Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 28.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Варна намалява.нови [re: Bat_Vanio]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано01.06.07 17:08



Кат` не са верни що ги пишат да се излагат?
Добре де, откъде могат да се намерят достоверни данни за населението? Имам впредвид и за други градове, не само за Варна.



Тема Re: Варна намалява.нови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.06.07 17:47



По данни от Статистически сборник "Варна 2002", издание на Териториално статистическо бюро - Варна населението на Община Варна възлиза на 416 174 души. Децата са 69 429, което представлява 16,7% от населението.

Териториално статистическо бюро - Варна е филял на НСИ.
1.03.2001
Община Варна
Постоянно население - 320 668
Налично население - 416 174

От 1965г. България работи само с постоянно население.
Ето виж в сборника на Стара Загора. Там обаче не с иследавли по време на преброяването наличното население. Докато във Варна с го направили 2001г.




Ти ми кажи какво отговаря на анкетата на преброяването?
Къде посочи, че живееш постоянно и къде временно.



Тема Re: Голям празнови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.06.07 17:54



Все пак демонстрирай. Служи някоя снимка!





Тема Re: Варна намалява.нови [re: akosta]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано01.06.07 18:27



Никога не са ме броили


По документи съм с постоянен и настоящ/имам бележка от полицията/ адрес: гр. Варна, кв. Младост.
Сега там живеят хора, които нито аз знам, нито те мене

Пък и кво значи постоянно? Имам апартамент на мое име в Русе и квартира на мое име в София. Живея в София.

За преброяванията - искаш да кажеш, че някой общини броят и налично население. Как става това? Влизат в апартамента и броят колко пилци има или как? То тогава в случая с Варна има значение и сезона в който го правят



Тема Re: Голям празнови [re: akosta]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано01.06.07 18:29



Това е най-красивият булвард в София, а и все пак, това е нашата централна улица. А за това на снимката достатъчно има по вестниците. Просто ще се строи нещо там. Освен това се стри и метро на 300 метра по-назапад.

Редактирано от pi4-ot-sofia на 01.06.07 18:30.



Тема Re: Голям празнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.06.07 18:51



Taзи снимка е на Ваt Vanio не е моя!





Тема Re: Варна намалява.нови [re: фapaшa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.06.07 19:35



Последното преброяване на България беше 01.03.2001 Г. Винаги се преброява населението през зимата.

НСИ е преброило 7 932 984 човека страната. Дилемата Налично Постоянно идва от разпределението. При наличното е в полза на градове като София и Варна. При постоянно е в полза на останалата част от страната. И още през 2001 община Варна беше обявила, че втора по налично население, но така и от Пловдив не го обявиха колко е. От там второто място си остана само като слух!

Всъщност териториалните статистически бюра може и да знаят, колко е бил наличното население и нарочно не го публикуват. Казали с го само на кметовете да знаят колко пилци с им останали.

Докато ТСБ-Варна е написала с гордост цифрата 416 174 и посочила и дори броя на децата.


Там е работа, че в почти целия свят се работи с постоянно население по много причини. В Украйна е важно наличното в България постоянното!



Ето как изглеждат преброителните карти









Тема Re: Голям празнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано01.06.07 20:54



ХАХАХА!!!Страхотен булевард наистина.Направо съм умопомрачен от красотата на тази съвременна и модерна европейска столица.И 15 метра да построите София си остава супер гаден град и по -скоро чисто и просто едно голямо село.Истината е че за да заприлича един ден на европейски град ,София трябва да бъде разрушена напълно и построена на ново !





Тема СОФИЯ!нови [re: gen. Stolipin]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано02.06.07 00:58



Не съм съгласен, но не виждам смисъл да се привеждат каквито и да било аргументи. В крайна сметка сметка, това е най-красивият град на света, защотото е моята София в моята родина и аз много я обичам.

България е имало тежка историческа съдба, както и нейната столица, но в нея е цялата наша историческа, духовна и културна памет. За мене е важно кои хора са вървели по тези булеварди, за какво са си мечтали, от какво са страдали и какви са били техните идеали.

Ето ви една причина:
СЪБОТА ВЕЧЕР

текст: Димитър Василев

Софийски кестени, о вие
шумите с обещаващ зов
и ваш`та млада сянка крие
съня на моята любов.

Но идва съботната вечер
и вий разтваряте листа
и гръмва, гръмва надалече
по улиците радостта.

Събота, събота вечер
толкова чакам те аз.
С ритъма жив и сърдечен,
ти ме отнасяш далече
във най-щасливия час.

Събота, събота вечер
празник на мой`та любов.
Събота , събота вечер -
ще танцувам, ще пея
във тоя свят чуден и нов.

Тук пламват неони,
там грейват ярки звезди,
от земята до небето
всичко диша със пълни гърди.



Тема Re: Варна намалява.нови [re: Пaвчyko]  
Автор sofiqnski (непознат )
Публикувано02.06.07 08:10



хахаха Павчуко хаха.Сам каза на запад нема разлика между село и град.Да ма разликата Варна-София е огромна.Като на стар очукан трабант с нов лъскав мерцедес.Ей големи завистници сте варналиите.Лятос на колене ша на молите да додем и харчим парите при вас.Ний белите хора идем на почивка а вий сте обслужващ персонал.Да земете некой лев че ми е жал кат ва гледам.
Водата мина и замина.Никав проблем.А варна бавно потъва и са смъква в морето.
Сички ша спортувати подводно гмуркане.Хохохо.
Варна и култура?Павчуко играеш ли балет хехехе?Ето кой ша открий вестифала хохохо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.