Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 28.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: akosta]  
Автор sutrin (новак)
Публикувано11.05.07 18:57



Akosta vdigni glava ot statistikite i procheti mnenieto na farasha ,posle probvai dali oshte mojesh da fokusirash na daleche ,izpii edna chasha voda i nameri niakakav smisal da jiveesh !Zashtoto ako edin den tezi statistiki koito svaliash tuk se obarnat sreshtu tvoite razbirania imam chustvoto che shte si vtoria osama :)



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: sutrin]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.05.07 20:12



Пиши на К-И-Р-И-Л-И-Ц-А!
sutrin, моето мнение пък е напълно различно от това на фараша въпреки, че и аз в момента не съм във Варна. И причината поради която не съм там е много проста - в България като цяло няма нито едно сносно място, където да си направя доктората, защото в България търговията стои преди науката, независимо дали е във Варна, София или Пловдив! Ей това са моите разбирания! Иначе определено Варна е идеалното място в България, където бих могъл да започна собствен бизнес свързан със специалността ми... Сега съм малко с гъза между два стола, защото трябва да реша дали по-голямо удоволствие ми носи научната работа или да правя бизнес... Ако реша в полза на научната работа, определено няма да съм в България, защото няма условия, но ако реша в полза на бизнеса, тогава 100% ще съм във Варна...



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: sutrin]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.05.07 21:10



Sutrin, стига си се закачал. Тоя farasha, ако не се лъжа е русенец и не мога да разбера какво се прави на варненец. Като него има хиляди дето с живели малко във Варна докато били студенчета и после ми се пишат за варненци!
Пред мен реалността е друга! От всичките ми приятели от квартала само един замина да работи в Испания. Студентки, който познаваха от Икономическия университет те заминаха за западна Европа, но те не бяха варненки. Моите приятели варненци почти всяка седмица ги засичам и знам, че са тук.
Най-добрия приятел е шуменец, за съпругата вече ти казаха, че пловдивчанка.
На мен постоянно, ми се обаждат колеги с който съм учил да им търся работа. Едно от момче от Търговище го уредих сега искат още двама! Единия от Плевен другия от Разград.

В съседни апартамент под наем живее едно семейство от Плевен. Насреща апартамент го купиха някакви от Нови пазар.

Даже и да вдигна глава от статистиките, какво вижда, че съм заобиколен от хора, който не са родом от Варна.

Редактирано от akosta на 11.05.07 23:25.



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Пaвчyko]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано13.05.07 18:34



Павчуко, с какво не се съгласен, като аз мнение не съм изказвал - просто споделих факт. Моята истина за Варна е, че тя все още няма икономическия потенциал да задържи най-добрите в дадена област... при положение че цената на живота гони софийския. Естественно това не важи за сервитьори, продавачи и прочие...



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Пpимopckи)
Публикувано13.05.07 19:44



Фapaш, никой не казвал, че Варна е всестранно развита! Столицата си е столица и нормално да бъде на първо място по-заплащане.
В момента Варна е в много преходна ситуация. Общите работници вземат 800лв. а повечето висшисти вземат по 600лв.
Общите работници вземат по 800лв. що то има сериозен недостиг на хора в строителството.
При висшистите нещата стоят по-друг начин. Около 6000 студента завършват на година. После се избиват за едно работно място.
Нещата обаче след няколко години ще си дойдат на мястото. Почти всички компании, който с в столицта имат намерение да си отворят офиси тук във Варна. Част от тези компании имат вече подписани договори за наемане на офиси в големите бизнес центрове, който се строят в момента.
С построяването на тези бизнес центрове ще се отворят много работни места за висшистите и тази безумница, мангалите и турците от строежите да вземат повече ще престане.





Тема морско изкривяваненови [re: akosta]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано14.05.07 10:51



Аз имам една теория за морското изкривяване на пазара във Варна. Прекалено много хора се мотивират с това да живеят и работят на морето, което води до допълнителен ръст на цени на недвижими имоти и наеми и недостатъчен ръст на заплащането. Моите наблюдения са че има доста хора които работят буквално за да си плащат наема, което не е нормално


За разлика от Варна, София е много по-грозен град и основната мотивация на хората прииждащи тук е чисто финансова.
Това което пиша за Варна, не е непременно лошо - за предприемачите това си е истински плюс, да разполагат с по-евтина и сравнително качествена работна ръка /примерно завършващи студенти от други краища на страната/. Това е добре и за варненци, които са инвестирали в недвижими имоти и прочие
Относно фирмите - според мен Варна се нуждае от повече големи български и чужди фирми, чиито ЦЕНТРАЛИ са тук, а не просто от клонове на софийски централи. Варна може да не е всестранно развита, но поне трябва да се стреми, все пак ако втория български град не е, какво да говорим за останалите...



Тема Re: морско изкривяваненови [re: фapaшa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано14.05.07 13:32



Съгласен съм с теб за въпросното "изкривяване", но смятам че това се отнася в пълна степен и за София. Там съществува изкривяването "само и само да си в столицата".



Тема Re: морско изкривяваненови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Пpимopckи)
Публикувано14.05.07 17:44



Съгласен съм с твоята теорията за "морското изкривяване".
За фирмите може да е добре Варна да превлича млади хора, но за джоба на тези хора не е добре. Живота във Варна е труден за тези, който идват от другите места. Не отричам, че варненци печелим от всичко, което се случва тук. Аз лично полочвам допълнителни доходи от наеми също така с връзки ме уредиха на работа с много добро заплащане.
Ще видим какво ще стане в бъдеще с развитието на Морската столица. Надявам се повече фирми, който инвестират или извършват икономическата си дейности в района на източна България да се преместят тук. Защото има такива фирми, който инвестират повече в района на Варна от колкото в столицата.
"Систек холдинг", който инвестират в "Бизнес парк Варна" вече се преместиха тук, надявам се други който залагат на Варна да се преместят при нас.





Тема Re: морско изкривяваненови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Пpимopckи)
Публикувано14.05.07 17:46



Има ги и такива дето мислят "само и само да си в столицата".





Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор gen. Stolipin (непознат )
Публикувано22.05.07 02:19



Bat_Vanio, поздравявам те за хубавата тема наистина много на място.Прочетох повечето мнения ,нямам какво да добавя понеже почти напълно съвпадат с моето.Пък софиянците могат да си траят ,защото когато Варна вече е била град ,София е била....ъъъъъ поле може би??!!??






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.