Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 10:27



Оказва се че работата в големите корпорации изобщо не е за крехки душички, тo си е направо месомелачка

Не е и за корави копелета даже, свидетел съм какви стабилни хора се разболяха сериозно, други починаха, наскоро разбрах, че "Охрана на труда" на бившето ми работно място /мултинационална корпорация/, е получила инсулт - доста млада и спокойна жена. Думата месомелачка е възможно най-подходящата. Аз съм от смлените, добре, че ми се откри начин да си помогна сама, лекарите бяха вдигнали ръце и само ми даваха неприложими съвети като да напусна работа за поне две години и да се отдам на пълна почивка.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 10:28



Така представено е измамно просто - ми да, верно бе, променяш си вярванията които ти пречат и хоп! проблемът решен.
Обаче как се идентифицират и променят тези вярвания?
То цялата работа е точно там и това нито е лесно, нито става бързо и отведнъж.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.06.19 10:32



Аз съм от смлените, добре, че ми се откри начин да си помогна сама, лекарите бяха вдигнали ръце ...

и какъв е този тайнствен начин за възстановяване от смилането?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 10:32



То цялата работа е точно там и това нито е лесно, нито става бързо и отведнъж.

Дори става твърде бавно и трудно щото разчупваш закостенелости, които всеки сам си ги е изградил. Работата със себе си винаги гълта много време и нерви.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.19 10:46



и не е отчетено, че при едни и същи наши действия, другите ни възприемат различно
пример за експеримент - даване на съвет на непознати хора


1 и същ съвет, с 1 и същ тон, с еднакви словесни конструкции



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 10:48



пъти съм споделяла, само ще се подигравате, разбира се. Дори въпросът ти звучи ехидно. Пак ще го направя, щот не ми пука кой какво ще каже, ако успея да помогна поне на един.
Това е техниката, наречена Сударшан крия", създадена от основателя на фондация "Изкуството да живееш". Тази дихателна техника я правя вече 11 години като миене на зъби - всеки ден, с много редки изключения. Който се интересува повече, ето откъде може да вземе информация:



Резултатите бяха смайващи, като се има предвид състоянието, в което се намирах.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.06.19 10:51



Потвърждавам. И аз я обичам. Даже си я имам и в мобилния и понякога в работата, когато стресът ми дойде повече излизам на вън и я правя.





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано12.06.19 11:06





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Психо-тормоз на работното място [re: Sarayah]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано12.06.19 11:29



На последната ми работа се навих след доста дълга 7 годишна пауза щото предстоеше да се раждат близнаци, предишната работа напуснах по здравословни уж причини (синузит който влача и до ден днешен уж на алергична основа но последния път се възпали щото си миех доста дълго главата на студения душ на плажа дни наред). Всъщност и работата и мястото и градът ми бяха силно опротивели. Работата щото по организационни причини обединиха всички хардуеристи в един отдел и всички софтуеристи в друг.А аз работех като софтуерист но на формална длъжност като хардуерист.И от механичното обединение попаднах при хардуеристите. До тогава 8 години работех на комп и освен теоретично не знаех какво има въобще вътре в него.Нито ме интересуваше.А началника на отдела се оказа непробиваем и нито образованието нито квалификацията успяха да го склонят да ме премести при софтуеристите.Е нищо поне заплатата ми остана непроменена и дори растеше на база общи увеличения но ходех на работа с явен неинтерес и като в небрано лозе но придобих някои умения и най-вече преодолях страха да бърникам вътре в компютъра. Но се възпали синузита и се ометох и от работата и от чуждия град.Впоследствие имах някакъв период на ретроспекция и преживях всичко отново но по съвсем друг начин и с друго настроение като, че буквално се бях върнал там и аа като се събудя и ще се окажа там тоест умен няма някакви лоши спомени или чувства дори напротив.Та да се върна на последната работа. Обадиха ми се вкъщи, шефът беше доста добронамерен тъй като на длъжността му бил вече пенсионирал се човек и от горе го ръчкали да го сменява.Както и да е имаше период в който тази жена ме обучаваше тоест работехме заедно.Работата всъщност беше комплексна.системен администратор, компютърна подръжка, приемане на служебни имейли и носенето им на секретарката на директора разпечатани, изпращане на различни регулярни справки.Но това което така и не приех беше факта, че освен всичко това трябваше и да вниквам във спецификата на работата на другите колеги които се занимаваха само с тази си пряка работа свързана с икономически и правни въпроси и да ги консултирам.Повечето бяха връзкари или плазмодии с дългогодишен стаж в мимикрията.Постепенно ги приучих да си вършат работъата сами,а мен да ме оставят на мира с техните глупости но прекият ми началник не можеше да преглътне този факт, че отказах да му върша половината работа като предишната колежка и започна да промива мозъка на директора,а мен да ме тормози.На първо време реагирах спонтанно с по-остър тон и той явно се уплаши от физическа разправа щото ме остави на мира няколко месеца.Но после отново започна да издевателства и чашата на търпението ми преля когато написал в оценяването ,че не се справям напълно със задълженията.Реално това не водеше до никакви последствия но аз отидох при директора понеже той можеше да промени оценката. той каза, че няма да го направи.а междувременно прекия започна да иска да му пиша какво правя по цял ден като рабпота демек как съм си уплътнявал рабпотното време.Пак говорих с директора и той и на това не реагира,а каза да пиша.И тогава си подадох молба за напускане което явно не е било цел поне на директора щото не искаше да я приеме, мислеше, че блъфирам и беше казал на секретарката да не я входява. Но настоях и в крайна сметка напуснах.



Тема Re: Психо-тормоз на работното място [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано12.06.19 11:29



Тов беше много извисено.
Спокойно-аз ще се преквалифицирам и намеря мястото си.
Обаче за теб няма шанс в този живот да получиш душа и сърце.
Соулес мадафакъ.

С всеки съм който както си постели!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.