Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:44



в такъв случай къде е причината за паник атаката на служителката - в самата нея.

жената трябва да се научи да решава проблемите си на момента
да проявява самообладание, да говори по професионалните въпроси, а не да мисли кой къф е и стигнал ли му е снощи секса
нейната собствена правилна реакция ще й даде самочувствие
до тук реакция няма - мълчи си на работата, на приятелките се обяснява

в темата:
Та след поредния обиден и унизителен "диалог" с властимащата , жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия. Връщат се стари неизчистени емоции от предишни подобни ситуации със същата тази властимаща.

измишльотини от класа
новоназначена шефка, ама емоции от стари ситуации

нерешените й проблеми се натрупват



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 10:51



щом към нея имат изисквания и тя да представи своите - примерно да й оборудват* работното място, да иска допълнителна почивка, да не й прехвърлят работа на колеги, като замества някого да й плащат допълнително... някакви такива - тя си знае как са нещата

на теория казусът е лесен - не им харесва как работиш - предупреждават те, продължаваш да не им харесваш - уволняват те и си намират друг, дето да им харесва как им работи

на практика в закона има някаква защита от уволнение на стари кадри - колкото по-дълго си работил в дадена фирма, толкова по-голямо обезщетение трябва да ти платят ако те уволнят, освен това новият ще има начален период на обучение и придобиване на опитност, по време на който ще е по-слабо продуктивен от зле работещия опитен работник ... тъй че за работодателят е по-изгодно да мотивира стария служител да заработи по-усилено

ако обаче работодателят не успее да мотивира стария служител да заработи по-интензивно, тогава за да избегне плащането на обезщетението при уволнение, работодателят може да започне да издевателства над служителя, та онзи да си напусне по собствено желание - и мисля, че описаната ситуация е точно такава психо-тормоз докато жената сама си напусне, та да не й се плаща обезщетение - за няколко долара повече съсипват здравето на жената



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:51



има едни обици - треперушки
работата им е да седят на ушите и... да треперят
и без вятър са неустойчиви и неуморни в трептенията си
уморява ги да са в покой


подсети ме за това:

"Има хора-глухарчета. Крехки и чувствителни. Речеш да въздъхнеш с едно “Пффуу”и те се разпиляват на сто страни.

Има и хора-птички. Стреснати и нервни. Дадеш им зрънца обич, а те клъвнат едно-две и те погледнат с недоверие. С едно око. Плеснеш с ръце от неуместна радост и спонтанно щастие, а те без пера останат, пък литнат. Как го правят с тия оскубани криле? Радичкови пилета някакви.
Има и хора-цифри. Ходещи калкулатори. Вземеш, че натиснеш погрешно копче и им се повреди системата. И трябва да си носиш постоянно в джоба зарядно, щото в най-неподходящия момент им спира тока. Гаснат внезапно. Като изгорели крушки.

Има хора-рибарско столче. Удобни. Заемат малко място и служат вярно години наред, но изведнъж им се къса платното и падаш по задник в гьола.

Има хора-паяци. Оплетат ти хамак и го вържат между два бора. Уж те люлеят приспивно, а те изсмукват, докато не се превърнеш от люспа на нещо.

Има хора-дъги. Цветни, ефимерни и вкусни като захарен памук от панаирджийска сергия, сиреч лапаш нещо, а гълташ нищо.

Но има и хора-знаци. Появяват се рядко. Вероятно веднъж в живота, а може би два или три. Напоследък често си мисля за тях. Дали не съм пропуснала някого, защото трудни за разпознаване са те.
Хората-знаци се появяват внезапно и най-често, когато си седнал на душевен тротоар, а краката ти висят в бездна. Разчитането на хората-знаци е трудно и не ти дават втора възможност. Или ги разчиташ, или се качваш отново на сала и гребеш срещу течението.
Как се разпознават хората-знаци? Ми все едно нещо ти прави трапанация на черепа и ти налива с фуния древен и мъдър планктон. Няма да проговорите санскрит, нито внезапно ще съзрете Андромеда с просто око във вселенската чорба.
Просто трябва да сте готови за тях. Те знаят кога да приседнат на онзи душевен тротоар.
Как? Не зная."

Автор: Ваня Гайдарова"



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.06.19 10:57



Мдаммм...еми колежката като не взима нещата в свои ръце...да се оправя.

Чудя се на Сарая какво толкова се е заела с въпроса, освен ако потърпевшата не тя де





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 10:59



ако обаче работодателят не успее да мотивира стария служител да заработи по-интензивно, тогава за да избегне плащането на обезщетението при уволнение, работодателят може да започне да издевателства над служителя, та онзи да си напусне по собствено желание - и мисля, че описаната ситуация е точно такава психо-тормоз докато жената сама си напусне, та да не й се плаща обезщетение - за няколко долара повече съсипват здравето на жената

- само работодателят ли е длъжен да мотивира стария служител. нима още преди започване на работа, не се подава мотивационно писмо - защо искам да работя в тази фирма. до тук стана ясно, че не й е много важно да работи, а да е на работа

- може, но не е сигурно, че издевателства

- ако е такава ситуацията - да я подтикват към напускане, тя ще знае, че просто й търсят цаката, няма защо да повлиява на самооценката й, както авторката твърди



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 11:02



измишльотини от класа
новоназначена шефка, ама емоции от стари ситуации


щом за пореден път прави паник атака, вероятно вече се е консултирала с психолог и е наясно с някои механизми ... какво толкова невероятно има първоначалните кoнфликти с авторитети от детството да се реактивират от нов конфликт с авторитет? Отде знаеш как са я наказвали и как са издевателствали над нея в детската градина примерно?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Lira Emerald]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:03



може сарая да работи в международния статистически институт за регистриране интензивността на половия живот



трябват й статистически данни как се отразява дефицитът в интимния живот върху работоспособността в отделни сектори и на различни йерархически нива

до довечера трябва да събере данни също - дали колкото повече трепериш за работата си, толкова по-висок е магнитутът на оргазмите ти вечер

като цяло темата ми се вижда украсена



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 11:05



При мене са целели да ме стреснат обаче ги стреснах аз.но не достатъчно, че да паднат на колене. Остината е, че тая работа ми беше адски противна като никоя друга в живота ми. също и колегите бе един нямаше който или която да ми допада.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:05



твърде много вярваш на написани неща
ако така лесно прави паник атаки и изпада в депресия....
депресираните хора не разказват така охотно истории, по-скоро се затварят...
а тук мълчание на работата, извън нея - обясняваници



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 11:06



добре
а сега как си
гледам някакви изблици тези дни




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.