Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Психо-тормоз на работното мястонови  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано12.06.19 03:40



Началничка издевателства над определена своя служителка. Жена на възраст, без особени шансове тепърва да се доказва някъде другаде, не особено амбициозна, предпочитаща да запази вече постигнатото.

/Дарк, питаше за уреждането на живота, в нейния случай това е определението. Спокойна работа с постоянни доходи, които я устройват/

И изведнъж се оказва, че жената е на прицел. Не се раздавала достатъчно, не проявявала инициативи да се нагърбва с ОЩЕ и ОЩЕ и ОЩЕ работа, не ходела на ленинските съботници и неделници / бе откога по Кодекса на труда извънредния труд има задължителен характер и поднадлежи на санкции и откога в България при държавните служители работната седмица е станала 6-дневна.../

Та след поредния обиден и унизителен "диалог" с властимащата , жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия. Връщат се стари неизчистени емоции от предишни подобни ситуации със същата тази властимаща.

Каква помощ бихте препоръчали? Изключваме най-близкото до ума "пий си хапчетата и да не ти дреме"

От една страна ако си каже в прав текст какво мисли наистина - ще има парични и други кофти последствия.

От друга страна ако подтисне емоциите - я очаква нервен срив за броени дни.

От трета страна...вменяването на вина без вина е опит да се бие по самооценката.

От четвърта... как се излиза от фазата на безсилие и пораженческото мислене, което впрочем никак, ама никак не е присъщо на жената...тя е борбена по характер и мрази да бъде мачкана.

От пета...за мен тази началничка / млада, свръхамбициозна до спукване неомъжена кариеристка/...иска ми се да разбера какво я движи да натиска пружинките на подчинените си до степен на скъсване. Властта какви нейни липси компенсира, за какви комплекси става дума тук... освен, разбира се, липсата на уй...щото да, една щастлива семейна или поне удовлетворена жена ще има съвсем други приоритети.

Айде...вие сте...безсънно ми е нещо, ще чета утре с интерес и ще се включвам при възможност.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 06:08



На пръв поглед като че ли просто трябва да смени работата си и работодателите. Не виждам шанс това да се оправи там.

За работа по коледите и другите празници. Предната ми работа беше държавна и целият отдел бяхме на график и да - работеше се и по Коледа и по Нова година - щото хората трябва да си прочетат на другия ден вестниците. Правеха се заменки между колеги, които после се връщаха и така се случваше.

Мисълта ми е когато трябва извънреден труд - то си трябва и който клинчи - първо у колегите и колежките се насажда едно не добро чуство - па да не говорим за работодателите. Ич не му вярвам на този кодекс и не виждам той каква работа върши изобщо.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.06.19 06:57



Важното е тя какво мисли за ситуацията и как се чувства. Но щом заглавието на темата е психотормоз- ясно, че тя го чувства така.
Изборите са два-Борба или бягство. Или и от двете.

Много подобно на това, което преживях аз преди две години и разказах тук.

Особено 25 годишната пикла началничка, която никога не е гледала деца и беше протеже на един от директорите. Но учеше мен старата приемна майка как да гледам деца.
Аз в подобна ситуация избрах борбата,психоложката ме посъветва да го приема като предизвикателство, през което трябва да мина и което ще кали характера ми. Но в един момент разбрах, че няма смисъл- не можеш да се бориш с институция, нито да променяш чужди нагласи, нито пък е нужно,
и се чупих.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 12.06.19 07:00.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: osvoboden pich]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано12.06.19 07:23



Абе тук не става дума за скатавка, а за престаравка.

Нормално е понякога да се наложи да се работи извънредно. Нормално е понякога да се остане след работно време. Никога не е правила проблем жената.

Въпросът е да не се третират подчинените като лични роби на нечии началнически капризи. Щото тук говорим за хора с малки деца, хора на различна възраст, с различни ангажименти и т.н. Не е нормално и не е човешко ти системно да злоупотребяваш със съботните им дни и да ги поставяш под натиск само защото ти няма какво да правиш в къщи, нямаш личен живот и си избиваш чивиите в доказване.

В крайна сметка никой няма да ти връчи тиквения медал, че си оставяш тленните останки над офисната документация, ебаси.

И оттам - логичната съпротива. Логичната демотивираност.

Парите не винаги са ключовия мотиватор. Тая жена, познатата, за която споделям тук, се мотивира от доброто отношение към себе си и обратното- демотивира се от грубото и унизително.

И това ражда цялата тая съпротива у нея. Действие-противодействие.

Наясно сме, че ако подаде оплакване на ниво институцията - ще го изяде чепатия. Питаме се има ли вариант да реагира на ниво други институции, ако нещата прекалено загрубеят.

На дневен ред преди всичко й е как да си отреагира емоционалните кризи по благоприятен за нея начин.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 07:34



В този случай освен напускане - май няма по-рационално нещо.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано12.06.19 07:40



Каквато и да е йерархията, всеки е длъжен да уважава и да ти пази достойнството.
Травмата, която тя изпитва е, че са засегнали достойнството й. В един момент са се опитали да я изкарат непълноценна. Получила е непочтени обвинения, които не отговарят на истината.

Досега при две-три подобни ситуации е преглъщала дипломатично и е разчитала онова да се поспре. Но си мисля, че в крайна сметка прагът й на търпимост ще бъде преминат и ще скочи по много взривоопасен начин.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: osvoboden pich]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано12.06.19 07:43



Какви са шансовете жена на 50 години тепърва да си намери работа на свободния пазар със средно за страната / относително добро/ заплащане и без всякакви връзки!?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 08:03



А какъв шанс има изобщо. Ако остане - ще продължат. Ако се махне трудно ще си намери работа. Ти какво предлагаш - щото аз се изчерпих с вариантите?





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.06.19 08:03



На първо място, да не оставя неизчистени емоции.

Може да опита за изпълнява това, което се изисква от нея, и да се сприятели с шефката си.

Може и да си потърси друга работа.

Бих предложила и да си пие хапчетата и да пробва с разни методи за релаксация, на това би имало смисъл, ако и оставаха 2-3 години до пенсия, пък прочетох, че е на 50, значи има още много да опъва.:)

Ако възнамерява да се докача, обаче, няма да има спасение :)))

Аз бях в подобна ситуация преди година и половина. Опитах всичко, и бях поовладяла ситуацията, но накрая напуснах. Бях на 49, тъй че...



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 08:04



Каква помощ бихте препоръчали?

Квалифицирана. Пси, адвокат, синдикат.

Записва си всички разговори с телефона, препраща си всички мейли на личния адрес, защото служебния може да изчезне във всеки миг.

Консултира се с адвокат, специалист по трудово право. Ако има синдикат, консултира се и с тях.

Психотерапия за справяне с активираните травми от детството.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:44



Няма никакви фази тук!
Има напускане!
Толкова ли ви е страх бе хора?!
На години.. Хубаво.
Ами ако е пред пенсия, направо да си я взима.
И после да си поработва например на някой РЕП или будка за вестници.
Аз бих направил това. Ама на секундата!
Преди бях адски страхлив.
Сега, с новото мислене-и казвам директно на тая всичко в очите, шефката и.. След като се разделим по взаимно съгласие.
Още повече пък че във България ако си тръгнеш сам откъдето и да е, няма да чакаш три месеца време за регистрация към бюрото и за без пари.
Милиони ли изкарва, та им стои още?
В незаменима фирма ли е?
Докато търпите-все по-нагли ще стават!
Това е положението.
На жената и липсва чест и самоуважение.
Всеки страх е като затвор.
И не само че ще има сривове, ами и ще направи инфаркт.
Понеже цялото и същество се противи на това.
Нека послуша тялото и сърцето си.
Прочети и дословно какво съм написал.
Без страх!

С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 12.06.19 08:45.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:48



Ще дойдете на моята вий..


Ама иначе мързелив съм бил.
Шеф ли е.. Не ми го хвали!

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:49



Варианта е пенсия!
Или друга работа!
Или да продава вестници на будка, след пенсия.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:50



Който търси, намира!
Фирмите ли се свършиха в бг? Толкова ли няма работа за продавачка на реп или будка за вестници?
То навсякъде е за мижи да те лажим, ама поне да е без стрес.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:52



Малиии, що не съм аз. Да видиш как ще я опъна като жартиер тая. Ако ще и досега да не съм удрял жена.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 08:53




Ще ходя аз на психар, заради психари.
Яко с ботушите и ги разнасям по медиите.
Да се свърже с господарите на уеба, май са вече.


С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 08:56



Каква помощ бихте препоръчали?

Да смени работата, каквото и да и струва това.
В дългосрочен план, не в краткосрочен /ай, имам нужда от тази заплата/ - това е най-доброто за нея.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:04



Нормално е понякога да се наложи да се работи извънредно. Нормално е понякога да се остане след работно време. Никога не е правила проблем жената.

Въпросът е да не се третират подчинените като лични роби на нечии началнически капризи. Щото тук говорим за хора с малки деца, хора на различна възраст, с различни ангажименти и т.н. Не е нормално и не е човешко ти системно да злоупотребяваш със съботните им дни и да ги поставяш под натиск само защото ти няма какво да правиш в къщи, нямаш личен живот и си избиваш чивиите в доказване.


Не е зле и ти да смениш работата, без да си търсиш оправдания като удавник със сламка, че в туй предприятие пряката ти шефка е черният дявол. Тая е колелце в механизма, а механизмът е повреден. Произволът над служители от страна на некво колелце в йерархията винаги е симптом за нечитава фирма/държавна институция.

Не си заслужава драпането за заплата и пенсия.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 09:06



Пък като напусне, ще я изкараш мързелива.
Няма проблем. Нали?!

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:08



Какви са шансовете жена на 50 години тепърва да си намери работа на свободния пазар със средно за страната / относително добро/ заплащане и без всякакви връзки!?

големи, ако очакванията й не са да си пощи трътката, както е привикнала 30 години.
на 50 години от трудовия пазар В БЪЛГАРИЯ изпадат само паразитите. нормалните се преквалифицират.

Редактирано от lipari на 12.06.19 09:08.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:17



Може да опита за изпълнява това, което се изисква от нея, и да се сприятели с шефката си.

мазноч от страх???



изпълнителката е посредствена и на 50 г.
амбициозната шефка е на 25 и не понася неефективни служители.

как ще се сприятелява - с домашни сладкиши и плетени пуловерчета за подарък ли?
тва да ней съседката на пейката пред маалата!



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:20



Няма никакви фази тук!
Има напускане!
Толкова ли ви е страх бе хора?!


Ми може да са женени за некви паразити, дето си чешат ташаците безработни в къщи, щото безстрашни. Пък все някой требе да се грижи за сметките, демек, да ги плаща.

Ти, дрисльо, дето си се обесил на врата на такава жена, нямаш думата.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.06.19 09:23



трябва да промени онези свои вярвания, които оценява като вредни за себе си
а пътят на промяна на реалността минава през промяна на нагласите
какво е правила досега, за да реши проблема си?





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.06.19 09:32



Под "да се сприятели", нямам предвид да се мазни, а да разбере що за човек е, и кое я бута да се държи по този начин. И да види дали е възможно въобще да се вмести в схемата. Щото обяснения от типа "требе и уй" не са рационални и не водят до позитивно развитие на отношения:)



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:32



Скрий се, ве, паразит мизерен!
Ако не е жена ти да блъска като изоглавена на малка заплата и да изтърпява всякакви мизерии на работното място, за да се видите с некви пари, да не ви отрежат банките и да не ви скочи барневернът на главата, досега да сте пукясали като клошари.

Тя щото по-малко болна от тебе и по-тъпа от тебе, че не смее да напусне работа и да зее, докато си пощи, каквото ти си пощиш по цял ден в къщи! Ясен си на всички, без изключение, тук.

Пфу! Ако жена ти не се държи с нокти и зъби за трудовия си договор и не преглъща, и ти щеше да си в канавката, където ти е мястото. Ама тя стиска зъби заради детето и ти търпи откачалщините пак заради него.
Мизерник.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 09:36



В кой град се случва това?

От пета...за мен тази началничка / млада, свръхамбициозна до спукване неомъжена кариеристка/...иска ми се да разбера какво я движи да натиска пружинките на подчинените си до степен на скъсване. Властта какви нейни липси компенсира, за какви комплекси става дума тук... освен, разбира се, липсата на уй...щото да, една щастлива семейна или поне удовлетворена жена ще има съвсем други приоритети.

Няма "освен", щото това е най-основната причина за подобно поведение, както и за други ненормалности. Хората не го осъзнават или не искат да си го признаят, защото все още сексът е нещо, за което се хихика, или се профанизира, или пък този, който гласно изкаже мнение за важността на удовлетворителния секс за психическото равновесие, бива заклеймен, особено ако е жена..

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 12.06.19 09:40.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 09:36



а да разбере що за човек е, и кое я бута да се държи по този начин.

туй вече е разбрано.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 09:41



Аз бях в подобна ситуация преди година и половина. Опитах всичко, и бях поовладяла ситуацията, но накрая напуснах. Бях на 49, тъй че...

Тази ситуация явно е доста разпространена.


Оказва се че работата в големите корпорации изобщо не е за крехки душички, тo си е направо месомелачка, преди няколко години имаше скандал във Франс Телеком с множество самоубили се поради психонатиск от страна на ръководството, което ги пресирало за да напуснат, щото така не плащат обезщетения. А и на всичкото отгоре, психонатискът го правели "по научному", с консултация от психолози - при това използвали 5-те степени на траура по известната Елизабет Кюблер-Рос. Колко требе да си тъп или нагъл да прилагаш теория, в която последния стадий е смърт?!?
Ама то уволнението/напускането било символична смърт. Пък жертвите го били взели насериозно.

Редактирано от DarkSide на 12.06.19 12:41.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 10:05



Тази схема на Пигмалион е баш за наш Финтрол.
Мисли си, че той е добър и вярва че другите са лошите.
Формира мнение у другите че той е жертвата, другите са насилниците.
Другите вдигат ръце от него и подкрепят неговата теза.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 10:23



3 - вярванията на другите за нас
може би трябва да е
начинът, по който ни възприемат другите

иначе тази схема ми хареса





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 10:27



Оказва се че работата в големите корпорации изобщо не е за крехки душички, тo си е направо месомелачка

Не е и за корави копелета даже, свидетел съм какви стабилни хора се разболяха сериозно, други починаха, наскоро разбрах, че "Охрана на труда" на бившето ми работно място /мултинационална корпорация/, е получила инсулт - доста млада и спокойна жена. Думата месомелачка е възможно най-подходящата. Аз съм от смлените, добре, че ми се откри начин да си помогна сама, лекарите бяха вдигнали ръце и само ми даваха неприложими съвети като да напусна работа за поне две години и да се отдам на пълна почивка.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 10:28



Така представено е измамно просто - ми да, верно бе, променяш си вярванията които ти пречат и хоп! проблемът решен.
Обаче как се идентифицират и променят тези вярвания?
То цялата работа е точно там и това нито е лесно, нито става бързо и отведнъж.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 10:32



Аз съм от смлените, добре, че ми се откри начин да си помогна сама, лекарите бяха вдигнали ръце ...

и какъв е този тайнствен начин за възстановяване от смилането?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 10:32



То цялата работа е точно там и това нито е лесно, нито става бързо и отведнъж.

Дори става твърде бавно и трудно щото разчупваш закостенелости, които всеки сам си ги е изградил. Работата със себе си винаги гълта много време и нерви.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 10:46



и не е отчетено, че при едни и същи наши действия, другите ни възприемат различно
пример за експеримент - даване на съвет на непознати хора


1 и същ съвет, с 1 и същ тон, с еднакви словесни конструкции



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 10:48



пъти съм споделяла, само ще се подигравате, разбира се. Дори въпросът ти звучи ехидно. Пак ще го направя, щот не ми пука кой какво ще каже, ако успея да помогна поне на един.
Това е техниката, наречена Сударшан крия", създадена от основателя на фондация "Изкуството да живееш". Тази дихателна техника я правя вече 11 години като миене на зъби - всеки ден, с много редки изключения. Който се интересува повече, ето откъде може да вземе информация:



Резултатите бяха смайващи, като се има предвид състоянието, в което се намирах.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 10:51



Потвърждавам. И аз я обичам. Даже си я имам и в мобилния и понякога в работата, когато стресът ми дойде повече излизам на вън и я правя.





Тема Re: Психо-тормоз на работното място [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 11:06





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 11:29



На последната ми работа се навих след доста дълга 7 годишна пауза щото предстоеше да се раждат близнаци, предишната работа напуснах по здравословни уж причини (синузит който влача и до ден днешен уж на алергична основа но последния път се възпали щото си миех доста дълго главата на студения душ на плажа дни наред). Всъщност и работата и мястото и градът ми бяха силно опротивели. Работата щото по организационни причини обединиха всички хардуеристи в един отдел и всички софтуеристи в друг.А аз работех като софтуерист но на формална длъжност като хардуерист.И от механичното обединение попаднах при хардуеристите. До тогава 8 години работех на комп и освен теоретично не знаех какво има въобще вътре в него.Нито ме интересуваше.А началника на отдела се оказа непробиваем и нито образованието нито квалификацията успяха да го склонят да ме премести при софтуеристите.Е нищо поне заплатата ми остана непроменена и дори растеше на база общи увеличения но ходех на работа с явен неинтерес и като в небрано лозе но придобих някои умения и най-вече преодолях страха да бърникам вътре в компютъра. Но се възпали синузита и се ометох и от работата и от чуждия град.Впоследствие имах някакъв период на ретроспекция и преживях всичко отново но по съвсем друг начин и с друго настроение като, че буквално се бях върнал там и аа като се събудя и ще се окажа там тоест умен няма някакви лоши спомени или чувства дори напротив.Та да се върна на последната работа. Обадиха ми се вкъщи, шефът беше доста добронамерен тъй като на длъжността му бил вече пенсионирал се човек и от горе го ръчкали да го сменява.Както и да е имаше период в който тази жена ме обучаваше тоест работехме заедно.Работата всъщност беше комплексна.системен администратор, компютърна подръжка, приемане на служебни имейли и носенето им на секретарката на директора разпечатани, изпращане на различни регулярни справки.Но това което така и не приех беше факта, че освен всичко това трябваше и да вниквам във спецификата на работата на другите колеги които се занимаваха само с тази си пряка работа свързана с икономически и правни въпроси и да ги консултирам.Повечето бяха връзкари или плазмодии с дългогодишен стаж в мимикрията.Постепенно ги приучих да си вършат работъата сами,а мен да ме оставят на мира с техните глупости но прекият ми началник не можеше да преглътне този факт, че отказах да му върша половината работа като предишната колежка и започна да промива мозъка на директора,а мен да ме тормози.На първо време реагирах спонтанно с по-остър тон и той явно се уплаши от физическа разправа щото ме остави на мира няколко месеца.Но после отново започна да издевателства и чашата на търпението ми преля когато написал в оценяването ,че не се справям напълно със задълженията.Реално това не водеше до никакви последствия но аз отидох при директора понеже той можеше да промени оценката. той каза, че няма да го направи.а междувременно прекия започна да иска да му пиша какво правя по цял ден като рабпота демек как съм си уплътнявал рабпотното време.Пак говорих с директора и той и на това не реагира,а каза да пиша.И тогава си подадох молба за напускане което явно не е било цел поне на директора щото не искаше да я приеме, мислеше, че блъфирам и беше казал на секретарката да не я входява. Но настоях и в крайна сметка напуснах.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:29



Тов беше много извисено.
Спокойно-аз ще се преквалифицирам и намеря мястото си.
Обаче за теб няма шанс в този живот да получиш душа и сърце.
Соулес мадафакъ.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:30



Очаквам да изкараш и други мързеливи. Дори и себе си. Кой ти готви, перв, чисти у вас?
А.. Мъжът ти. Да е жив и здрав.
Докато ти го раздаваш фюрер с пола.



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:32



Ела пробвай същото тук като чужденец в Норге, и ще видиш бяло видело.
Ще те изкарат враг на Норвегия.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:34



Сготви ли, изчисти ли а? Паразит такъв. Фюрер в пола.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: osvoboden pich]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:35



Не съм жертва. Има голяма вина.
Но липсата на квалификации, не значи че трябва да търпим освиенциум.
Сори. Има си закони!

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:41



Ако се върнеш трети път в тази фирма, значи си тъп на галош.
Аз болен, беден.. Никога назад при мизерници.
Колкото и в отчаяния да си ги мисля на моменти тези неща.
Повече няма да търпя унижения.
Планово и стратегически и аут.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:43



Вместо Алиса тук да мързелува, да си сготви, изпере, изчисти и подреди у тях.
Освен ако мъжът под чехъл не е на каишка да ги върши тия неща.
Аз се оправям всичко, но по собственно желание.



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 11:57



Фирмата не е една, две са.Но последната работа ме натоварваше неимоверно, не тормоза който да е бил не повече от месец в края.През другото време без тормоз се чувствах като абсолютен парцал и физически и емоционално.Дотолкова, че като се приберях от работа при все че там цял ден практически само седях и ходех да пуша лягах на леглото все едно, че съм копал цял ден кладенци. толкова не ми беше интересно, скучно и тъпо.Захванах се с хоби ракетостроене и то поглъщаше цялото ми свободно време докато една ракета не прелетя повече от километър и се заби в един двор. А веднъж като изстрелях една двустепенна и тя полетя като балистична хоризонтално и право към едно село и жената вика "май някаква жена плаче" и това ми преля чашата наред и с други леки инциденти като 2 взрива на двигатели на 5 метра от мене, единия изкопа дупка дълбока метър а на втория соплото му изхвръкна с такова свистене и скорост, че половин час чаках да разбера убил ли съм някой някъде.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 12:06



При нас някой така или иначе трябва да си седи вкъщи да гледа децата. с едното патихме до болница като ги пуснахме на ясла. Така и си е болнаво но септември ще пробваме да ги поускаме на детска градина.Един така и така трябва да ги гледа.На жена ми заплатата за този град е доста висока освен това работата не и тежи, напротив тежи и да си седи вкъщи.Аз нито готвя нито чистя само си седя с малките.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 12:20



освиенциум. Тва пък кво е?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 12:26



Тая е колелце в механизма, а механизмът е повреден. Произволът над служители от страна на некво колелце в йерархията винаги е симптом за нечитава фирма/държавна институция.

Не си заслужава драпането за заплата и пенсия.

Бил съм и в атомна централа и в бюро по труда.И в двете царува връзкарството и некомпетентността но в атомната то не може по никой начин да се сравни с държавна институция в град с висока безработица тоест там задължително повечето са връзкари, а шансът да се задържиш без връзки е да работиш за 3 ма връзкаря.А бюрото по труда е много яко бачкане- и като напуснеш трябва да се връщаш в него да се подписваш тоест един вид живот след смъртта.Всъщност работил съм и частно като слагах тръби за парно, там шефа издевателстваше над някакво малоумно момче а нали на накрайниците се намотава тефлонова лента и тя се намотава строго на едната страна та после при завиването да уплътни. Аз обаче толкова много се стараех да намотавам плътно, че съм объркал страните и оня като видя и като зина...После ме изпратиха да слагам едни тръби в един стол. И то трябвало да се изтеглят яко и после да се завиват други ама аз не знаех. И после се надигнали в горното помещение и трябвало да ги режат. Тоя пак зина...И после нещо ми прещрака и там опъвахне една дълга тръба той от едната аз от другата страна и така го издърпах с все тръбата, че ако не се беше пуснал щеше да си размаже главата в стената.И му казах ей дай си ми квот съм заработил, че ще те убия. преди това беше тормозил малоумното момче.Та така и не пробих и в частния сектор.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 12:27



а междувременно прекия започна да иска да му пиша какво правя по цял ден като рабпота демек как съм си уплътнявал рабпотното време.

О, и на мене ми го приложиха това, ежедневни събрания всяка сутрин в 9 часа да се отчитам какво съм свършил предния ден и какво ще правя в настоящия ден. И да пращам имейл на една камара шефове с протокола от това събрание, да го имало всичко черно на бяло. Тва, след като над 15 години съм в тази фирма и дотогава не е имало такова нещо и към никой друг не са го правили. Аз им написах официален мейл, в който ги обвиних в микромениджмънт, което говори за некадърност на ръководcтвото. Те ми отговориха с официално предупреждение с препоръчано писмо.



Тема Сеганови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 12:29



прочетох, че си я имаш на мобилния. За какво ти е?

То ежедневно се прави домашния вариант, краткия, а тази, дето Гуруджи я води и е на запис, се прави с учител и не по-често от веднъж седмично. Предполагам, че ги знаеш тези неща. Пък и техниката действа, ако се прави редовно. Ти колко курса си изкарал, какви, до кое ниво? Може преди да си казвал, но отдавна не си писал и не помня.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 12:38



Ела пробвай същото тук като чужденец в Норге, и ще видиш бяло видело.
Ще те изкарат враг на Норвегия.


Тук е много по-зле от Норвегия, нищо не си видял ти ...



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 12:49



Като ретроспектирам виждам какви са ми били грешките ако целта ми е бикла да се задържа на всяка цена. Трябваше да наблягам на тия консултации на колегите,а на мрежата, сървъра и конпютрите да отделям минимум внимание и да ги оставям да се чупят за да се вижда какъв голям и необходим работник съм.А аз обратно, те забравиха кво е това компютърен проблем но пък трябваше да си оправят бъкиите в собствената работа сами.Примерно при колежката идваха да скенират на един бавен скенер щото на мултифункционалното устройство не беше настроено къде да записва файловете на сървъра. Като го настроих и ми се махнаха от главата но и нуждата от мен рязко се намали.Тя колежката си беше извоювала авторитет на незаменим и много важен кадър, рестартираше сървъра минимум по 20 пъти на ден като забиеше аз го оставих 3 години без рестарт. Като капак една колежка тръгна да печата 3000 копия наведнъж на един принтер и аз се скарах с нея в защита на техниката и хартията и тонера...Тя толкова се засегнала, че си взела болнични 3 дена.Ама майка и била съдийка та я държаха след къде къде по-големи комплоти.Както и да е тоя и други подобни инциденти с други връзкари повлияха и на последвалия конфликт с прекия. Него по-късно го уволниха заради измами с еврофондове ама бързо си е намерил платена работа в друга структура, даже с по-голяма заплата от преди.



Тема Re: Сеганови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 12:51



Правя я от дъжд на вятър - когато съм по-уморен или стресиран. Учител не ми е нужен тъй като вече дълги години си я правя и без него. Изкарах първото, базово ниво, втората част я пропуснах и минах направо на трета в Шварцвалд. Също така и ДСН, Сахадж-самади медитация и сигурно още нещо ама аз вече не се занимавам с тях. Минах към ошовистите.



Техниката ми действа винаги, когато я правя - аз в никой случай не я правя редовно.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.06.19 13:01



А каква е работата?...длъжността?...това е важно за отговора, който бих дала.

В коя сфера е?

Има ли трудова характеристика?...!!!!/изпълнява ли написаното в характеристиката?
Какво означава да се нагърбва още и още? Какво означава да се раздава още повече?

С клиенти ли работи...външни, на гише или е отзад в офис?

Оплакване в инспекция по труда!!! Ако е в София имам мой човек в главна инспекция по труда...свиркайте





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 13:12




Има ли трудова характеристика?...!!!!/изпълнява ли написаното в характеристиката?

Те са си оплели кошницата. в изискванията набиват цялата менделеева таблица още при назначението. за да могат ем да те ебът ем да се чувстваш виновен, че ти е малко.



Тема Re: Допълвам!нови [re: Sarayah]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.06.19 13:13



Прочетох, че става дума за държавна работа...та прогнозите не са добри.

Началничката тормози, защото служителката трябва да се самомахне/това е най-добрия вариант за службата!/, защото шефката е инструктирана от по-високо, че им трябва мястото за СВОЙ човек.

В тоз случай забрави да оцелее...тъпо, но е така.

п.с. навремето работих само 6 месеца в районната здравна каса, на какво се нагледах и наслушах не ти е работа...е, бях по-млада и им теглих шута още преди да ми изтече изпитателния срок. Не мога да деяна на държавна ясла:))) Бая народ ми се чудеше...ма как?...ма защо...леле



Но така е на държ. работи 90% не рачат да си освобождават доброволно местата, е така кютат дори да ги тормозят, щото за друго не стават...то и повечето дето са на подобни държ. работи са си трътки...барабар с шефовете

Редактирано от Lira Emerald на 12.06.19 13:28.



Тема Re: Сеганови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 13:17



Щях да те питам - Сантош Рао - идва ли още у нас?





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.06.19 13:19



мдаммм...на държавна работа, среден клас служители е баш така...там шефовете искат текучество на по-възрастните кадри особено, щото за местата чакат либовници/среден клас пак/, роднини и пр...свои хора от прованса, Перник най вече, ако работата е в Сф



Редактирано от Lira Emerald на 12.06.19 13:23.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.06.19 13:21



Щом са и дигнали мерника, няма да и се размине...но поне да си направи кефа да ги разхвърля по Инспекция на труда, ей така малце шум...после да чака да я уволнят/но не дисциплинарно, нека е точна поне с идване и отиване от работа, почивки и т.н./, те ще и предложат хитреците в един момент да напусне по взаимно съгласие/ако няма друга обективна причина/...ако има нерви да чака да я уволнят/това е по-добрия вариант, защото ще вземе повече месеци заплащане за в бюрото по труда/



Редактирано от Lira Emerald на 12.06.19 13:23.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 13:25



Концлагер.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 13:28



Е,като си мъж..не е срамно да удариш една метла,парцал или прахосмукачка.
Не сме в ориента,нали?
Помагай в къщи,жена ти не е в крайна сметка прислужница.
Аз всичко си оправям в къщи.Дори и когато работих,пак аз повечето вършех.Колкото и уморен да бях.
Съдове,пране,чистене,пазарене..всичко.
Готвене също.
И да се разведа един ден,жена няма да ми е нужна.


То и повечечето жени не ги вършат тия неща тип-топ реално.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Сеганови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 13:29



втората част я пропуснах и минах направо на трета в Шварцвалд.

Че как ти позволиха?

Тряа си ги метнал, че си карал втора част. На Шварцвалд съм била ама за РД на Гуруджи, не за курс.
Базовия съм го карала 14 пъти, втора част - 7, ДСН - веднъж и няма да повторя, макар, че беше невероятен, Сахадж самади - 4 пъти, Блесинг - веднъж, Шакти крия - веднъж и веднъж Pre-TTC и ми остава само учителският, но аз не ща, не се чувствам готова. Щом още се нервя на хората, значи не съм. Сега планирам да ида на втора част и дано успея, че от 3 години не съм ходила по ред причини, най-вече финансови. Паричките са почти осигурени, спечелих от небрежността и глупостта на хората - на два пъти по 100 кинта от лотарията от хвърлени и нерегистрирани билети, ще добавя още малко, ще си намеря цветополивач и коткогледач и отивам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 13:30



Те са си оплели кошницата. в изискванията набиват цялата менделеева таблица още при назначението. за да могат ем да те ебът ем да се чувстваш виновен, че ти е малко.

, но по-скоро

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Ненови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 13:39



знам, ако помниш, не съм от София и много събития ги пропускам даже като инфо. Последно го виждах 2012 или 13 в Берлин, беше се обулчил човекът.


Сантош ми е най-първият учител на първия базов курс.
Свами Джотирмайя познаваш ли? Сега в неделя - 16.06 ще има празник на йогата и той ще има лекция. Ама никой от нашия град не се навива да идем за един ден, пък аз не шофирам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Сеганови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 13:40



Ами не знам - пуснаха ме - то не е кой знае какво - готино беше ама много сериозно приемаш нещата... първата и аз съм я карал много пъти. Бях помагач на ДСН и първа част - също няколко пъти. Ако видиш Яни и Косьо - поздрави от мен.





Тема Re: Ненови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 13:42



Чувал съм го ама вече се махнах от там и продължих напред - ако се прави организация за 3-та част в Шварцвалд - моля кажи - мисля да ходя още веднъж - стига да съм свободен.





Тема Всичконови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 13:44



приемам сериозно, или правя нещо 100%, или никак. Точно както там ни учат и това ме зарадва, че съм била на прав път.

Координатор съм за нашия град, но от около 2-3 години спрях да организирам, щото никой не ще да помага, а обучихме над 100 човека. Винаги съм помагала, където и да съм била, на мен ми е кеф. Косьо най-вероятно ще го видя в началото на юли, ще го поздравя,ама пиши една биляшка от кого, щот не мога да кажа "Коси, имаш поздрави от един освободен пич"

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Всичконови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 13:45



От Боби.





Тема Ненови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 13:45



знам, следи в сайта, аз такива пари за там нямам и не се интересувам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 13:47



Имаме разпределение на дейностите не споделям соц и кастанедските ценности, че всяко тяло става за всяка работа тоест като трябва да се разглоби пералнята и да се извади заседналия чорап го правя аз а когато трябва да се сложи прането и да се натисне копчето-тя.Грижел съм се и изцяло сам за себе си като студент ми нито прането нито яденето беше на ниво ама няма да умра де.



Тема Болницата на ужасите..нови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 13:48



Днес бях за изследвания за бъбреците.
От бързане забравих урината.Както и да е,отидох там,и се изпиках в чашка по-късно.
Отивам..на регистратурата-обърка ми името,наложи се за справка банкова карта.
После като на полуидиот излезна да ми показва зелената линия която да следвам.
След 20 минути закъснение ме приеха.
Оказа се че още от 2011 година са видяли че с бъбреците нещо не е наред.
Но им се видяло незначителни промени в стойностите.
Дефакто преди две години е започнал процеса,но никой така или иначе не ме е извикал превантивно.
Казаха че ако се влоша в близките години,може да се наложи да взимат тъкан от бъбрека за проба.
И взе да ми обяснява за диализа и за трансплантации.И ми рече-ама ти да не се притесни?
Мноого си далеч от това.


Даде ми безплатна пластмасова колбичка за следващия път.За след 5-6 месеца.
После ме прати да ми вземат кръв и да занеса урината към лабораторията.
Тази на регистратурата счупи тъпомера и наглостта.
Първо ми направи забележка че на гишето не искала никаква урина с бактерии да оставям,не била тя човека от лабораторията.
После три пъти ми обърка ЕГН-то.
Аз обаче не и останах длъжен.
Както тя нагло и отвисоко за урината,така и аз нагло и отвисоко-Ами и трети път се налага да те поправям,докога?!
Да видиш как гледаше като тресната.


После жената вътре ми взе десетина епруветки с кръв.
И като и рекох че съм на антиколагулант,като скочи и взе да притиска памука с лекопласта на вената.

Тия хора,са тотално изперкали.
Тия по гишетата,когато и да ги изгонят,все ще е късно.
На връщане към първата регистратура,където отивах да платя,макар и да имам фри корт..тая пак се лута..аа,имал си фри корт..няма нищо да плащаш.
Просто тия са пълен цирк.
Неслучайно все във вестниците излизат статии за оперирани по погрешка и изпуснати с грешни диагнози.
Наскоро пак имаше случаи,два.

Та..радвайте се че сте във България.
Все пак там колкото и да са с купени дипломи,още има от старата генерация.
Значи от 2011 имам проблеми с бъбреците и протеин в урината,и чак сега..чакаха тромбозата..за да го открият уж.
Нямам думи.
СКАПАНА НОРВЕЖКА ЗДРАВНА СИСТЕМА.
Имал съм и следи от кръв в урината.
Да съм пиел Оксфордж,за високо кръвно..и ще ме следят.


С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Всичконови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 13:50



То... когато бях в Арт ъф ливинг ми излизаше дисциплина и от задника... ама сега реших че дисциплината не е за мен. Дори и Бастрика и това другото дето се правеше преди крията - не го правя - директно минавам към самото дишане и това ми е достатъчно - след това се чуствам пълен със сили и енергия - а на мен това ми трябва.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 13:58



като трябва да се разглоби пералнята и да се извади заседналия чорап го правя аз а когато трябва да се сложи прането и да се натисне копчето-тя.Грижел съм се и изцяло сам за себе си като студент ми нито прането нито яденето беше на ниво ама няма да умра де.

гъзорък значи.


при това, чорапите не засядат в пералнята тъй, щото да се налага разглобяването и.
значи и неграмотник.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:01



Не бих казал, че искаха текучество в моя случай.Ето предишната жена беше искарала до пенсия и е работила там 30 години. Иначе ако вече искат да те махнат тогава всичйко опира до връзките.тоя прекия бил назначен на мястото на една жена която била принудена да си подаде молба за напускане,а тя имала доста дебели връзки щом после я назначили ем на по платена работа в НАП.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:14



Де бе изобщо не засядат особенно в маркуча от барабана до помпата.Имаше и парче медна тел и стотинки и някаква гнус.Повредата беше следната- стигне ли до изпомпване на водата и помпата чегърта половин час и нищо.Даже и грип си
заработих щот стоях гол по гащи на теракота януари месец докат я оправя.Като малък бях особенно гъзорък но после компенсирах с упоритост.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 14:16



ама вий с някаква соц. Перла ли перете???





Тема Re: Допълвам!нови [re: Lira Emerald]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 14:19



Прочетох, че става дума за държавна работа...та прогнозите не са добри.
напротив
в такъв случай шансовете й са много добри


максимата, която важи е "не знаеш кой зад кого седи", т.е. не знаеш някой си човек на кого е
отделно има и КТ, колкото и наивно да звучи
човек трябва да отстоява правата си, ако държи на тях
и друго, което е по-важно - да има неща, в които е най-малкото трудно заменим,
а не да е поредната пионка, която си чопли носа
като цяло по-лесно е да се разкрие нов щат, отколкото да изхвърчи някой,
а се знае, че некадърност най-трудно се доказва
човек трябва да може да води своите битки
обикновено такива конфликти са заради нещо друго
напр. преди няколко години шефът ми ме заплаши, че за мен ще има последствия, ако брат ми /тогава общински съветник/ не гласува по желания от него начин
и продължи с репликата, че иначе той бил доволен от моята работа,
като последното беше толкова нелепо, че няма накъде - по простата причина, че си нямаше идея аз какво работя
е, обясних му някои положения от кодекса и си излязох
като затварях вратата, го видях как седеше зяпнал и същисан
нито тон съм повишила, нито някакви обидни думи съм казала, само факти и цитат на нормативни документи, но му се изясни, че заплахата му не минава

наскоро разказвах пак как публично бе казал, че за нещо не му било известно и щял да ми го възложи, въпреки че законово е регламентирано да го свърши друга институция, а не тази, в която той и аз работим
е, и тук не позна
и понеже бе протоколирано, възразих, че най-малкото е могло да каже, че ще запознае със случая... при което той взе да омаловажава - абе, карай кво ти пука какво е написано и какво говорят, за мен знаеш ли какво приказват... казах му: напротив, пука ми. аз съм обикновен човек. на всеки му е скъпо името в обществото, а вие сте публична личност, за вас могат да говорят всичко, а дори, че сте спал с министър-председателя... поел сте този риск, но на мен ми е важно глупости да не се говорят публично за мен /горе-долу това бе ситуацията... разказвах я, като беше прясна/
и пак бе онемял и нямаше какво да каже
но няколко дни след това ми мълчеше
явно си бе спомнил примера, който дадох за него и министър-председателя
след няколко дни отново се опитаха да ме накарат да поема работата на другата институция, но по-меко - да съм помогнела. казах, че като видя че са направили нещо по въпроса /а от 2016-та още не се бяха помръднали/, за конкретно нещо мога да помогна, но иначе не
и така приключи случаят
човек не трябва постоянно в работата да се запилява в някакви караници и разправии. иначе в един момент нищо няма да свърши. но пък и не трябва да си оставя магарето в калта



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:26



Аз моя прекия го разбрах какъв човек е. Пуснат с хеликоптер от най-високо ниво в столицата, като по-млад давал пари на брат и сестра да се бият пред него един с друг.Идеалният кастанедски тиран, известно време съжалявах, че не му избих зъбите после се радвах, че не го направих предвид възможните правно-материални усложнения. Но ако не бях напуснал даже и да го бяха махнали както година по-късно то най-вероятно нямаше да се обърна към духовното и щях да имам работа но да бъда дълбоко нещастен.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 14:31



ако ти кажа, че имах такава пералня, последната 06,
подарихме я на 1 от работниците на мъжа ми и... пере до днес
докато я махнем, претърпя няколко ремонта, които се състояха в смяна на перка към помпата, което струваше между 0,80 и 3,00лв и 15 мин работа
чупеше се все от някоя попаднала игла и карфица
и имаше развъртане на барабана след последното центрофугиране и дрехите излизаха ненамачкани
само беше своенравна отначало
купихме я, монтирахме я, опс... не работи, а в гаранция
айде на сервиз... само я отвориха и затвориха и проработи
пускам първото пране, забравила бях да сложа прах за пране,
а прането изпрано, защото бях пуснала на 90 градуса чаршаф
и викам - тази пералня ще пере, щом се справя и без препарат



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 14:35



перла шес, пералнята неслучайно кръстена на името на най-известното гробище в париж





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:35



Самсуй. Как е минал тоя чорап от барабана в маркуча въобще не ме е интересувало. а телта ясно, че била в джоба ми, ползвах я при изстрелване на ракети.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 14:37



и така да е
онзи, който я получи като подарък е сам и е много доволен
преди няколко месеца ми каза, че още я ползва
а ние оттогава купихме 3-4 перални, макар и за 2 жилища са толкова,
докато перлата си му е вярна



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:40



такава не съм имал. Самсуя е купувана някъде 2002. Ползвана е до 2007 след което е стояла в дълбок резерв на село понеже тук имаше некъв индезит който освен че изгни отдолу му се прееба и вратичката.И самсуя влезе пак в употреба.доволен съм освен голямата авария с чорапа която отстраних след 8 месеца пране на ръка имаше и дребни откази мисля, че се препълваше с вода но трябва да се надуе едно малко маркуче което иде от барабана в някакъв уред който не го знам точно какъв е но регулира нивото на водата вътре.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 14:48



е как - чорапът сей просмукал през някоя от 2 милиметровите дупчици на барабана.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано12.06.19 14:51



Затова човек трябва да се постарае да добие търсена квалификация. Може да не е приятно, защото повечето търсени квалификации са трудни и невинаги приятни.
Тогава не само няма да го тормозят, но и шефовете ще му се мазнят.
Чиновник който само прехвърля документи по определена схема и отгаваря на телефона, винаги е застрашен от тормоз.

@}-,-`-


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:52



Въобще не съм разледвал от къде и как е попаднал там. Не щеше да помпа, нямаше боклуци там в онова долапче дет се отваря да се чисти отпред и трееше се разглаба след 8месеца пране на ръка и мрънкане ми разглобих я. Свалих помпата- чиста. И после попам маркуча от барабана до помпата а там нешо твърдо по средата.Свалих го и вътре чорап, неква зла гад и меден тел.Как, откъде и защо е влязло въобще не ме е интересувало нито тогава нито сега.И тва ти го пиша не за да ти доказвам къв спец по перални съм а за да вденеш, че е факт.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 14:52



регулатор, краен изключвател



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 14:54



голямата авария с чорапа която отстраних след 8 месеца пране на ръка ????



абе хора, вие за професионални техници не сте ли чували?
баси! ОСЕМ МЕСЕЦА да се перете като в каменната ера!
тоест, жена ти да пере на ръка, щото ти не переш, разбрахме.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 14:54



обикновено чорапът се промъква между маншона /гуменото уплътнение на вратата/ и барабана



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:55



Не знам гледах го на клип в нета и го продухах маркучето и си бачка.



Тема Re: Болницата на ужасите..нови [re: Desideratum]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано12.06.19 14:55



Каквато и да е системата, тя функционира заради здравните осигуровки, които хората си внасят докато работят. Ти колко здравни осигуровки си внесъл откак си там?? А имаш очи да ругаеш системата!

@}-,-`-


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 14:56



е, че кво, баба ми цял живот е прала на ръка и доживя до 86.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 14:59



ми значи маншонът е халтав, сменя се с нов и ай готово.
обикновено там ми се крие по някой срамежлив чорап, ама наште маншони лепнат за барабана като шамар на бъбрива уста.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:00



сигурно така е станало, то имаше сега се сетих и друг случай- пералнята съм я нивелирал с някаква книга то книгата се намокрила и пералнята избягала от подпорите, бе аз съм заспал и чувам адски трясък в коридора се едно некой бие с чук по тенеке и тогава с едната ръка спрях пералнята да не бяга, с другата откъртих плочка от стената и я подложих. По-късно разбрах, че можело да спра пералнята от копчето без последаствия като само го издърпам.Както и да е лепих и плочки после.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:01



или се ползват мрежести торбички за пране на чорапи



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:03



Е то без мъж трее и от тва да разбираш и батериите на вибратора да сменяш.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:05



за първи път прочетох за нивелиране на пералня с книга



с книгите какви ли не кощунства са се вършили във всички времена,
но за подложки на перални не знаех, че стават
ми ако пералнята не е с автоматичен филтър и се наложи да го почистиш от насъбралите се мъхове?

и това, дето си откъртил плочка от стената сигурно е виц или плочката е била преди падане
аз съм изпускала нещо и се е счупвала подова плочка, но да откъртя ей така набързо от стената плочка не съм пробвала признавам



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:06



е, че кво, баба ми цял живот е прала на ръка и доживя до 86.

и на работа ходила, и кинти носила.



стана ми фаворит за мъж-мърляч.
предишният беше един, дето жена му го помолила да отпуши тоалетната и той цял месец се кумил да разучава в нета как се отпушва тоалетна и да върти теории, че таа работа висш пилотаж. добре, че имали втора в апартамента. накрая извикала майстор, оня направил 2-3 движения с едно гумено нещо и от дупката изскочила детска играчка на някое от лапетата.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:08



нормално е да ти е фаворит
дава възможност на жената да е физически активна и здрава, а не да бездейства

отблъсна финтрол, сега нов фаворит отглеждаш





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:12



кой без мъж?


Липарски ако не е решил битов проблем до 24 часа, можеше и вече да съм без мъж.
Ама още си стои в къщи да ми сменя батериите на вибратора.
Даже може да пере с пералня - не мъж, а гений.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:15



за първи път прочетох за нивелиране на пералня с книга

ми като я плеснеш на гърбав планински терен и крачетата за нивелация не могат да оберат луфта, нивелираш с най-неизползваемата вещ в къщи.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:18



трольо пере, готви, чисти, даже се къпе.
на мене ми трябва настоящий мужчина, не някъв джендър.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:18



а недей да кобиш, че с водопроводни историй не мис е занимава откак сменях кран без да спирам водата понеже централния кран му се откърти ръкохватката баси и налегането кат шибна онаа вода добре, че ме уцели не в мъдете а в ребрата. Както и да еспирам, че тия подвизи на тялото ще си ги присвои една също толкова несъществуваща структиура.а за плочката колкото и да е здрава едва ли би издържала удар на водопроводен кюч, още не се бех разсънил и не знам защо си мислех, че ако спра шибаната пералня нещо в нея ще се прецака докат центрофугира и подскача....



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:20



при истински мъж наличен, тогава вибраторът ти би бил "най-неизползваемата вещ" и би свършил работа
тъкмо да не купувате излишно батерии





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:20



тук да няма неква обида на плочките които сам съм лепил нарочно под голем наклон та ако протече да се оттече?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:22



вибратора го държа за трольо. пък той много бързо му изтощава батериите, както виждаш.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:25



виждам, че като липсва и не пише от часове, дни, месеци и години... вече ти липсва





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:25



има антивибрационни подложки
ама друго си мисля - дали това не е било първото пускане на пералнята и не си бил свалил транспортните болтове и стопери, та пералнята е подскачала толкова





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:26



сменял съм цукало с чук без да чета в нета.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:26



ми требеше да започнеш с това, че си проектирал пода с наклон като за водна пързалка.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 15:26



предпочитам да не виждам такива неща



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:28



след толкоз множествени оргазми напоследък, нека си почине човекът, не е от желязо, я.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:29



Идеята беше да не наводня пак комшийката отдолу. Предишната пералня като изгни и течеше отдолу.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:31



Защо воинките кастанедки ползват нета за умствено и вибратора за телесно задоволяване.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.06.19 15:32



сменял съм цукало с чук без да чета в нета.

и аз - като бях на 3 години и докопах на дядо теслата.







Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:33



Казл съм и , че е зависима ама не вярва.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:35



Не такова, голямо. вътре се беше гледжосало и не можеше да се оттичат допбре лайната.И не беше на болтове,а зациментирано. Много гадни остри паречта порцелан летят.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:37



Не, дефлорацията бе направена много отдавна. Просто книгата се е намоклрила и пералнята е избягала от мястото си и започвайки да центруфугира побягна по коридора.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:39



Поредната измислица.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Alice is]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 15:52



Тогава не само няма да го тормозят, но и шефовете ще му се мазнят.
О има всякакви извратеняци, аз бях приет с много надежди предвид, че работата изисква специалист а парите са ,много малко за такъв. но пък тормоза не закъсня.



Тема Re: Болницата на ужасите..нови [re: Alice is]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 15:59



Току що се чух с българин,след операции на краката и пръстите и със сериозна диагноза.
Разправя ми-ще доя системата ми рече.
Що бе?
Понеже откакто видях как се дават шест месеца от раз на здрав и прав норвежец за стрес и шок..понеже видял как друг техен колега чужденец паднал от някаква стълба..и всичко ми се обърна разправя.
Значи потрошения чужденец вече работи,с болки..ама на работа.
А оня здравия и правия норвежки пърдялник още бил в шок и в болнични.

Аре стига!
15 години им гледам лайната тук.
И кътните им зъби им знам.
Добре дошъл в клуба,му рекох.
Аз доста по-отдавна ми станаха ясни,му рекох.

Ти си закъснял.
Според тоя моя приятел от Осло,българина-Имам идеална болест и диагноза за трудоустрояване.
Пропуснах аз,сглупих днес.Че не и исках ксеро-копие на диаграмата ,да имам доказателство.Да,ама не съм норвежец под стрес,се избъзиках с него.
Как са знаели от 2011 и от 7-8 години вече,че имам проблем..ама иначе съм здрав за пред бюрото по труда.
Вършат криминални деяния.

Плащал съм си като поп осигуровки тук,ама като дойде време те да дават,не искат.Нали?
Това е Норвегия.
Ще гледам да използвам нещата и инерцията.



С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 12.06.19 16:01.



Тема Сега ако можеше да се повторинови [re: Sarayah]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 16:12



Бих си останал на първото работно място. А го напуснах по особенно тъп начин.Шефа който ме назначи там напусна и дойде един който практически нищо не разбираше и аз го намразих,а човека не е имал някакво специално лошо отношение към мене.Връх на наглостта ми беше когато отказах да публикувам автобиографията на един шеф щото я беше написал на ръка и не му разчитах баш. И тогава само останах без премии но това така дълбоко ме нарани, че отидох на далеч по тъпа и глупава работа.



Тема Re: Болницата на ужасите..нови [re: Desideratum]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано12.06.19 18:47



Колко стаж имаш като здравно осигурен? 'плащал като поп'.
Доколкото си спомням все си работил в някакви гръцки или италиански кръчми, което ми изглежда 'на черно' при което нито работодателят нито ти внасят осигуровки. Друго какво беше работил по-продължително?

@}-,-`-


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано12.06.19 18:49



Но с квалификация винаги имаш предимството да си тръгнеш и да те вземат на друго, по-хубаво място.

@}-,-`-


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Alice is]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 18:51



Не твърдя, че квалификацията е лошо нещо само ти давам контрапример, че много зависи на какви хора попадаш.



Тема Щомнови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.06.19 10:44



ти върши работа, така прави.


Аз правя всичко, че и няколко асани преди това всяка сутрин, с редки изключения.
Малко да се отклоня от създадения алгоритъм и после не мога да възстановя полезния си навик, затова дисциплината за мен е много необходима.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.06.19 10:49





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.06.19 10:50



перла шес, пералнята неслучайно кръстена на името на най-известното гробище в париж



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.06.19 22:03



В отговор на:

Оказва се че работата в големите корпорации изобщо не е за крехки душички, тo си е направо месомелачка,




Да, като гледам темата, бихме могли да издадем сборник разкази "работно място", в жанра психотрилър :))

Мен не искаха да ме уволняват, а и аз никога не съм отказвала извънреден труд - събота, неделя, стояла съм и да 22ч., когато се налага, тъй че не можеха да се заядат за дисциплина,
но искаха да ме накарат да стана по-креативна, не съм била достатъчно артист, не съм се била раздавала напълно, трябвало да генерирам повече, и по-качествени идеи.
Много сериозно се бяха заели да ме правят креативна, дадоха всичко от себе си - ту ме гледаха накриво, сумтяха и ме игнорираха,
ту ме привикваха на разговор да ми шокат канчето, и да ме накарат да се срамувам от себе си, намалиха ми заплатата, подиграваха се на идеите, които предлагам, ехидничеха, изобщо - наистина се постараха, като си помисля, само не ме набиха :)))

Пък аз - никакъв напредък не показах, нищо,
но оцелях като успях да се прехвърля на по-рутинна работа, която обаче изискваше опит и компетентност, така че все пак си осигурих стабилна позиция във фирмата, от която се възползвах с удоволствие, докато си намеря по-добра работа. Щото те нещата не стават от днес за утре, нали.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано13.06.19 22:12



но оцелях като успях да се прехвърля на по-рутинна работа
с напредването на възрастта и простотията напускането става все по-трудно. Преди напусках или се местех практически без всякакви големи терзания но от последната работа като напусках сигурно и кръвно съм дигал бе човек закостенява особенно ако е с материалистичен възглед за света и за него работата е равна на живот и оцеляване.Сега като знам, че това е само един сън и че никога няма да умра практически мога да сменявам работа всеки ден .



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.06.19 23:59



напускането е трудно, щото трябва да се изкарват пари,
ако не трябват пари, си е много лесно даже.

Лично аз, съм способна и изобщо да не работя - от тук, до свършека на света, няма да ми липсва,
но съм силно зависима финансово, и това ми тежи.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 00:10



Ми то семейството е не само за отглеждане на деца, помага и преминаване на такива кризи. Аз изкарвах повече, са жената после може пак аз. а ти верно ако те изшиткат ама са има много работа поради емиграцията така, че не те мисля.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:25



Стегнато, смислено, на място!



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:29



Пращаш да продава вестници висококвалифициран специалист, с образование, 3 езика, 11 години стаж на това работно място и с добри атестации при предишни ръководства?

Тук не става дума все пак за мързелив емигрант с над 10 години трудов стаж в Норвежките бюра по труда и с квалификация еквивалентна на 2-3 безплатни няколкодневни курса от същите тези бюра.

Оспамил си ми темата по грозен начин. Късмет за теб е, че не разполагам с достатъчно свободно време тия дни да те заритам. Ама то и Лиска си върши работата по въпроса съвсем добре





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:32



Е ти го каза. Повреден е целият механизъм. Няма гаранция обаче, че на следващата работа / ако се стигне до такава/ - нещата ще са по-добри.

В случая за пореден път се налага да се направи компромис, да се тегли чертата с плюсовете и минусите. И ако е възможно, да намериш някаква златна среда.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:38



Не. Не си пощи трътката. Тя е от типа магарета, които носят, носят колкото могат. Въпросът е, че като ги видят, че могат да носят... трупат още и още товар отгоре му.
Обаче...то горкото магаре вече я няма тая издръжливост, която е имало на младини.
И реагира на товара "в повече". Стандартния може и си го носи, просто това "в повече" не го поема.
И точно затова е цялата тупурдия. Магарето казва "Бе, ай много моля, не ме доизцеждайте за да не взема да се капична най-накрая"
Отсреща общо взето й се казва, че "стопанинът" си го мести в крачола, щот млади магарета колкото щеш.

Скапан мениджмънт с думи прости.
Щото магарето още може да е много полезно, ако се отнасяш към него по-балансирано.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:43



София.

Никога не ми е допадало да си обяснявам поведението на жена с особеностите на биологията й: ПМС, менопауза, липса на секс... И все пак като ми се разказва за тая шефка - мисля, че първичните инстинкти и вроденото желание за власт са преобладавище.

Ми да й купят един вибратор, ако не може да си позволи с високата си заплата или да й наемат някой да я опъне бе, ебаси...





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 08:01



ми по-добре да се капичва и да излезе в болнични за 2 - 3 месеца, ако ще и да я уволнят е по-добре, отколкото отколкото да се абонира за кабинета на кардиолога, ако не и за онколога ... но първо консултация с адвокат, спец по трудово право, щото може да има и по-елегантно решение на проблема

аз съм извън БГ от много време и нямам идея какво е положението с трудовото законодателство, моят опит е от държава с работеща защита срещу уволняване на 45+ годиншни служители



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 08:01



висококвалифициран специалист, с образование, 3 езика, 11 години стаж на това работно място и с добри атестации при предишни ръководства

Би трябвало описаното да е категорична гаранция, че на следващо работно място нещата ще са по-добри от настоящото положение. Също и, че при така изредените квалификации и атестации намирането на нова работа е фасулска работа, въпрос на седмици и дни и никак няма да се отрази застрашително на общия годишен доход на квалифицираната.

От четвърт век аз и Липарски имаме дупце да работим в най-космоизправящия трудов пазар в България - свободната практика. И имам наблюдения над десетки люде, наемници на трудов договор или самонаети поради професионални контакти в 2 различни бранша - моят и неговият. За наистина квалифициран и способен човек смяната на работодател/клиенти е само дребно временно неудобство. По-често, за по-добро.

Тъй че, всичко е в ръцете на 50-годишната колежка. И възрастта, разбирай стажът и опитът по-често са предимство, отколкото недостатък в настоящата бг ситуация.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 08:33



Никога не ми е допадало да си обяснявам поведението на жена с особеностите на биологията й: ПМС, менопауза, липса на секс... И все пак като ми се разказва за тая шефка - мисля, че първичните инстинкти и вроденото желание за власт са преобладавище.

Ми да й купят един вибратор, ако не може да си позволи с високата си заплата или да й наемат някой да я опъне бе, ебаси...


това пък от твоя страна е доста лековато като обясняване на мотивите като вероятна причина за конфликта
като чета оставам с впечатление, че приятелката ти е по-възрастната в случая, а бе написано, че шефката е млада и амбициозна, та човек би могъл да посли и обратното
вероятно си пристрастна и на страната на приятелката си
дори отношенията на двете да са обтегнати заради нещо извън професионалната сфера, едва ли е такава патица приятелката ти, та не й е ясно защо я гонка шефката й
това, че изпада в депресия, показва че е лабилна точно когато трябва да защитава позицията си
не е нужно да е свръхамбициозна, за да се вземе в ръце, още повече че вече очаква негативно отношение, и да се защити аргументирано
най-малко може да изготви и някакво писмено становище - по професионалния казус, в който да мотивира виждането си и да го връчи на шефката си. това в случай, че се паникьосва и не може бързо да подреди мисълта си като са в диалог двете
в крайна сметка има опит в сферата, това не би й било трудно
ако е наясно с правотата си в някаква ситуация, че и във втора, в трета и следваща, в крайна сметка има йерархия в една институция, вероятно има към кого още да се обърне, но никъде няма да погледнат сериозно на нея, ако се появи с аргументите, които ти си написала по-горе и болднах, видите ли шефката ми е недо...на, та затова се заяжда с мен
да се вземе в ръце, това е



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 08:52



ако е наясно с правотата си в някаква ситуация, че и във втора, в трета и следваща, в крайна сметка има йерархия в една институция, вероятно има към кого още да се обърне

Кво значи правота в ситуация, в която шефовете искат да повишават резултатите? Ако тази година имаш същите резултати като миналата, значи не ставаш ... като ти сервират, че трябва всяка следваща година резултатите ти да са с 20% по-високи, тогава как си търсиш правотата?

новоизлюопените млади шефове ходят по разни курсове и четат книжки по пипъл манагемент ... колкото по-смотана е позицията на младия шеф (примерно началник на 3 служителки на гишета на малка гара), толкова той се изживява като стив джобс и прилага научените от книжките фатки по мениджиране на персонала за подобряване на резултатите

преди година в брюксел имаше случай със самоубийство на служителка в общинска администрация - около 40 годишна жена - шефът й решил да прилага американските методи на манагемент, да иска все по-високи и по-високи резултати, и тя изпаднала в депресия, била в отпуск по болест, обадили й се по телефона докато е в отпуска (което тук е незаконно) да я навикат че нещо се било скапало по нейна вина и жената се самоубила ... като гледах репортажа, имали някакъв надзорен съвет ли, не помня кво беше точно, но началникът звучеше точно все е едно е стив джобс, който пуска на пазара новия айфон и всяка секунда закъснение му носи загуби от стотици милиони - а то някаква си смотана дребна администрация, май беше социален отдел в една от многото дребни общини - обаче егото на младото шефче достигнало космически велични



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 08:54



митът за недоебаната кучка.


ако е амбициозна и взискателна, значи страда от липса на кур в путката.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:02



няма лошо да е амбициозна и взискателна, зависи как подхожда към подчинените - има хора които знаят как да мотивират личния състав, то не е голяма философия, примерно има един саймън синек, който говори много ясно и интересно по въпроса, ТЕД толка му е с милиони гледания, в ютюб има много негови видео, има и няколко книги - обаче болшинството амбициозни не си дават зор да мотивират с личен пример, ами карат с голямата тояга - ще правиш квото ти казвам, щото инак ще ти се стъжни животеца, а отвън има опашка за твоето място от млади и надъхани амбициозни бачкатори



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 09:08



ако едно 30-годишно няма подход към 50 годишна от 11 години в службата и тя прави нерешим проблем от това, камъкът е в градината на 50 годишната. Чисто биологично - малките ли трябва да възпитават големите или обратно?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:21



чисто биологично големите трябва да са шефове на малките, а реално, всеки нов (млад или на възраст) шеф требе да си изгради (заработи, извоюва) авторитета пред подчинените си



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 09:33



чисто биологично старата е пред младата с ено 15-20 години опит в трудова среда.
най-големите драми на работно място стават от неспособност да се работи в екип.
и колкото по-дълъг стаж в екип, толкова по-отработена способност екипно да се решават проблемите. кадърността да се минимизират конфликтите в екипа е право пропорционална на стажа.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:42



чисто биологично и приоритетите са различни - примерно аз кат бех на 30 години, ме кефеше динамиката - пускаме новата версия, требе да спазим срока, то винаги нещо се скапва в последния миг, криза, катастрофа, адреналин, бачкане до късно, докат не оправиш проблема ... литри кафе, блъскаш си главата до среднощ, дискутираш с колеги, правите разни диаграми, планове, кризисни събрания, то все едно си като на кино, в некой екшън филм ... кеф, кеф, и пак кеф ... сега обаче мерси казвам за такъф кеф, вече имам 20 такива нови версии преживяни и всеки път все нещо се скапва в последния миг (това изглежда е един от основните закони при софтуер разработката) - аз вече го давам кротко и спокойно, пък младите нека си се тресат от адреналин, те си имат нужда от това, аз вече немам, мерси боку ... както е написала авторката - стабилна и кротка позиция, без вече многото зор и амбиции, на нашата възраст стабилността е по-важна от силните емоции и световното признание

Редактирано от DarkSide на 14.06.19 09:48.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 09:53



Кво значи правота в ситуация, в която шефовете искат да повишават резултатите? Ако тази година имаш същите резултати като миналата, значи не ставаш ... като ти сервират, че трябва всяка следваща година резултатите ти да са с 20% по-високи, тогава как си търсиш правотата?
в първоначалната тема ставаше въпрос за тормоз
ето:
"Началничка издевателства над определена своя служителка."
"И изведнъж се оказва, че жената е на прицел."
"Та след поредния обиден и унизителен "диалог" с властимащата , жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия. Връщат се стари неизчистени емоции от предишни подобни ситуации със същата тази властимаща. " /това все едно вида го е писала/
"От една страна ако си каже в прав текст какво мисли наистина - ще има
парични и други кофти последствия."

откъде знае, че ще има такива последствия, като до тук я ясно, че само мълчи, мълчи, мълчи...

"От друга страна ако подтисне емоциите - я очаква нервен срив за броени дни." чак пък, чак пък...

"От трета страна...вменяването на вина без вина е опит да се бие по самооценката." самооценката е нещо, което е не се влияе чак толкова лесно от оценката на някой, който не е авторитет за теб

"От четвърта... как се излиза от фазата на безсилие и пораженческото мислене, което впрочем никак, ама никак не е присъщо на жената...тя е борбена по характер и мрази да бъде мачкана. "
до тук по нищо не пролича да е борбена. точно обратното

"От пета...за мен тази началничка / млада, свръхамбициозна до спукване неомъжена кариеристка/...иска ми се да разбера какво я движи да натиска пружинките на подчинените си до степен на скъсване. Властта какви нейни липси компенсира, за какви комплекси става дума тук... освен, разбира се, липсата на уй...щото да, една щастлива семейна или поне удовлетворена жена ще има съвсем други приоритети. "
айде 1 чувал от поредните глупости. началничката какво я движила. приятелката толкова заинтересована какво я движи началничката, а онази, дето трябва да работи и да е в час с климата на работното място, лапа мухи, после реве на приятелките си.... айде море...

"Айде...вие сте...безсънно ми е нещо, ще чета утре с интерес и ще се включвам при възможност."
тук видях, че авторката чете с интерес и отговори на мненията, които й изнасяха. останалите удобно пропусна. така и приятелката й пропуска неудобните ситуации, в които трябва на момента да реагира





та към теб
като искат повишение на резултатите, ще се опита да се напъне,
ако силите са на макс, ще обясни къде може да се ускорят нещата, а къде няма как заради опасност примерно от влошаване на качеството или каквото там... тя си знае
но ясно, точно, мотивирано
щом е работила там - знае къде има резерв и къде няма как да се сгъстят срокове...

не е нужно да взема болнични и да я съветваме да е финтрол 2 със симулациите
да се стегне, не да гледа като наблюдател и да събира материал за оплаквания на дружките си



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 09:54



именно
ти го каза и определи като мит



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:00



стабилна и кротка позиция, без вече многото зор и амбиции, на нашата възраст стабилността е по-важна от силните емоции и световното признание


много стабилна и кротка позиция в случая е пенсионирането
никой не те закача, получаваш си ежемесечно пенсията
за какво е работила толкова години там, като не може да предложи някакво подобрение на работата
нима толкова всичко й харесва - като начин на работа, организация.... че да стигнем и до условията на труд
щом към нея имат изисквания и тя да представи своите - примерно да й оборудват* работното място, да иска допълнителна почивка, да не й прехвърлят работа на колеги, като замества някого да й плащат допълнително... някакви такива - тя си знае как са нещата

* - поне с хамак, ако не със шезлонг



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:02



както и обратното
работникът трябва да се докаже - с професионалните и личните си качества, с опита си, с желанието си за развитие и с мотивацията си за работа



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 10:05



аз вече го давам кротко и спокойно, пък младите нека си се тресат от адреналин, те си имат нужда от това, аз вече немам, мерси боку ...

и ако утре за шеф на екипа ти натресат 30-годишния ентусиаст Дарк Сайд, ще изпаднеш ли в криза, кръвно, депресия и стръвни драми как недоебаният Дарк Сайд ти прави животът черен?



дет се вика - където той отива, ти оттам се връщаш. и няма да съумееш да го укротиш, а вместо туй ще се тръшкаш пред де що колеги има колко си дискриминиран???



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:08



просто ще се оплаче на приятеля си, който ще дойде да пусне тема тук





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 10:10



не на приятеля си, а на по-млад колега, който още лапа мухите и охотно приглася на мита за недоебаването.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:11



и ако утре за шеф на екипа ти натресат 30-годишния ентусиаст Дарк Сайд, ще изпаднеш ли в криза, кръвно, депресия и стръвни драми как недоебаният Дарк Сайд ти прави животът черен?

хъх, това е много интересен въпрос, ще трябва да помисля върху него ...





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:12



важното е, че така проблемът "ще се реши" - ще е намерена причината за напрежението в работата и ще има виновен





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:13



не е нужно да взема болнични и да я съветваме да е финтрол 2 със симулациите
да се стегне, не да гледа като наблюдател и да събира материал за оплаквания на дружките си


е да де, ама нали

жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия.

баш тва със стягане не се оправя, а с отпускане



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:15



ако е назначена 30-годишна шефка, ще е по-лесно за разрешаване на конфликтната ситуация покрай установените вече нейни дефицити от мъжко внимание
ако не сам, екипната работа ще е вариант да преодоляване на дефицитите й и установяване на желаното лежерно темпо в работата





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 10:17



ми това е казусът в темата, ти досега върху какво мисли, докато драска в нея?





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:18



а представяш ли си после как ще се върне на работа след 1-2 месеца,
като през цялото време ще я тресе треска как ще се появи отново

и хубаво, че го забеля това изречение за поредните паник атаки, аз го видях още на първо четене
та чий телевизор е развален тогава?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:24



На книга всеки е на работа за да изпълнява работата X срещу заплатата Y.

На практика, от около 50 години насам, всеки иска и нещо повече - ако не чак уважение и респект (които се заработват и затова си зависят от тебе самият), то поне човешко отношение.

Когато започват да се отнасят към тебе като към ресурс (отдел личен състав тук при мене се нарича "човешки ресурси"), нещата се скапват и "ресурсът" започва да дава неочаквани за манагемента дефекти.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:28



ми всичко се решава когато двамата сядат и говорят човешки - мен, шефът, ме мотивира тва и тва и искам от тебе тва и тва, а тебе, подчиненият, какво би те мотивирало за да го изпълниш въпросното тва и тва - в ситуацията явно този епизод е бил пропуснат



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:30



а представяш ли си как ще получи инфаркт след 2 месеца и никога повече няма да се върне



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.06.19 10:30



да се стегне

хората, които правят паник атаки, точно по тази причина ги правят, щото повечето време са стегнати, а са се отпуснали, и в точно този момент ги връхлитат
затова не трябва да се слушат съвети от приятели, дават грешни съвети
жената трябва да се научи да се отпуска, не да се стяга



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.06.19 10:32



точно, ама още не беше писал, когато аз отворих да отговарям





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:38



не споря с написаното от теб
така е, освен това доста добре е формулирано,
но забелязваш ли, че в темата
има като в задача няколко грешки:
- не бе посочена никаква ситуация, онагледяваща, че става въпрос за психически тормоз
- "тормозената" служителка и преди е имала панически атаки, та голяма е вероятността всяко поставяне на нова задача за нея да е стресиращо и да го определя като тормоз
- служителката по никакъв начин не проявя инициатива за решаване на проблема, но е активна при търсене на виновен
- приятелката нито е в състояние да помогне индиректно чрез някаква тема, а може да способства за зацикляне не в решението, а в безкрайното разискване на проблема, както и в търсенето на вина, а не решения. до тук видяхме само активност при очерняне на другата страна

и тук се нарича "човешки ресурси"
затова по-горе писах, че тя трябва да се опомни, да се подпре на знанията и опита, които е натрупала и да предложи подобрения в работата или да мотивира защо някъде не може и не трябва да се прибързва с аргументи, а не с това кой какъв е и докъде му е стигнал секса
освен това, фактът че младата шефка е сама и неомъжена, по никакъв начин не доказва, че й липсва секс, а на 50-годишната, понеже вероятно е омъжена, й е в достатък. изключително слаб довод за причината за т.нар. психо-тормоз
според мен няма такъв, а клюкарки-приятелки се жалват една на друга, изобразяват нещата така, че да изглеждат по определен начин и не търсят реално решаване на ситуацията



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:39



няма да получи
ще получи, ако не е там и изпуска последните клюки дали началничката й има приятел и как е сексуалният й живот



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.06.19 10:43



Добре де, а защо първо не отнесе въпроса към шефа на институцията? Въобще правен ли е подобен ход?

Ако след изява на проблема към главния шеф нещата продължат, тогава да се мисли за по нататъшни действия.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:44



в такъв случай къде е причината за паник атаката на служителката - в самата нея.

жената трябва да се научи да решава проблемите си на момента
да проявява самообладание, да говори по професионалните въпроси, а не да мисли кой къф е и стигнал ли му е снощи секса
нейната собствена правилна реакция ще й даде самочувствие
до тук реакция няма - мълчи си на работата, на приятелките се обяснява

в темата:
Та след поредния обиден и унизителен "диалог" с властимащата , жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия. Връщат се стари неизчистени емоции от предишни подобни ситуации със същата тази властимаща.

измишльотини от класа
новоназначена шефка, ама емоции от стари ситуации

нерешените й проблеми се натрупват



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:51



щом към нея имат изисквания и тя да представи своите - примерно да й оборудват* работното място, да иска допълнителна почивка, да не й прехвърлят работа на колеги, като замества някого да й плащат допълнително... някакви такива - тя си знае как са нещата

на теория казусът е лесен - не им харесва как работиш - предупреждават те, продължаваш да не им харесваш - уволняват те и си намират друг, дето да им харесва как им работи

на практика в закона има някаква защита от уволнение на стари кадри - колкото по-дълго си работил в дадена фирма, толкова по-голямо обезщетение трябва да ти платят ако те уволнят, освен това новият ще има начален период на обучение и придобиване на опитност, по време на който ще е по-слабо продуктивен от зле работещия опитен работник ... тъй че за работодателят е по-изгодно да мотивира стария служител да заработи по-усилено

ако обаче работодателят не успее да мотивира стария служител да заработи по-интензивно, тогава за да избегне плащането на обезщетението при уволнение, работодателят може да започне да издевателства над служителя, та онзи да си напусне по собствено желание - и мисля, че описаната ситуация е точно такава психо-тормоз докато жената сама си напусне, та да не й се плаща обезщетение - за няколко долара повече съсипват здравето на жената



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:51



има едни обици - треперушки
работата им е да седят на ушите и... да треперят
и без вятър са неустойчиви и неуморни в трептенията си
уморява ги да са в покой


подсети ме за това:

"Има хора-глухарчета. Крехки и чувствителни. Речеш да въздъхнеш с едно “Пффуу”и те се разпиляват на сто страни.

Има и хора-птички. Стреснати и нервни. Дадеш им зрънца обич, а те клъвнат едно-две и те погледнат с недоверие. С едно око. Плеснеш с ръце от неуместна радост и спонтанно щастие, а те без пера останат, пък литнат. Как го правят с тия оскубани криле? Радичкови пилета някакви.
Има и хора-цифри. Ходещи калкулатори. Вземеш, че натиснеш погрешно копче и им се повреди системата. И трябва да си носиш постоянно в джоба зарядно, щото в най-неподходящия момент им спира тока. Гаснат внезапно. Като изгорели крушки.

Има хора-рибарско столче. Удобни. Заемат малко място и служат вярно години наред, но изведнъж им се къса платното и падаш по задник в гьола.

Има хора-паяци. Оплетат ти хамак и го вържат между два бора. Уж те люлеят приспивно, а те изсмукват, докато не се превърнеш от люспа на нещо.

Има хора-дъги. Цветни, ефимерни и вкусни като захарен памук от панаирджийска сергия, сиреч лапаш нещо, а гълташ нищо.

Но има и хора-знаци. Появяват се рядко. Вероятно веднъж в живота, а може би два или три. Напоследък често си мисля за тях. Дали не съм пропуснала някого, защото трудни за разпознаване са те.
Хората-знаци се появяват внезапно и най-често, когато си седнал на душевен тротоар, а краката ти висят в бездна. Разчитането на хората-знаци е трудно и не ти дават втора възможност. Или ги разчиташ, или се качваш отново на сала и гребеш срещу течението.
Как се разпознават хората-знаци? Ми все едно нещо ти прави трапанация на черепа и ти налива с фуния древен и мъдър планктон. Няма да проговорите санскрит, нито внезапно ще съзрете Андромеда с просто око във вселенската чорба.
Просто трябва да сте готови за тях. Те знаят кога да приседнат на онзи душевен тротоар.
Как? Не зная."

Автор: Ваня Гайдарова"



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.06.19 10:57



Мдаммм...еми колежката като не взима нещата в свои ръце...да се оправя.

Чудя се на Сарая какво толкова се е заела с въпроса, освен ако потърпевшата не тя де





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:59



ако обаче работодателят не успее да мотивира стария служител да заработи по-интензивно, тогава за да избегне плащането на обезщетението при уволнение, работодателят може да започне да издевателства над служителя, та онзи да си напусне по собствено желание - и мисля, че описаната ситуация е точно такава психо-тормоз докато жената сама си напусне, та да не й се плаща обезщетение - за няколко долара повече съсипват здравето на жената

- само работодателят ли е длъжен да мотивира стария служител. нима още преди започване на работа, не се подава мотивационно писмо - защо искам да работя в тази фирма. до тук стана ясно, че не й е много важно да работи, а да е на работа

- може, но не е сигурно, че издевателства

- ако е такава ситуацията - да я подтикват към напускане, тя ще знае, че просто й търсят цаката, няма защо да повлиява на самооценката й, както авторката твърди



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:02



измишльотини от класа
новоназначена шефка, ама емоции от стари ситуации


щом за пореден път прави паник атака, вероятно вече се е консултирала с психолог и е наясно с някои механизми ... какво толкова невероятно има първоначалните кoнфликти с авторитети от детството да се реактивират от нов конфликт с авторитет? Отде знаеш как са я наказвали и как са издевателствали над нея в детската градина примерно?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:03



може сарая да работи в международния статистически институт за регистриране интензивността на половия живот



трябват й статистически данни как се отразява дефицитът в интимния живот върху работоспособността в отделни сектори и на различни йерархически нива

до довечера трябва да събере данни също - дали колкото повече трепериш за работата си, толкова по-висок е магнитутът на оргазмите ти вечер

като цяло темата ми се вижда украсена



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:05



При мене са целели да ме стреснат обаче ги стреснах аз.но не достатъчно, че да паднат на колене. Остината е, че тая работа ми беше адски противна като никоя друга в живота ми. също и колегите бе един нямаше който или която да ми допада.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:05



твърде много вярваш на написани неща
ако така лесно прави паник атаки и изпада в депресия....
депресираните хора не разказват така охотно истории, по-скоро се затварят...
а тук мълчание на работата, извън нея - обясняваници



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:06



добре
а сега как си
гледам някакви изблици тези дни



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:08



Да така е. Празни приказки.започваш да се чудиш какъв е смисълът от живота на тази жена която живее за да работи.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:10



Идеално, разбрах, че тук хората заместват магията на дедо уан с психометоди и са гола вода.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:12



и защо те притесни това



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:14



нима още преди започване на работа, не се подава мотивационно писмо - защо искам да работя в тази фирма. до тук стана ясно, че не й е много важно да работи, а да е на работа

мотивационното писмо е ебаси и гаврата - мотивацията ми е парите, мъни, денги, долари, евро, левове, кеш, в брой или по банков път - те тва ми е мотивацията единствена и това е истината, що ме карат да пиша щуротии както едно време мотивите за встъпване в комсомола, което встъпване беше задължително на сичкото отгоре и сички знаеха че мотивите са глупости на търкалета

естествено че ще й е по-важно да е на работа, отколкото да работи - това е нормалното човешко състояние на 99% от работниците и служителите по света и у нас, с изключение на единиците, които са си намерили призванието и се кефят максимално и биха работили дори и ако не им се плащаше

затова работодателят търси и намира начини да си мотивира работниците и служителите, а като не може, ги уволнява и си намира по-лесно мотивируеми

а психотормозът се документира и атакува в съда



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:16



Не ме притеснява изобщо, чудя се не виждат ли, че са пълни нещастници и не могат нищо от написаното у ненаучно нефантастичната литература?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:17




а психотормозът се документира и атакува в съда


посъветвай я как да го документира. ще ми е интересно и аз да прочета как ще документира и кое точно би й послужило пред съда
до тук стана ясно, че началничката е обвинена в липса на сексуален живот
нищо друго



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:18



ако не те притеснява, защо се разграничаваш?


щом другите са нещастници, ти си щастливец
откога не си се усмихвал



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:18



самото понятие работа като мотив е напълно гадно и несъстоятелно. Означава принудително изпълняване на нещо което е противно заради ядене.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:19



твърде много вярваш на написани неща
ако така лесно прави паник атаки и изпада в депресия....
депресираните хора не разказват така охотно истории, по-скоро се затварят...
а тук мълчание на работата, извън нея - обясняваници


Kакво значи лесно прави паник атаки?

Tук в клуба има няколко потребителки, които редовно разказват за паник атаките си и депресиите си



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 11:19



Ами всъщност психотормозът много трудно се доказва, особено ако е в устна форма.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:20



посъветвай я как да го документира. ще ми е интересно и аз да прочета как ще документира и кое точно би й послужило пред съда

поне три пъти написах да се консултира с адвокат - а ако ти е интересно как се документира, консултирай се и ти



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:22



а защо да се обединявам? От преди малко.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:24



Ами всъщност психотормозът много трудно се доказва, особено ако е в устна форма.

изобщо не е трудно, адвокатите го знаят



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:25



отначало пише, че работата й е спокойна, пък имала паник-атаки
после става въпрос, че има паник-атики понеже е подложена на тормоз, ама атаките били щото се насложили стари взаимоотношения
вече е на ръба на депресия, ама да обсъждат сексуалния живот на други хора - нищо не им прече
е, нещо по отношение на това, че работата, която върши е качествена, че се старае или нещо от сорта поне да беше загатнато? не. ама защо й е?





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:27



+1

както и работодател трудно може да докаже некадърност



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:28



вече е на ръба на депресия, ама да обсъждат сексуалния живот на други хора - нищо не им прече

върни се да прочетеш първия пост - не служителката обсъжда началничката си, а авторката е споделила своя коментар на ситуацията с нас



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:28



ти каза, че може да се документира, затова попитах теб

това, че ми е интересно, не е повод да се подразбира, че ми е необходимо


що хапеш



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 11:30



Никакви!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:31



Не трее да и пука което е най-важното. На мене ми запука от една оценка която беше без секви последаствия. Отчитам като грешка и, че не го фанах за гушата да го дигна от земята. това при усковие, че исках да остана. Ама аз не исках въобще щото работата ми беше монументално противна и колегите също. имаше неколко готини споед мен и тях ги изгониха по една или друга причина или напуснаха.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:32



върни се да прочетеш първия пост - не служителката обсъжда началничката си, а авторката е споделила своя коментар на ситуацията с нас


и да се върна на 1-я пост, авторката обяснява, че началничката е сама. това няма как да го знае от другаде, освен от приятелката си
та явно обсъжданията са на доста примитивно ниво - кой какъв е, а не какви конкретно изисквания към служителката са били отправени, та толкова са я стресирали



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:32



не е нужно нито да се разграничаваш, нито обединяваш
индивидуалист е най-добре



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:33



както и работодател трудно може да докаже некадърност
това да но може да я товари с бачкане като магарица да я гони по устав както се казва.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:34



защо? известна ли ти е квалификацията и възможностите й?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:34



ми ти взе да го играеш шефа и аз минах на страната на работника, ако искаш можем да сменим ролите, щом решаваш да се изкараш нахапана в тази си роля





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 11:34



Благодаря, че ме осветли, ама точно за тоя освиенциУм не съм чувала.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:36



Да ама някои никове се поддържат помежду си и си четкат егото взаимно.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 11:38



За наистина квалифициран и способен човек смяната на работодател/клиенти е само дребно временно неудобство. По-често, за по-добро.

Това е източник на нов и огромен стрес - ново място, нова специфика на работата, нови изисквения, нови началници, нови колеги.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:39



както и работодател трудно може да докаже некадърност

еми за тва си има пробен период в началото, да се види дали човекът става или не ... след 11 години тепърва да се сетиш да изкарваш жената некадърна, е тъпо, ти къде си блеял цели 11 години ... или тя изведнъж, кат навърши 11 години трудов стаж, и взе че стана некадърна





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:41



хахахаха
накрая ще излезе, че аз имам нужда от любовни захапвания

добре, да си сменя ролята


аз съм служителката, възложили са ми прекомерно работа
още докато я върша, виждам, че няма да ми стигнат силите, най-малкото ще уведомя писмено с 3 изречения защо времето е малко за извършване на задачата и ще поискам подкрепа на колега или удължаване на времето



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:41



добрия шеф се разтоварва максимално прехвърляйки цялата работа на подчинените си. Също трябва да им набива канчетата за да се знае кой е шефа. Просто тоя прекия беше много добър шеф, а аз бях недобър работник на който работата му беше мегапротивна и шефът лично. Освен това ходех на бачкане даже по-къснио от него, той към 9 аз към 10 10 30 при работно време от 8.Но все пак леко ме гложди, че не го фанах за гушката не за друго а за да видя как би се развила ситуацията.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:42



явно усещат, че е прахолясало и затова са в симбиоза


гледай си теб, отговаряй за себе си
иначе се налага и за залепения за теб да отговаряш



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.06.19 11:45



аз ще ти го кажа, нищо, че не е написано в темата
хората с паник атаки са перфекционисти, стараят се и си вършат качествено работата, учтиви са и избягват конфликтите
работата може да е спокойна, но да възникват проблеми, когато става въпрос за диалог с авторитети, защото трудно понася критика и няма изработена стратегия за справяне
а това със секса на шефката - просто се включват психичните й защити
холи, ужасно е, бе, ти не знаеш, но вече обвиняваш авторката на темата в измислици
и дори през ум не ти минава, че може да я засегнеш
като слон в стъкларски магазин си



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:45



Усещат те некому дедовия. Те са прашясали даже повече от мене. Нали тва настрана от факта, че други няма.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:52



аз говорих по принцип, че трудно се доказва
може да виждаш нещо с очите си и пак да не можеш да докажеш
неслучайно и ал капоне е осъден за неплащане на данъци, а не за друго

преди години имах тнякакви акива казуси в работата
случвало се е да се решат със споразумение за изплащане на 4 или 6 заплати при напускане,
но 1 случай бе много тежък, бе предпочетено да бъде уволнено лицето тъй като работеше с деца, като последствие да се платят разноските за дело, над 1 година заплати, но да не бъде възстановено на работа. лицето имаше най-високо образование в случая, даже допълнителна квалификация, но неадекватно в работата си, да не кажа, че имаше няколко опасни ситуации. та видях колко е трудно и затова се изплатиха доста пари само и само да се избегне инцидент...
един друг случай имаше, като ни бе представено фалшиво ЕР на ТЕЛК, а по служебен път получихме оригинала с различен гръб на двата документа, т.е. диагнози. Тогава писах до министрите на 2 министерства, извикаха лицето от НЕЛК, който отхвърли ЕР на ТЕЛК, лицето бе махнато от работа обаче след 1,5 г., а през това време заемаше с фалшивия си документ мястото на лице, което остана без работа. Не можеше обаче да докажем как и кога бе внесен фалшивия документ, иначе примерно можеше да понесе и други щети фалшификаторката.



Тема Ох,нови [re: Sarayah]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 11:53



група колеги сме стигали дотам, че да уговаряме един друг колега, тип общински бик, да се жертва за общото благо.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 11:57



И възрастта, разбирай стажът и опитът по-често са предимство, отколкото недостатък в настоящата бг ситуация.

Голяма си теоретичка, Лисо!



БИ трябвало да са предимство, но работодателите продължават да мислят по стария негъвкав начин, неотчитайки, примерно, застаряването на населението, по-качественото образование на по-стария кадър, щот то сега всеки взема диплома, откак парите следват студента/ученика, както и значението на опита на кандидата.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:58



работата може да е спокойна, но да възникват проблеми, когато става въпрос за диалог с авторитети, защото трудно понася критика и няма изработена стратегия за справяне
а аз кое неправилно предложих
да помисли конструктивно, да търси професионални решения, да прави предложения, т.е. да си изработи стратегия
а не да злослови
може мненията ми да са й неприятни, но ако се вслуша в тях, биха й помогнали
не мисля, че има нужда от подкрепа изразяваща се в очерняне на другата страна,
а да си изработи нейни механизми
кой беше най-добрият оратор, който заеквал и имал тикове, но тренирал докато премахнал тези неща
не става иначе


холи, ужасно е, бе, ти не знаеш, но вече обвиняваш авторката на темата в измислици
и дори през ум не ти минава, че може да я засегнеш
като слон в стъкларски магазин си

да разбирам ли, че авторката е запозната със сексуалния живот на новоназначената началничка?
може да съм като слон в стъкларски магазин, но виждам, че тя умее да прескача мненията ми, така че ще се справи





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:59



добре, да си сменя ролята
аз съм служителката, възложили са ми прекомерно работа
още докато я върша, виждам, че няма да ми стигнат силите, най-малкото ще уведомя писмено с 3 изречения защо времето е малко за извършване на задачата и ще поискам подкрепа на колега или удължаване на времето


няма такива работи, възложили са ми, пък аз фанах да я върша, пък изведнъж установих ... ... има си планинг в началото на годината и за всяка работа ти самата си казала колко време ти е необходимо и сме го обсъдили и аз съм се съгласил и всичко е документирано





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 12:02



баш тва със стягане не се оправя, а с отпускане

Не можеш да обясниш това на някой, който не го е преживял.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 12:03



Стратегиятъа е или да гърби или да се подмазва неукротимо но и това е до ситуация примерно ако шефът е млад а тя стара чанта той ще предпочете млада и подмазваща се а не дърта и подмазваща се. Бе много шум за нищо да се чупи и да иде да продасва весници на укицата тамън да излезе малко на чист въздух от тия шибани офиси.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.06.19 12:04



а ти запозната ли си с квалификациите на жената и как се справя на работното си място?

Редактирано от snowprincess на 14.06.19 12:04.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:04




още докато сме документирали, в забележка е отразено, че сроковете ще бъдат спазени, ако са налице съответните условия:
1.
2.
3.
...
и е направена прогноза на вероятните рискове:
1.
2.
3.

както и възможността за възникване на непредвидени обстоятелства, различни по естество:
X.
Y.
Z.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 12:04



ебахти тъпия живот планинг манинг софтуери мовтуери



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:05



чак пък да се подмазва



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:07



естествено, че не съм
но образование някакво и опит има, ръце също
какво значи, че жена на 50 не можела да си намери работа
може
само че зависи от работата
не бива човек сам да се отписва
и да смята, че е непълноцен
ти мислиш ли, че е абсурд без връзки да си намери работа жена на 50
ако е вярно, защо точно сред жените на 50, безработицата не е висока?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 12:10



очаква се некадърността да си проличи бързо, нали затова е пробния период, през който можеш да го уволниш новоназначения във всеки момент без никакви обяснения и обезщетения - а като мине пробния период отново подписвате договор, този път постоянен - и с подписа си удостоверяваш че го искаш този човек и за по-нататъка, сиреч признаваш че е кадърен ... ако се окаже че си се заблудил - еми уволняваш го със съответното законово обезщетение - както е постъпено и в твоя първи пример, във втория не видях никаква връзка с некадърността, там има измама, не некадърност



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 12:10



или гърби или се подмазва, трето нема.Подмазването включва секви сладки приказки плюс доноси за други колеги.Има една откачена дет нема ни смейкство ни нищо и живее за тая работа просто - тя е бетон докат се пенсионира или пукне. има и една леко некадърна но подмазваща се и слушалка- тая също е бетон.Макар, че светът е много изменчив понеже е илюзия инищо не може да се предвиди. аз така се бех закротил на една работа ,че си поспивах практически целия следобед и можеше и до пенсия да си карам ако не ни бяха реорганизирали механично и ненужно.Един път така бях заспал, че трябваше да скачам от 2 етаж понеже беха заключили и на първия има решетки.



Тема Няманови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 12:11



как да знам повече от написаното, доверявам се на него. А и личните ми патила

... макар мен никога, ама никога да не са ме дискриминирали по възраст дори и сега, което не значи, че другите не ги дискриминират.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:12



във втория случай некадърният остана на работа заради защитата на фалшивия документ, а кадърният - в бюрото по труда



Тема Re: Няманови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:14



ами именно
не знаем повече от написаното, а вече отписахте жената, че нямала да може да си намери работа
аз съм по-голям оптимист
и уж с лошите мнения в темата, а с повече вяра, че може да се събере и да се справи в ситуацията или пък да се устрои на друго работно място



Тема Абенови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 12:33



щом е със срината психика, щом чак до паник-атаки се е стигнало, тя е загубила заради тормоза увереност в себе си ... не знам, човек, ако се маха от някаква работа, трябва да го направи преди да е изпушил. Аз, например, чак след изпушването се махнах, ама направо малко преди да пукна. Падах като круша, както съм пред шефчицата, върху теракотата на офиса на няколко пъти, тя виждаше, ама явно й беше кеф, защото продължи да ме товари с още и още работа за същите жалки пари и тормози по много перфиден начин.
Веднъж на едни важни преговори, за много кинти, блокирах напълно и спрях да чувам какво говорят и какво трябва да преведа, тя ме гледаше зяпнала, щото това е нещо крайно необичайно и тя винаги е разчитала на мен. Казах, че ми е зле, извиних се и така си беше и ...абе кво да ви разправям, превърнаха ме в развалина, ами добре, че се издърпах сама за косата, че получих помощ свише. Едва ли обаче някога ще бъда същият човек, който бях и все още не мога да приема това напълно. Като гледам сега как трудно понасям всякакъв стрес, а като знам колко бях желязна и хладнокръвна, ама баш като в "Ако" на Киплинг

If you can keep your head when all about you аre losing theirs and blaming it on you...

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Абенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 12:36



Това тяло се износва. един ден или нощ ще спре да бачка. така, че се успокой и не се натегаймного.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.19 12:38



До тука стигнах в прочита. Няма жена която да иска секс и да не го получи. За да и се секси пък да не се секси значи сама не иска да си го позволи. Това ако не разбирате значи не искате да го разберете, щото го знаете.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 12:43



Мъ как тва жените са надчовеци нали така е сподели гуруто ебейки ученичките.



Тема Re: Абенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 12:57



тя е загубила заради тормоза увереност в себе си ...
паник-атаките от какво се провокират
преди имала ли е увереност в себе си
увереността от какво се укрепва



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 13:11



Доколкото ми е известно, идеята на мотивационното писмо е, да се мотивира работодателя да наеме писача му, а не да се пишат глупости от сорта "детската ми мечта е да работя при вас"....то е ясно че за пари става въпрос.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 13:14



Че той ако не е мотивиран за кво пуска обява за работник?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 13:21



Е нали трябва да избере 1 от 1200-та кандидати...
Виж, ако кандидатът е само 1 може да мине и без мотивационно. А ако никой не кандидатства, тогава пък съвсем.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 13:24



кой пробира онанира.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 13:30



За наистина квалифициран и способен човек смяната на работодател/клиенти е само дребно временно неудобство. По-често, за по-добро.

Това е източник на нов и огромен стрес - ново място, нова специфика на работата, нови изисквения, нови началници, нови колеги.


Да, ако бъркаш ходенето на работа с ходене на почивка.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 13:51



И възрастта, разбирай стажът и опитът по-често са предимство, отколкото недостатък в настоящата бг ситуация.

Голяма си теоретичка, Лисо!


възможно е в малките провинциални градове да е така, но в случая иде реч за най-големия трудов пазар - софийският. без да се брои специализацията на въпросната, твърдението че владее 3 чужди езика вече е достатъчна възможност да си осигури нова работа. Най-малкото - в джобс бг обявите за търсене на хора с езици за обслужване на клиенти по телефона не намаляват. и няма възрастови ограничения за кандидатите. аутсорсните компании ги интересува служителят да си върши работата.

с което намеквам, че опцията "безработица" не стои пред квалифициран човек, ако туй е повод за неистови панически страдания от типа "как ще живея без заплата".



Тема Азнови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 13:56



вече и не мога с натягането, ама ей тъй, както не мога, съм в пъти по-ефективна, адекватна и работоспособна от трийсет и ... че нямаме по-млади мои колежки, болшинството от които тежат на земята, както викаше баба ми.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Няманови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 13:57



. макар мен никога, ама никога да не са ме дискриминирали по възраст дори и сега, което не значи, че другите не ги дискриминират.

а, значи си дрънкаме сладки приказки на дернек.
тебе що не са те дискриминирали по възраст, някакво извънземно ли си?
ама имало дискриминирани, тъй си чувала на опашката в магазина.





Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:00



тебе що не са те дискриминирали по възраст, някакво извънземно ли си?

Не, но винаги е имало лична среща с работодателите досега, ако беше само по документи, да са ме отсвирили само поради фактора възраст.

ама имало дискриминирани, тъй си чувала на опашката в магазина.

Конкретни случаи, градските легенди и клишета ги пускам край ушите си.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 14:05



Не е логично при личната среща на работодателите да не им пречи възрастта ти,
пък при личната среща с твоя наборка да им пречи и да заяват, че няма да я наемат, щото е твърде стара.

От друга страна, хората често ползват това за оправдание, че не са ги наели.
"мъ щото аз съм на 50, пък те взеха едно младо 25 годишно" - и реве, че дискриминирана по възраст.



Тема Логичнонови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:07



е, ама съзнателно не обяснявам защо.

А че се ползва като дежурно оправдание, както и лафът "Никъде няма работа", е вярно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Азнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 14:21



Ми у гробищата ще поше "Много работна беше".



Тема Ненови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:24



ме плаши.

Аз съм балансиран човек, то и зодията ми такваз - моем да работим, ама моем и да не работим.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ненови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 14:29



Ми ако се идентифицираш с тяло като пукнеш ще се преродиш и пак ще работиш.бог не работи. той е.



Тема Духнови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:41



в тяло сме ние.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Духнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 14:42



значи ще умрете оба.бог е всичко и навсякъде.



Тема Инови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:55



пантеизмът ми допада.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 14:56



Няма нито пан нито теизъм.



Тема Хубаво,нови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано14.06.19 14:57



аз само си приказвам.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Хубаво,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 15:00



Правиш го добре с въртели.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 15:06



не е нужно да ме заплашваш, че ще ме поставиш на мястото ми
не си фактор, от който зависи това
хубаво се усети, че забърса мнението си
няма как да пуснеш тема и да си с очаквания, че всички в хор ще пеят едно и също
отделно в мнението си показа, че грам не си ме прочела



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 15:25



наистина прекалено лично го възприема.Аз написах от първо лице за достоверност преживелиците на познати.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 15:37



твърдението че владее 3 чужди езика вече е достатъчна възможност да си осигури нова работа.

паник атаките за мен означават погрешна оценка на реалността - със сигурност физическото й оцеляване не е застрашено, дори и да я уволнят и никога повече да не успее да си намери работа до края на живота си, все някак ще успее да преживява - в 21 век в държава от ЕС трудно ще умреш от глад - заплашено е единствено егото от смачкването на фасона му, а за него това е равностойно на смърт и то е това, което сигнализира за смъртна опасност

естествено, че до няколко месеца ще си е намерила нова работа, ама в момента тя това не го осъзнава и й се струва че краят на света иде, щото я навикала шефката гаднярка



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 15:48



При толко дърти мое и се гътне.Щото то егото командва тялото и може да се самубие като любимите ти шпримери в детството.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 16:23



Да, сигурно адвокатите знаят, но все пак, на мен не ми е ясно къде се поставя границата, кога гонитбата на постижения се превръща в психически тормоз? И то доказан?

ПП Ние тук нямаме синдикати, уж имаме, де, но реално работят само в държавните фирми, тъй че всеки се оправя както може.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 16:35



синдикат е едно, а синдикално представителство във фирмата е съвсем друго, ако нямате синдикално представяне във фирмата, ти можеш да си се запишеш самосиндикално

в който си искаш синдикат и след като си плащаш членски внос известно време, примерно 6 месеца, ще имаш право на юридически консултации безплатно - поне тука е така

адвокакът може да ти каже къде точно минава границата между напълно законни изисквания, свързани с работата и тормоз с определения като не ставаш, не те бива, не работиш добре, мърла и т.н. ... а после вече съдът ше отсъди, ако се стигне до там, обикновено се очаква да се стреснат и престанат тормоза след като им изпрати твоят адвокат едно официално препоръчано писмо за което и видят че няма лабаво ... знае се че "бъли"-тата са страхливци и "бул"-ват само беззащитни жертви



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 16:41



Не, скъпа, просто това все пак е тема за помощ, а не тема за хейт. Прецених, че не е необходимо да се тръгва по тая плоскост.

А наистина не те прочетох особено задълбочено, отсявам плявата просто и скролвам.

Бъди здрава.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 16:47



А виж, твоите мнения вече чета сериозно, защото се опитват да обхванат нещата от всички страни.

Респект за което.

Говорим тук за криза на средната възраст бе, нали е ясно. Човек е склонен да прегаря от най-лекия натиск и да му се вижда края на света. Психиката не е толкова издръжлива на напрежението, не е толкова гъвкава и приспособима каквато е била преди време. И при наличие на ясна диагноза ПР и склонност към изпадане в депресивни състояния, прецених, че освен с психиатъра си- жената би могла да прочете нещичко и оттук.

На теб конкретно благодарности.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 16:50



И точно това е жалкото...че не сме нито правова, нито социална държава с ясни регламентирани механизми на защита.

Ненужният стрес идва когато няма към кого да се обърнеш за някаква минимална подкрепа. И от наистина неадекватния мениджмънт на човешкия "ресурс". Някъде го прочетох...от теб май беше...че е обидно да бъдеш третиран като ресурс със срок на годност, а не като човешко същество.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 16:52



Кризата особенно личи при теб от това "бе" в обръщението към предполагаем мъж. Наистина идете на психиатър с колежката ти и двете и сподели в кое заведение ще ви настанят да ви идем на свиждане.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 16:56



А, още едно добро мнение. Май действително трябва да предприеме обратния курс на отпускане вместо да се пренавива емоционално до степен на прегаряне.

Ако се абстрахира от фактора "шефка", пренебрегне фактора "отношение" и се ограничи до "гледам си работата" ...



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 16:59



Не, скъпа, просто това все пак е тема за помощ, а не тема за хейт. Прецених, че не е необходимо да се тръгва по тая плоскост.

Малко късно, защото има цял абзац, посветен на хейта, в изложението ти:

От пета...за мен тази началничка / млада, свръхамбициозна до спукване неомъжена кариеристка/...иска ми се да разбера какво я движи да натиска пружинките на подчинените си до степен на скъсване. Властта какви нейни липси компенсира, за какви комплекси става дума тук... освен, разбира се, липсата на уй...щото да, една щастлива семейна или поне удовлетворена жена ще има съвсем други приоритети.

Този текст никак не може да мине за "обективно излагане на факти по казуса".

А освен забележките към собственото ти хейтърство, Холи е дала своето предложение по 4 точка в изложението ти. От това, че не четеш внимателно, губиш само ти.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 17:07



И при наличие на ясна диагноза ПР и склонност към изпадане в депресивни състояния, прецених, че освен с психиатъра си- жената би могла да прочете нещичко и оттук.

Здравето винаги трябва да е приоритет, дори пред заплатата.
И най-разумно в тази ситуация е жената незабавно да излезе в болнични, ако не и дадат, поне в платена/неплатена отпуска, за да се възстанови далече от дразнителя.

Следващите ходове зависят от нея - ако е възможно да проведе конструктивен разговор с шефката, пък ако няма резултат, да се огледа за нова работа. ПР няма да се излекува в напрегната среда.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 17:12



Къде видя па ти претенции за обективност. Изложила съм проблем, към който съм съпричастна, защото касае човек, който ми е близък. Седяли сме по нощите, ревала ми е на рамото, търсили сме отговори, съпреживявали сме- и дума не може да стане, че съм обективна.

Напротив, директно и без колебание ще застана на страната на близкия си човек и да, ще хейтя всеки, който го е наранил и довел до това състояние на безсилие , огорчение, обида и болка.

Но прочете ли от мен някъде да влизам в лични нападки и да хейтя хората писали по темата ми!? Затова пък прочетох някакви опити да бъда захапана каква съм и що съм. Ами не. Няма да влизам в тоя тон на обяснения, нападки и защити - оставям тая веселба на теб... теб си те влече





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 17:15



На мен най-много ми помогна да се срещам и говоря с хора, преживели същото.
Така в нета с непознати, не знаеш кой какви мотиви го водят да пише това или онова, и могат не са само да не помогнат, но и да навредят.
Очи в очи, лице в лице-това са истинските откровени разговори.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 17:19



Ето за това говорим, пак целиш в десятката.

Да заяви ясно, конкретно и най-важното категорично, че си има лимити и приоритети. Да се опита да си отстои правата, защото всичко опира в крайна сметка до собственото здраве. И да вземе малко почивка да успокои нервите.

Ето това е.

Респект





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 17:22



Вярно, но е вярно и другото. Че понякога отстрани нещата се виждат по-ясно. Аз съм пристрастна, семейството й е пристрастно, близките й приятели също са пристрастни.

Тук мненията ги вземам с едно наум, и все пак човек може да вземе "зрънцата" и да отсее...



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 17:26



Да , така е, дръж ни в течение какво е решила да прави.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 17:27



Еми, щом представяш нещата едностранчиво и се натискаш да хейтиш, не е прилично да обвиняваш участници в същото. хората реагират и коментират хейтърския абзац, защото ти си го публикувала, не някой друг.

Седяли сме по нощите, ревала ми е на рамото, търсили сме отговори, съпреживявали сме- и дума не може да стане, че съм обективна.

Напротив, директно и без колебание ще застана на страната на близкия си човек и да, ще хейтя всеки, който го е наранил и довел до това състояние на безсилие , огорчение, обида и болка.


ревът и тръшкането няма как да решат проблема на госпожата, защото той произтича от конфликт с друга личност. докато не се изчисти този конфликт, проблемът ще си стои. ама изчистването не е война и ти се биеш на страната на твоя фаворит, пък други привърженици на страната на противника и настава боксов мач с много фенове и треньори покрай ъглите на боксиращите се.

конфликта могат да го потушат само те двете в открит разговор с ясни условия и най-много в присъствието на медиатор. който би могъл да е по-висшестоящ служител.
това означава, че и двете страни в конфликта трябва да са готови и отворени за съдействие. за кариеристката, невидяла уй не знам, ама твоята приятелка готова ли е да съдейства и да положи усилия?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 17:31



Мисля си, тази жена дори и да се пребори и да запази работното си място, как ще работи с тези същите хора, която я карат да се чувства непълноценна, как ще вегетира в тази отровена среда? Според мен-да се махне.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 18:41



Еми, щом представяш нещата едностранчиво и се натискаш да хейтиш, не е прилично да обвиняваш участници в същото. хората реагират и коментират хейтърския абзац, защото ти си го публикувала, не някой друг.

Имам те за един от най-умните хора в дир, Алиса, не говоря празни приказки. И все пак така да се правиш, че не разбираш за какво иде реч всъщност.

Темата ми беше и е за проблем на човек на средна възраст, диагностициран с ПР следствие на проблеми последните 2 години с конкретна началничка.
Това е основата, по това говорим - коментара за уя и вибратора беше емоционална вметка от моя страна, лично мнение, изтървана псувня в момент на афект и нищо, нищо повече.

И хората, писали по темата, си пишеха по проблема, отсяха баласта и се опитаха да помогнат. Споделиха опит. За мен ето това е ценното.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано14.06.19 19:12



Не се прави,гадна и е душичката.
Садистична.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 19:15



и ти не си от глупавите, схвана ми забележката от първия път. излишно разточваме сега.

Колегите и особено началничката на нашата героиня знаят ли за диагнозата и паническите атаки? И ако да, какво отношение са показали към нея?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 19:48



Всички там на работното й място са наясно, че тя не е добре с нервите. Приема всичко прекалено присърце, реагира изострено емоционално и т.н.

Пред началничката си е споделила само проблеми с нервите / най-общо/ и тежка менопауза. Малката отначало е проявила разбиране, после изведнъж се е обърнала на 360 градуса и общо взето я е срязала да не разиграва излишни циркове и мелодрами.

Когато миналата година са й поставили диагнозата ПР с депресивен синдром , самата психиатърка я е посъветвала да не размахва тая диагноза точно на работното си място. За да си спести от една страна клюките и одумките, които ще предизвика една такава диагноза. И от друга страна- един по-агресивен и безскрупулен работодател може да се позове на тая диагноза, за да я изкара "негодна за заеманата позиция" и да я разкара.

ПР и депресията общо взето не попадат под защита. Обичайната реакция е "Аре стига глезотии, овладей си капризите или си стой в къщи". Което е мнооого лесно да се каже отстрани, ако не ти е на главата.

Ето затова аз реагирам злобно на малката. Щото на болен човек нож вади.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 19:49



Само да ти кажа, какво ми каза моята психоложка-да не си мисля, че това е несправедливост, нито пък тормоз, а да мисля, че на един етап просто не се вписвам вече в тази йерархия и институция. А това не е нито обидно, нито лошо за мен и въобще, това е факт, който трябва да приема, ако съм честна към себе си. Така и направих и намерих успокоение на душата си и забравих, започнах нов живот, намерих си нови занимания, нови хора на моята вълна и сега съм по-добре. Всяко зло-за добро.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 14.06.19 20:05.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 19:51



Всички там на работното й място са наясно, че тя не е добре с нервите. Приема всичко прекалено присърце, реагира изострено емоционално и т.н.

Пред началничката си е споделила само проблеми с нервите


Според мен това не са неща, които трябва да се споделят с началник.
Това се споделя с лекар и с близки, на коит имаш доверие.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.19 20:09



Жените са майката природа, със или без твоето съгласие.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 20:21



Аз й предложих пък да помисли над това, че слабата в ситуацията не е тя, а оная.
Ако един началник, още повече кариерист, иска висока успеваемост - той трябва да осигури на хората добри условия на труд и да се постарае, доколкото зависи от него-микроклиматът да е добър, стресът да е горе-долу контролируем и поносим.

В случая малката е упущила коню.

1.Не може да си организира екипа така, че да НЕ се налагат 6-дневни работни седмици, след което при 1 почивен ден - хората в понеделник не идват особено отпочинали за следващата работна седмица.
2.Не разпределя задачите равномерно и според способностите на конкретния служител
3. Позволила си е да излезе от добрия тон многократно и е уронила достойнството на свой служител.

Оттам нататък...тоя човек губи позиция , губи авторитет...защо трябва да го възприемаш като стресор?

Някои психолози препоръчват техника за справяне с дразнител: да го нарисуваш в съзнанието си по комичен начин, гротестен, пародиен. Така престава да ти изглежда толкова застрашителен.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 20:35



Аз й предложих пък да помисли ...

Тая работа не става с мислене. Всичките ти разсъждения са разумни и добре аргументирани и биха свършили прекрасна работа на здрав човек, но на нея за съжаление не й вършат абсолютно никаква работа. Всъщност даже колкото по-малко мисли, толккова по-добре. Тя възприема изкривено реалността, възприема нещата по съвсем друг начин, регресира до 2 - 3 годишно дете, на което и 100 пъти да му обясниш, че няма чудовище под леглото или в гардероба, то си знае неговото. Ти я гледаш 50 годишна интелигентна жена с три езика и прочие, и й говориш като на такава, първо, второ, трето ... обаче реално имаш пред себе си 2 - 3 годишно уплашено дете, което нито чува, нито пък разбира думите, които му говориш. Докато не се успокои уплашеното до смърт дете в нея, каквито и умни приказки, стратегии и тактики, дишания, йоги и релаксации да прилагате, файда все няма да има.

Реално между нея и Финтрол няма никаква разлика в това отношение - той също е на ниво 2 - 3 годишно дете и затова нищо не приема, никакви мъдри съвети, всичко му минава покрай ушите, знае си само неговото като развалена зациклена плоча.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 20:41



Ето затова аз реагирам злобно на малката. Щото на болен човек нож вади.

Малката няма как да знае, че "проблеми с нервите", дето от това се оплаква всяка втора жена, особено пък като наближи критическата, е нещо по-сериозно. Възможно е наистина да мисли, че жената преиграва. Преди да попрочета тук в клуба за паническите атаки и аз не бих ги разпознала, ако видя човек с такава, нито пък щях да имам хабер колко сериозно е това заболяване. Учудва ме съвета на психиатърката - от една страна наистина страдащата не е защитена от злоупотреби, от друга - ако си мълчи, хората откъде да знаят, че това не са капризи, нерви и превземки и да се поограмотят малко как да реагират на пристъпите и.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 20:43



За теб явно е била мащеха. бог няма пол.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 20:46



И какво й помага това?
Изгубена кауза е, да казва на началника как да си върши работата или да ходи да се жалва пред по-висока инстанция.
Направо да си подава молбата за напускане. Веднъж щом са я набедили за непълноценна и недобре изпълняваща задълженията си, силата е в тях.
Сега-пак ще ми се присмеете, но аз ходех на терапия за справяне с болката и страданието от загубата на работа. Мога да кажа какво разбрах за себе си и по принцип за загубите, ако мислиш,че на нея това ще й помогне, ако й го преразкажеш.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано14.06.19 20:54



Винаги е така.Довери се на Бог,.повярвай му..и той ще разчисти пътя пред теб от шлаката.


Няма как да искаш да си сух,ако постоянно цъмбуркаш в реката,нали?
В АА имаме нагледно описание на този проблем.
Че алкохоликът който не е осъзнат постоянно скача пред коли например или камиони.
Образно казано.Веднъж охлузен,после ръка счупена,после крак..и така докато седне в инвалидна количка.
И въпреки всичко пак скача пред камиона.Това е за безбройните опити и тежкък и горчив опит да се пие уж контролирано.

Та и твоята позната прелива от пусто в празно.
Времето докато страха изчезне,и си готов на всяка цена да се разкараш от гадовете..като в моя случай с гърка и изобщо тази фирма.Отне ми доста време на страх,съмнения и пр.
Днес,с този акъл..и три дни няма да им стоя.
Пък колкото и голяма безработица да има.
Запитай твоята позната-някога през живота уважавала ли е истински себе си?
Или го е карала в робски мисли да не каже тоя или оня нещо.
За да няма последици.

Страха я владее,а оттам се развиват депресии,психози и каквото се сетиш.
Днес аз съм отворен за шансовете които ми дава Бог,но вече претръпнах..толкова работи и шансове загубих..вече се доверявам на Бог.
Рано или късно,той ще ме докара до точното и правилно място.
Даде ми опитности за които му благодаря.
Отвори ми очите за хора,които смятах за други.
Както и ме отърва от места за които не ми беше речено.

Нека твоята позната се довери на висшата сила.
И да не върви срещу себе си,в името на обречени каузи.
Описвайки шефката и,ами ако бях аз..или щеше да е ошамарена,или осъдена от мен.
С факти и доказателства.
И разнесена по медии и господарите на ефира.

Но вече нямам нужда изобщо от доказвания и борби аз.
Имам много по-важни цели и неща в личния си живот.
Всичко се подрежда..и то по мистериозен начин при мен.
Днес писах СВ.Оказа се че някой мистериозно беше подобрил СВ-то.
Тази работа е с помощ от някой,най-вероятно.


Бог е пратил тази работа и тези хора които са се спрели на мен.Или пък тези които са казали това и онова когато е трябвало.
Бог е с мен.
Понеже се оставям на БОГ.В ръцете му!


И му благодаря за шансовете.
Благодаря ти боже,че въпреки многото ми врагове и зложетели ти си с мен.
Амин!


С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано14.06.19 21:08



Не,не си прав за мен.
Знаеш ли..целия този цирк и начин на писане ми беше преднамерен.
Нарочно го направих.
За да се замислят някои хора тук.
Доколко са се осъзнали..едва ли,не вярвам.
Нарочно смених поведението си тези дни.
За жалост се включи и дойде нов психар.
И доосра пейзажът тук.
И терапията ми.


Можеш да си спокоен за мен.Аз се движа в правилна посока.
Вярно..първоначално се ядосах,после започна да ми доставя садистично удоволствие..след това дойде мисъулта..грешен или прав-човек трябва с постоянство да отстоява принципите си.
Колко е интелигентна Липари,не знам.
Решавах няколко примерни теста за интелигентност.
С малкото си познания за поредици,пропорции и числа,при все че съм доста зле с математика и логика изкарах около 90-118 на теста.
Един друг тест даде 124.За цветове и други неща.
Не знам.
Не искам да се хваля.Отне ми час и нещо на всеки един тест.

Не съм от най-умните,но не съм и от най-тъпите.
Обаче ти заставаш на грешна страна.
Един модератор не трябва да взима страна по принцип.
Ти обаче си на страната на Липари.
Защитаваш я .
Както и да е.Пред мен идват нови хоризонти и възможности.
Надявам се до една две години ако е дал БОГ да съм здрав,да имам постоянна работа ,ново жилище,нова кола и ново обзавеждане.
Плюс нормален живот.
Днес доста мистериозно някой ми беше преправил и подобрил СВ-то във фирмата от която ме потърсиха.
Самия начин на връзка с мен е мистерия.

Другата седмица започвам.
Ще видим как е.
Дори и да е зверски тежко,ще работя.
Дай боже да го мога.
Обещал съм тук някой хора да им дам успехи.
Както и на себе си съм си обещал.
Няма след време да има никой повод тук да си прави ташак с мен.


С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 14.06.19 21:10.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 21:13



В отговор на:

адвокакът може да ти каже къде точно минава границата между напълно законни изисквания, свързани с работата и тормоз




Да, явно няма някаква точна формулировка,
иначе, в моя случай, можех аз да си платя консултация с адвокат, то за туй не трябват синдикати, но мислех да ги "подведа" по съвсем друг параграф,
тогава и през ум не ми мина, че бих могла да докажа психически тормоз, при положение, че се случва насаме, и то дори двама срещу един - демек - моята дума, срещу думата на двама други. Щото да, то няма връзка, ама едни комшии не можаха да докажат, че един друг им е откраднал колелетата, на базата на записите от охранителните камери.

Но така или иначе, в крайна сметка реших да не се занимавам,
най-вече защото се притеснявах да не се разчуе, и да не си орежа шансовете за друго място - ние сме сравнително малък бранш, и общо взето се познаваме, примерно, бившите и дори по-предишните ми шефове се познават с настоящите,
и щеше де е малко по-трудно на интервюто за работа, да обяснявам жизнерадостно как съм много доволна от настоящата си работа, но видете ли, точно тази позиция, която е свободна при Вас, като по чудо съвпада с моите бъдещи планове за развитие и т.н.

Пък за синдикатите - просто си мислех, че ако ги имаше, можеше да плашат гаргите та да не се стига до някакви такива крайности и без да се занимавам специално. Поне така си представям тяхната роля, не че кой знай какво.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 21:33



ми то е като доказване на сексуален тормоз - нещата са динамични и постоянно границите на позволеното се местят - примерно некой колега ти казал че в тази рокля изглеждаш много добре и имало свидетели - допреди 5 години това беше просто комплимент от учтив колега, обаче днес е ужасен сексуален тормоз за който можеш да го избичиш във фейса като сексуален насилник, да му изработиш уволнението, развода и цял живот да се срамуват децата му от него, щото баща им бил свиня

преди 25 години работих в една пекарна и шефката ни гонкаше като империалисти, чукаше на вратата на тоалетната и крещеше айде отивай да бачкаш, стига си се скатавал/а в кенефа - а днес я записваш със смартфона си и я осъждаш за психотормоз (по закон имаш право на лично пространство дори и в работно време, да не говорим за уронване на достойнството ти), или в БГ ако все още няма такива прецеденти, то най-малкото я заплашваш, че ще го пуснеш във фейса този запис



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 21:37



Колко е интелигентна Липари,не знам.
Решавах няколко примерни теста за интелигентност.
С малкото си познания за поредици,пропорции и числа,при все че съм доста зле с математика и логика изкарах около 90-118 на теста.
Един друг тест даде 124.За цветове и други неща.
Не знам.
Не искам да се хваля.Отне ми час и нещо на всеки един тест.







Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 21:54



Да, така е, границите бързо се местят,
навремето дядо ми, лека му пръст, неговите работници в свинефермата,
направо ги биеше, когато не работеха както им е казал, и те си налягаха парцалите,
в наши дни, за една псувня, човек може да бере ядове. :)))



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 22:04



Твоята близка, е най-добре в момента да се погрижи да здравето си, и за собственото си психично равновесие и устойчивост,

и да не мисли много-много за шефката си, дали е такава и онакава и каква би трябвало да бъде,

както казва Кастанеда (цитирам по памет) - когато те подгони ягуар, концентрираш се, и правиш необходимото, за да си измъкнеш и да оцелееш, не мислиш що за ягуар е това и как си позволява, дори и ако това е ягуара с възможно най-лошия и непоносим характер.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано15.06.19 00:41



Докато имаш его то ще страда ако щеш да праклтикуваш всякакви техники за неговото обучение.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано15.06.19 04:00



> Спокойна работа с постоянни доходи, които я устройват
Че това е определението за идеалната работа на почти всеки наближил 50ка.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано15.06.19 04:03



Последния път когато един предишен шеф ми намекна че не е доволен от мен и не знае как да ме използува си взех шапката и напуснах след месец и половина.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:50



??
Нещо?
Не ти разбирам мисълта.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:51



В случая е обикновенна дрисла на два шамара работа.
Не ягуар.



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:52



Кой да ни просветли...

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Israel Thornstein]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:53



Те вечно искат майка си и баща си..
Да опъваш за трима,и да не ти плащат по възможност.
Думата е АЛЧНОСТ!

С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 15.06.19 06:54.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:55



Как изобщо дядо ти не са го пребили,не знам?!



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 07:57



Ами то не е въпроса как ти я възприемаш,
а как я възприема тя. Тя е с панически атаки. Очевидно я счита за сериозна заплаха.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 08:47



В отговор на:

Как изобщо дядо ти не са го пребили,не знам?!




Мислила съм по въпроса.... от една страна - имаха му страха и уважението,

от друга...той беше бивш земевладелец, след национализацията го бяха изпратили във фермата,
така правеха - на животновъдите им даваха ниви, земеделците ги правеха животновъди и т.н....
та, като земеделец навремето, през лятото са наемали ратаи да работят на нивите, често някакви отрепки "от кол и въже", както се казва...предполагам, че просто е пренесъл тези порядки във фермата :)))

После...действието се развиваше в соца, партийците не го долюбваха, като бивш "враг на народа", и непрекъснато имаше доноси срещу него и го разследваха за какви ли не глупости, които той много лесно опровергаваше...но срещу него никога не е имало оплаквания за физическо насилие.

та, предвид гореизложеното :), правя извод, че в ония времена, на село,
то се е приемало за съвсем нормално, и в реда на нещата и на обичайните нрави:

каже ти шефа да свършиш нещо - не го свършваш - бой.
Амин :)

Дори помня, беше починал наскоро, някакъв човек ме спря да ми каже, че ме помнел като дете, когато дядо ми ме водел с него във фермата, и после надълго и нашироко заобяснява, какъв голям човек бил дядо ми, и как управлявал фермата с желязна ръка, и след като се пенсионирал, всичко се разпаднало. Което не беше баш тъй, просто той се пенсионира 1-2 години преди 89-та, и то се разпадна по съвсем други причини.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 09:33



Хората масово не сме подготвени да реагираме адекватно на хора с психически проблеми. Склонни сме или да ги неглижираме или да ги третираме по обиден за тях начин. Когато една работа / както в нейния случай/ е свързана не само с документация, но и с хора - логичните изисквания са ти да съумяваш някак си да се справяш с натоварването.
Тя се справя добре до една степен.
Но когато натоварването се увеличи- вече защитните механизми започват да се пропукват и то за твоя сметка.

Годините износват, няма какво да се лъжем.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 09:36



Само болнични и невръщане там му е майката.
От личен опит говоря.
Няма как да си пристрастен към експлоататори и да искаш да има промяна.
Никой няма да се озъзнае или промени,затова да бяга оттам.Не си заслужава болката.
Няма да стане по-зле,а по-добре.
Кармата я тика и бута към по-добри места.
Страха и е най-големия проблем.
Толкова ли няма син или някой мъж роднина да отиде и да я опре оная до стената.Или мъж.
Щом жената е на 50 години,че то мъжът и не вярвам да е на повече от 55.
Някой син или дъщеря на по 30-35 няма ли тя?
Та да наврат в кучи г.з тая наглата.
Ако жената е бездетна и без варианти някой да иде да се застъпи за нея,не и завиждам изобщо.
Къде са близките,роднините и приятелите и в случая?

С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 15.06.19 09:37.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 09:36



Оттам трябва да се тръгне, да. Доброто в случая е, че с въпросната пикла дразнител нейните контакти всъщност не са преки и чести. Минава се през още една малка шефка, която поне засега се държи съвсем човешки.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Israel Thornstein]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 09:38



Ами не е за учудване, че всеки трус на статуквото ти се отразява по някакъв начин.

Не всеки на тая възраст е готов и желае нови предизвикателства, свеж старт и т.н.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 09:39



E, да... решила е да избягва ягуара по всеки възможен начин.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 09:40





С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 09:41



На такова отношение в извънработна среда и аз бих шибнала два шамара.

Част от драмата е, че си безсилен да отреагираш по начина, по който всъщност ти се иска. И от непрекъснатото вменяване, че "нямаш избор и си безгласна буква".

Сляпото подчинение пред осъзнатото подчинение.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.06.19 09:48



Хората масово не сме подготвени да реагираме адекватно на хора с психически проблеми.

Така е. Но нямаме вина за това, защото не сме информирани. А интересът да ни се предостави информация е на хората с психически проблеми. Докато я крият, околните няма да имат никаква представа как да реагират адекватно, защото дори граничните психични заболявания не влизат в учебните конспекти на стандартното задължително образование.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 09:49



Така е.Но най-лошото е да отлагаш неизбежното.И да градиш въздушни или пясъчни кули,че нещо с магическа пръчка ще се промени на такова място.
Аз страдах много в ресторанта,след идването на гърка и усойницата..и най-големите оптимисти сгънаха.
А аз се оказах прав за всичко което предвидих и говорих с колегите навремето.
Даже още по-нагли излезнаха.
Какъв е резултатът там днес?
От три заведения,само едно остана.
От 60 човека персонал са 10на останали.
Никой няма 100 процента работа освен тяхната лична хрътка,продължават да ги играят на дребно с парите и постоянно гледаш оклюмали физиономии.
Отделно че всичките свестни ги няма вече.
Останаха помиярите ,нагаждачите и хрътките.
Нали наскоро работих там,замествах че бяха на фирмена екскурзия в Амстердам.
Адски зле е станало мястото.
Хубаво че имаше едно младо готино момиче от едно време.Само тя от свестните е там.Ще се маха и тя скоро.Писнало и е.
Така че..тендецията на едно сговнясано място нещата да се променят е 0!
Режеш и рестарт!
Нов старт.
Със стари к...и,нов бардак не се прави.

С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 15.06.19 09:51.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 09:56



Избор винаги имаш.Но жената от страх и паника е развила стокхолмски синдром.
Трябва спешно да бъде извадена в болнични от лекар и от тази среда.После психолог,или ти..или пък някой друг да и вмени че реално тя не работи повече там.
Аз в деня в който реших че излизам в болнични,реално тогава приключих с тях.
Макар и да бях година в болнични почти .
Тя трябва да бъде отстранена ако трябва насила от тази отровна среда.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 09:58



Добре,жената профсъюзен член ли е?
Ако да,какво още чака?
Да я изкормят на работа ли?
Във всеки случай,ще мине време докато се предаде и узрее че няма никакво бъдеще там.
Освен ако не направи инфаркт преди това.
Като се обърне каруцата,пътища много.
.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 10:10



В отговор на:

Не всеки на тая възраст е готов и желае нови предизвикателства, свеж старт и т.н.




Ами...искаш-не искаш, понякога се налага, и няма мърдане,

сега, при твоята близка е малко по-различно, щом е на държавна работа, и все пак въпросната шефка също е наета на работа като нея, и то по-отскоро,
преди това, в продължение на много години всичко е било ОК.

....и е възможно, тя да храни надежди, че по някакъв начин ситуацията може да се обърне, и затова да не и се иска да се откаже все още.
То реално и никой не може да знае как ще се развият събитията, всичко става...Тъй че, за мен поне е разбираемо защо не иска да напуска, където и да отиде в частна фирма, със сигурност натоварването, оттам и стреса, ще са по-големи, а за заплатата не се знае.

Така че това, което трябва да направи с най-голяма спешност е, да се погрижи за здравето си, би могла да поработи и върху отношението си към нещата, в повечето случаи, всичко е въпрос на гледна точка и на интерпретация, винаги е възможно да се постигне вътрешен баланс, но той не идва на готово :)



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 10:31



Баланс с хора невиждащи грешките си няма как да има.
Да те блъска шефа ти по стълбите образно казано и да те пита дали си се ударил..е?
Как да има баланс с агресори?
Няма как да има.
Стига,че това ми е адски болна тема.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 10:31



Хората масово не сме подготвени да реагираме адекватно на хора с психически проблеми.

Паническото разстройство не е психически проблем, напротив, то е е признак за нормално работеща психика, която сигнализира за непосилен проблем в живота и казва НЕ, НЕТ, НОУ, НО, НИЦ, НО ПАСАРАН, БАСТААААА, ГЕТ ДЪ ФЪК АУТ ЪВ ХИЪР !!!!!! По-ясно от това, здраве му кажи!

Тези, които успешно са си подтиснали този механизъм, и които се имат за нормални, рано или късно се озовават в кабинета на кардиолога и онколога или пък директно в гробището.
Същото чака и тези, които отказват да си слушат "разстройството" паническо и го заглушават с хапчета, баене, дишане, йога и т.н. (щото слушат съветите на добронамерени приятели да се стегнат и да превъзмогнат състоянието си и кво толкова, всичко ти е наред, голяма работа, некаква си пикла, и без туй не я виждаш често, кво ти пука от нея, имаш си семейство, прекрасни деца, съпруг, я виж кво хубаво слънце грее навън, скоро идва лято, пий едно питие, намери си хоби, вземи си куче, иди на екскурзия в чужбина, намери си младо гадже и т.н.).

Е да, ама не! Твоята истинска същност ти говори и ти казва НЕ! А ако откажеш да я слушаш, сърди си се само на себе си!



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 10:39



Самите болни понякога не получават достатъчно задълбочена информация. На тях общо взето им се казва, че това е състояние, което не е предсказуемо. Може да се появят признаците по всяко време. Понякога пристъпите са чести, понякога с години може да не се появят, пиеш си антидепресантите или каквато там терапия ти е предписана, почиваш повече, гледаш да не се дразниш излишно за глупости и т.н.

Труден е разговор, при който можеш да кажеш на висшестоящия от теб "Вижте какво, общуването с Вас предизвиква при мен сърцебиене, изпотяване, недостиг на въздух, нервни кризи, безсъние и страх" И отсреща кво ти отговарят? "Ми аз кво да направя, като не ставаш за тая работа"- в най-добрия случай, а в най-лошия го взима лично и се набира срещу теб още повече. От гледната точка на един началник ти си магарето, той е остена...



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 10:44



Напълно съм съгласна с мнението ти,
но ако нервната ти система непрекъснато включва алармата,
бива поне да се опиташ да я пренастроиш да реагира в друг диапазон.
което най-лесно се постига с отсяване на важното от неважното.

Много от нещата, за които хората страдат и се напрягат, са незначителни.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 10:50



но ако нервната ти система непрекъснато включва алармата,
бива поне да се опиташ да я пренастроиш да реагира в друг диапазон.


значи ако в автомобила ти постоянно свети лампичката за маслото, най-добре е да бръкнеш под таблото и да измъкнеш крушката, та да не ти свети и да те тормози, или както предлагаш ти, да долееш в двигателя квото имаш под ръка, та да излъжеш датчика

а пък две седмици по-късно ще ти блокира двигателя и колата ще замине за моргата

докато решението е - първо трябва да разбереш какво иска да ти каже този светещ чайник на таблото и когато го разбереш и смениш маслото, чайникът ще си изгасне сам





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 10:57



В отговор на:

докато решението е - първо трябва да разбереш какво иска да ти каже този светещ чайник на таблото и когато го разбереш и смениш маслото, чайникът ще си изгасне сам




Да, точно така, но ако непрекъснато ти свети, колкото и да сменяш маслото,
може да се сетиш, че нещо датчика не е наред :))) Образно казано, де, реално може да има и някаква друга повреда, която прави необходима смяната на маслото по-честа от обичайното, да речем.

...това в голяма степен е въпрос и на тип нервна система, но и други неща имат значение, като убеждения, предразсъдъци и т.н.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.06.19 10:59



ако приятелката ти тръгне на психотерапия, ще разбере върху какво трябва да работи
моя приятелка се оплакваше, че я тормозят шефовете и щяла да напуска
като си поговорихме, се разбра не няма такова нещо, дори я ценят
повишили я, вдигнали й заплатата, наградили я, а тя това не го иска, смята го за натоварване
а иска/очаква след някаква свършена работа точно определено одобрение, а те мълчат
казва ми: "те не ми говорят, те ме мразят"
- а, бе, другите могат да ти дадат положителна обратна връзка, могат да виждат и нищо да не казват, може да си имат собствени проблеми и затова да изглеждат ядосани, а не на теб
много време мина в разговори, докато вдене, че проблемът й е в нейните собствени очаквания как трябва другите да реагират
та, посъветвай я да потърси квалифицирана помощ, ще се научи как да говори с висшестоящи



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.06.19 13:02



Труден е разговор, при който можеш да кажеш на висшестоящия от теб "Вижте какво, общуването с Вас предизвиква при мен сърцебиене, изпотяване, недостиг на въздух, нервни кризи, безсъние и страх" И отсреща кво ти отговарят? "Ми аз кво да направя, като не ставаш за тая работа"

Съгласна съм с висшестоящия, защото той не е крив, че характерът му докарва един от всички колеги до нервни кризи. Отделно, че нито е психотерапевт, нито смята, че той самият има нужда от психотерапия, за да не предизвиква припадъци в служителя Х. Освен това, не мисля, че един само човек, с когото се общува ограничено време и физически безопасно може да е причина за внезапно тежко състояние. 48 години борбен дух, здрава психика, устойчивост на дразнители, животът е цветя и рози и изведнъж на хоризонта се появява едно малко ръбато камъче и преобръща цялата каруца. И страдалецът сочи с треперещ пръст - ТЯ ме разболя, тя е виновна. Преди да дойде тук и да ми проговори, си бях здрава-права и животът ми беше песен.

Я си представи, че утре колега или някой от обкръжението ти застане пред тебе с подобно изявление.

Тук можем в знак на солидарност с приятелката ти да изгорим на клада тая ненаебана гад шефката, но аз мисля, че причините за този срив са далеч по-комплексни и по-дълбоки. Дълго време жената е складирала някъде в себе си барут и новата шефка просто е запалената клечка, метната върху бурето с барута.

Понеже питаш за решения, пак ще повторя - най-доброто решение за момента е жената да се оттегли на безопасно за нея място. Дори не смея да кажа в къщи, защото нямам инфо доколко защитена и в безопасност се чувства в къщи. И да си подхваща сериозно терапията, да си изучава ПР, да си даде почивка толкова време, колкото и е нужно, за да си укрепи психиката.

Конят вече е отишъл в ряката, излишно да дъвчем началнически драми.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 13:15



датчикът си е наред, но егото не вижда причината ... както писа по горе специалистката - човекът живее години в режим на силен стрес без да го осъзнава, отдавна му е свикнал и си мисли, че всичко си му е нормално, в един момент отива на почивка, отпуска се и .... усеща че умира, сиреч червеният датчик е светнал и е включил алармата ... и нашият си вика, не бе, не може да бъде да съм стресиран до непоносимост, та аз съм на море, търкалям се на плажа, нямам никакви грижи - значи датчикът ми се е повредил ... а пък датчикът свети, щот системата от 15 - 20 години е работила все в червения отсек на оборотите и двигателят всеки момент ще откаже ... те са му светкали и други датчици още много преди това, обаче нашият ги е игнорирал, щото не са били толкова червени и настойчиви ... и сега той си вика, абе то тоз червеният датчик се е повредил нещо, щото аз изобщо не съм под никакъв стрес - щото след толкова години за него това е станало нормалното състояние и когато свали стреса или откача от скука, или получава паник атаки от непривичното състояние ... и отива при доктора и вика абе дай ми некакви хапове да спре да ми пищи тая аларма, че ми пречи да ходя на работа и да си живея живота както досега ... и кара така още няколко години докато "изведнъж от ясно небе и без никаква причина" му се случва истинска сериозна диагноза, която го кара да си промени коренно начина на живот и там вече няма мърдане и шикалкавене



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 13:24



Съгласна съм с висшестоящия, защото той не е крив, че характерът му докарва един от всички колеги до нервни кризи. Отделно, че нито е психотерапевт, нито смята, че той самият има нужда от психотерапия, за да не предизвиква припадъци в служителя Х.

в тукашното кралство има епидемия от паник разстройства и депресии - с всяка година отсъстващите по болест дългосрочно поради споменатите диагнози расте с бързи темпове и това редовно е новина по телевизията ... дори говорят да го признаят законово за професионално заболяване с произтичащите от това за работодателите последствия

от 2014 тука има закон, задължаващ работодателят да състави и приведе в действие план за превенция на бърн аута и минимизиране на психо-социалните рискове със съответните му там процедури за решаване на точно такива конфликти - има си специален консултант, външен и/или вътрешен във фирмата, специално обучен, към който хора в обсъжданата ситуация да се обърнат и да се намери приемливо и за двете страни решение - във фирмата където работя има 20 страници процедури по превенцията на психо-социалните рискове, има ги имената и телефоните на хората, към които да се обърнеш ... подобни хора има и за случаи на психо и сексуален тормоз - и за тези случаи си има процедури



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 13:40



Има чисто човешка гледна точка, Алиска.
Ако едни отношения са открити, ако проблемите се комуникират като между нормални хора- те са решими.
Ако мой подчинен се почувства зле от мое отношение към него и ми го сподели- ще го изслушам с разбиране и ако почувствам, че съм се оляла / живи хора сме, нерви се изтървават, случва се/ -ще сляза от въображаемия си пиедестал и ще се извиня. Не е срамно.
Важно е, особено когато имаш някаква висшестояща позиция, да си балансиран в тона си, да не прекрачваш едни определени граници...
Но това си е до характер.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.06.19 13:44



Ами помислили са хората при вас за всичко, изработили са някакви механизми, които прилагат.

Ако един работодател е ограничен в правомощията си и е наясно, че служителят има къде и с какво да се защити - ще се замисли дали да се изживява като Господ.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.06.19 14:00



Ако едни отношения са открити, ако проблемите се комуникират като между нормални хора- те са решими.

Очеизвадно в службата на приятелката ти отношенията не са открити.
В началото на темата развих теорията за предимствата на по-големия трудов стаж като опитност да се заработва в екип с всякакви хора и характери. Не знам каква е възрастовата разлика между твоята приятелка и младата шефка, но дори и да е 5-10 години само, стажът и възрастта би трябвало да работят в полза на нашата героиня. Младата може да не е обучена как да се държи с подчинени, може и да не съзнава кои аспекти от поведението и не са приемливи и във вреда на екипа. Тъй че, комуникацията требе да е двустранна и за най-голямо наше съжаление, по-възрастният и опитен служител трябва да намери пръв верния тон. Щото сега имам чувството, че и двете са се покатерили по на един пиедестал и всяка се цупи на другата - "длъжна ми е".



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 14:44



Да, съгласна съм напълно, тук нямаме спор, не казвам, да се игнорират сигналите на датчика просто така,
има предвид друг аспект на проблема, но явно не мога да го обясня добре, затова ще опитам с картинки:

давам този пример, защото е доста далеч от нас, макар и не съвсем -
има едно явление, наречено "култура на честта", описано надълго и нашироко от Малкълм Гладуел в "Изключителните"

Става въпрос за регистрирани семейни вражди, най-вече в южните щати, където цели родове се избиват методично и безкомпромисно, като обикновено свадата започва от нещо дребно, като размяна на обиди и спречкване в кръчмата, и прераства в конфликт с много жертви и от двете страни, и дори до пълно заличаване на съответните родове.

Имало много документирани случаи на убийства от 19-ти и началото на 20-ти век, най- вече в селските райони, включително е описан и такъв случай, при който работник на бензиностанция, който бил подиграван и обиждан от персонала, от кибиците и клиентите един ден взел пушката и я изпразнил по тях, като убил няколко, и после, на делото, съдебните заседатели гласували "невинен" с думите "Какъв мъж щеше да е той, ако не ги беше застрелял".

Та - обичайно за принадлежащите към въпрсоната "култура на честта" е, да отговорят на обидата с убийство.

Корените на това явление били изследвани от етнолози, психолози и т.н., и установили някои характерни особености, като например, че тя е характерна за откъснатите планински скалисти райони, където единствения възможен поминък векове наред е бил скотовъдството. Имало я е ив Гърция, и в Испания, в Англия, Ирландия, много често тези хора, от южните щати били преселници от такива места в Европа...и какъв бил проблема? - за разлика от земеделците, които се помагали, и, общо взето, живеели в мир и сговор, пастирите се оправяли сами. Освен това, зеледелците не се тревожат, че поминъкът им ще бъде откраднат през нощта (една реколта не се изнася лесно), пастирът обаче непрекъснато е под постоянната заплаха за загуби животните си и да се разори...
Затова на нега му се налага непрекъснато да демонстрира сила и агресивност, и да показва на думи и на дела, че не е слаб. Трябва във всеки момент да е готов да отвърне дори и на най-малкото предизвикателство към репутацията му. И изобщо, в подобна култура, репутацията е поставена в центъра на поминъка и на съществуването на един човек.

Дори в наши дни, са правени експерименти с американски студенти, съответно от северните и от южните щати,
при студентите от южните щати,
били отчетени много по-високи нива на стрес, в резултат от нанесена обида,
и по-високи нива на тестостерон и кортизол (агресия и възбуда)
Докато тези от северните щати реагирали точно обратното - нивата им на кортизол спадали, защото подсъзнателно те се опитвали да разсеят гнева си.

И така, ако един човек с подобен произход и възпитание,
започне работа в отдел "жалби" на някоя компания,
където със сигурност, поне всеки втори клиент смесва отношението си към компанията с отношението към конкретния служител,
и където ще му е забранено за застрелва и да удря клиентите,
шансът датчиците му буквално да прегреят, и да получава всеки ден по няколко панически атаки е съвсем реален.
А всъщност нито поминъка му, нито оцеляването му ще са застрашени. Просто фалшив сигнал.

Подобни фалшиви сигнали получаваме всички,
да, решението да напусне работа, и да започне принципно различен начин на живот (като напр., да пасе кози и овце) изглежда най-работещо,
но не решава проблема в дълбочина.

Светът се променя непрекъснато, и непрекъснато се налага преоценка на един куп "аксиоми". предразсъдъци и т.н. По-добре да сме гъвкави, вместо цял живот да се пазим, да не попаднем в ситуация. Не отричам пазенето де, но то има смисъл само като временна мярка.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.06.19 14:51



Принципно си права,
но колкото и да си права, колкото и пълно и изчерпателно описание да дадеш на това, каква би трябвало да бъде малката шефка,

това никакъв начин няма да реши проблема, и е напълно непродуктивно.

Да, ако искаш да се поразтовариш от натрупаната негативна енергия, ще помогне малко, но нищо повече...толкова ли не разбираш?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 14:53



И така, ако един човек с подобен произход и възпитание,
започне работа в отдел "жалби" на някоя компания,
където със сигурност, поне всеки втори клиент смесва отношението си към компанията с отношението към конкретния служител,
и където ще му е забранено за застрелва и да удря клиентите,
шансът датчиците му буквално да прегреят, и да получава всеки ден по няколко панически атаки е съвсем реален.
А всъщност нито поминъка му, нито оцеляването му ще са застрашени. Просто фалшив сигнал.


е как да не са застрашени поминъкът и оцеляването му, след като ако остане на тази работа, рано или късно ще отиде или в затвора или в спешното с инфаркт - датчиците са му идеално в ред и му казват, човече, тази работа не е за тебе - запиши се в армията или стани надзирател в затвор или нещо от сорта - ако тръгнеш да "оправяш" датчиците, щото намираш рационални причини те да не работят "правилно", то се излагаш на голяма опасност, щото подсъзнанието е много по-мъдро от "рационалното" мислене на егото - то стана директно за темата на освободения за съзнанието и подсъзнанието - накратко, който се е ебавал с подсъзнанието, винаги е съжалявал



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 15:49



Ти си интелигентният пример за псуване и вулгарност.
И не,шефката има доста вина.
Може и служителката да е насъбрала.Но не ме е намерила на пътя,тази шефка да ми се държи така.



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 15:54



Аз мислих за два начина преди да се махна.Дали да и наметна на норвежката усойница собственничка едно одеяло някъде и майка и да не я познае,или да тръгна законово да я съдя.
Избрах трети вариант,непечеливш за мен-да си тръгна.
Понеже отидох в нищото,към бюрото.
Най-справедливия вариант за самозабравили се боклуци е-да им изпразниш банковите сметки с хакерство.
Така,че и внуците им да са длъжници.
Само това ги оправя гадовете.
За междинните нива не знам,ама баш собствениците са си за търбушене.
Понеже написах един примерен списък по памет,колко пари са ме ощетили,колко двойни смени съм карал без овеъртайм,и каквото се сетя..и се получи шестцифренна сума в норвежки крони.



С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.06.19 16:11



често не са наред датчиците
когнитивните изкривявания убеждават нашия ум да вярва в неща, които не са верни


"В своето мислене хората допускат редица грешки (когнитивни изкривявания), които предизвикват в тях негативни преживявания. Тези мисли често саавтоматични и несъзнавани. Нека разгледаме десетте най-чести когнитивни изкривявания:

Черно – бяло мислене

Мисленето е в крайности– всичко или нищо. Използват се абсолютни термини като винаги, никога, всеки, никой. Такъв тип мислене не допуска възможности за степени или нюанси.

Катастрофизиране

Фокусиране в най-лошия възможен изход от ситуациите или преживяването на ситуацията като непоносима, докато всъщност тя е просто некомфортна.

Свръхгенерализиране

Единично негативно събитие се възприема като правило, което важи за всичкижитейски ситуации.

Четене на мисли

Предубеждението, че знаем какво си мислят другите хора. Стигане до заключения относно мислите или поведението на другите без подкрепящи аргументи.

Персонализиране

Вярването, че думите и действията на другите хора са пряко свързани с нас и възприемането на себе си като причина за негативни външни събития, без подкрепящи заключенията аргументи.

Преувеличаване или минимализиране

Преувеличаване или омаловажаване на дадено събитие или обстоятелство.

Скачане към заключения

Стигане до генерални изводи на базата на отделен детайл от цялата картина.

Етикетиране

Допускайки някаква грешка, слагаме обобщаващ негативен етикет на себе си или другите. Например, се обявяваме се за „пълен глупак“, защото сме забравили да си сандвича за обяд.

Твърди правила

Изтощително „трябва“ в ежедневието. Прекомерни изисквания към себе си и другите.

Обезценяване на позитивното

Отхвърляне на позитивните преживявания с вярването, че те не са реалистични, заслужени или важни. Пример за такава грешка в мисленето е отричането на комплименти и похвали.

Често в една мисъл може да има повече от едно когнитивно изкривяване. Например в изречението „ Никога няма да мога да свърша новата задача, която ми възложиха и ще изгубя работата си“ има три вида когнитивни изкривявания – свръхгенерализиране, катастрофизиране и черно-бяло мислене."



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 17:09



датчиците са наред, но ситуцията е извън обхвата, за който те са настроени - още преди сигурно повече от 3000 години Авицена е направил опита с овцата и вълка - вързал вълк до овца, като вълкът по никакъв начин не можел да достигне овцата, но тя го виждала, чувала и подушвала ... на тази и на друга овца, която не можела да види, чуе и подуши вълка, им давали изобилно храна и вода - тази която не можела да види, чуе и подуши вълка, си хапвала и си живеела живота, а тази, която виждала вълка, изобщо не яла, нито пила, само треперила и умряла, без да има видима реалистична причина за това - вълкът не можел да я достигне и нищо не можел да й направи - обаче датчиците на овцата казвали вълк, бягай като вятъра, обаче как да бяга, като Авицена я вързал? Съответно следва паника и смърт, тъй като датчиците не могат да отчетат ситуация, в която до нас има вълк, но той е безопасен и не може нищо да ни направи.

Същото е и с нашите датчици, те са възникнали в резултат на милиони години еволюция в диво състояние и не са настроени за работата с началници и срокове, за навалицата в метрото, стадиона, шопинг мола, за затварянето ти в тенекиена кутия - самолета, автобуса и влака, за задръстването на магистралата ... и най-редовно датчиците се активират и дават сигнали за опасност, защото им се привижда вълк и не разбират, че това не е вълк и той не е опасен



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.06.19 20:48



генерализираш.
хората винаги са живяли в групи, а от 10К години и в селища и все по-големи селища. винаги е имало йерархия - началници и слуги. тълпата на стадиона е нищо, в сравнение с тарапаната в битка. само че, във все по-цивилизованото общество агресията е противозаконна и хората са принудени да я сдържат. не могат: да наказват и бият децата си безнаказано, да наказват и бият жените си безнаказано, да бият слугите си, да си трошат един на друг чутурите или поне да се ругаят до посиняване безнаказано. не могат и да се избиват безнаказано. в твоето диво, полудиво или не дотам цивилизовано състояние телесните наказания, саморазправата и дори убийствата са били и в някои нецивилизовани общества още са естествен отдушник и там хората не прегарят от панически атаки и депресии. колкото повече самоограничения в поведението налага цивилизацията, толкова повече датчици се разпищяват.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.06.19 21:00



така е, агресията е напълно неприемлива, сексуалността тоже, а тва са две от основните необходимости на тялото за изява - останали са само рок/техно концертите, където е разрешено да се крещи и мачовете, където е разрешено освен да се крещи и да се ругае и обижда "врагът" като единствени отдушници ... другото е фитнесът, ама и там требе се правиш на цивилизован, особено пък ако се появи в залата некоя полугола мадама с отражателно светещ розов екип и почне да се чекне предизвикателно, всички требе се правим, че не я забелязваме, щото не е културно, а напоследък стана и опасно дори и да гледаш в посоката към индивид от женски пол



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Desideratum]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано15.06.19 21:11



шведите с които работих бяха лицемери с двойни стандарти, а мениджърите им бяха с нула лидерски качества. сред американци нямам такива проблеми.

Редактирано от Israel Thornstein на 15.06.19 21:12.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано16.06.19 13:58



В отговор на:

така е, агресията е напълно неприемлива, сексуалността тоже, а тва са две от основните необходимости на тялото за изява




Здрачи, за да сме псисихчески здрави, трябва да се трепем, и да се ебем наред,
така пък се застрашава пък физическото здраве и потомството (то не е една беля),
абе пълни сме с бъгове, особено откак вчера разбрах, че и датчиците ни са от овца,
а не са някаква, да речем, поне малко ъпдейтната и усъвършенствана версия,

вече сериозно обмислям да ходя да протестирам - ми ясно е, че повече не може така!



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.06.19 14:15



туй едно на ръка - все по-строги норми на поведение.
другото е все по-голямата зависимост от материалните и социалните благини на цивилизацията. не можеш да си позволиш пълна свобода на действие, когато имаш какво да губиш. и колкото повече неща държиш да не загубиш, толкова си по-ограничен и внимателен в действията.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Israel Thornstein]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано17.06.19 01:08




Смятай.А норвежците са още по-калпави.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.06.19 10:13



Твоето его къде е, има ли го, няма ли го?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.06.19 10:23



Много от нещата, за които хората страдат и се напрягат, са незначителни.

Уви, да.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.06.19 11:17



Важно е, особено когато имаш някаква висшестояща позиция, да си балансиран в тона си, да не прекрачваш едни определени граници...

Такова нещо не съм срещала на практика. Да, така трябва, но ...



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.06.19 11:29



ръководила си дори миниатюрен екип за малко и не си се справила?



Тема Ненови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.06.19 11:37



съм ръководила нищо. Два пъти са ми предлагали ръководна длъжност, бях много млада, но и двата пъти отказах щом разбрах, че нямам право да си избера или направя частични промени в екипа.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Ненови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.06.19 13:46



който никога не е бил шеф, най-сладко критикува недостатъците на шефовете.
щото никой не може да му рече - че ти да не си по-убав.





Тема Re: Ненови [re: lipari]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано17.06.19 15:20







Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.06.19 15:52



Човек трябва да може да отстоява себе си. Този, който тормози психически, много добре знае, какво прави и няма как да е изненадан, когато си получава заслуженото.

Предполагам, че тази началничка също има началник, с който може да се говори, ако тя е напълно неадекватна.




Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Luchezara]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано17.06.19 16:01



Няма смисъл изобщо да си го причинава.Времето там и е приключило.
И колкото по-бързо удари тирантите на това място,толкова по-добре ще е за нея.



Идвам с мир и любов!


Тема Re: Ненови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано17.06.19 16:04





Толкова за междинните длъжности.


Идвам с мир и любов!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.06.19 22:44



Интересно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.