Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 28.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано21.04.07 13:29



Всеки има право да си мисли за града по начина който иска. На теб защо не ти харесва, че ние харесваме Варна?! Защо си тръгнал да ни учиш какво става и какво не във Варна?! Аз харевам Варна, харесвам и София. И най-хубавото им е, че са различни. Всеки град е хубав по свой начин. Във всеки един от двата града има нещо което не можеш да откриеш в другия. Именно разнообразието е най-хубавото





Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано21.04.07 16:32



На бабиното ми вретено си бил през август. Абсолютно нищо не занеш за града и от постингите ти даже колегата ми до мен с -17 диоптри може да го види! Ходи някъде другаде да си лееш злобата...

Защо да ходя да живея в софийската лудница, смърдящите казани за боклук, олющените сгради срещу НДК, мръсните улици, калните мантинели (питай Бойко от кога София не е мита с вода) като мога да живея в град в който всички парапети и мантинели се мият поне веднъж годишно с вода, на 200м от морето, до морската градина, където сутрин да си правя кросчето на чист въздух ... За парите ти го казвам за втори път най-малко: кадърният човек и в Михалци да живее, пак ще направи пари, а и Варна е с едни от най-високите заплати в страната...

Редактирано от Пaвчyko на 21.04.07 16:52.



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: sutrin]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.07 17:34



Знам, че Пловдивчани не уважавате тези градове, но не трябва да си затваря ме учите ако ни изпреварват за нещо. Точно в това им силата, че с по малки. Лесно се почистват и подържат. Достатъчни са няколко големи завода за да дигнат заплатите в целия град. С една дума при едно желание на общинската управа лесно могат да подобрят живота в тези в градове и да ни задминат по-различни показатели. Пък статистките ги гледа ме от НАЦИОНАЛЕН СТАТИСТИЧЕСКИ ИНСТИТУТ.



Пловдив е най-гъсто населената община, а не град, понеже включва само землището на град. Най-гъсто населения град е очевидно, че е София.

Гъбата и без това щяха да я събарят тя обаче сама реши да пада.

Пък за Пловдив, ако си изръсил някой от вашите любими лафове за Варна. " Във Варна няма нищо хубаво освен морето", "Варна е град от май до септември", " Столипиново изглежда, като Манхантан пред Максуда" "Тракия е голяма колкото половин Варна", "Варненци броят населението само през лято" и други глупости по-адрес на нашия град е нормално да избухне спор.




Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано21.04.07 17:53



Това за автобусите е пълна глупост /вярно е ,че има какво да се желае и то много има/, за това, че сме "мизерия", "много по-ниски заплати" и разни такива също са пълни глупости. Просто не личи, ами направо е очевидно че нямаш представа от Варна. Силно преувеличаваш положителното на София и силно преувеличаваш отрицателното на Варна.
Хайде да си пишем на лична, ако искаш. Иска ми се да поговоря с тебе, любопитно ми е!





Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.07 18:14



Защо цитираш информацията ми за линия №12. Тази линия ако има друго разписание от тава ще е губеща. Плюс това линията е дълга 26 км. и 600 м.,


Вече съм ти го казвал, че столичния транспорт е губеща фирма. Заедно с БДЖ полочват огромни субсидии от държавата за покрият загубите си.

В отговор на:

Това е логично, по-добре е да се инвестира в един град, за да може на голям брой хора да ми е удобно, пък и защо хората ще отидат във Варна да си купят жилища на почти същите цени в София и да живеят на доста по-мизерно място - много по-зле благоустроен град, липса на добри комуникации, по-ниски заплати, липса на възможности за по-добър живот, с повече услуги (театри, кино, музеи, университети, средни училища).




Започвам да разбирам защо Jay Gould подкрепя сепаратизма.



Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.07 18:35



Твоето мнение за Варна!

В отговор на:

В демографско отношение както и във всяко друго, Варна запада.




Мнението на Ели Егози за Варна, човека който построи най-голямата и скъпа сграда в София "Mall of Sofia"
„Ние вярваме в потенциала на Варна“„Наред с това, че привлича много туристи самата тя също расте и се развива“.





Чудя се кой вижда истински Варна. Ти или Той, който работи върху Orchid mall с трите много високи черни кули.



Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: akosta]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано21.04.07 20:19



Интерсно! Не знаех, че ще има три кули до оркид МОЛ. А верно ли, че ще събарят ВАМО за да строят МОЛ и там?



Тема Re: Пенсионерите на село!нови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.07 21:01



Аз имам чувството, че ВАМО го унищожават умишлено с цел да се продаде терена му . Все пак той е на Вл. Варненчик и ще бъде купен за сериозна сума.



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: akosta]  
Автор sutrin (новак)
Публикувано22.04.07 11:31



Gledai sega skapi mi priatelu kak stoiat neshtata ,Plovdiv niama problem i tuk nikoga ne sam chul da se govori za sarevnovanie ,nikoga!!!Vav Varna obache iavno ima chustvo vitaeshto za velichie i samo tam moje da se porodi takav kazus koi e s po-goliam hui ,imam rodnini i v Ruse i v Shumen ....no samo vav Varna ima takiva neshta i te ne sa ot Plovdivchani ,a kato zapochne spora estestveno che shte ima obratna reaktsia !



Тема Re: Варна е втория по-големина град!нови [re: sutrin]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано22.04.07 13:08



В отговор на:

koi e s po-goliam hui




Ще имаш моите извинения, но "Варна" е от женски род и не може да има такъв атрибут. Варна я наричат морската красавица, а не красавец. Виж Пловдив има такъв атрибут.
Съревнованието е хубава нещо. Вече имаме второто място и гледаме към първото.

Ти виж какво с написали шопите за вас.


Надявам се че нещата ги приемаш на шега все пак това е форум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.