореховата тинктура и пие козе мляко. Наистина има доста апетит


А какъв тип е рака при баща ти, в кой стадии е?При баща ми е комбиниран-плоскоклетъчен и мукоепирдермоиден.
Успех!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторsterka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 15:19



Нашият е високодиференциран плоскоклетъчен според биопсията, и стадий T3N2M1 според скенера. Не зная какво означават буквите, а за високодиференцирания лекаря ми обясни, че се развивал по- бавно и не бил толкова агресивен. Как отидохте до ИСУЛ, от къде взехте направление от личния лекар или от болницата, където му поставиха диагноза? Не съм наясно как се процедира в този случай и досега ходих на консултация по документи на свободен прием и си плащах само за да ми кажат, че не могат нищо да направят, т.е. не става за операция. Какво лекарство използват при вливанията, колко често се правят и колко дълъг е курса на лечение? Искам тази информация, защото не зная дали ще мога да убедя баща ми да започне да се бори. Ще ми се да мога да му кажа нещо обнадеждаващо.
Успех с лечението!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: sterka]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:59



При баща ми също е T3N2M1. Това, което разбрах за буквите е, че Т е за големината на тумора и е от 1 до 4; N е за метастази в лимфите, а М е че има метастаз и в отдалечен орган (извън дробовете). И на баща ми му казаха, че нискодиференцирания е по-агресивен и по-бързо се разраства, но пък е по-податлив на химиотерапия, докато при високодиференцирания е обратно.
Към ИСУЛ ни насочиха от белодробна болница. Това е и болницата, от която съм най-доволна, макар че и там не беше всичко ок, но ние обходихме първо ВМИ, после и онкологията и смея да твърдя , че и на двете места не направиха нищо за баща ми.Иначе от личния лекар взехме талон №... за приемане в болница.
Не знам какво му вливат, но вливките са на първия, осмия и 21-вия ден. Това мисля че е един цикъл. Общо колко са не знам.
Мисля че от химиотерапията има смисъл, било то и защото облекчава болките и осигурява почти нормален живот, така че ако ви предложат такова лечение моят съвет е да го приемете.



Тема Re: до vess8нови [re: Eлфи]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано05.07.06 23:43



при майка ми е стадии 3Б;нямаше точна диагноза ;година и половина стоя без почти никАКво лечение;всъшност ходеше на сеанси в манастира св.Пантелеймон и лечение с билки и мазане.И година и половина нямяше никакви оплаквания,кръвта идеална;от няколко месеца кашля,а след 1-вото вливане пък вдига темепература.Казаха че не могат да я оперират;Ако се смали тумора тогава ще я оперират.Вклучена е в експериментална програма с Авастин.Нямя рразсейки на съседните органи-скенера го правиха в дървеница-онкологията.Тумора е ж левия дроб със съмнения за разсеики в основата му и 2 лимфни възли.Не зная на какво да се надявам..Ако някой тук има повече информация-да ми пише ,моля Ви
А твоя баща къде има разсейки?



Тема Re: до vess8нови [re: vess8]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 10:45



Има разсейки в лимфните възли, в другия дял на дроба и една надбъбрека





Тема химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано20.07.06 17:31



Баща ми утре завършва втори цикъл от химиотерапията, но понася доста тежко лечението, т.е. много повръща и с дни не може да яде нищо. Има ли някой друг, който също да е на химиотерапия, за да споделиме наблюдения за по-лесно преминаване на химиото.



Тема Re: химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 17:51



Аз съм на червената химиотерапия в момента, но при мен диагнозата е друга - не знам дали ще съм ти от полза.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:57



И аз затова пуснах тук питането ми, защото все пак начинат на лекуване при различните диагнози е различен, а и оттук и страничните ефекти, но пък за съвет винаги ще съм ти благодарна





Тема Re: химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 18:33



Елфи не знам, явно тези лекарства, по-честото им прилагане и самия вид рак водят до тези тежки странични ефекти. Единственият съвет, който мога да ти дам е да не го насилваш да яде - много е гадно и винаги се нервя като някой ми казва яж, а на мене ми се гади. Опитай с плодове и сокове /честно да си призная пия натурални сокове, когато ми се гади не мога и цвеклото да пия/. Другото, което мога да приемам са супи и бульони - но избягвай пикантните с много подправки, зеленчукова и пилешка супа вършат идеална работа. Знам, че не е най-доброто, но си купувам инстантните супи на Маги - грахова, доматена и пилешка - не ми се гади от тях, даже ми е добре.
И още нещо - говори му, че химиотерапията не му е враг, а приятел, който го лекува. На много хора това може да прозвучи смешно, но от психологическа гледна точка - човек, когато подсъзнателно не иска, не харесва и не приема нещо - организма му се стреми да го изхвърли, от там идва и повръщането. Знам, че е трудно, на мен също не ми е лесно, но аз успявам до момента - за 5 вливания не съм повърнала нито веднаж. Да, зная, че моите лекарства са различни, но много други с моите лекарства се скъсват да повръщат, а аз не.....
Някой ще кажат - до организъм е, други - до психика, но при мен е факт, независимо на какво се дължи. Успех и докладвай!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
АвторMapтиянa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 11:30



Здравейте!Аз все още не съм запозната с тази болест, от вчера чета този форум и давате много информация , но има и доста противоречия, вдействителност всеки организъм е различен и различните медикаменти влияят по различен начин, но все пак някои може ли да ми каже лечение на рак на белия дроб във 2 стадий!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Mapтиянa]  
АвторNANO (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 17:08



най-добрият вариант е операция.ако не -химиотерапия,натанал и ваксината на сп.хаджиев-това горе-долу са алтернативите...



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: NANO]  
АвторMapтиянa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 18:33



Благодаря за отговора!А какво ви е мнението за антиокс и детокс?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор Mapтиянa (непознат )
Публикувано06.08.06 23:49



Утре отиваме да покажем снимката на доктора и да ни каже диагнозата , която аз през почивните дни разнищих до най малкия детайл, разбира се има мн неясноти, но най голямата ми въпросителна е дали да кажем истината на свекърва ми,незнам кое ще е по добре за нея самата с цел да не се отчая и да продължи да се грижи за здравето си,тя постоянно се грижи за себе си,пие разни билки , мед, не пие не пуши, направо не мога да проумея , как човек който води напълно здравословен живот може да се разболее от тая мръсна

болест!Много се радвам че поне мога да споделя и да потърся подкрепа тук!
Дано всички успеят да се преборят ,искренно се надявам и се моля!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Mapтиянa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 09:16



Зависи от нейния характер, мила! Има силни духом хора, които въпреки диагнозата ще се мобилизират; други - ще изпаднат в дъпресия /впрочем и при първите се случва, но за по-кратко/. Има хора, които казват: "по-добре да не знам" и други, които искат да са пределно наясно с положението си. Във всички случаи ще ви бъде по-лесно, ако свекърва ти знае и се опитва да ви съдейства. Мисля, че диагнозата трябва да се поднесе внимателно /от човек, който може да го направи най-добре/, като акцентът бъде върху възможността тази болест да бъде преборена. Да се приведатг случаи за излекуването й, новите постижения в медицината, огромното значение на вътрешния дух на човека. Болестта трябва да се възприема като изпитание, през което човек може и трябва да премине успешно. В този случай може да помогне и подходяща литература /когато свекърва ти е готова за това/. Важно е в първите дни винаги да има някой до нея, за да не се чувства обречена и изоставена. Трябва да усеща любовта и подкрепата ви и в никакъв случай вашия страх! Желая ти успех, мила! Дано новините не са толкова лоши, а и ти не се плаши! Тук ще намериш приятели, преминали през какво ли не...
Засега - стискам палци!





Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: jull]  
Автор vivi7 (минаващ)
Публикувано07.08.06 11:16



Според мен ако има възможност да и се направи операция това е най-добрия вариянт. Говори се, че най-добрият хирург е доц. Червеняков от пирогов. Приемното време е в понеделник, мисля че от 12.30. Лекарят е страхотен според мен. Той оперира татко, но се оказа, че при него ракът вече е 4-ти стадий и е тръгнал към сърцето. Въпреки това докторът каза, че е изчистил всичко, макар че никой друг не би се съгласил. За съжаление 2 дена след операцията, сърцето на тати не издържа, беше отслабнало от химиотерапията. Въпреки това развитие на нещата цял живот ще благословя този лекар, който даде надежда на тати, който вярваше че след операцията ще бъде излекуван напълно, защото такива случаи има. Не беше отписан, а до последно се надяваше и не се чувстваше обречен и не се е мъчил изобщо. Това е единствената утеха в мъката ми. Желая ти късмет



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: jull]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано07.08.06 11:18



На нас ни помагаше варомина и моят съпруг се чустваше добре от билките на тибетския лечител.Хубавото в тая лоша новина при вас е че сте във втори стадий и шансовете ви са голями.При нас беше много късно.Успех и искренно се надявам да успеете



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: BилиMили]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано07.08.06 19:06



ВилиМили,
в какъв стадии беше съпруга ти?Какви разсеики имаше и какви симптоми?Кой е най-добрия хирург в Дървеница според теб?Варумина след химиотерапия и операция ли се прилага?
Извини ме ,ако те връщам към лоши спомени и те натъжавам..Няма да се сърдя,ако не ти се пише. Горе главата!И зло да те забрави както се казва.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vess8]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано07.08.06 20:21



Когато го откриха вече беше в 4.Метастази освен белия дроб имаше в мозъка.Не подлежеше на химио и операция.Но аз много настоявах и оперираха в ВМА един метастаз в главата.Даже и там друга операция ни отказаха.Химиото му правиха в Пловдив и то май само защото аз бях много опорита.Издържа само 4 вливания ,като до четвъртата беше в много добро състояние.Две седмици преди да почине бяхме кумове,вече го писах да не стане банално,но той игра ръченица,води хорото и пя с пълно гърло без да се задъха и закашля.След четвъртото вливане всичко свърши за три дни.Без обезполяващи.В пловдив има много добър и внимателен онколог др.Канарев.Той ме напътстваше и съпругът ми казваше че като излезе от кабинета му се чуства страхотно.Шегуваха се и му даваше много кураж.В неговото положение много е важно вниманието.Варумина го започнах ме веднага след като се върнахме от София.Парите бързо свършиха и невзехме за месец май.На 9юни си отиде.Сега съжалявам че го спряхме.Снимките и иследванията бяха доста добри.Дори лимфните възли се бяха стопили,а в мозъка почти нищо не беше останало.Може и да греша и да си въобразявам,но все си мисля че от всичко само Тибетския лечител и варумина му помагаха.Натадал не можа да пие.Две шишета изпи и то с много зор и повръщане.Просто не му понасяше.И не се притеснявай винаги може всеки да пита,стига да може моята история с лош край да помогне на някой.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: BилиMили]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано07.08.06 20:57



Благодаря ВилиМили,
бил е щастлив да те има и да си до него в най-трудните моменти.Всичко се понася по-леко с любим човек до себе си.Вярвай ,че някога някъде пак ще сте заедно.А сега е с вас,любимите си хора по друг начин и ви пази.Живота ти продължава със и за другите ти любими хора.Дано имаш много щастливи моменти занапред.Искрено ти го желая.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vess8]  
Автор Mapтиянa (непознат )
Публикувано07.08.06 21:28



Много ви благодаря за подкрепата и съдействието!Днес ни казаха че е периферен и е благоприятно да се оперира , но първо ще направят бронхоскопия, май така беше,утре я приемат в болницата!Като говорихме с нея и казахме че има подути лимфни възли и тя въздъхна и каза ,че е знаела, че няма да е рак, което ме навежда на мисълта, че за сега ще е по добре да не знае!Мъжът ми обаче го преживява мн тежко , не го показва , но се осеща!Ние сме от провинцията ,до Варна ,питах доктора за инжекциите на Сп. Хаджиев , но той каза че най вероятно във Варна ги няма,а за Антималигноцит вообще не е чувал, според вас как е по добре, дали да не отидем в София за лечението?Искренно се надявам всичко да мине добре , не само за нас , но за всички , всички които се измъчват гадно е ,жестоко, защо трябва да се случва





Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Mapтиянa]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 22:52



мартияна ,пиши периодично как се развиват нещата при вас.не давайте да и правят много бронхоскопии,защото мисля ,че когато се ,,разбута'' мястото тръгват разсейки .решете къде ще я лекувате и там направете бронхоскопията,защото ако после отидете в софия ще почнат изследванията отначало-особено ако ще я оперират.не знам дали ще може да опазите диагнозата в тайна-мисля,че ще е много трудно.да не и го кажат изведнъж и жената да се стресира,въпреки,че лесен начин за казване на такава диагноза няма.а колкото до сп.хаджиев и другите алтернативи-не очаквай лекарите да се изкажат много положително-особено хирурзите.но операцията е най-добрият вариант...



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор viat (новак)
Публикувано10.08.06 21:27



Здравейте!Аз не съм много информирана по темата,но явно ще трябва да се информирам,защото откриха рак на белия дроб на баща ми.Не знам точно в какъв стадий е и точно какъв вид е.Преди няколко месеца са го лекували от плеумония в Поморие(не им е направило впечатление,че на контролната снимка не се вижда дроб,а бяло петно).Приеха го в Бургас и му направиха бронхоскопия - резултата е туберкулоза и рак на белия дроб.В момента му лекуват туберкулозата и му правят други изследвания.Аз мисля , че трябва да потърсим специалисти в София.Някой може ли да ме посъветва и да ме насочи?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: viat]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 22:14



част от дроба ли не се вижда или целият?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано11.08.06 09:19



Ще бъда благодарна на всички,които спеделят за хирурзите,опериращи рак н а белия дроб.Иска ми се да съм добре информирана,когато стигнем до там.Кои са добрите в тази област и знаете ли как решават кога тумора е операбилен?Имам чувството,че когато положението след операця се влоши-това значи,че са спряли по-рано хт. от колкото е било необходимо.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Автор viat (новак)
Публикувано12.08.06 09:21



Живеем в различни градове и аз имам информация по телефона.Това,което знам е,че рака е в средната част на дроба-това го правело невъзможен за опериране.Вида му е плоскоклетъчен.Не съм разбрала още в каква фаза е,защото всичко е отскоро и все още правят разни изследвания.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: viat]  
АвторNANO (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 09:50



Ще ти кажа откровено,че щом няма операция шансовете са нищожни.плоскоклетъчния рак не се повлиявал почти от химиотерапия/поне на нас така ни казаха/остава да пробвате инжекциите на сп.хаджиев-може да им се обадите и да говорите с тях и им кажете за туберкулозата .ако не -другите алтернативи са добавките и билките



Тема Re: За рака на бял дроб:(мартиянанови [re: BилиMили]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 11:28



Мила Мартияна,аз съм от Варна. Ако искаш можем да се срещнем и да ти дам информация каквато пожелаеш.Информацията е много обемиста и не мога да я изложа цялата тук.По добре е лично. Ако ми отговориш ще ти дам координати. Ако има и други заинтересувани, моля обадете се.



Тема Re: За рака на бял дроб:(мартиянанови [re: мaмчe]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 12:38



за какъв вид информация става въпрос?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: NANO]  
Автор viat (новак)
Публикувано12.08.06 14:42



А има ли някой,който може да ми каже къде в Бургас мога да купя сок от червено цвекло и натурален сок от алое(понеже като чета във форума изглежда това е полезно за онкоболни).



Тема Re: За рака на бял дроб:(мартиянанови [re: ....]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 14:57



За възможност за лечение.Ракът не е обща диагноза.При всеки индивид е различен.На различно място даже в един орган,защото причината е различна и затова и лечението е различно.Най-неправилното нещо, което се прави от всички хора е да се предлагат лекарства.Ако .за някой е било лекарство, за друг може да е отрова, защото не отговаря за неговия организъм.Непрекъснато казват, че ябълките са много полезни,но аз не мога да ги ям.Още като погледна ябълка и ми става лошо. Трябва ли да ги ям само защото всички казват, че са полезни.Кой мойе да каже кое е полезно за даден организъм и кое не е. През последните две години се хранех и лекувах по този начин,даже минералната вода си избирам по този начин.Така от рак на целия организъм 4 степен, го намалих на 1степен. И затова отново и отново ще повтарям докато разберете,че лечението е ИНДИВИДУАЛНО. Ако лекарите знаеха как да го лекуват нямаше и те да умират от рак.И отново си предлагам услугите да помогна, но се налага да се видим, да покажа начина на лечение и ако сте съгласни да се лекувате.Напълно доброволно,бесплатно.
Обичам Ви и имайте вяра.
мамче



Тема Re: За рака на бял дроб:(viatнови [re: ....]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 15:06



А ти сигурна ли си, че това няма да вреди на майка ти?Прочети ми писмото за мартияна.Там обяснявам по пдробно.



Тема Re: За рака на бял дроб:(мартиянанови [re: мaмчe]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 15:38



Мила,мамче би ли ми написала някаква ориентираща информация за начина който предлагаш.Моля те!Беа





Тема Re: За рака на бял дроб:(беанови [re: Бea]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 16:17



Мила, Беа, за да направя цялостна диагностика на болния ми е необходимо да го видя, или фотографията му. Но за да обясня целият метод ми е необходимо много време .Методът е на базата на медицината и радиестезията.Не ми е необходима никаква информация за болния.само снимката му.Снощи снаха ми дойде и ми каза,че била на преглед и й открили киста на гърдат. Тя е хигиенен инспектор и е наясно с медицината, но ме проверява винаги. Аз казах на коя гърда е и тя започна да се смее. Само, че казали и , че нямя нищо сташно,а по моя метод си е чист рак и има разсейки в белия дроб. Тя не се сяска защото знае, че ще го махнем.Само че лечението е дълго и упорито. Махнахме една бучка на ръката и,но я домързя да продължи да се лекува и сега отново ще трябва да започваме отново.



Тема Re: За рака на бял дроб:(беанови [re: мaмчe]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 16:33



Благодаря ти,че ми писа.Тъй като разбрах,че си от Варна,може да се срещнем и да си поговорим.

.Желая ти да помогнеш както на близките си,така и на много нуждаещи се.



Тема Re: За рака на бял дроб:(беанови [re: Бea]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 16:40



Нямам нищо против.Ако мога да помогна ще съм много щастлива.Търсех именно такъв човек който е от Варна, защото има много за говорене и за показване.Предложи кога и как да се срещнем.



Тема Re: За рака на бял дроб:(беанови [re: мaмчe]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 17:01



Мамче,аз съм безработна и за сега имам много свободно време,бих се съобразила с теб,когато имаш ти свободно време и например любимо заведение.





Тема Re: За рака на бял дроб:(беанови [re: Бea]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 17:15



Живея срещу ВиК. Най- добре е в неделя тъй-като аз работя, а цялата информация е в къщи. Живея сама, така че никого няма да притесняваме.Ако утре имате време можем да се срещнем в удобно за вас време. Ще се радвам да се видим и поговорим. За мен утре е удобно по всяко време.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: viat]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 18:22



По принцип сок от червено цвекло се прави непосредствено преди консумирането му /със сокоизстисквачка/. Цвекло има по пазарите. А сок от алое продават в аптеките. Успех!





Тема Re: За рака на бял дроб:(juliнови [re: jull]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 19:03



Аз можех да дам същия отговор,но не правилен Червените сокове и черените билки са за червени органи, а белия дроб не от тях. Тук трябва нещо бяло, но отново Ви казвам, че е индивидуално. До скоро се лекувах с едно лекарство, но от скоро като се проверих ми даде червено. И сега като прочетох отговора ти се замислих защо си смених лекарството. Оказва се, че аз го гоня от едно място ,той се заселва на друго. Сега си е харесал черния ми дроб.Но и от там ще го изгоня. Не мога да се дам на някакво мизерно животинче да ме изяде.Твърде голяма 100 килограмова пражола съм.Ще се задави със мене. И ако не пуша може би до сега щях да го уморя и ако бях малко по настоятелна. Но понякога ми писва да се занимавам с него.



Тема Re: За рака на бял дроб:(juliнови [re: мaмчe]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано13.08.06 08:51



Здрасти,мамче

вчера не можах да ти отговоря,нямах нет,сега прочетох,че на теб ти е удобно в неделя,дали ще е удобно да ти поискам домашния телефон да ти званна да се разберем,аз днес съм в една приятелка в победа,така,че съм близко и мога да дойда.



Тема Re: За рака на бял дроб:(juliнови [re: Бea]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано13.08.06 08:54



Ако искаш го прати на мейла ми:beatrisia@abv.bg



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 10:20



Телефон 30 50 94



Тема ценна информация за рак на белия дробнови [re: Eлфи]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано13.08.06 10:44



http://www.arsmedica.bg/?lang_id=1&prm=pulmonology&subprm=pulmonology&c_id=2525
Погледнете в тази страница.Има много подробни пояснения за такива като мен ,които не са наясно със стадиите,видовете рак ,симптоми ,леченияи т.н. Лекарите не дават много пояснения и не е зле сами да се образоваме.Това е най=подробната информация,която аз съм намирала за сега.



Тема Операция!нови [re: vess8]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано28.08.06 04:13



Здравейте!Излязоха вече всички изследвания и са решили да я оперират , утре влиза в болницата!Нищо не са казвали за кръв, но аз си спомням че когато леля ми влизаше я държаха 3 часа докато някои от близките и даде кръв, дали и на нас ще ни искат?!Много се притеснявам, какво ще стане след това, някои казват че след операция повечето болни се влошават,а аз оставам сама мъжа ми заминава , зълва ми е в София , дано всичко мине добре



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: kat]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано28.08.06 14:48



Ракът влезе и нашия дом:( В края на Юни откриха на свекъра ми рак на белия дроб. Лекарите твърдяха, че е в начален етап T2N0M0 и решиха да го оперират.
На 13 юли го оперираха във Варна - отвориха и затвориха

. Оказа се че тумора обхваща главен бронх, горна белодробна артерия и вена, навлизаща в медиастума, има метастази в лимфен възел. Сега определиха стадия на T4N2M0.
В началото след операцията се чувстваше по-добре, запачнахме веднага да му даваме билки и имуностимулатори (Sunclorella), но сега се чувства отпаднал и има страхотни болки в ставите. Лекарите твърдят, че химиотерапията ще му влоши повече състоянието. Искам да му помогна, да опитам да му засиля имунната система, да се чувства по-жизнен и да се бори......
Моля помагайте със съвети - всичко което може да помогне за рака и болките в ставите.........
Натанал-а ще помогне ли да се чувства по-добре?
Искам да благодаря на всички които дават мнения в този форум, през последните два месеца чета непрекъснато и Вашите болки станаха и мои.
Надявам се да споделяме и радостни новини!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: valena79]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано28.08.06 15:33



Това че е T4N2M0 означава, че е в 3 стадии, тъй като няма далечни метастази. Баща ми е в 4-ти


Вече съм наясно, че състоянието на баща ми е крайно зле. Направиха му 2 курса химиотерапия, след които му намаляха болките. Него го боли в областта на дроба, както и в ставите. Но понасяше мнооого тежко химиотерапията, като почти непрекъснато повръщаше и отслабна страшно много. Трябваше да му се направи ново вливане в края на юли, но започна да вдига висока температура и му я отложиха. Това вече обезкуражи фатално баща ми и сега той отказва да влезе в болница, дори и за да му вливат някакви подкрепящи средства и антибиотици. Просто вече не е на себе си... Най-лошото е че болките се възвърнаха и стават все по-силни....
Относно натанала си мисля, че той вече не е средството което може да помогне. Той е имуностимулатор. По-добре си набавете болкоуспокояващи...
Може би все пак е хубаво да му направят химиотерапия, поне при баща ми имаше ефект.Поне облекчаваше страданието му.А пък и свекъра ти е в 3-ти стадии.
Съжалявам, ако съм те обезкуражила, но мисля че ситуацията както при вас, така и при нас е много, много сериозна
Късмет и все пак вярвам в чудеса!



Тема за valena79нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано28.08.06 18:29



Здравей!Искренно съжалявам за свекъра ти?Но как така в началото са казали 2 стадии , а след това се оказва друго?Правиха ли му биопсия, свкърва ми са я боли 4 пъти!Ти направо ме отчая, аз си мислех че при нас ситуацията е благоприятна, днес говорих с д-р Нанов(така май беше ), той каза че сега е благоприятно ЗА Операция!Вас кои ви е лекуващ?Къде казаха че е разположен преди да оперират!Тия доктори почнаха адски да ме изнервят



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: за valena79нови [re: Mapтиянa]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 13:47



Първоначално лекарите казаха, че е в начален стадий и с операция ще се отстрани. Ние едва ли не се зарадвахме. На първоначалната епикризата пишеше - недребноклетъчен бронхогенен карцином на горен лоб вдясно. Лекарите, които го оперираха са Ненков и Кузманов в св. Марина. Първоначално казаха,че размера е 4,3/2,7 а като отвориха се оказа 6/3 и обхваща важни органи. Нищо не можели да направят - не мога да си го простя,че го измъчихме.
Сигурна съм, че това можеше да се види в първоначалната епикриза пише, че дясната хилусна сянка е с неясни очертания. Той им беше опитното зайче

Още повече в неговата стая имаше човек с кръвохрак - ясно беше че има много разсейки, но въпреки това го отвориха и затвориха.
Много добре помислете и се консултирайте преди да я оперират жената. Операцията е страшна - разреза е около 40 см. Не искам и друг да измъчат напразно. Но все пак възможно е да може да се отстрани. Стискам палци да е така.
Снощи свекъра ми направи треска. Изтръпна му дясна ръка и крак. Ръката му остана подута. Ужасно се страхувам......
Синът му е на път и днес направих постъпки да го върна
Дано да има още живот в този човек.

Стискам палци на всички!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 17:20



Моля те кажи ми от колко време е така баща ти? Колко време продължават тези мъки?

Свекъра ми от ден на ден става по-зле. Направи треска, схващат му се крайниците, започна да лежи все повече. Страхувам се дали ще дочака сина си.................



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: valena79]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 17:56



Така е може би от около две - три седмици


преди това ставаше по малко, излизаше на вън да подиша чист въздух, но сега вече не... Наистина много бързо прогресира тази проклета болестНа баща ми досега не са му се схващали крайниците, но три седмици поддържаше висока температура и го тресеше страшно много. Свекър ти има ли висока температура? Проблемът е, че правят инфекция от разпада на тумора и трябва да се пият силни антибиотици, за да се овладее процеса. Ние май и този път успяхме, но докога...
Успех и дано човекът си има късмет!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(За Елфинови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано29.08.06 18:30



Няма температура, но ние не правим химиотерапия. На 11 септември ще има комисия за него, но ни казаха че най-вероятно химиото ще го съсипе още. Той се чувства доста слаб. В какво състояние беше баща ти когато започнахте с терапията?
Ако зная, че ще помогне ще натискам много за химиотерапия.......
Много е трудно това решение, защото на наш познат със същата диагноза му се поду крака и беше в инвалидна количка


Той не успя да се пребори с болестта и почина преди 3 дни
Кажете ми кои са добрите химиотерапевти във Варна.....
Не съм се отказала да се боря!



Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 21:52



Към всеки кръвен център си имат хора,които срещу заплащане дават кръв.Те сами си ги викат.



Тема Re: Операция!нови [re: viat]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано04.09.06 12:41



Получи се абсолютно същото , като със valena79 !Не мога да повярвам !valena79 Вие как сте, сега какво следва, след колко време изписаха свекъра ти от болницата!Направо съм потресена и след операцията я върнах в същата стая , с още две жени , нали по принци след операция трябва да са поне 1 ден в самостоятелна стая на спокоийствие, сестрите си говорят в коридора смеятт се , а жената лежи и се моли за обезболяващо беше направо неуписуема болка, почна да храчи кръв преди нямаше храчки, и както при valena79 сега я определиха за 4 стадии, вече си мисля че операцията не е най добрия вариант в страна където докторите просто немогат да разберат какво ти е състоянието и бързат да оперират за да се учат студентите!Оказа се че скенера във Варна не показва с точност, в София и Русе имало скенери които са щели да покажат с точност разположението на тумора, но защо за бога го казват сега,при свършен факт.......Нямам думииииииииииииииии



Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано04.09.06 13:12



Много съжалявам, че и при Вас се е случило така Направо съм бясна. И при нас беше същото положение, върнаха го в същата стая, болката първите 2 дни беше жестока И той се молеше за обезболяващо. Изписаха го след 9-10 дена. При нас твърдяха, че не можело да се види. Не им вярвам и да бяха видяли пак щяха да отворят

.
Трябва да сме силни от тук нататък и да се надяваме на чудо. При нас до месец след операцията нещата се развиваха горе-долу добре. От десет дена обаче той е много зле. Подута му е дясната ръка, няма сила да хване вилица, болят го ставите, няма сила да се вдигне и кашли
Четем постоянно и търсим алтернативи. Може би ще пробваме Натанал или Новомин. Не знам дали нещо ще помогне, но трябва да опитаме.
Побързайте с химиотерапията, ако тя живне след операцията, защото влоши ли се после не можете и това да направите.

Пиши как вървят нещата при Вас!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: ценна информация за рак на белия дробнови [re: vess8]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:32



дарвейте вес,
на 08.08.2006 на майка ми откриха рак на бял дроб. бих искала да поговорим за да ми кажете някои подробности, тъй като докторите се отнасят доста бездушно. моля ви помогнете ми. само преди година загубих и татко, така че сега съм просто тотално разрушена. кликнете ми на тел. и аз ше ви избера, само да е от 8.30 до 16.30, защото тогава мога да говоря повече от работата.моя тел е 0888868260, ако пък искате ми пишете на е-майл:office@bmfittings.com



Тема Re: ценна информация за рак на белия дробнови [re: boby]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано04.09.06 21:17



Ще Ви пиша на е-меил. първо,а и гсм-а си ще Ви оставя: 0897 593535.Утре ще съм в движение в София и не се знае дали няма да ме улучите на зъболекарския стол. Но от сряда нататък,ще Ви кликна ,когато съм свободна и не съм около майка ми.Дано съм Ви от полза.На е-меил ще Ви отгожарям бързо,защото имам комп. в къщи



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано04.09.06 21:28



От събота започна да кашли и отхрачва, доктора каза че и вливат лекарство за да изхвърли храчките, днес обаче кашлицата се усили, забелязах и кръв, при вас така ли беше ?Мисля ако има възможност да и правят химеотерапия във София ,. братовчед ми ходи там на терапия и каза че след вливките нямал проблем качвал се на автобуса и си идвал, а като се прехвърли тук не може да се дигне от леглото 2 дена!Подслушах неволно и един разговор между медицински сестри, че докторите изписвали едни лекарства ,а се слагали съвсем други ставаше въпрос точно за онко болни!Направо незнам!А тези инж. на С .Хджиев, какво мислиш за тях!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано05.09.06 10:23



Нормално е да кашля повече и да отхрачва кръв, това е резултат от операцията. Просто дроба се "чисти" по този начин. На баща ми последната биопсия си беше чисто проба операция, защото взеха частица от дроба по оперативен път. След операцията състоянието му започна да се влошава доста рязко. Кашляше доста и отхрачваше кръв. След това започна химиотерапия в ИСУЛ. Общо взето сме доволни от тази болница, доколкото може да е доволен човек от българското здравеопазване. И тук имаше доста простотии, но определените дни за химиотерапия се спазваха точно, а разбирам например, че в Онкологията отлагат вливанията с дни, защото нямало легла!?!
Ако имате въпроси питайте, ние минаваме през този ад вече почти шест месеца





Тема Re: Операция!нови [re: Eлфи]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано05.09.06 13:13



При нас кашлицата се засили след операцията, но кръв нямаше. За инжекциите на Спас Хаджиев бях чела някъде във форума, че били същите като тези които ги дават в онкологията (БеЦеЖе) безплатно. Но на някои май са помогнали. Ще се поразровя повече да прочета за тях. Ние също търсим някакво решение.
От онкологията ни казаха, че гърча който е направил може да е от разсейки в мозъка:(
В момента вземаме билки и хранителни добавки, започнахме и Женшен и цвекло да му даваме.Билките ни ги препоръча човек, който беше в 4-ти стадий с рак на белия дроб и след като ги е пил 3 месеца няма и следа от рака. Говорихме лично с него, чувства се много добре. Поръчахме ги от Плевен. Пие сутрин, на обяд и вечер по 300 гр от билките, някакъв сироп и капсули алое.
Но след месец и половина си мисля, че при нас май няма такъв ефект. Чух и за други които са се оправили. Може би е много индивидуално.
Елфи колко време след операцията на баща ти започнахте с химиотерапията и какво беше състоянието на баща ти когато започнахте? Защото ние сме уж в стадий 3Б, а ми се струва, че нещата се влошават много бързо


Мислите ли, че ако към тези билки и добавки включим и Натанал може да му навредим?

Помагайте с адреси и телефони на болници в София за химиотерапия, от които сте доволни, както и на лекари в София или Варна за консултации.

Нека всеки, който има коментар да помага. Заедно можем повече!

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 17:32



Става въпрос за Спартак Хаджиев. Не сме пробвали неговите инжекции и нямам мнение по въпроса.
20 дни след операцията му направиха първата химиотерапия. Всеки курс е от две вливания-едно голямо и едно малко. Направи два курса , след което в началото на август трябваше да направи трети, но започна да вдига температура и му отложиха курса. Температурата свали чак след 14 дни, но вече баща ми се чувства много слаб и изтощен, както физически, така и психически и не иска да му се правят повече химиотерапии

. Когато започна с химиотерапията беше сравнително добре, но още с първото вливане започна много да повръща и отслабна страааашно много
Той е в ІVст.
Също пи Натанал, но може би само около месец. Сега се обвинява (не съм сигурна, че е основателно), че той му е повредил стомаха и затова и сега постоянно повръща.
Минахме през четири болници-Военна болница-не му обърнаха, ама никакво внимание, Онкологията в кв. Младост-един лекар му наговори още в началото страхотии и че всъщност няма никакви шансове за живот!!! и там нямаше необходимата лекарска помощи, Белодробна болница-всъщност там установиха точната диагноза и назначиха лечение, свършиха си добре работата и накрая ИСУЛ, където всъщност му правиха химиотерапиите.Това е мое мнение за нещата и болниците и не казвам, че е миродавно, просто моеж би нямахме късмет



Тема Re: Операция!нови [re: Eлфи]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:19



Като чета вашия случай ми се струва,че моя баща е може би по-добре,но му предстои операция след около месец в Националния онкологичен център.В момента му лекуват туберкулозата в Бургас.Там му казаха,че рака му не подлежи на операция и направо ще му правят химиотерапия.Той отиде в София и там са му казали,че ще го оперират,но са го върнали за допълнителни изследвания свързани с туберкулозата.Изчетох всичко в сайта и много ми помогна информацията в началото.Разбрах,че за онкоболните е много важно да подсилват имунната си система-добавки,билки и т.н.Направо се чудя как се оправят финансово.



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано05.09.06 21:33



Какви са тези билки?Ние купихме антиокс и детокс на вуйна ми са и помогнали много,но мъжа ми каза че в едното имало мн витамин с което спомагало за рарастването на раковите клетки, колкото да алое верата по добре да е гел защото капсулите пречат на корема!
Защото след операцията всички пишТ ЧЕ ПОложението се влошава!Май тук в бг е по добре да си живееш с болеста отколкото дая лекуваш!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:44



не зная защо, но моята онколожка ми каза да не пия алое вера ..казвам го защото много болни го пият...Не ми даде повече обяснения и аз спрях да го пия,,вярвам и безрезервно...



Тема Re: Операция!нови [re: здp1]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 22:06



Странно, моят лекар пък го предлагаше дори в частния си кабинет!... Не знам, но се сещам, че сега /през есента/ може да се събира черен бъз и да се прави от него сироп, за който съм чувала само хубави неща и никакви противопоказания! Ами то по тази логика май не трябва да се приемат никакви имоностимулатори, за да не подпомагат растежа на раковите клетки?! С което не съм съгласна. Всички знаят за ролята на антиоксидантите и т. н. Абе, пълна каша!





Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 09:55



В началото на клуба има тема "справочник"- там има и билкови рецепти.В брошурата на Вижън пише,че Антиокс е за онкологични заболявания,а Детокс и още едно(ще проверя точно кое) са за след химиотерапия.



Тема Re: Операция!нови [re: viat]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано08.09.06 14:57



За Мартияна - Билките ги поръчахме по телефона. Някакъв човек от Плевен - Никола Алексиев, тел. 064/850890. Струваха около 35 лв. за около 2 месеца. Чух, че на много хора е помогнал. При нас засега няма резултат



Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано11.09.06 13:56



Елфи и Мартияна къде се изгубихте? Как са Вашите близки?


Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано11.09.06 14:31



Здравей Валена!Днес изписаха свекърва ми чувства се добре, не може да повярва че има рак!Сега се чудим какво да пие тези билки за които говориш какви са?
Тя чела някъде за имел и коприва и ще си прави такива чаиове, вие натанал купих те ли?Ние поръчваме но все не идва!Поздрави!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 15:36



Здравей и от мен. За жалост няма с какво да се похваля, дори напротив

Баща ми вече няма сили да става от леглото и само лежи. Започнаха и да му се увеличават болките, а се инати и не иска да увеличи дозата на обезболяващите. Душата ми плаче като го гледам как страда...и нищо не може да направим за него...много е страшно!
При вас как е ситуацията?



Тема Re: Операция!нови [re: Mapтиянa]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано11.09.06 17:48



В петък на 08.09.2006 му правихме скенер на главата. Откриха се мозъчни метастази:( Той направи пареза на дясната ръка. Изписаха му инжекции Dexametazon и ги слагаме от петък. Чувства се много по-добре и оттока в ръката спадна, намаляха и болките в ставите. Лошото е, че това лекарство лекува само симптомите на болестта, но не и рака. Ако го спрем пак ще се влоши....
Днес беше лекарската комисия в онкото във Варна и решиха да го вкарат в болница на активна аспирация. За химио- и лъче-терапия никой не говори:(
Те са го отписали......, а той милия си мисли, че оздравява защото се чувства по-добре. Може би си мислят, че химиото няма да помогне или ще му навреди, или изобщо не мислят. Не зная коя е истината.

Елфи, дано се размине и този път. Моля се на чудо и дано да имаш сили да се бориш още, болката е много голяма. И нас това ни чака, но ще се надявам до последно.

За Мартияна - Натанал не сме поръчали още, защото той има язва и направи мелена. Но си мисля все пак да опитаме, ако не му понася ще го спрем.
Относно билките - аз писах и по-нагоре помогнали са на един човек. Ние говорихме с него. Имал е разсейки, сега нищо. Имал е късмет за втори живот.
Поръчахме ги по телефона, може да отидеш на преглед и на място. Човекът е от Плевен - казва се Никола Алексиев. Прави ирис диагностика.
Обяснихме му за какво става въпрос и той ни прати 3 пакета с билки - общоукрепващи, някакви за стрес, за бронхите, сироп и капсули. Не им знам съставките. Лошото е, че не ги пише. Има една билка, която се прави с 5 кг лимони и 1 буркан мед и се пие 3 дена. Ужасна е, от нея ти става лошо през цялото време на прием, но прочиствала.
Ние спряхме билките за няколко дни, защото той ходи до тоалета през 1 час и не може да спи.
Не знам какво да те посъветвам за тези билки - на нас явно не ни действат.
Сега една позната купи варумин за баща си. Ще Ви осведомявам дали помага.

Някой знае ли нещо за експерименталните програми с авастин?

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Операция!нови [re: valena79]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 01:38



явно са го отписали.щом не предлагат хт.чувал ъм че тх не помага на разсеики в мозъка.химикалите не можели да преминат през някаква менбрана.дексаметазонът е котрикистероид,помага но временно.след това сривът е много бърз.кислородът е също временно решение, защото се покачва нивото на въглероден двуокис в кръвтта.това не може да се промени ако белият дроб няма достатъчен обем.болките в ставите са вероятно от разсеики в костите, но за тяхното лечение не се мисли.лошто е че не се препоръчяат обезболяващи като морфин, защото подтискат дишането.въпреки тежкото състояние мисля че трябва да започнете хт. това е единствения шанс да се подтисне развитието на болестта.трябва да се борите за всеки ден живот.а може и нов препарат да се появи, кой знае.така съветват руските оноколози в тяхния форум. успех.

много лошо не е на лошо.





Тема Re: Операция!нови [re: aнr]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано14.09.06 16:34



Благодаря ти анг! И аз мисля като теб. Днес трябваше да го приемат в болница, но там не знаеха, че трябва да влиза:( Комисията е назначила само симптоматично лечение. Днес говорихме с химиотерапевт в болницата, настоявахме за химиотерапия. Издействахме консулт за понеделник. Дано и той да се чувства добре и да започнем възможно най-скоро.
И нещо друго - гонете лекарите до дупка. Повечето са абсолютно незаинтересовани за човешкия живот. По техни думи - ако искаме скенер или кръвни изследвания ще му направят, те не можели да отказват преглед. Но ако не си поискаме никой няма и пръста си да мръдне

. Мисля си какво се случва с тези хора, които чакат само на тяхната инициатива......

Щом е рак да си върви назад!



Тема Какво следва сега?! [re: valena79]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано17.09.06 11:12



Получихме епикризата!Нискодеференциран плоскоклетъчен карцином на бял дроб Т4N2 M x
Сега ще и правят химеотерапия, но аз доколкото знам във варненската болница изписвали ени лекарства , а слагали други по евтини какво трябва да искаме, кои са наи добрите вливки в нашия случай!
Незнам дали правилно се изразявам , но не съм запозната с мед.терминология надявам се да разберете какво питам!
Радвам се че има такъв форум, където можеш да получиш някаква информация!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 18:01



Това, че са назначили химиотерапия е добре, от гледна точка на това, че ще намалеят болките. Поне при баща ми беше така. Но лошото е, че от химиотерапията започна много да повръща-до около една седмица от вливането, повръщаше по няколко пъти на ден. Това и беше много лошо, тъй като като страшно много отслабна тогава. Не му помагаше никакво хапче, а пробвахме няколко-включително и Зофран на ампули. Така, че ако и при вас се случи така, то искайте да включват системи и така да подкрепят организма. Не допускайте да отслабне твърде много, защото после обратен път назад няма. А какъв курс е назначен? Пир баща ми беше вливане на 1-ви, и после на 8-ми ден. Това беше един курс. След 21 дни пак същото е така н.т.
Мисля, че е добре да знаете тези факти, за да има максимален ефект от терапията. Нас нямаше кой да ни предопреди и изпуснахме контрола.
Успех и пиши!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано17.09.06 22:51



В какъв смисъл изпуснахте контрола!Не ходехте в определените дни ли?
А това повръщане не е ли от некачествените вливки, знам че има по евтини (от които ти се гади мн) и по скъпи, които са по добри естествено!Искам да знам кои са по хубавите за да искаме от тях!
Тя вмомента няма болки, като почне терапията сигурно ще и се влоши състоянието!Единственото което е в момента е че кашли иначе никъде не я боли е операцията разбира се , но то си е рана!

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Mapтиянa на 17.09.06 22:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от Mapтиянa на 17.09.06 22:54.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 09:41



елфи ,къде боли от рак на бял дроб.Къде е болката.Майка ми има болки в кръста в дясно и не могат да открият от какво са?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kaт]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 14:16



Баща ми го боли цялата лява страна, най-вече в областта на дроба. Правили ли са й скоро на майка ти скенер?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 15:28



не са и правили скенер от около 3 месеца.Правиха и сцинтиография и даже не ми казаха какво е излязло на нея но предполагам че няма нищо защото не и вливат биофосфати за костите и на разчетката пише че няма обедителни данни за костен процис свързан с основното и заболяване.Също така пише че контрасното вещество не се е разпространило равномерно(не знам какво значи това).
Сега продължава да я боли когато се двъжи а като спре и легне спира да я боли,но никой не си прави труда да я изследва и да разберем от какво идва тази болка.Направо ми иде да ги удушааааааа тия доктори.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kaт]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:02



А лекарите правят ли нещо за метастазите в дроба?От кога е заболяването?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:50



в момента е на химиотерапия с таксотер.Миналия понеделник трябваше да и е последната вливка но лекарство все още няма.......и чакаме-досега не е имало случай да и сложат навреме таксотера винаги закъснява с около 2-3 седмици.След като и сложат тази вливка ще и направят пак скенер.Вие с какво се лекувате?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: KAT]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 17:31



Баща ми направи два курса химиотерапия, но в началото на август, когато трябваше да му се прави следващия курс, вдигна температура и две седмици не можехме да я свалим. С много силен антибиотик я свалихме, но той вече е съвсем изчерпан, както психически, така и физически и отказа категорично да се лекува. Сега вече си е само в къщи и е на легло. Вече се радвам и като иска поне малко да хапне и си кажем по някоя приказка. Пие само хапчета за обезболяване





Тема Re: относно Авастиннови [re: valena79]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано19.09.06 15:03



Здравеите!Ние сме в тази експериментална програма с Авастин.Когато започнахме с майка ми през юни,ни казаха,че в цялата страна около 30 души са включени. Трябва да отговаряте на определни условия. Химиотерапевта е Д-р Дамянов в Дървеница. Трябва да ви види скенера и да прецени. Едно от важните условия е да няма големи кръвоносни съдове около тумора. Ако ви интересуват още подробности-може да ми пишете на :vess8@yahoo.com.
ЩЕ помогна с каквото мога.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 15:17



за мен и много важно самия болен да не се предава психически.
Опитайте се да го накарате да се бори.
Аз купих книгата на Луйз Хей - Излекувай живота си тя е много добро начало!
www.sportocenter.dir.bg



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Автор Mapтиянa (надежда)
Публикувано28.09.06 14:55



Здравейте!Включиха ни в някаква нова програма за лечение на рак на белия дроб недребноклетъчен!Плакситаксел Полиглумекс(СТ-2103)
Някои имали които да прилага това лечение?
Още не са ни направили 1 вливка от две семици ни разкарват за кръв, скенер ехограф, и уж в понеделник започва терапията да видим какво ново ще измислят!
Онкобполните нали са освободени от такси и всякакви плащания, на свкървами и взели 25лв за изследвания!Правилно ли е това?

Животът не ни дава нищо, което не може да си вземе обратно!


Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано29.09.06 00:13



Ако е била без талони и направление за тези изследвания, затова са й взели пари, в противен случай не би трябвало. Къде са й взели пари?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: BилиMили]  
Авторвaл (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 12:09



Здравейте всички!
Колкото и да не искам ви пиша със сълзи на очи. Освен това малко късно се обаждам, нямах сили и желание да пиша тук. Искам само да ви кажа, че непрежалимата ми съпруга си отиде на 01.08.2006. Имаше много метастази в мозъка и то след две операции! Отиде си в ръцете ми! Преди това имаше 6 вливания, пробвахме билки. Може би не трябваще да спираме Варумина, но така или инак вече си отиде. Нямаше болки, но вече не можеше да се оперира белия дроб! Имам една опаковка Варумин, неразпечатан. Ако има някой нужда да ми се обади на мобилния телефон 0887716103. Живея в София. Опаковката ше я дам, няма да я продавам!
Няма нужда повече да ви разправям, кураж и Бог да помага на всички!





Тема Re: авемарнови [re: нaнo]  
Автор valena79 (непознат )
Публикувано04.10.06 18:21



От 2 седмици свекъра ми пие авемар и вчера му направиха първо вливане BCNU, navelbine и платина. Понася го много добре. Имаше единствено главоболие днес, но не знам дали е от химиото. За по дългосрочни отражнения от химиото предполагам още е рано да се съди. Нямам идея и дали причината за всичко това е авемара.
Но той е диабетик и захарта му от 5,6 преди 2 седмици се е качила над 20. По метода на изключването като че ли остава да е само от авемара.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Щом е рак да си върви назад!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Mapтиянa]  
Авторdari (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 01:20



Преди 10 дни откриха на баща ми рак на белия дроб.


Много съм объркана и в главата мие голяма каша. От както разбрах се ровя постоянно в нета и колкото повече чета толкова повече се обърквам. Лекарите решиха да го лекуват с химиотерапия. Вливанията му са 3 дни подред - 1-я ден 1 банка; 2-я ден 6 банки; 3-я ден 1 банка. Никъде не прочетох на някой да му е провеждана такава терапия.
Във този фором прочетох, че при рак на белия дроб дава разсейки първоначално в черния дроб и мозъка. Лекарите не го прегледаха на скенер за да видят дали има разсейки, а на право започнаха терапията.
Ако някой е имал такава терапия нека да ми пише как се е почувствал след нея? Има ли разлика във вливанията т.е. лекарствата едни и същи ли са? Извинявайте ако ви се струва глупав вапроса ми, но съм в неведение и много объркана. искрено се надявам да ми отговори някой. Много бих се зарадвала ако ми каже някой, че се е излекувал от рак на белия дроб.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: dari]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано06.01.07 09:06



Биопсията какво показа - какъв е хистологичния вид? Това е много важно за терапията.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: little_rabbit]  
Авторdari (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 09:36



В София правиха биопсия на линфните възли и така установиха ,че има рак на белия дроб с метастази. Само това знам. Прехвърлиха го в Плевен, т.к. сме от провинцията и се водим към тях. Казаха , че там ще му направят скенер и ще му назначат лечение химиотерапия или лъчетерапия, но там започнаха директно с химиотерапията без да го гледат на скенер.





Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: dari]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 10:54



Здравейте на всички, които следят този форум!!! Аз правя това от един месец. Майка ми /70год./ имаше излив в ляв бял дроб. В Плевен не можаха да се справят и я закарахме в Клиника по гръдна хирургия-София. Там извършиха слепване на плеврата и белият дроб се разгъна успешно. От направения рентген е открита окръглена формация в ляв хилус , а в излива изобилие от туморни клетки сходни по морфология с метастази от аденокарцином. Дадоха препоръки за химиотерапия.
Върнахме се в Плевен, регистрирахме я в "онкото" и там без да правят скенер, рентген....й назначиха Ікурс химио - 1ден навелбин, 5ден платина, 8ден навелбин. Аз настоях поне за мамография и слава богу там няма проблем! Миналата седмица Ікурс химиото приключи и сега ще почива до 05.02.2007г. След платината се чувстваше много зле на втория ден-отпаднала с гадене и повръщане. Никой не ни каза какви мерки да вземем срещу тези реакции. В последствие прочетох за зофран, деган и сега смятам да се подготвим преди вливанията.
Ако някой знае, моля да ми каже ампула зофран или таблетки да й взема? Някъде във форума прочетох, че трябва преди самото вливане да се влее ампулата зофран.
Трябва ли предварително /преди ІІкурс/ да направим контролни кръвни изследвания, за да видим показателите или да чакаме тези в деня на вливането?
Иначе за имунната система приема алое, сурови ядки всякакви-купувам ги микс пие сок от червено цвекло и моркови. Добре, че ви има всички вас и пишете за тези неща защото лекарите нямат време да се занимават с такива "подробности" и не знам как щях да се оправям без вашата ценна помощ.
Бог да пази всички ни!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 11:42



здравей tsony,
според мен по-добре да вземете ампули зофран, макар че са по-скъпи. Най-малкото защото, ако майка ти повръща от химиотерапията, няма да може да задържа хапчето. Но искам да те предопредя, че платината действа много тежко, от гледна точка на повръщането и при баща ми дори и зофрана нямаше никакъв ефект. Просто не я насилвайте да яде след вливанията. Трябва да се изчакат няколко дни и отново ще и се появи апетит от самосебе си.
Успех!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.01.07 13:31



Кръвните изследвания правите ден-два преди вливане за да видите да не са паднали левкоцитите и хемоглобина.
Аз лично съм пила Зофран таблетки. Не предпочитам ампули.
Моята схема на приемане е, препоръчана ми от химиотерапевт, и работеща перфектно е следната:
1 час преди вливане 1 табл. от 8 млг.
след около 7 часа още една таблетка, но не чакайте да й се догади много, защото ще издрайфа таблетката. Просто като усети гаденето да вземе таблетка.
На другата сутрин половин час преди ставане от леглото 1 табл. 4 млг. и чак след това да става. Привечер пак 1 табл. И оттук нататък, когато усети гадене да взема таблетка.
При първите вливания съм минавала с 4 таблетки. При последното изпих 10 табл. от по 4 млг. Но не съжалявам за парите. За 6 курса химиотерапия нямам нито едно повръщане. Зофрана работи само ако се приема по тази схема.
Просто не чакайте много да й се догади. Тогава каквото и да пие ще го изповръща.
Успех ви желая. Само не се плашете и всичко ще е нормално.
Опитайте се да я убедите, че тази химиотерапия не й е враг, а приятел, който й помага да се пребори с болестта. Само при такава насройка на мисълта, химиотерапията се понася по-леко.
И още нещо. Не я насилвайте да яде. Ако й се яде, да яде, ако не - оставяте я на по-леки и непикантни храни /дразнят стомаха/. Повече плодове и зеленчуци, сокове и много, много течности. Да изкарва химиотерапията с пикаене, а не с повръщане.
Всичко друго, което правите е ок. Успех.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: Eлфи]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:04



благодаря ти Елфи,
ще имам предвид съветите ти. За сега ще се съсредоточа в периода до вливането и постигането на добри резултати от кр. изследвания. Ако имам нови въпроси ще питам.
Желая ти спокойни дни и нощи, за да имаш сили в борбата!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:36



Много ти благодаря за точните напътствия. Ще ги следвам.
Весела, все ми се върти един въпрос в главата и не мога да намеря отговор-толкова ли е трудно или тайно преди да започне терапията някой да обясни спокойно какви ще бъдат реакциите на организма(макар и различни за всеки). Не може да нямат информация и статистика по този въпрос.
Как да убедиш болния, че химиотерапията е приятел, който като близките иска да й помогне след като и лекари и сестри не "обелват" и дума за това. Вярно, че не са психолози, но лекарската и човешката етика го изисква, а те най-добре трябва да знаят какво върши високия дух при тази болест.
Моята майка е борбена жена и е като стожер на семейството. Смятам, че не се е предала изобщо, но и тя си задава тези въпроси и аз увъртам, че лекарите са много заети и на бързо на мен са ми дали указания какви мерки да вземаме при нужда.
Да бяха синтезирали напътствията в една брошура на достъпен език, а не преди вливанията да ме изпращат бързо да купя от аптеката бинт, игли и бог знае още какво.
Благодаря, че ви има!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: tsony]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.01.07 22:47



Ох, много разтеглив въпрос. Тези неща ги зная от моята химиотерапевтка и от сестрите в химиотерапията в онкологията. Има една-две от тях, които при запитване отговарят на всякакви въпроси. Те пък имат отговорите благодарение на нашите разговори и споделяния докато ни вливат. Там са 6 стола. Аз когато съм на вливане понякога правя големи купони и смях. Така развличам и себе си и всички около мен. Говорим си. И това, което всеки път ми прави впечатление /сега продължавам вливането на бифосфонати/ продължават хората да са неосведомени и да не знаят за какво става въпрос и какво да очакват. От страха и паниката от болестта просто блокират и не питат. Питайте бе хора, настоявайте. Поне в онкологията, който и да питам - ми отговарят ми. Понякога наполовина. Задавам въпроси на следващия и т.н. се стига до информация.
Безсилна съм. Какво да правя, като живеем в такава държава. Не мога да накарам всички да си вършат работата съвестно. Примирила съм се.
Затова и така държа на този форум - тук за 7 месеца научих толкова, колкото не знаех за 7 години. Няма да спра да го повтарям и няма да спра да уверявам хората, че няма нищо страшно в химиотерапията.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 08:21



Абсолютно си права, че никой няма да ни обяснява ако не питаме. Приемам твоя апел към всички ДА СЕ ПИТА ! Не си права, че си безсилна - ти си направила много с този форум. Той е безценен.
Ще докладвам след вливането за приложението на зофрана по препоръчаната схема. Колкото повече хора я приложат и докладват ще може да се съди за положителния й ефект и универсалността й.
Бог да ни пази!!!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: vesela.bg]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 22:49



na www.anticancerbg.com 6te namerite informacija za lekarstvo ot koeto moi blizak se po4uvstva zna4itelno po dobre.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: stela]  
Автор kalos (непознат )
Публикувано23.01.07 20:08



Здравейте, добри хора! Случайно ви открих, хубаво е,че си помагате,че си вдъхвате вяра и сили в борбата с тази коварна болест,аз се чувствам ужасно от безсилието да помогна на мойта майка.
Само с няколко думи за нея - тя е на 75 г,има рак на гърдата от 1982 г,след една успешна операция от проф.Киров, дълги години тя живя с отрязана гърда, беше сякаш забравила за тази болест и когато мислехме,че тя се е излекувала...миналата година по това време тя самата установи ,че има проблем с другата гърда,нова операция,но за съжаление вече имаше разсейки в черния дроб.
Доц.Цекова от ИСУЛ предложи химиотерапия с Кселода, резултати и бяха много добри през целия курс,но накрая, на ехографа и откриха вода в черния дроб и проф. Григоров, които следеше заболяването й,предложи термоабулация на черния дроб,операцията направихме преди Коледа,но веднага след нея нещата рязко се усложниха.
Още в болницата не можаха да й свалят температурата,тя и до момента си мисли,че температурата е от грипа,наистина имаше болен от грип в нейната стая,но лекарите казват друго...
Според тях разсейките са стигнали до плеврата на белия дроб и вече нищо не може да се направи.Направиха и една пункция ,за да извадят водата,сега уж не се пълни белия дроб,ще видим в петък на контролния преглед...
Най-лошото е,че вече един месец не можем да свалим тази температура - засега правим това с аналгин и парацетамол - заедно с Натанал и много плодове,за да засилим имунната й система,но няма никакъв резултат.Направо се побърквам ,като я гледам как се мъчи и аз не мога да й помогна.
Ако има от вас някой,който се е сблъсквал с този проблем,ще съм му безкрайно благодарен да ми помогне с някакв съвет.
Искрено се надявам на вас,защото докторите,на които много вярвах,вече я отписаха, а аз не мога да седя със със скръстени ръце и да я гледам как умира пред очите ми.
Болката на мама ме убива и мен,защото се чувствам безсилен да й помогна,татко почина преди 30 г от инсулт и тази жена винаги се е надявала ,че аз мога да и помогна.За жалост май този път няма да мога...
Благодаря ви от сърце предварително,ако има нещо ,питайте,ще ви отговоря.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kalos]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 20:24



опитайте да я подсилите с Деодан. Продава се близо до онкологията. едно прахче струва 5 лв, приемат се по 2 на ден преди ядене /едно сутрин и едно вечер/,ако потърсите в Гугъла ще ви даде адрес. има го и тук в клуба. успех



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: ..........]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано27.01.07 13:09



Благодаря Ви за съвета, дано да имам възможност да се възползвам от него, че нещата с мама се влошиха рязко..Нов излив в плеврата и по спешност я закарах в Пирогов, щеше да умре в ръцете ми, вдгна 40.5 градуса температура,нямаше къде другаде да я заведа, в ИСУЛ отказаха да лекуват,дано поне сега спре да се пълни с вода белия и дроб, че не знам..Утре сигурно ще й свалят дренажа..
Очаквах,че тук ще чуя повече мнения, може би не съм попаднал на подходящото място, тази тема е прекалено обемна...Толкова хора , с толкова проблеми...Ако случайно Весето прочете тези мои думи,бих бил благодарен да ме насочи къде да пиша.Нямам опит във форумите.Благодаря!



Тема Вода в белия дробнови [re: kalos]  
Автор nelidz (член)
Публикувано27.01.07 21:30



Здравейте! Сега доктор беше в нас и каза, че в дроба на баща ми има вода от основата до върховете, в двата дроба по-точно.Много се шокирах, оказа се, че и друг общопрактикуващ лекар е казал същото преди два дни.Днешният каза, че сигурно има разсейки и там.Та това нещо е обхванало вече всчики важни органи

Има и нещо като бучка, която е удължена и прилича на кост в областта на корема, миналата седмица я нямаше.Кажете ми за водата в белия дроб, изчетох всички постинги в тази тема.Възможно ли е да се установи със слушалка?Каза ни, че нищо не може да направим, евентуално в болница-флурантрил, урбазон и още нещо.Баща ми се изморява като диша, защото има много секрет на гърлото, който не може да изкара, тъй като няма сили да се изкашля.Като лежи и спи и се чува едно свирене.От три дни не е ял, пие само чай, единствено днес почти половин пюре.Последната рентгенова снимка е от м.ноември и е ок.Скоро пи антибиотик с тавипек.Каза, че исърцето много отслабнало, вените са изтъняли и го боцка 4 пъти докато накрая успя.Сега тече глюкозата, после и малко соли.Благодаря на всички вас!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор *jull* (())
Публикувано27.01.07 21:42



Миличка, не е ли възможно да се консултираш с доц. Филипов?



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано27.01.07 21:43



Нели, миличка, кураж!



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано27.01.07 22:47



Kalos, Весето не чете случайно. Весето чете всичко и нарочно

с изключение на латиниците-шльокавици
Влез в "Справочника", първата тема на първа страница. Там има изнесени няколко теми да рака на белия дроб. Отваряй темите на пълен преглед /иконките горе в дясно/ и прегледай. Друга насока не мога да ти дам. Надявам се хората, сблъскали се с тази диагноза да ти пишат. Те могат да те посъветват най-добре. Аз може да чета всичко, но не бих си позволила да давам съвети в област, която не познавам.

Във форума има много писано по темата, затова е нужно търпение да се прегледа всичко. Не ни се сърди, но понякога, хората уплашени от диагнозата пишат малко хаотично. Плюс това ние сме си едно голямо семейство и си разменяме не само рецепти и съвети, но и шегички за разведряване....
Това, което аз опитах и успях да направя е да събера всичко на едно място и по-лесно да намирате темите, които ви интересуват.

Важното в момента е да се успокоиш, да мислиш трезво, за да можеш да анализираш информацията, която е тук, и да вземеш правилното решение.

И пиши, където искаш. Даже направо си отвори нова тема за рака на белия дроб. Другите са доста обемисти, така че няма проблем да си отвориш и нова.

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 27.01.07 22:50.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: *jull*]  
Автор nelidz (член)
Публикувано28.01.07 14:52



Джул, днес се чух с него.Каза, че трябва да се направи снимка на белия дроб, само така може да бъде сигурно.И аз така мислех.Евентуално ако има, диагнозата ще е плеврит и трябва пулмолог да направи пункция и да източи водата.Много мил и внимателен.Само незнам как ще я правим тази снимка, той няма сили да се повдигне от леглото даже.Добре че днес хапна малко попарка и му хареса.Сега пак ще опитам и после с пюренце.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано28.01.07 16:07



Нели, аз съм тук от няколко дни. Влязох в този клуб, за да потърся помощ.
Проблемът с майка ми e подобен, не смея да кажа същия, защото не съм запознат с причината за мъките на твоя баща. Това , което със сигурност мога да ти кажа е, че непременно трябва да се направи снимка на белия дроб. Тази, която имаш вече не е актуална, тук заболяването се развива много динамично и само един добър специалист би могъл да се произнесе какво точно трябва да се прави по-нататък.
Майка се скъсва от кашляне и храчки, сега е в Пирогов, закарах я по спешност, просто нямаше къде другаде в тоя момент, защото вдигна прекалено голяма температура и щеше да се задуши. Вече и правят втора пункция в рамките на 10 дни, но друг вариант - казват докторите, засега няма.
Далеч съм от мисълта да ти създавам допълнителни тревоги, но бих те посъветвал да не губиш никакво време. Желая ти успех!
Споделяй как се развиват нещата, мисля че можем да сме си полезни.
Пиши,ако искаш на майла - lusieyes@abv.bg



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторtsony (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:56



Nelidz, през месец ноември майка ми беше с излив на левия бял дроб/хидропневмоторакс/. Заморяваше се при най-малкото усилие и движение. Източваха 10 дена течността , но не успяха да направят слепване на плеврата. Насочиха ни /с направление/ към СБАЛББ-Клиника по гръдна хирургия-София, бул."Акад.Иван Гешов"19. Завеждащ клиниката е доц.Петров.
Там всичко мина успешно, но за жалост откриха атипични клетки в излива и окръглена формация в ляв хилус

.
Струва ми се, че там трябва да бъде прегледан баща ти, но не знам как можеш да го предвижиш. Майка ми казва, че в клиниката са й правили снимка на дроба в самата стая без да става от леглото. Най-малкото за това можеш да проучиш възможно ли е вкъщи да бъде направена.
Успех ти желая, дано да съм ти помогнала малко.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 03:00



явно има излив.в тези случаи се прави пункция.с игла се пробива му ребрата от към гърба.вкарва се упоика и след това се евакуира /изсмуква/ течността.процедурата се понася добре защото бързо облекчава дишането.ние правихме доста пункции.защото се получаваше излив за 16 дни.добре е след процедурата със същата игла да се вкара блеоцин.препаратът има цитостатично деиствие и спомага за намаляване на изливите.успех



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: tsony]  
Авторsorsha (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 03:23



Нели, при нас ситуацията беше подобна. След краката и коремът, водата бързо започва да пълни и белия дроб. При нас беше по-сложно и се оказа, че не може да се направи пункция заради големия недостиг на белтъчини / а при този начин на "източване" на вода с пункция, те също се отнемат от организма/. Но пък фуросемидът/ на хапче и с инжекция/ и спиронолактонът постигаха същия ефект. Колкото до "измерването" на водата в белия дроб, при майка беше извършено вкъщи-лекарят беше донесъл необходимата апаратура и нямаше проблем да се види на място. Също така беше се подготвил вкъщи да направи пункция, но след като се запозна подробно с изследванията се разбра, че това не е препоръчително при нейното състояние. Вярно, беше взел доста апаратура, но не е невъзможно.
Успех и много вяра!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: sorsha]  
Автор kattt_1 (непознат)
Публикувано29.01.07 09:24



сорша как разбрехте че краката и корема се пълнят с вода?
На майка ми сякаш и се подуват глезените и коремчето и е май по-голямо.От какво се получава това и има ли някакъв начин да се пооправи?Вие бяхте ли предприели нещо?



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: aнr]  
Автор nelidz (член)
Публикувано29.01.07 10:03



Благодаря на всивки ви! Снощи е ходил някаквъ лекар,който сложил абокат, това е голямо облекчение.Казал е да вливаме рингер сулфат, левулоза +глюкозата и натриев хлорид.Рингера действал антимикробно, нещо такова.СЕга поне ще е по-лесно.Вчера баща миказал, че не иска да яде, защото го боли корема. И това разстройство пак се появи.Брат ми не иска да влиза в болница, аз смятам, че там имат по-адекватни реакции. Не искам да го мъчим, щом може и вкъщи да се прави, това е добър вариант.Бихте ли ми казали кой е правил пункция в къщи и кой е бил докторът?Благодаря!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 13:06



Привет nelidz!За пункцията аз мога да кажа само че след нея татко се почувства много добре. Това стана в болница в Пловдив, 2005 година - тогава и му поставиха диагнозата....Правиха му и инхалации, с някакво лекарство и от тях също се чувстваше по-добре...Иначе сега татко също е неподвижен , но въпреки това направихме скенер за кръстта, тъй като незнаехме какво точно е увредено - носиха го хора от бърза помощ..А живеем на 8 -ия етаж...:-) Така че - не е невъзможно....Незнам, аз си мисля че след като за тази вода е установено от двама лекари, най добре е да го закарате в болница и там да се погрижат за това....На татко също му намериха излива със слушалки и след това на снимката се видя много добре за какво става въпрос. Успех!!! Стискам палци!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: hope]  
Автор nelidz (член)
Публикувано31.01.07 11:42



Благодаря ти хоуп, благодаря на всички!Снощи преживях кошмар.Отивам при татко и виждам, че диша трудно, обадихме се на бърза помощ и дойде един страхотен лекар, който му направи кардиограма, веднага му сложи абокат, система с витамини и разни инжекции вътре и каза, че според него трябвада се снима дроба и да се закара в болница, но нямало да искат да го вземат.Кръвното беше 40/0.Сложиха тате на едно одеяло и с брат ми го пренесоха на количката.От там в Исул, а аз стоя, треперям и чакам в нас.оказа се ,че там не искат да го приемат, не лекували белодробни.Станал голям скандал, докторът се застъпил за баща ми, истински човек и им казал, че не може подобно отношение.ЛЕкарката крещяла как може да го вземе и дагозакара в болница като бил почти умрял, всичко това пред баща ми.Брат ми й казал вие нормална ли сте да говорите така пред него. И това продължава 30-40мин.Там било много студено.Не искали иснимка на дроба да направят, но накрая ги убедили, казали вие после и скенер ще искате.Няма вода в дроба, няма пневмония ,само натрупан секрет.Снимка не са дали, само разчетеното.С брат ми се съмняваме дали не лъжат ,че изобщо са правили.Аз за такова отношение не бях чувала.Докторът ни успокои, че са правили, той е бил противошоковата зала.Не искали да го оставят там по д наблюдение, брат ми казал защото е болен от рак нали?Днес ще ходи да му качат на диск, че била на компютър.След чакане от почти два часа, го докараха в къщи и тате беше толкова уплашен истресиран, не знаеше къде се намира, блед, аз го успокоявах и бях д онего, а той стискаше ръката ми.КАза искам да преместите леглата, казах му тате ти си в къщи и аз съм тук, всички сме до теб.ОТ там в 1 през нощта брат ми отива да с еконсултира в белодробната болница.ПОпада на човечен лекар и говорят 30мин, казал че няма нищо на дроба, може да даваме АЦЦ и ако искаме някакъв слаб антибиотик, но нямало нужда.АЗ мисля, че е до бре да влезне в болница, в па леативни грижи във ВМА, но той не иска, спорихме много, каза ч етам са на доизживяване, системите може и в къщи да ги слагаме.От 4 през нощта му е сложил 3 банки.Снощи веднага разтвори ацц и със спринцовка вкарвах по мъничко в устата, изкара доста секрет, но има още доста.Потресена съм от отношението, едната написала няма белодробни проблеми, а другата няма неврологични, ами метастазите и др неща, нямам думи и смяатм да се оплача на директора на Исул и да пиша жалба до МЗ.Не знам дали ще направят нещо...
Извинете, ако писмото ми е объркано, но малко и така се чувствам.ПОревах си снощи, ами то такъв стрес, тялото ми трепереше докато ги чаках от исул и водехме много разговори.Докторът каза, че и в п ирогов ще ни наругаят и изгонят.А брат ми не иска в болница и това е.РАзстройството ни мъчи, търсим дизентерол, но никъде няма, даже ив складовете.Бих искала да ми дадете съвети и за секрета, как да се отървем от него?Благодаря ви, милички !приятели!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 12:36



Не мога за съжаление да дам съвет, но те подкрепям и стискам палци нещата да се оправят.ДАНО НАМЕРИТЕ РЕШЕНИЕ!
ЗА отношението в болниците нямам думи....



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 13:57



привет! много ме разстрои твоя разказ - такава е реалността в българските болници ....за съжаление ......Имам чувството че на онкоболните вместо да им се предлага МНОГО ПО-СПЕЦИАЛНО отношение навсякъде, лекарите предпочитат да ги отписват още от рано и дори да ги игнорират в спешни случаи, тоест да не изпълняват лекарския си дълг.Божичко това не е държава! Поредното ми убеждение! На баща ми така един доктор от бърза помощ отказа да му бие инжекция която щеше да успокои първата криза с кръстта която получи, защото на майка ми не и достигаха 5 лв, която тя щеше да му даде след като изтегли от банкомата пред нас...
Nelidz, сигурни ли са че няма вода, как така не са ви дали снимката - това е направо абсурдно!За какво им е тази снимка - тя на вас ви трябва! И аз така като теб знам - когато диагнозата е рак, в никаква друга болница не биха го взели, така беше и с татко когато търсихме да го приемат някъде..Само в палеативни грижи...Но пък ако палеативните грижи са отделение в голяма болница - там има всякаква апаратура и е много по-лесно да се прави снимка, изследване, има и кислороден апарат, мисля че биха се погрижили да се почувства по-добре..Но пък след като имате диагноза че няма белодробни проблеми..За секрет в белите дробове не съм много наясно, дано някой друг да те посъветва нещо! Успех и бързо укрепване на баща ти !!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: hope]  
Автор nelidz (член)
Публикувано31.01.07 17:28



Хоуп, просто снимката е на компютър. Ходихме да ни я качат на диск, за да сме сигурни, но докторът в скенера ит.н.По-късно брат ми пак ще ходи.На обяд отидох да видя баща ми,трудно му е да диша, даже някак си едно движение като тик прави.Имаше температура.Дадохме течен аналгин.Тази температура идва от инфекция, дали няма нещо гнило.Ще видим дали ще качат снимката, ще те държа в течение.А и голям студ било там, та да не е настинал допълнително. Аз също смята, че командно дишане би било добре в случая.Но брат ми не иска да ходи там, а в къщи, да бъдем с него и да сме заедно.Разочарован е много от завеждащата лекарка в палеативни...Лекари от ВМА са му казали, че са на доизживяване и че не правят нищо особено.Но за нас сега е важно дишането основно, то го затруднява и изморява.Даже ми каза, че иска да го стабилизираме и да отидем всички в родния ни град, което е абсурдно.Ще държа всички в течение.От утре си пускам отпуск, че стана скандал в офиса за един час закъснение.И това е абсурдно,хората стават дебелокожи и човечността ги напуска понякога, което е жалко за тях.



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано31.01.07 18:47



Здравей ,Нели!Оставих ти бележка...



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.01.07 19:00



Нели, кураж! Стискам палци и се моля за татко ти и за вас с брат ти!



Тема Re: Вода в белия дробнови [re: nelidz]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано01.02.07 00:13



Божичко, думи нямам, каква е тая наша орисия, да се родим и да живеем в такава държава.......
Нели стискам ти палци...С брат ти сте борбени и няма да се дадете. Надявам се да преодолеете кризата.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: нaнo]  
Авторanakin (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 23:31



Zdraveite
Ako nqkoi znae za nqkakvo efikasnno le4enie na Rak na beliq drob neka da mi pi6e na e-mail;
palpatin@abv.bg



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: anakin]  
Автор netia (unstoppable)
Публикувано10.02.07 09:03



Ако някой наистина може да предложи нещо ефикасно и изпитано в реалността, по-добре направо да пише тук - не само на имейла ти


И аз искам да знам това...

Изкушението да се откажеш е най-силно непосредствено преди да успееш!

Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: dari]  
Авторlvan Da (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 21:55



napravete iadreno magniten rezonans na glavata i izsledvania na 4ernia drob.Ne se shashkaite tova e nai vagnoto.ako iskash se pointeresuvai ot novata taka nare4ena prizelna terapia za le4enie na rak na belia drob koiato ia ima ve4e u nas.



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: lvan Da]  
Автор............ (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 08:14



КЪДЕ В БГ СЕ ПРИЛАГА ТАЗИ ТЕРАПИЯ, КАКЪВ Е РЕДЪТ ЗА НЕЯ И КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА, БЕЗПЛАТНА ЛИ Е И АКО НЕ Е КОЛКО СТРУВА НА МЕСЕЦ?



Тема Re: Какво следва сега?!нови [re: lvan Da]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано13.02.07 08:45



И аз се интересувам от тази терапия. Би ли споделил подробности, моля те? В google не можах да намеря кой знае какво.

И ако може да пишеш на кирилица, цена няма да имаш

. Честно, не се сърди, но тази маймуница едва я чета.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор suni1234 (непознат )
Публикувано13.02.07 08:57



Здравейте,майка ми е с рак на белия дроб,последна степен, в момента е на химиотерапия,търся и друго лекарство,някой може ли да ме посъветва, може ли да взема натанал или друго, авастина как се взема



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: suni1234]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 11:31



Здравей suni1234,
за жалост се намирате в същата ситуация, в която беше и моето семейство. Може да прочетеш писанията ми, които съм писала преди и горе - долу да се ориентираш, какви неща ме предприемали ние. Химиотерапията не я спирайте, дано майка ти да я понася добре, ще облекчи състоянието й. Мисля че няма никакъв проблем да взима Натанал, това е имуностимулатор. Най-важното е да не престава да се храни, не я подлагайте на диети.
Ако имаш някакви въпроси, ще се опитам да им отговоря, просто е добре да не повтаряте някои наши грешки.
Успех



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: suni1234]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано14.02.07 00:30



Здравей.Авастина не се купува мисля в БГ. Или ако се купува е 8 000 евро...Трябва да ви включат в програма,за което пък трябва да отговаря ня определени условия.Попитай или в онкологиятя в София или Исул . И на 2-те места има включени пациенти.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: suni1234]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.02.07 00:34



Миличка, Авастина е препарат за рак на дебелото черво?!?!? Какво общо има с рака на белия дроб????? Моля ви хора, недейте така! Авастина е скъп препарат и не се купува така за самолечение....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vesela.bg]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано14.02.07 01:06



Да,появил се е в началото като препарат за лечение на дебелото черво,впоследствие го прилагат и на пациенти с рак на гурдата и белия дроб.В експерименталните групи са вклучени пациенти и с 3-те вида рак.И при 3-те вида има подобрение.Майка ми се лекува с това.Намалихме тумора с 50%. Не знаия дали е плацебо ефект или наистина е от авастина.Но спря да кашля и е по-добре.Не ми дадоха веднага да и видя лично скенерите.По-нататък щели да ми ги дадат. Надявам се да не е жъпрос на печалбарство пак от нашите лекари.....Нали им плащат допълнително за пациентите по програма...Казват,че удължава живота с 1,5-1,9 г.Аз доста изчетох и в чуждия печат за него.Споменават се и 3-те вида рак



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vess8]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.02.07 01:12



За мен лично това е борбата на фармацевтичните компании за по-широко приложение на скъпоструващите лекарства....Затова твърдят, че препарата им дава добри резултати и при други видове рак.
Не зная, дано да греша....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vesela.bg]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано14.02.07 02:38



аз нищо не изключвам Весе.. в случая ние не го купуваме и нищо не плащаме за него.Включени сме в програмата,но за да ни включат поискаха епикризи скенери и т.н. да се пратят във Швейцария.Аз просто се радвам,че при майка ми тумора намаля няполовина и смятам,че наистина се дължи на АВАСТИНА,ТЪЙ КАТО САМАТА ТЯ НЕ Е НИКАК ОПТИМИСТ И ПОЗИТИВНО МИСЛЕЩ ЧОВЕК.Само споделям тук какво съм прочела в чуждия печат,а то е че експерименталните групи включват и 3-те вида рак и при 3-те има успех. Ако йивеем с мисълта за печалбарството на фармацевтичните компании...значи не трябва да вярваме на нищо от посочените тук методи и лечения в това число и на Натанала/който също взимаме/ ПОЧТИ ВСИЧКО ПОСОЧЕНО ТУК Е МНОГО СКЪПО ЗА СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИЯ Българин..но опитваме с каквото можем. Подписвайки формуляра за съгласие прочетохме и за страничните ефекти на авастина.....те не са малко също.компаниятя ако има за цел само реклама и пропаганда съвсем ниама да посочва тези странични ефекти. Аз лично доста се замислих прочитайки за тях,но слава богу не са се случвали страшни неща



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vesela.bg]  
Автор vess8 (новак)
Публикувано14.02.07 02:49



и още нещо:прочетох разчитането на скенерите/правят ги редовно всеки месец без заплащане/ Там пише че тумора е намалял наполовина и лимфните възли са чисти,има само едно образувание.Майка ми беше с метастази във лимфи и медиастенума с постоянна кашлица.Сега е много по-добре,тумора не е изчезнал и никои не ни дава надежди за пълно излекуване,но за мен и това е нещо...питам се с какво да продълйим нататък,ако и спрат авастина?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vess8]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.02.07 18:07



Не отричам, че може да помага във вашия случай. Не ме разбирай погрешно. Това, че експериментират и с други групи пациенти е нормално, т.е. потвърждават се моите думи, че търсят начини за по-широко приложение на препаратите си.
Не се притеснявай, ако й спрат Авастина, сигурно ще й назначат нещо друго от този клас лекарства...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: мaмчe]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 17:19



зравейте казвам се михаела.майка ми е с поставена диагноза рак на белия дроб.не зная коя степен.утре ще влиза в болница-неврохирургия,тъй като има болки в левия крак и лекарите се съмняват,че някоя метастаза е застанала на поясния прешлен.разбрах,че сте намалили степента на рака.имате ли възможност да дадете някакъв телефон,за да може да се видим и да ви обясня точно за какво става въпрос,а вие съответно дали можете да ми помогнете.живея във варна.



Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: mihaela]  
Авторnoviqt (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 18:14



Здравейте!
И аз се заинтересуван от рака на белия дроб,но толкова постинги,събрани на едно място, ми се струва доста неефективно за новите участници във вашия форум. Съжалявам,че правя такава забележка,на ако модераторката ме разбере правилно, може да разкъса тази голяма тема на няколко подтеми. Мисля това предложение да е от полза за всички. Извинете ме,ако съм засегнал някой.



Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: noviqt]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.02.07 22:50



Не засягаш никого. Благодаря ти за забележката.
Вярно че трябва вече да я заключа тая тема, защото стана много голяма.
Ето, правя го. Ще отворя нова....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: vesela.bg]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 23:09



Моля някои ако може ро това T4HxMx да ми каже кои стадии е рака???Никои лекар не сяда да ти обияснява кое какво е вече не им издаржам.....имам чувството че тука сте повече лекари от колкото са те самите.Благодаря ви предварително!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 23:23



Ето ти ориентири:






Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано18.02.07 08:00



Стадий 3Б. Ето ти линк, на английски е





Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 13:27



много ти благодаря!!!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 09:08



Някои може ли да ми обясни дали едноклетачен карцином и единичен карцином е едно и сащо???



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.02.07 09:18



Няма едноклетъчен. Има едроклетъчен, аденокарцином, плоскоклетъчен или дребноклетъчен карциноми. Това са хистологичните видове. Предполагам, че при вас е едроклетъчен?

Единичен или множествен е дали има един тумор или няколко.

Ако искаш - напиши как е в епикризата и заедно ще го разтълкуваме.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 09:28



И единичния аденокарценом кам кои спада едноклетачния или дребноклетачния ?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 09:33



епекризата ни е много неясна това го казват много лекари липсваше ни хистологията,но ние пратихме парафиновото блокче за иследване в софия там ни испратиха че е аденокарцином с единични клетки само това си спомням понеже обяснението от софиискя лекар не е в мен.А що се отнасиа до епекризата мога да ти я пратя на emаila.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.02.07 09:40



Аденокарциномът е към не-дребноклетъчните. Защото те се делят на две големи групи: дребноклетъчен и не-дребноклетъчен (към не-дребноклетъчния спадат аденокарцином, плоскоклетъчен и едроклетъчен).

Ако искаш наистина ми прати епикризата на мейла. Така е много объркано.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 09:55



изпратих ти епикризата след малко ще ти пратя и резултата от софия.Благодаря ти предварително:)



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: mihaela]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.02.07 12:12



Отговорих ти по мейла.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторsuni (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:12



Здравейте,благодаря на всички,които ми писаха.Някой пил ли е билките на бай Димитър от с.Каменар и какъв е бил резултатът?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 12:12



Благодаря ти,и аз ти изпратих някои допалнителни работи на emaila



Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: vesela.bg]  
Авторnoviqt (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 16:54



Весе, не искам да се заяждам, сигурно си имаш своите проблеми,но нали обеща да сложиш някакв ред в темата за рака на белия дроб.Благодаря ти!



Тема Re: За рака на бял дроб:мамченови [re: noviqt]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано21.02.07 16:31



Новият, ако се регистрираш, ще ти е много по-лесно: ще виждаш новите мнения с различен цвят. А ако си направиш в настройките да ти показва темите в пълен преглед и по 99 мнения на страница, няма да имаш никакви проблеми дори и с такива големи теми. Ще можеш и да пращаш и получаваш лични бележки.

На мен не ми пречи темата да е заключена или отключена. Можем да отворим нова, щом така ти е по-удобно

.

Весе, къде си, наистина?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автордapи (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 21:36



Какви болкоуспокояващи лекарства пиете?


Ние пием кокстрал, но те сякаш не действат.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: дapи]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:20



Здравейте, казвам се Евгени Филимонов и преди месец откриха на баща ми рак на белия дроб (метастази на плоскоклетъчен карценом - в единия бял дроб, образованието е колкото орех, откриха го съвсем случайно при снимка на ребро поради травма от падане. Засега няма никакви оплаквания, но след посещения и прегледи в три болници и снимки и скенери и взимане на материал от тумора, диагнозата е потвърдена; Благодаря изключително много на д-р Цветан Минчев - гръден хирург в болница Токуда, страхотен професиоанилст. За съжаление отпада операция поради намаления капацитет на дробовете на баща ми вследствие на 50 години пушене. Оказа се че ако се наложи да махнат единия дроб, другия няма да може да се справи сам. От тук нататък ни препоръчват химиотерапия и сме на кръстопът защото един билкар от Бургаско при когото баща ми вчера ходи му е дал билки и му е казал че те ще му помогнат много и не трябва да се ходи на химиотерапия. Моля, дайте съвет, благодаря, моят електронен адрес е genata@tradel.net



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Автор нyди (непознат )
Публикувано25.02.07 19:46



Здравейте казвам се Нуди Хасан и съм от Варна. Не искам да бъда нахален и затова искам само да си оставя email'a ако проявявате интерес разбирасе неискам да карам насила никого да ми вярва.Всъщност не казах какъв съм аз съм лечител и се занимавам с това от 17 години и смятам ,че съм помогнал на много хора. Пиша ви защото не съм че отчаян напротив смятам само ,че всеки има шанс да живее.

email:nudi_hasan@abv.bg



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: нyди]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 20:26



Нуди, пети стадий лекуваш ли



(простете, приятели, за неуместната забележка)

Редактирано от little_rabbit на 25.02.07 20:31.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 20:30



Гена, а лъчетерапия не препоръчват ли? Чувала съм, че е по-ефективна от химиото. Може би след терапия (хт или лъче) туморът ще се свие и ще е възможна операция (не целия дроб, а само част от него да махнат)?

Ходили ли сте в Белодробната болница?

Не ми стана ясно как така метастази в единия дроб - моля те, напиши го по-подробно. При нас беше по данни на скенера 48/56, по оперативни данни 38/46 мм в левия дроб. Съшо плоскоклетъчен. Също от пушенето (ти нали не пушиш? вече имаш генетично предразположение, непременно трябва да избягваш цигарения дим).



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 20:46



Благодаря за отговора,
Д-р Минчев ни посъветва да започнем с хт и след това да се направи пак скенер и да се види дали са намалели размерите на тумора и лимфните възли около него, но резултатие те от биопсията са следните - метастази от умерено диференциран спиноцелуларен плоскоклетъчен карцином, поне това пишеше, д-ра ми каза че и в двата материала които е взел има ракови клетки -от тумора и от лимфните възли. Забрани всякъкви цигари ако иска да се преразгледат нещата след време за евентуална операция. Ходихме и на ехография в белодробната и на сцинтиграфия и общо взето д-р Минчев направи всичко възможно да се убеди дали трябва да се направи веднага операция и за съжаление не може на този етап, просто ФИД стойностите на баща ми са много ниски и ако се наложи да се махне единия дял на бд, другия няма да се справи сам. За съжаление и аз пуша и наистина трябва да взема мерки да я разкарам тази гадост... А при вас как се развиват нещата?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 21:08



Да, ясно. Мисълта ми беше ако е възможно само сегмент от засегнатия дроб да махнат. Стискам палци!

При нас с операция махнаха целия ляв дроб, но мъжа ми е спортист и имаше добри показатели. Минаха 4 месеца от операцията. Не смея да кажа как сме. Не сме правили скенер, нито ЯМР, а може би трябва.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 21:14



Пожелавам ви пълно оздравяване. Успех.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано25.02.07 21:19



Дай Боже на всички! Само за това се моля!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 22:10



А вие правихте ли някакви курсове с терапия и каква. И колко време е възстановяването след такава операция.
Благодаря



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 06:42



Не, при нас не назначиха последваща терапия, защото не се препоръчва - нямаше засегнати лимфни възли (въпреки че на скенера се виждаха като увеличени). Възстановянето след операцията е индивидуално, обикновено изписват на 10-тия ден, но обема на дишането става по-добър чак след месец-два.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 08:56



Гена, предполагам че четеш на английски. Ето три линка, поне на мен много ми помогнаха в началото и отговориха на повечето ми въпроси:





Възможно е сайта да поиска регистрация, но са безплатни статии. И много обширни, като в учебник за специализанти са написани.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
АвторEЛФИ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 17:52



Здравеи,
не губете никакво време и започнете химиотерапията, защото този тип рак много бързо метастезира.
УСПЕХ!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
АвторHyди (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 20:27



Вижте ако искате да разберете нещо повече просто ще трябва да се чуем и да ви обясня каквото искате. А телефонът ми не е импулсен междудругото. Пратете си email'a на моя email nudi_hasan@abv.bg за да ви изпратя тел. си номер. Нали такива са били правилата? И така вие нищо не губите като се обаждате по тел. пак повтарям не е импулсен а нормален дом. тел.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Hyди]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано27.02.07 15:38



Ти с какво се занимаваш бе,човек? Кажи с няколко думи!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: EЛФИ]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 22:37



Много Ви благодаря за съвета, но как да го обясня на 71 годишен човек, който няма засега никакви проблеми, че трябва да се подложи на хт, която може би ще го съсипе, както са и повечето ви мнения във форума. Той си е втълпил че билките и ваксината на Н.Хаджиева ще му помогнат. Аз съм му син е много бих искал да взема най-правилното решение, но и на мен мие трудно. До преди да вляза във форума бях убеден че хт е за предпочитане, а сега вече съм на друго мнение. А и доктора си призна че от 100 човека едва на 3-ма повлиява хт-ята, т.е. стопява лимфните възли и евентуално след това може да се направи операция, защото при баща ми тумора е периферен и е лесен за отстраняване. и тн



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор tetty71 (поздрав)
Публикувано28.02.07 10:20



Здравейте, чувала съм за ваксината на Аспарух Хаджиев, но мненията са противоречиви. Лекарите в онкологията категорично ги отхвърлят като полезни. Има ли някой, който от опит или наблюдение над близки да каже какво мисли по въпроса? А, между другото имам позната с рак на шийката на матката - тя пък ходи във Велико Търново на други подобни ваксини, пак извлечени от БЦЖто, но в по- голяма концентрация. Те плюят по ваксината на Хаджиев и така човек остава с впечатление, че всичко е с търговска цел. Всъщност, дори целта да е търговска, ако вършат работа, човек ще знае защо плаща, но е трудно да се ориентира. Поздрав.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:43



Гена, ако говориш за бай Димитър от Бургаско, баба пи 2 месеца неговите билки и той и обеща, че после лекарите няма да я познаят... Познаха я, обаче, и плоскоклетъчният карцином в белия дроб се беше увеличил почти двойно, а миналата седмица разбрахме, че има 4 метастази в мозъка.... Бързо тичайте на химио, само това ще кажа.... Все пак е някаква надежда. След огромното забавяне заради билките, аз все пак щях да настоявам за операция и химио (иначе няма надежда), но тогаваоткриха метастазите, и операцията отпада...



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: kalos]  
АвторHyди (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 20:50



Здравейте, занимавам се с диагноза и лечение на доста болести вкл.и рак - най-общо казано. Значи лекувам болни от 17-18 години и сега се питате защо не съм толкова известен, досега защо не сте чували за ме и т.н.т. Аз съм духовен лечител не лекувам с билки, не съм екстрасенс или нещо др. Имам излекувани пациенти ,на които съм направил запис а имам и епикризи на пациентите направени преди и след лечението. Имам страница в интернет на която има информация но в момента е замалко замразена но пак ще я пусна.
По телефона мога да кажа какво му е на дадения пациент и дали е за ме или не.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: tetty71]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 22:58



Здравейте, аз преди 8 г ходих лично при Спартак Хаджиев с тъста ми, който имаше една от най гадните диагнози - меланом, рак на кожата, вследствие от премахване на бемка и тн. Ходихме 4 или 5 пъти при него и общо взето 3 години се закрепи, но един наш познат лекар ни убеди че трябва да се отиде на хт и след второто вливане нещата се усложниха и след 3 месеца се стигна до летален изход, със страхотни болки и разсейки из цялото тяло. Така че определено вярвам на тази ваксина, не знам дали е с търговска цел, но за 10 лева мисля че има доста голям ефект, разбира се без да се комбинира с хт.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 23:03



Здравейте, мисля че за него става въпрос. От това което ми каза баща ми, май е доста сдал багажа, псувал всички и всичко наред. Казал че докторите ще умрат, но не и те двамата, че баща ми нямал рак а стара травма от бронхит и тн. Аз лично му нямам доверие, но за съжаление баща ми му има и сега стриктно си пие билките... засега се чувства добре и може би това му дава надежда, а аз много го обичам и искам да му дам най добрия съвет, затова и влязох във форума, за да получа мнения и от вас. Благодаря Ви.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Hyди]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 23:04



Дайте телефон, за да Ви се обадим. Благодаря



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано01.03.07 01:15



Моля, без публикуване на телефони. Нуди да се регистрира и тогава може да получава лични бележки.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Тинови [re: Hyди]  
Автор fancier (джаста-праста)
Публикувано01.03.07 02:04



си пълен мошеник, човече

Не те ли е срам

[вкл.и рак - най-общо казано/red]



Which hat is mine?
They are all your hats, Mr. Angier

Редактирано от fancier на 01.03.07 02:05.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 10:49



Гена, бай Димитър казал нещо подобно и на баба... И тя пи стриктно билките и вярваше :( И ние също, даже отложихме биопсията заради тази надежда... Колкото до доброто общо състояние, и че се чувства добре, в момента и баба се чувства доста добре - по-добре отколкото се е чувствала с месеци (от първоначалното диагностициране). А е с карцином, който, по медицинските книги, удвоява размера си всеки 2 месеца, и с 4 метастази в главата, от които има частична пареза на пръсти, и с вестибуларни нарушения... Така че всичко е много подвеждащо. Според мен, химиотерапията дава ШАНС, но при възрастни хора може и да навреди повече от ползата... Трудно е да се реши, а лекарите на нас ни казаха, че ще я убие... Засега сме на една торба противотуморни добавки, и от вчера - ваксината на Сп. Хаджиев. Не вярвам да помогне, но не вярвам и да навреди, а и нямаме никакъв избор... Ходихме и при доц. Филипов, но решихме засега в полза на БЦЖто... Ако имаш възможност, виж лекарството Тарцева (Tarceva), има в СПРАВОЧНИКА малко инфо, аз мога да ти пратя и повече, на en и български, ако искаш - то е доста добро и ДОКАЗАНО лекарство, но е много скъпо - не съм проверявала последните цени, но е над 4000 лв. на месец май, и като се почне, трябва да се пие с години... Ние, например, няма да издържим финансово дълго. Има обаче разни странични ефекти... Мися, че в онкологията го предписват при желание. Обикновено след неуспешни химиотерапии.
Дано съм полезна, успех, стискам палци!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 11:05



neti, би ли споделила какви нарушения на вестибуларния апарат има баба ти и всеки ден ли се проявяват, на колко години е баба ти? дали освен това знаеш възможно ли е при скенер на глава да не видят, че има нещо тревожно? питам защото на майка ми преди три месеца правиха скенер и казаха че няма нищо, а сега имам съмнения породени от проблеми с очите /кисти на очните дъна/ , че нещо става.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: .......]  
Автор nelidz (член)
Публикувано01.03.07 11:26



В никаквъ случай не искам да те плаша.НО 3 месеца е прекалено много време.И е възможно нещо да се е развило в главата.КОнсултирай се с невролог, аз бих направила пак скенер.Но това е само мое мнение!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: .......]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 12:31



Здравей, виж, проблем с очите Е възможен симптом!
А за равновесието - не съм сигурна дали е от метастазите, но тя се оплаква, че като ходи "се клатушка", не може да пази равновесие. Не мога да преценя доколко това усещане е субективно, защото ходи главно из стаята и има проблем и с бедрената става (аз подозирам също метастаза там, но семейството е против повече изследвания, защото един лекар бил казал, че не е метастаза по снимка, не знам... И да знаем, и да не знаем, май много повече не можем да направим). Това е.
Отивайте на невролог, който да ви прати на скенер. Мога да ви кажа невроложка с евтин частен прием, където направиха скенер на баба за нула време, близо до Плиска, ако нямате друга пътека....
Дано не са метастази, не знам дали провеждате хт?



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 12:32



Забравих - баба е на 75...



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
Автор............. (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 12:40



БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ. ОТНОСНО НЕВРЛОЖКА ДАЙ МИ ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ КООРДИНАТИТЕ И ЕВНТУАЛНО КАКВИ СА ЦЕНИТЕ. ХТ НЕ ПРАВИМ ОТ ТРИ МЕСЕЦА ЗАШОТО СЛЕД ТРЕТАТА МАЙКА РЕШИ ДА НЕ ХОДИ ПОВЕЧЕ, И ТЯ ПИЕ БИЛКИТЕ НА КУЦАРОВ, ВЕЧЕ СТАВАТ ДВА МЕСЕЦА И ТРЯБВА ПАК ДА ХОДИМ ПРИ НЕГО НО АЗ ВЕЧЕ СЪМ СКЕПТИК ПО ОТНОШЕНИЕ НА НЕГО. ЗАПИСАХ Я ЗА СКЕНЕР В ТОКУДА /100 ЛВ/, НО ВСЕ ПАК БИХ ИСКАЛА КООРДИНАТИТЕ И НА НЕВРОЛОЖКАТА. МАЙКА Е НА 70 ГОД.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
Авторgenata (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:11



Ох, много благодаря, не знам и 20000 лв дали ще помогнат, като се има впредвид че наследника на ФЕРАРИ умря на 30 г от рак... Просто такова скъпо лечение не можем да си позволим, това значи да си лиша децата от по-добро бъдеще, все пак баща ми е на 71 г и казват че при по-възрастните хора по-бавно се развиват тези процеси, а и той доста се надява на тези билки, колко много хора бил излекувал и тн. Май тези които е излекувал, не са били болни изобщо.. А колко вливания е един курс на хт и колко излиза като пари ?
Много Ви благодаря за съветите



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: genata]  
АвторHyди (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 22:16



Телефон не мога да ви дам наяве мога да ви дам email-nudi_hasan@abv.bg такива са правилата. Изпратете си ваш email за да ви пратя телефон.
Лека вечер!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: .............]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:54



Невроложката се казва д-р Цакова и работи в, мисля, 25 ДКЦ - на ул. Николай Коперник, до Плиска. За съжаление нямам тел. на кабинета, но от регистратурата на п-ката би трябвало да го дадат. Общо преглед и скенер без талонче излиза около 80 лв.
Успех и да няма нищо обезпокоително на снимките!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Neti]  
Автор............ (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 14:52



Благодаря много и желая здраве и много щастие!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: valena79]  
Автор byrgas (непознат )
Публикувано18.04.07 23:39



Здравеите аз сам от Бургас.ба6тами е с диагноза ЗЛОКА4ЕСТВЕНО НОВООБРАЗОВАНИЕ НА БЕЛИЯ ДРОБ.Бе6е болен от туберколоза но след 2 месеца ле4ение ни пра6тат сега в София.Казаха ни Александровска болница,моля ви кажете ми дали е добра болница ние 4ухме за ТОКУДА .Казват 4ее на4ален стадии и като се оперира може дасе отстрани било на лесно място но......

.Има темп 37,2 по4ти постоянно отпаднал е.В епикризата пи6е канцероген.Кажете ми не6то поже4е моля ви..........



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: byrgas]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.04.07 06:43



Аз съм за Александровска (в нея клиниката за лечение на белодробни болести се казва Специализирана болница за активно лечение на белодробни болести " Св.София" ЕАД). Там оперираха моя съпруг. За Токуда нищо не знам, нямам идея кои лекари работят там и въобще...



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 11:05



И аз съм за Белодробната клиника в Александровска болница. Там наистина са специалисти и то точно по белодробните болести, което е много важно. И само не губете време, а действайте възможно най-бързо.



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: molipetq]  
Автор brendi (непознат )
Публикувано19.04.07 17:46



Здравейте!
Искам да Ви разкажа моята история! Преди 2 години откриха на майка рак на гърдата, оперираха я, като и отстраниха цялата гарда, след което ни назначиха химиотерапия, направихме и нея! Всичко изглеждаше наред и ние бързо забравихме за случилото се, до месец Януари, когато майка изведнъж получи страхотни болки в главата! По спешност я приеха в болница, направиха и скенер на главата и и откриха разсейки в мозъка - 2 на брой! Направихме и две операции в рамките на 1 месец на главата за да ги отстранят, за6тото и даваха само 2 месеца живот ако не и бяхме направили операциите! От там пак трагнахме по мъките в онкодиспансера в Младост, правихме скенер на бял дроб и се оказа 4е в момента там има едно петно, стенодопирно до трахеята, което расте, т.е. лекарите смятат 4е това е огни6тето което дава разсейки! Стигаме до куриоза 4е никой лекар до сега, а ние сме я водили на много, не може да каже със сигурност как се е появил този рак на белия дроб и вса6тност, тожа отделен рак ли е или първона4алния рак е този на гърдата, който е дал разсейки в белия дроб и от там в главата! В онкодиспансера си измиват ръцете, за6тото те са отговорни 4е не са я следили след операцията на гърдата и пак представете си в момента и дажат да пие лекарства за рака на гърдата и разсейките в главата, но не и лекарство за белия дроб! Просто специалистите тук в тази държава не стават за ни6то, както и няма кои да поеме отговорност за това 4е майка ми е изпусната работа от това 4е те не са си свар6или работата като хората! Искам да подкрепя вси4ки тук и да им кажа 4е разбирам през какъв ад са минали и 4е той продължава и да им пожелая да имат кураж и никога да не се предават, за6тото твърдо жярвам в това 4е до няколко години 6те има лек за този рак, но за съжаление нас май времето 6те ни надвие!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: brendi]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.04.07 20:37



Бренди, а в Белодробната болница ходили ли сте? С една биопсия веднага ще се види какво е това петно и дали е нов процес или разсейка от стария.

Наистина много сте преживяли. Има лекари-престъпници, за съжаление.



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 23:22



На второ място по честота.Морфологично е централен и периферен-по вида на разположението,а по хистология-едроклетъчен,плоскоклетъчен,аденокарцином и дребноклетъчен.Последният се поддава първоначално и на химиотерапия,но тя трябва да бъде малко и само в началото.Останалите три групи се обединяват под рубриката недребноклетъчен,тъй като въобще не подлежат на химиотерапия,а лечението е само хирургично.Аз съм помогнал на много хора,но адмонистратора не разрешава да посочвам сайта.Смятам обаче,че знам много повече от гогото и да било тук,така,че давам сайта,за да помогна на този който желае www.anticancerbg.com



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: doktora]  
Авторxxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 09:28



докторе исками се да ми разкажете за методиката на определяне на цената.
Как точно определихте тази висока цена.
На базата на какво.

Не е ли по добре цената да е по ниска и хората да могат да си я позволят.
И ако наистина помага това лекарство то все повече хора ще се излекуват с лекарството ви и така вашата популярност ще расте и съответно търсенето на лекарството ви също./но разбирасе ако лекарството наистина действа/И тогава печалбата ви ще се увеличи не от високата цена а от оборота.
Но поставяйки тази висока цена .......на мен лично ми прилича на - аз да им взема по 1000 лв на месец пък те колкото повече живеят толкова по добре.
Пък на сайта и аз мога да побликувам една снимка на болен и една на здрави и на тях да напиша преди и след....................................пък и 5 човека да го купят тоя месез ми то си е 5000лв
аз така като чета ми то само вие си го хвалите това лекарство



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: xxxxxxxxx]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 10:20



Каква методика, търси балами да им вземе парите



До ВЕСЕЛА , крайно време е да взевеш радикални мерки - искарай му сливеците



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: xxxxxxxxx]  
Автор.............. (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 10:32



Ми за съжаление и ние бяхме от тия балами, продадохме си от имуществото за да платим, дадохме около 3000 лева и накрая се замислих, че ако наистина имаше ефект то дори и на тази цена това лекарство би било известно ако не в цял свят то поне у нас. Това който се излъгал - излъгал! Но ако има някой излекуван нека нашише тук, но да е реален човек, а не само инициали и снимки от преди и след както е на сайта. Нека Бог съди такива, които печелят от човешкото нещастие!!!!!!!!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: ..............]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 10:48



Да права си съгласна съм с тебе,винаги ще има печалбари.......... но защо по този начин ,и точно тук?
Затова трябва да се доверяваме ,и допитваме с лекуващия онколок преди да
предприемем нещо.





Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: little_rabbit]  
Автор brendi (непознат )
Публикувано22.04.07 18:21



Maika pravi na sa6toto petno predi 5 godini biopsia na belia drob v Belodrobnata bolnica i togava i kazaha 4e niama ni6to stra6no, prosto tova petno e bilo ot prekarana tuberkoloza v detskite godini, koiato ne e lekuvana i prez tezi 5 godini naistina tova petno ne raste6e, dopredi niakolko meseca! A sega ve4e niama smisal da pravim biopsia, za6toto e pove4e ot iasno sled razseikite v mozaka za kakvo stava vapros, a pak i az mislia 4e v mnogo slu4ai spored men razbira se tezi biopsii davat tlasak na razvitie na zaboliavaneto, mislia 4e ako ne biaha pravili na maika, mojebi niama6e tolkova barzo da stignem do tuk! Blagodaria vi 4e mi obarnahte vnimanie i jelaia uspeh na vsi4ki, ako moga da pomogna s ne6to - nasre6a sam!



Тема Имам намерение!нови [re: little_rabbit]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.04.07 23:35



Хора, смятам да заключа тази тема за писане. Вече стана много дълга и трудно се отваря и прелиства. Имаше такова предложение преди време!

Има нова създадена тема за Рака на белия дроб, моля пишете вече там!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Имам намерение!нови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано24.04.07 06:33



Нямам нищо против.



Тема Re: Имам намерение!нови [re: little_rabbit]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 11:20



И аз мисля, че е добре да я заключиш, Весе! Преди доста време я отворих и мисля че доста ценна информация е събрала, но нека да остане само като справочник. И дано помогне на нуждаещите се да се ориентират бързо в конкретното заболяване. Че времето е от основно значение.



Тема Re: Имам намерение!нови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.04.07 12:27



Благодаря ви за разбирането. Заключвам я! Иначе я има в Справочника и ще може да се чете. Има ценна информация тук!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.