Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 08:01



висококвалифициран специалист, с образование, 3 езика, 11 години стаж на това работно място и с добри атестации при предишни ръководства

Би трябвало описаното да е категорична гаранция, че на следващо работно място нещата ще са по-добри от настоящото положение. Също и, че при така изредените квалификации и атестации намирането на нова работа е фасулска работа, въпрос на седмици и дни и никак няма да се отрази застрашително на общия годишен доход на квалифицираната.

От четвърт век аз и Липарски имаме дупце да работим в най-космоизправящия трудов пазар в България - свободната практика. И имам наблюдения над десетки люде, наемници на трудов договор или самонаети поради професионални контакти в 2 различни бранша - моят и неговият. За наистина квалифициран и способен човек смяната на работодател/клиенти е само дребно временно неудобство. По-често, за по-добро.

Тъй че, всичко е в ръцете на 50-годишната колежка. И възрастта, разбирай стажът и опитът по-често са предимство, отколкото недостатък в настоящата бг ситуация.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 08:33



Никога не ми е допадало да си обяснявам поведението на жена с особеностите на биологията й: ПМС, менопауза, липса на секс... И все пак като ми се разказва за тая шефка - мисля, че първичните инстинкти и вроденото желание за власт са преобладавище.

Ми да й купят един вибратор, ако не може да си позволи с високата си заплата или да й наемат някой да я опъне бе, ебаси...


това пък от твоя страна е доста лековато като обясняване на мотивите като вероятна причина за конфликта
като чета оставам с впечатление, че приятелката ти е по-възрастната в случая, а бе написано, че шефката е млада и амбициозна, та човек би могъл да посли и обратното
вероятно си пристрастна и на страната на приятелката си
дори отношенията на двете да са обтегнати заради нещо извън професионалната сфера, едва ли е такава патица приятелката ти, та не й е ясно защо я гонка шефката й
това, че изпада в депресия, показва че е лабилна точно когато трябва да защитава позицията си
не е нужно да е свръхамбициозна, за да се вземе в ръце, още повече че вече очаква негативно отношение, и да се защити аргументирано
най-малко може да изготви и някакво писмено становище - по професионалния казус, в който да мотивира виждането си и да го връчи на шефката си. това в случай, че се паникьосва и не може бързо да подреди мисълта си като са в диалог двете
в крайна сметка има опит в сферата, това не би й било трудно
ако е наясно с правотата си в някаква ситуация, че и във втора, в трета и следваща, в крайна сметка има йерархия в една институция, вероятно има към кого още да се обърне, но никъде няма да погледнат сериозно на нея, ако се появи с аргументите, които ти си написала по-горе и болднах, видите ли шефката ми е недо...на, та затова се заяжда с мен
да се вземе в ръце, това е



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 08:52



ако е наясно с правотата си в някаква ситуация, че и във втора, в трета и следваща, в крайна сметка има йерархия в една институция, вероятно има към кого още да се обърне

Кво значи правота в ситуация, в която шефовете искат да повишават резултатите? Ако тази година имаш същите резултати като миналата, значи не ставаш ... като ти сервират, че трябва всяка следваща година резултатите ти да са с 20% по-високи, тогава как си търсиш правотата?

новоизлюопените млади шефове ходят по разни курсове и четат книжки по пипъл манагемент ... колкото по-смотана е позицията на младия шеф (примерно началник на 3 служителки на гишета на малка гара), толкова той се изживява като стив джобс и прилага научените от книжките фатки по мениджиране на персонала за подобряване на резултатите

преди година в брюксел имаше случай със самоубийство на служителка в общинска администрация - около 40 годишна жена - шефът й решил да прилага американските методи на манагемент, да иска все по-високи и по-високи резултати, и тя изпаднала в депресия, била в отпуск по болест, обадили й се по телефона докато е в отпуска (което тук е незаконно) да я навикат че нещо се било скапало по нейна вина и жената се самоубила ... като гледах репортажа, имали някакъв надзорен съвет ли, не помня кво беше точно, но началникът звучеше точно все е едно е стив джобс, който пуска на пазара новия айфон и всяка секунда закъснение му носи загуби от стотици милиони - а то някаква си смотана дребна администрация, май беше социален отдел в една от многото дребни общини - обаче егото на младото шефче достигнало космически велични



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 08:54



митът за недоебаната кучка.


ако е амбициозна и взискателна, значи страда от липса на кур в путката.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:02



няма лошо да е амбициозна и взискателна, зависи как подхожда към подчинените - има хора които знаят как да мотивират личния състав, то не е голяма философия, примерно има един саймън синек, който говори много ясно и интересно по въпроса, ТЕД толка му е с милиони гледания, в ютюб има много негови видео, има и няколко книги - обаче болшинството амбициозни не си дават зор да мотивират с личен пример, ами карат с голямата тояга - ще правиш квото ти казвам, щото инак ще ти се стъжни животеца, а отвън има опашка за твоето място от млади и надъхани амбициозни бачкатори



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 09:08



ако едно 30-годишно няма подход към 50 годишна от 11 години в службата и тя прави нерешим проблем от това, камъкът е в градината на 50 годишната. Чисто биологично - малките ли трябва да възпитават големите или обратно?



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:21



чисто биологично големите трябва да са шефове на малките, а реално, всеки нов (млад или на възраст) шеф требе да си изгради (заработи, извоюва) авторитета пред подчинените си



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 09:33



чисто биологично старата е пред младата с ено 15-20 години опит в трудова среда.
най-големите драми на работно място стават от неспособност да се работи в екип.
и колкото по-дълъг стаж в екип, толкова по-отработена способност екипно да се решават проблемите. кадърността да се минимизират конфликтите в екипа е право пропорционална на стажа.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 09:42



чисто биологично и приоритетите са различни - примерно аз кат бех на 30 години, ме кефеше динамиката - пускаме новата версия, требе да спазим срока, то винаги нещо се скапва в последния миг, криза, катастрофа, адреналин, бачкане до късно, докат не оправиш проблема ... литри кафе, блъскаш си главата до среднощ, дискутираш с колеги, правите разни диаграми, планове, кризисни събрания, то все едно си като на кино, в некой екшън филм ... кеф, кеф, и пак кеф ... сега обаче мерси казвам за такъф кеф, вече имам 20 такива нови версии преживяни и всеки път все нещо се скапва в последния миг (това изглежда е един от основните закони при софтуер разработката) - аз вече го давам кротко и спокойно, пък младите нека си се тресат от адреналин, те си имат нужда от това, аз вече немам, мерси боку ... както е написала авторката - стабилна и кротка позиция, без вече многото зор и амбиции, на нашата възраст стабилността е по-важна от силните емоции и световното признание

Редактирано от DarkSide на 14.06.19 09:48.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.06.19 09:53



Кво значи правота в ситуация, в която шефовете искат да повишават резултатите? Ако тази година имаш същите резултати като миналата, значи не ставаш ... като ти сервират, че трябва всяка следваща година резултатите ти да са с 20% по-високи, тогава как си търсиш правотата?
в първоначалната тема ставаше въпрос за тормоз
ето:
"Началничка издевателства над определена своя служителка."
"И изведнъж се оказва, че жената е на прицел."
"Та след поредния обиден и унизителен "диалог" с властимащата , жената прави за пореден път паник атака, активизират се симптомите й на тревожност и е на път да изпадне в депресия. Връщат се стари неизчистени емоции от предишни подобни ситуации със същата тази властимаща. " /това все едно вида го е писала/
"От една страна ако си каже в прав текст какво мисли наистина - ще има
парични и други кофти последствия."

откъде знае, че ще има такива последствия, като до тук я ясно, че само мълчи, мълчи, мълчи...

"От друга страна ако подтисне емоциите - я очаква нервен срив за броени дни." чак пък, чак пък...

"От трета страна...вменяването на вина без вина е опит да се бие по самооценката." самооценката е нещо, което е не се влияе чак толкова лесно от оценката на някой, който не е авторитет за теб

"От четвърта... как се излиза от фазата на безсилие и пораженческото мислене, което впрочем никак, ама никак не е присъщо на жената...тя е борбена по характер и мрази да бъде мачкана. "
до тук по нищо не пролича да е борбена. точно обратното

"От пета...за мен тази началничка / млада, свръхамбициозна до спукване неомъжена кариеристка/...иска ми се да разбера какво я движи да натиска пружинките на подчинените си до степен на скъсване. Властта какви нейни липси компенсира, за какви комплекси става дума тук... освен, разбира се, липсата на уй...щото да, една щастлива семейна или поне удовлетворена жена ще има съвсем други приоритети. "
айде 1 чувал от поредните глупости. началничката какво я движила. приятелката толкова заинтересована какво я движи началничката, а онази, дето трябва да работи и да е в час с климата на работното място, лапа мухи, после реве на приятелките си.... айде море...

"Айде...вие сте...безсънно ми е нещо, ще чета утре с интерес и ще се включвам при възможност."
тук видях, че авторката чете с интерес и отговори на мненията, които й изнасяха. останалите удобно пропусна. така и приятелката й пропуска неудобните ситуации, в които трябва на момента да реагира





та към теб
като искат повишение на резултатите, ще се опита да се напъне,
ако силите са на макс, ще обясни къде може да се ускорят нещата, а къде няма как заради опасност примерно от влошаване на качеството или каквото там... тя си знае
но ясно, точно, мотивирано
щом е работила там - знае къде има резерв и къде няма как да се сгъстят срокове...

не е нужно да взема болнични и да я съветваме да е финтрол 2 със симулациите
да се стегне, не да гледа като наблюдател и да събира материал за оплаквания на дружките си




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.