Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 27.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Варна намалява.нови [re: sofiqnski]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано02.06.07 09:07



Хаха!Ти си голям смешник ,бе момко!!!!Че разликата Варна-София е огромна си прав , но тя е в полза на Варна!!!Че ви взимаме парите като дойдете също си прав , но пък чак да се молим за това

Истината е че един Варненец винаги ще превъзхожда един шоп защото няма да му се налага да спестява цяла година за да отиде на море!!!!Мизерници сте и такива ще си останете.



Тема Re: СОФИЯ!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано02.06.07 09:14



Ми няма и да видиш смисъл ,защото аргументи нямаш!За мен България е там където съм роден - Варна , най -готиния град и най -хубавите хора в нашата страна!Наистина навремето са ходили стойностни хора по тези булеварди в Сф ама сега както се вижда ходят само цигани за съжаление.И един личен въпрос да ти задам. А ти вече събра ли пари за "море"????





Тема Re: Варна намалява.нови [re: фapaшa]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано02.06.07 11:05



Никой не може да знае с точност колко е населението на даден град, който и да е той. Особено това важи за Варна и София, където ежедневно има огромна миграция на работници, туристи,временно пребиваващи и т.н. В тези 2та града населението е около 1,5-1,7 пъти повече от официално обявеното.
Според мен данните на МВР се доближават най-много до реалността, няма да ти обяснявам защо, тъй като това вече беше направено в тази тема ако не се лъжа или в другата за населението на Варна.





Тема Re: Варна намалява.нови [re: akosta]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано02.06.07 11:12



Данните за броя на наличното население отразяват РЕАЛНИЯ брой на населението в града на практика. Тези към 100 хил души повече във Варна няма да си тръгнат всички изведнъж утре, защото не са постоянни жители. И когато се определя бюджета /примерно/ на града, трябва да се гледат наличните жители.



Тема Re: Варна намалява.нови [re: sofiqnski]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано02.06.07 11:29



Софиянски, никой не ти завижда на калната, мръсна и грозна София, съставена от съединени селца. С балет точно не се занимавам, но тренирам jazz dance и modern jazz dance, и имаме балетен екзерсис


А като ви знам софиянци как сте заидвали насам, гладни да сме умрели ако на вас чакахме. В София веднъж една продавачка в магазин получи емоционален оргазъм като разбра от къде съм и половин час ми разправя как ходила преди две години във Варна



Тема Re: СОФИЯ!нови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано02.06.07 13:00



Виж ся, пич, може да съм роден във Варна, но когато съм в София, тя не ми е чужда и се чувствам като у дома. Най-добрите ми приятели и баща ми са родени в София и я чувствам близко до сърцето ми. Градът е много хубав, но трябва да признаеш, че има ужасно много проблеми, които все повече и повече нарастват и трябва да се решават. Един от най-важните е да се подобри, разшири и модернизира инфраструктурата на града, защото е в окаяно състояние. Бойко сам каза, че градът е проектиран за 700 000 а не за 2 млн. жители. Освен това по центъра има страшно много стари и неприятни за окото сгради. Да си спомним трагичния случай с 2те момичета в центъра, които бяха убити от старо здание. И много много други, но в тази тема не им е мястото.


Иначе София си я обичам, по родови и други причини



Тема Re: Варна намалява.нови [re: sofiqnski]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.06.07 19:18



Ха ха не ми ги разправя ти на мен тези. Софиянци като дойдете във Варна само мърморите, колко скъпо било в Морската столица и колко евтино било южното Черноморие.
Не сме умрели за вас. Само ръфате домати и ядете развалено сирене купено от БИЛА-София. И си хвърляте боклуците където ви падне из град. Задръствате улиците с таратайките си трета употреба. Никакви ползи от вас само разваляте имиджа на Българите пред чуждите туристи.





Тема Re: СОФИЯ!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.06.07 19:56



Всъщност това е доста голяма измислица, че София е била проектирана за 700хил. души и за Варна 200хил.

През 1965 правят нови ОУП на София и Варна.
София през 1965г е била 886 554души и се предвижда до 1990г. да стане 1 200 000.
Варна е била 1965г. 180 110 души и до 1980г. е трябвало да стане 320хил.



Всъщност проблема не идва, колко души сме защото не сме един върху друг, както в Истанбул. Целия проблем е в прекалената авто-мобилизация. На двама човека се пада по 1 кола. Самите улици не си проектирани за такъв брой кули.
От МВР го обявиха, че Варна изчерпа своите възможности. Проектирана е за 200хил. МПС. В края на годината бяха 205хил. и като се прибавят и останалите дето идват и ужаса е готов.
Другия проблем, че централните части на София и Варна с от 19век. и точно там се концентрира целия трафик.



Тема Re: Варна намалява?!?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор l_k (непознат )
Публикувано03.06.07 18:34



Problema e tam ,4e e viarno



Тема Re: СОФИЯ!нови [re: akosta]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано04.06.07 22:38



Глупости говориш. Никой не казва,ч е София е проектирана за 700 000, а че улиците и са като за град с население 700 000. И София не е 2 000 000. Не знам ББ кво цели с тия приказки, ама докато една улица в София е блокирана от движение, съседната е празна. И задръстването се дължи в немалка степен на лошата организация на трафика и на неподходящо изградените булеварди. Който се кефи на задстръванията като признак на икономически напредък е идиот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.