Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 28.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Според мен е наистина е възможно ...нови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.04.07 16:58



Това за Тимишоара ми звучи като изхвърлянията на нашите общинари как за 10г. ще ли сме да станем 1млн. Те обаче повече от нас с преувеличали, понеже Тимишоара по не според Румънската статистика за малко повече от 2г. е намалял с 10 395 човека!




Много сложен въпрос с данните, защото всичко написано на румънски и трябва да се превежда. Погледнах най-пресните данни за област Констанца с от данни с 2005, до като тези от Тимишоара с 2004г. Няма данни за БВП по области. Подробната информация винаги се плаща!



Ще ти кажа за някой показатели и ще ги при изчисля в левове за да можеш да ги сравниш с тези на област Варна. Само да уточня, че през 2005г. в Румъния отпаднаха 4 нули от леите и ще ги преведа цифрите в еднакъв вид за да могат да се сравняват. Един долар през 2004 и 2005г. вървеше за 3 лей.

Първо ще започна с приходите от дейността на фирмите в областите:

Констанца 2005г.- 25,160млр.лей(13,922млр.лв.)

Тимишоара 2004г.- 17.327млр.лей( 9,097млр.лв)

Варна 2004г.- 7,988млр.лв.
Варна 2005г.- 9,857млр.лв.

Приходи от дейността на фирмите на един жител:
Констанца 2005г.- 19467лв. на човек
Тимишоара 2004г.- 13751лв. на човек
Варна 2004г.- 17422лв. на човек
Варна 2005г.- 21493лв. на човек

За съжаление Румънците вземат малко по големи заплати от нас, въпреки че според статистиката област Варна изглежда по-развита. На нашите бизнесмени не им се дават по-големи заплати на работниците въпреки, че имат тази възможност!

Общия обем инвестиции: (Чужди и Румънски/Български)
Констанца 2005г.- 3,446млр.лей (1,907млр.лв.)

Тимишоара2004г.- 2,908млр.лей (1,527млр.лв.)

Варна- 2004г. - 1,496млр.лв.
Варна- 2005г.- 1,716млр.лв.

Инвестиции на един жител
Констанца- 2005г. 2666лв.
Тимишоара- 2004г. 2308лв.
Варна- 2004г.3264лв.
Варна- 2005г.3746лв.

Аз не знам как е в Румъния и колко от тези инвестиции с от преватизация и колко с на зелено. Знам, че нашите инвестиции в областта с доста напомпани от преватизциони сделки и този алъш вериш, който се върти с недвижимости в региона. Миналата година "Чез" купиха ТЕЦ Варна за почти 400млн.лв. което се води за чуждестранна инвестиция.
Реално, новите придобивки на Варненските фирми от инвестициите през 2005г. е на стойност 842млн.лв.



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: droпix®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.04.07 17:07



Прочетох и други мнения на пловдивчани, някой от който доста крайни!





Корумпираните им общинари и местните бизнесмени, опропастиха Пловдив. Колкото и да налива държавата субсидии в този град нещата вървят на зле.

Ти видя какво стана Арена искаха първо да строят в Пловдив, хората се ядосаха на местната власт и отидоха в твоя град да инвестират. Сега в Стара Загора се строи мол с почти съща квадратура за отдаване под наем(19000кв.м.), като този в Пловдив с 20000кв.м.
Знаеш, че бизнесмените не веднъж с казвали, че предпочитат Стара Загора пред Пловдив и не ме учудва факта, че Пловдив беше задминат по цени на имотите.

Бих казал, че Стара Загора се оформя като новия център на Тракийската низина, не случай от две годни насам областната управа в Стара Загора управлява Южен централен регион!

Това което примерно дразни Bat_Vanio и останалите Варненци, че като отидем за панаира в Пловдив виждаме един по-малък град като население и площ. Много по слабо движение по улиците и по-малко хора да вървят по тях. Изоставени стари сгради и фабрики, който свидетелстват за едно отминало величие. За мен също абсолютна пародия второто място да се дължи на 50хил.регистрирани циганета дето чакат държавата да ги хрантути. Второто място на Пловдив от статистиката е изкуствено и това се осъзнава от политиците, бизнеса и медиите!

Съвсем различно е усещането когато някой Варненец отиде в София. Колкото
да ни изглежда на нас, грозен и отвратителен този град. Виждаме, че по-голям и развит икономически от Варна. В София има нова летище, автогара, бизнес парк и модерни търговски центрове. Неща, който при нас се строят или ще почват да се строят с една дума ние се влачим няколко години след София в развитието си.
Само, че всички варненци нямаме желание да изостава ме спрямо Столицата в културно и икономическото си развитие и се стремим към изравняване на силите. Тук този лаф „София не е България” е непознат, той е характерен за жителите на останалата част от страната!



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: akosta]  
Автор sutrin (новак)
Публикувано15.04.07 22:32



Kato doidesh za panaira i niama dvijenie po ulitsite ??????
Mojem da se obzalojim che pesha shte se dvija po -barzo v grada otkolkoto s kola ,
spor niama che plovdiv e bombok ,no mislia che malko prekalihte ,ima stari zgradi to kade niama ,a da si zabeliazal kolko stroeja niknat vseki den ???
Mainata mu na tova ,Varna e prekrasen grad no otkakto se pomnia ima rana ot 3toto miasto .Spored dumite tuk imot vav Varna e po skap otkolkoto v Stolitsata ,mi napravo da premestit parlamenta pri vas i da udarite granitsite ,pak nie shte si vadim vizi za da doidem !!!



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: akosta]  
Автор droпix® ()
Публикувано16.04.07 00:08



Форумът на чака рака не се отваря, пък ми е интересно да прочета:) Би ли оправил линка?



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано17.04.07 21:30



Днес по "Хоризонт" чух от официалната статистика, че София е 1.2 милиона!!!!!!!!!! Къде остана двумилионната столица????? Тъй, че и ние по-кротко!!!!!



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: pm228O]  
Автор pi4-ot-sofia (новак)
Публикувано18.04.07 15:45



Естествено, само дето тази статистика не отразява реалното положение, как според теб са установили че са точно 1.2 млн. АЗ познавам поне 7-8 човека, които са тук и не са регистрирани. Имам даже приятели, които са си купили апартаменти тук и не са си сменили адресите.

А за намеляването на Варна - всеки град в България намалява, без Столичния, заради голямата миграция към София и извън България. Показателно е обаче, те тези хора, за да бъдат отразени като изселили се, са отишли в друга община и са посочили друг постоянен адрес, т.е. тенденцията е тези хора да се изселват трайно.



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано18.04.07 15:53



Абе като е за София статистиката не е вярна. Като е за друг град е точна. Смешник!





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор sutrin (новак)
Публикувано18.04.07 18:54



Алоо алоооо осъзнайте се Варненци !!!
Горе някаде пише че квадратен метър на имот вав Варна варви 1400 Е или даже и повече.....Имам един апартамент давам го за 1000Е квадрата, жива далавера според ваще статистики !!!!!
Поздрави от тепетата





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: pm228O]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано18.04.07 19:46



И това не е вярно. В София както и тук е пълно с хора които не са си дали труд да се регистрират и да си вадят нови лични карти.
Баджанака от години живее във Варна, бизнеса му е тук, но още се води шуменски жител по лична карта. Като него са стотици хиляди и тук и в София.





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: sutrin]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.04.07 20:39



Зависи в коя част на града, но 1400€ и отгоре е нещо, което наистина се среща във Варна. Като не вярваш, направи си справка в агенциите за недвижими имоти - не е трудно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.