Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 27.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Варна намалява?!?нови  
Автор Bat_Vanio (непознат )
Публикувано04.04.07 20:02



Според тези иначе толкова обективни и отговарящи на истината статистически данни на ГРАО населението на община Варна в периода между 1 март и 1 април 2007 г. е намаляло от 357 752 на 357 616 жители по настоящ адрес.
До вчера според ГРАО Варна нарастваше бавно-бавно с по 2000-3000 души на година а сега взе да намалява.
Нима има здраво мислещ човек, който е запознат със социално- икономическата и демографска ситуация в града, който вярва на тези "истинни" данни???
Кога най-сетне ще се оповести официално:
1. Че Варна е 2 по ЗНАЧЕНИЕ и по НАСЕЛЕНИЕ град в България
2. Че не е 350 000 а много повече





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Da3mOnTooLzZ (новак)
Публикувано04.04.07 20:18



Кога най-сетне ще се оповести официално:
1. Че Варна е 2 по ЗНАЧЕНИЕ и по НАСЕЛЕНИЕ град в България
2. Че не е 350 000 а много повече

Когато/ако стане реалност, а не само болни фантазии.

TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA


Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Da3mOnTooLzZ]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано04.04.07 20:25



Мда ясно.
Варна е 350 000.
А Пловдив колко е?





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Da3mOnTooLzZ (новак)
Публикувано04.04.07 20:34



В цитирания от теб сайт си пише 370 000.А ако не е тайна какво значение има толкова кой е 2 или 3 при разлика от 20 000 човека която за тези 2 града е пренебрежимо малка.

пс Нали знаеш че ей ся ще дойдат знайни и незнайни разбирачи да ни обясняват кви сме ккомплексари(а може би имат право???)



TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA

Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Da3mOnTooLzZ]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано04.04.07 20:54



Ами аз си падам патриот по отношение на родния ми град и просто се дразня, че навсякъде, във всички медии, литература и т.н. Пловдив се посочва като 2-ри град по всички параграфи. Продължавам да си държа на своето, че Варна изпревари Пловдив, поне демографски!


Не че е супер важно за мен, не, че живота ми едва ли не зависи от това, но просто се дразня и искам да разбера другите какво мислят, да се опитаме да погледнем реално на нещата.
Защо да сме комплексари, просто обсъждаме такава тема. Лошо няма според мен.
Имам чувството, че някои хора във всяка реплика намират комплексираност...
Това с комплексите стана банално вече.



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Da3mOnTooLzZ (новак)
Публикувано04.04.07 21:02



Това с комплексите стана банално вече.


Прав си.Ама пловдивчани и те си обичат града и се дразнят че ние казваме че сме ги изпреварили както ние бихме се дразнили ако същото се отнасяше за Бургас и Варна примерно.Все пак понастояще във всички източници Пловдив е 2 по население.Има и показатели по които сме пред тях но конкретно населението не е от тях.Мен лично ме дразни само че държавата финансира повече проекти в Пловдив отколкото тук(така съм чувал и ако греша моля да бъда извинен).

TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA


Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано04.04.07 23:52



Политиците още през 2005г. си го казаха, че Пловдив не е втория по значение град в България! И второто място се дължи на големия брой цигани, който живят в Пловдив.

Милен Велчев:
Пловдив изтърва много през първите 10 години от прехода и изостана след други големи градове като София и Варна в своето развитие.

Иван Костов:
Трите най-важни проблема на Пловдив според нас се градират така: първият е загубата на значението като втори градски център в България. Това осезаемо се чувства от пловдивчани. Градът отстъпва в икономическото си и социално развитие. Не следва тези градове, които се развиват най-бързо в страната, и това е грижа, която трябва да имаме всички. Той се намира на 21-во място по употребен брутен вътрешен продукт и на 60-то място по продължителност на живота, сред общините в България, на 14-то място по ниво на образование. На второ място бих поставил изоставената програма за инфраструктурно развитие на града, но не в контекста, в който г-н Георгиев говори, а в един много по-широк аспект. И на трето място бих подчертал следният проблем – Пловдив е град, който в хилядолетната си история е интегрирал много малцинства – арменско, гръцко, еврейско, турско и какви ли не още. Пловдив има голям проблем с интеграцията на ромското малцинство. В момента то е едно от най-големите в страната. Тези хора нямат работа, те не са данъкоплатци, те са отчуждени от социалните мрежи на държавата. Те не си плащат сметките и град Пловдив не може да реши сам този проблем.

Христо Бонев:
Да. Докато аз когато говоря за Пловдив, всичко това излиза от сърцето ми, тъй като това, което виждате в момента като кариера спортист, треньор и гражданин го дължа именно на Пловдив и на пловдивските граждани. Първото нещо, което вие задавате въпросът, те ви отговарят по друг начин. Какво е икономическото състояние на града ни? Трагично. 42% по данни от Данъчно управление на средния и дребен бизнес е в изключително тежко положение и повечето от тези бизнесмени загиват, което говори, че нищо в Пловдив не върви добре.

Юлияна Дончев:
Много трудно да говорим за някакво икономическо развитие, след като влизайки в града, дори не можеш да се ориентираш накъде да тръгнеш, как да говорим за културен туризъм, как да привличаме някакви чужди инвестиции, когато в града хубаво има един лозунг – “Пловдив - Европа”, но табелките са само на кирилица. Защото за съжаление Пловдив много не се различава от останалите градове, независимо от това, че е на второ или вече на трето място, за съжаление, в страната.






Тема Според мен е наистина е възможно ...нови [re: Bat_Vanio]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано05.04.07 10:55



... Варна да намалява като население. Например тази тенденция ще се забележи много ясно, ако държавата продължи да упорства в опитите си да открадне над 30% от парите на моряците. Тогава мнозина от тях, заедно със семействата си, ще предпочетат да станат граждани на други европейски държави, където данъка е 0% или 6%.



Тема Re: Според мен е наистина е възможно ...нови [re: deadreckoning]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано05.04.07 15:00



deadreckoning, по всяка вероятност си лично засегнат от опитите да се накарат и моряците да плащат данъци. Но поне от моя гледна точка държавата е абсолютно права. Защо всички да плащат, а само моряците не?!

А относно темата лично на мен тези спорове са ми много забавни. Обаче нашия спор за втори по големина град е нищо в сравнение с този който предполагам се води в Северната ни съседка

. Само вижте, там има цели 6 града с население около 300 000:
(вж. втората таблица)



Тема Ееееее,нови [re: tanashubav]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано05.04.07 15:23



виж сега. Проблемът изобщо не е толкова забавен според мен. Според някои сведения във Варна живеят поне 15000 моряци. Като сложиш средно по трима души семейство, ето ти ги към 50000. Тези хора харчат честно спечелените си пари основно във Варна. Значи ако тези хора се разкарат, не само ще намалее населението на града с 15-20%, но ще пострада в значителна степен и икономиката.
Съвсем отделен е въпроса, че държавата в случая абсолютно не е права. Пробвай да работиш в продължение на 7 месеца всеки ден минимум по 10 часа тежък физически труд, често при много лоши метеорологични условия, без почивен ден и без да се прибираш вкъщи и ще видиш как ще ти се плащат данъци.




My next?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.