Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Да се запиша и аз в редиците ви  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 08:43



Здравейте,
снощи едвам получих заветното съгласие за развод от половинката след 7 месеца агония, обещания и очаквания, че ще се промени.
Накратко, през декември миналата година разбрах, че си има любовна тръпка. Как разбрах? Тя ми писа на мейла. Тогава говорихме и тя се оттегли с гузна съвест, според нея, защото не е знаела семейното му положение. Той се разкая. Опитах се да възвърна доверието си и тъкмо си мислех, че успявам, разбрах, че преди месец са подновили комуникацията си. Този път й писах аз и научих, че и обещава да се разведе.
Обачеееее.....
Когато аз говоря спокойно с него (в интерес на истината драми и трагедии не съм правила), че за мен няма проблем да го освободя, защото връзката ни е изчерпана, започва да крещи да не съм правила глупости, да забравя какво се е случило в близкото минало, че било грешка от кризата на възрастта, да простя и да продължаваме напред, защото най-хубавото сега предстояло.
Иначе, съпругът ми е най-грижовният мъж на планетата, че чак понякога не съм вярвала, че е истина. Винаги е бил най-добрият ми приятел, съветник и други неща...въобще мъж мечта. Дори преди няколко часа каза, че се съгласява на развода, само за да бъда спокойна аз.
Вчера се свързах с любовницата му. Този път тя се държа арогантно и каза, че колкото и да съм го задържала (а аз въобще не го задържам, през декември даже му събрах багажа, за да си отиде при нея, при което последваха кофи сълзи от негова страна), никога нямало да я изтръгна от сърцето му и ума му. Неговият коментар беше да не обръщам внимание на "една емоционално нестабилна жена" и че винаги ми е доказвал, че аз съм любовта на живота му, което нямало да се промени, дори и аз да го напусна.
Току що говорих с ранобудна приятелка. Според нея, до обед пак ще дойде да ме увещава да не се развеждаме.
Объркана съм и не знам как да разбирам поведението му. Когато видя първите признаци, че започвам да възвръщам доверието си в него, възстанови аферата си с нея. Според приятелката ми, иска да е и с двете...Как да разбирам това?

Редактирано от Malinali1 на 23.07.15 08:44.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано23.07.15 09:00



Мъжете са полигамни. Ако си се омъжила за такъв, който няма проблеми с общуването с жените, би трябвало да очакваш такова развитие. Свиквай и не прави глупости.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.07.15 09:13



Здравей Malinali!

Отварям си току що компа и гледам темата ти. Интересна е.
Накратко според мен-фрустрирана си, разбираемо е. Напълно е нормално.
Ако считаш, че имаш нерви и търпение изчакай. Мъжете са си мъже, кривнал завалията...като поизпати, огладнее и го понашляпа живота ще се върне в реалността

Щом не иска развод, ок, ако можеш да изтраеш и да си запазиш семейството, ако има хляб в човека е разумно решение да го задържиш. Ти си знаеш най-добре обаче.

Ако обаче ти се е заразвеждало скоростно, действай:)) Макар, че сега така или иначе през август съдът излиза в отпуска и докъм 15 септември ще е тегава и невъзможн аработа задвижване на инициативата. Та така или иначе по технически съображения забрави за начинание на развод в момента.

Вижте там какво ще се получи през тоя месец. Не знам имате ли деца, колко дълготраен е брака?

Либовницата я зарежи-патица Поне да знаеше как да се държи, а тя сама си го вкарва в момента...дай и шанс да се издъни докрай

В момента е адски глад и търсене на мъже и сумати клявки се мятат на семейни, щото се предполага да са по-надеждни и проверени в повечето случаи, щом има кой да ги търпи.

Та ако искаш наистина да излезеш с достойнство от схемата си поговори кротко с чиляка да 'земе се кротне, знам жеги са и всички сме малко изнервени, но остави го там да пасе, глей си работата и твоите кефове, чати си тук с нас, бая добри съвети ще събереш, опитни хора сме с гранде-истории зад гърба си и дългогодишни наблюдения по темата

Абе с една дума, кажи му : "Майната ти, хич няма да се занимавам да се развеждам, а да те видим какви велики неща ще ги досътвориш. Направо си връхта, действай смело...аз ще седя с пуканките и ще ви гледам сеира!"

И като ти идва да му се развикаш и заплашваш, ела в клуба и си излей размислите...а остави момчето да се оправя сам с кашата си.
Не се занимавай и с "Ленчето"... обърканата кифла
Остави ги да се овъртолят като за по учебник.

За развод ще мислим след 15 септември, да видим като как ще протекат нещата.

И него оставяй с пари в джоба, прави тамремонти, ходете на почивка, намирай му съвместни ангажименти...абе жена си, разбираш ме.

Пак казвам, в момента е рев и скубан ена коси за свестни мъже, особено ако имат работа, не пият, не са агресивни, не са гейове и пр.

Та мисля делото по запазван ена семейството не е лоша идея, стига да има какво и защо да се спасява. Но това ти знаеш най-добре.

А ако наистина ти се развежда, няма проблем, това е най-лесното

п.с. Не ви знам и там имотните състояния, дертове са си нещата, та сЕдни, пОчини, запали цигара и си джиткай наоколо...лоши съвети няма да получиш, а и отстрани нещата се виждат безпристрастно и сякаш по-добре.

Абе бял кахър е твоя, остави го живота да го понашляпа палавника ньеден

Обобщавам: Тръгни от там, дали наистина искаш да останеш семейна и с този човек или вече си го прежалила и не виждаш смисъл да бъдете заедно. Гледай си приоритетите!

И пиши, дай подробности за да има материал за адекватно разнищване на случая, а да не стреляме напосоки

Сега се усмихни, включи си копчето за хумор, сипи си кафе и си глей кефа...купи си и нова лятна рокля и сандалки
Всичко е прозрачно както си го описала и е като по учебник. Нищо тревожно-демек.

Редактирано от Lira Emerald на 23.07.15 11:48.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.07.15 09:42



Съвсем буквално го разбирай - сърцето му или нещо друго в него

иска да е и с двете ви. Т.е. ти не си вече " специална", колкото и да ти го твърди.
В момента - в теб са и ножа и хляба...Постъпи, както иска ТВОЕТО сърце!
Ако още имаш чувства към него, понеже не сте и в първа младост - престори се, че му имаш доверие за определен период от време /няколко месеца/, дръж се добре с него и му гледай сеира...Т. е. дай му време... той да реши какво иска, но междувременно защити интересите си. / имущество, кредити, общи инвестиции, деца, приятели/... Ако е криза на средната възраст или на андропаузата при него - скоро ще се опомни/ ако още не го е направил/ и ще се върне при теб, вкл. и емоционално.

Ако пък от друга страна - вече не ти е тръпка го разкарай без угризения.
Ти си шефа и няма правила в тази игра, както се вижда от неговото поведение досега... Не е нужно и ти да спазваш някакви общоприето и традиционно поведение, в ролята си на жена, на която са изневерили. Просто бъди себе си!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано23.07.15 09:45



Кофти комуникация в триъгълника.
Вземай сама решенията си без да ходиш да си хабиш нервите с противника. Имаш си човек насреща и него наблюдавай. Противникът е елементарен - той иска да вземе.
На сълзи вяра да нямаш... :)
Бе, на чужд гръб се лесно съвети дават.

WALL·E


Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.07.15 09:45



Сетих се да ти кажа, за една моя приятелка, която след 20 години се разведе със съпруга си /но там и алкохолът беше много намесен, той се разболя дори, но не искаше да се стегне и попромени/.
Та, разведоха се. Имаха пълнолетна вече дъщеря със свой живот, та нямаше проблеми около деца.

Той замина да се лекува в Германия по някаква програма за около година и половина. Тя нещо се заигра със стара любов, но разбра, че този човек, вече не е онзи човек от младостта и и работата се разпадна:)

Върна се мъжът и след лечението и заживяха пак заедно в техния си апартамент, но като разведени...хора на по 55 години са:)) Така я карат вече десетина години и са си супер...всеки внимава в картинката да се държи прилично и да си помагат, че само двамата останаха, детето им е на друг континент, няма за какво да се джанкат-нали са разведени





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: MamaNetty]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 11:04



понеже не сте и в първа младост Особено той.


Разликата ни е от 9 г., може би и това повлиява, но любовницата му е още по-млада.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 12:30



Разбирам да кривне веднъж...Това го простих, но втори път и пак със същата...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 15:12



Дори преди няколко часа каза, че се съгласява на развода, само за да бъда спокойна аз. Баси лицемера!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.15 15:17



А, защо? Историята показва, че повечето семейни мъже, които са полигамни, се чувстват добре само със съпруга и любовница или със съпруга и две любовници. Всяко излизане от тези геометрични фигури нарушава дълбоко душевното им равновесие.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: copadevino]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 15:22



Защото не го прави заради нея, а просто се движи по линията на най-малкото съпротивление. Той си иска и двете, както каза и Нети, обаче оная другата дава зор да е с него, а жена му отстъпва. За него така е по-лесно, така че да не се прави на рицар.
Ако жената иска да си го задържа, хубаво е да послуша съвета на Лира. Друг е въпросът заслужава ли си да се прави на луда, за да задържи човек, който не я уважава достатъчно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 15:47



Друг е въпросът заслужава ли си да се прави на луда, за да задържи човек, който не я уважава достатъчно.

Абсолютно! Това мисля и аз.
Но съм любопитна какво кара мъжете да имат по две и повече жени. Човекът рони сълзи 7 месеца да не го гоня, простих веднъж, но е очевидно, че си държи за точно тази любовница.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.07.15 15:50



Той си иска и двете - това казвам и аз (или и трите, според случая). И надали иска да се развежда, за да е с любовницата. Тоест според мен е съвсем искрен като казва, че не желае развод.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 17:25



Не е задължително да държи на нея. Може просто да не може да свали друга в момента, а пък тази му е готова, при това вече се е привързал към нея. Т.е. тя е лесна. А защо не му стигаш ти? Защото, както някъде прочетох, те се стремят да разпръснат семе навсякъде. Така стават велики.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: copadevino]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 17:26



Искрен е, че не желае развод, но не е искрен, че се съгласява заради нея. Просто тя удобно му помага да угоди на другата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 17:50



Това си мисля и аз.
За развода е ясно, този път няма да отстъпя както преди половин година, но май следващият ми въпрос ще е как се преодолява това нещо. Все пак, свикваш с човека, а по-горе съм писала, че с изключение на изневярата никога не се е държал лошо с мен. Дори напротив. Винаги е бил перфектният.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 18:17



Щях да питам как разбра за изневярата като е бил перфектен, ама се сетих, че лИбовницата се е проявила. Ами, като се е държал прекрасно, какъв ти е зорът да го напускаш? На колко години си, ако не е тайна? Често ли отсъства той заради тази патка?
Що не го оставиш за известно време да поживее с нея, без да се развеждате и да се проявиш ти в ролята на любовницата? Моят опит сочи, че това действа доста отрезвяващо на мъжете. Друг е въпросът дали имаш нерви, но е едно решение, което дава време за размисъл. Звучиш като човек, който може да го направи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 18:34



Не, нямам нито нерви, нито желание за това. на 37 съм.

Редактирано от Malinali1 на 23.07.15 18:36.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.07.15 18:38



Значи тогава бързо го зарязвай и прекъсвай всякакви контакти с него, защото повече мъчат мислите къде е и с кого е, отколкото самото му отсъствие. Как ще живееш без него? Както си живяла и преди него. Изневеряващите идиоти са взаимозаменяеми. Другите мъже не са.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано23.07.15 18:40



Дано вече да съм способна да разпознавам другите мъже.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.07.15 22:12



Няма да си способна скоро да разпознаваш другите мъже, особено на днешно време, много е тегава ситуацията по мои наблюдения.

Кофти е, че ти си засегната в случая, докато той е в позицията на пей сърце. Честолюбието ти ще те мъчи дълго. Горе - долу готви се за поне 3 години да ти е гадно и наранено...уффф. Това е дълъг процес на възстановяване след подобни душевни травми, особено на твоят авъзраст-млада си, хормоните ти са наред, жена и половина дето се казва в тази възраст, абе не знам...чак си мисля дали нямаш някоя авантюра дето да те поразсее, някой приятел, който харесваш и той теб малко за потискане на размислите:)



Но, нещата стават адски бавно, ето дори и факта, че за начало на развод може да мислиш реално чак септември. До тогава трябва да си изработиш стратегия за поведение, което да не те саморазрушава и теб самата.

Извинявай, имате ли деца и ако да, над или под 18г. са?



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.07.15 22:15



Усещам, че жената нещо не е стоик и играч и няма да има нерви да го поразиграе. Нестабилна е в момента от драмата и напрежението и ще постъпва импулсивно...така я усещам.

Вижда с еи начинът и на писане. Пише лаконично и стегнато. Под голям стрес е. Не може да се отпусне, объркана е и то много.

Дълъг път и предстои.





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.07.15 23:29



Изневерите са на всяка възраст. Срещнах бивш, с който сме били заедно преди десет години и повече. Оженил се и има малко дете, най-смешно ме попита дали искам да сме любовници. Още пише и ми звъни, не се отказва, горката му 26 годишна съпруга, кой знае какво я чака.

domino dancing


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ellynora (x)
Публикувано24.07.15 04:03



Само да попитам любовницата обвързана ли е?
Иначе не те интересува кога ще заработи съда, ти си намери адвоката още сега.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 07:16



Сега, ако ще се доказваме кой е по-обиден и засегнат, да...следва развод



Обаче други неща се вземат предвид за стъпката към раздялата и това не е само фактора дали връзката е изчерпана. Останалите фактори са...финансова ситуация, имотна ситуация, какво следва след развода...дестабилизира ли ти се кардинално житейския стандарт и т.н. Отговори си на тези въпроси също.
Защото има интереси, които е добре да се съблюдават преди да се развихриш на тема...край, развод!

Не че е невъзможно да се справяш и сама след това, не те подценявам, но винаги има едно...НО и момента на затрудненията да бъде максимално отдалечен!



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано24.07.15 09:19



То и Лилит е била жена и половина, но после останала само половината... Лилит помага само на жени и по-точно само на своите дъщери.

Но - да - трябва да се подготви да има железни нерви като на Желязната Лейди и да може да каже високо "Найн", след като вече е чула "Охи".



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано24.07.15 09:39



Моето скромно мнение е, да не бързаш с развода. Причините са няколко: първо - обажда ти се някаква "девойка" и ти обяснява колко си лоша и как твоят собствен съпруг много иска да е с нея, но ти не му разрешаваш. Айде бе, той ако толкова иска, дали щеше да чака ти да му разрешиш? По-скоро тя иска, а той може дори и да не знае. Или просто ти крои интрига и ще гледа сеир.

Второ: човекът е читав, имате добра комуникация, добри взаимоотношения. Не се държи агресивно, не те тормози, не те е зарязал да се оправяш сама в живота (което ще се случи неминуемо след развода). Колкото и добра работа да имаш, и колкото и високи да са доходите ти, подготви се и за известна икономическа промяна (освен ако той не работи и само ти го издържаш, което май не е така).
Трето: на тази възраст повечето мъже ги хващат лудите за няколко години (моля за извинение от изключенията

). Споко, и това ще мине. Лира е права, след развода ще ти трябва известно време да се съвземеш. Моят опит (въпреки че при мен беше друга история) показва, че наистина съм се съвзела някъде на края на втората година.
С две думи, гледай си живота и го остави да се наиграе, не се връзвай на приказки и мейли на някаква си там, може пък да си е опит за шантаж от нейна страна. Ще му мине след известно време. Само ти не се потискай от това, сигурна съм че има толкова много неща, които са ти интересни. Използвай времето, да се занимаваш с тях.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ellynora]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.07.15 10:17



Очевидно не е обвързана, щом драпа за тоя мъж.
Гадна ситуация.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 10:19



Много си права, за това, че кифлата и крои интрига. Явно нещо е изнервена...остави това , че и проЗта



Както с еказва, нашето момиче да превърне слабостта си в сила, защото сторито нещо смешно ми се чини отстрани:))

Кифлата се нерви...кеф



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Albena l (пристрастен)
Публикувано24.07.15 10:24



Aбе така като гледам, какво тук значи някакъв си брак.... всъщност



За какво са тия глупости с разводите Всеки да си гледа живота както си иска и толкова



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Albena l]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 10:27



Всъщност...да! Абсолютно...но някои тепърва ще откриват чудесата на осъзнаването





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 10:43



Не е лошо обаче да си има едно наум, че може и да не мине (не непременно със същата жена). Имам два конкретни примера - моя приетелка прояви търпение и чака няколко години да минат любовните трепети на мъжа й. Накрая все пак изгуби търпение и се разведе. Междувременно обаче (преди развода) тя на свой ред си намери любовник, необвързан мъж, така че разводът за нея не беше никаква драма.
Втори пример - жената научи за любовницата, мъжът периодически скъсваше с нея, но след време отново се връщаше към любовницата. Накрая май окончателно се разделиха с любовницата, но отношенията със съпругата му се влошиха много. Иначе и той е грижовен и мил съпруг.
Мисълта ми беше, че човек като се впуска в такава битка трябва да обмисли възможните варианти и да знае добре какво го чака. И ако има здрави нерви, търпение и пр. - да се бори за връзката си.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Albena l]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 10:45



Правилно.

Я вижте това: http://fit4brain.com/9293



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 11:02



Позволих си малко да забегна от производствения процес, за да напиша само, че сторито не е само смешно, но по него може да се напише комедия, като действието може да се развива в Курило например.


Когато пусках темата, едвам се въздържах да не цитирам части от диалозите или по-скоро нейните монолози, когато ми звъни. Признавам, че аз й се обадих първия път (след второто разкритие преди няколко дни), за да й кажа да си го взима и да го води в нейното жилище, но това явно отключи нещо в нея и сега показва пълния си потенциал. Не знам какво си говорят те двамата , но е пълен цирк.

По останалите Ви мнения и тези на другите участващи в темата ми ще пиша след няколко часа или за по сигурно вечерта.

Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 11:03.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 11:07



Добре е, че си запазила чувството си за хумор. Това е положително за теб.





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: copadevino]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 11:10



След няколко излияния от снощи, няма как да не се смея днес, но това по-късно.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: copadevino]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.07.15 11:22



Да. Иначе и Джили е права. Зависи и от жената - авторката на темата - колко може да търпи това положение да се проточи, без да откача всекидневно. Сложно е да се вземе решение, а да се даде съвет отстрани, да не говорим.



Тема Подкрепямнови [re: Gyly]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.07.15 12:05



напълно казаното.
Ако преди години съм имала сегашния си акъл - за ничия изневяра не бих се притеснила, ако отношението на въпросния човек към мен е останало грижовно и доброжелателно. А иначе, знайно е, всяко чудо за три дни.
Пък и любовта отминава, съпричастността остава.
Но авторката е твърде млада за да разбере това, остава да го приеме на доверие.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Подкрепямнови [re: anbra]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 14:08



И аз като се върна назад във времето не бих се развела с бившия си съпруг заради изневяра от негова страна. Само че има едно "но" - не го обичах.



Тема Re: Подкрепямнови [re: copadevino]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.07.15 14:24



Аз не съм се развела заради изневяра, говорех по принцип за връзките, не непременно брачни.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Подкрепямнови [re: anbra]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 14:37



Да, разбрах те. Аз просто исках да вметна, че когато има чувства, за съжаление или не нещата се усложняват в ситуации на изневяра. Много по-лесно е когато има само здрав разум без кой знае какви емоции.



Тема Re: Подкрепямнови [re: copadevino]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.07.15 14:54



Така е, права си, затова и направих уточнението, че на сегашния си акъл не бих се развела или разделила с някого заради изневяра...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:02



Оказа се, че този клуб е доста уютно местенце, че чак се успокоявам и пиша дори сравнително свързано.
Благодаря ви за подкрепата и мненията, мили дами.
Ще се опитам накратко да отговоря на въпросите ви и да дам малко предистория по случая, защото сега виждам, че съм писала така сякаш очаквам да се запознати с нея.

Не знам дали е много етично, защото някой може да чете тук, но все пак сме анонимни.
През декември научих, че с въпросната "приятелка" се запознават преди 7 години, докато тече разводът му с първата му съпруга. Тогава той е имал моя проблем - сварва жена си, иначе превъзходна майка и домакиня, на калъп с регионалния и мениджър, който посещава България веднъж годишно, т.е. инцидентна издънка, но все пак се случило. Аз се запознах с него половин година след финализирането на развода и помня, че бълваше огън и жупел по адрес на бившата (като мен сега ), но според него не съм го познавала в най-силния му период, когато е приличал на разярен тигър. Тогава с "Лудото Ленче" (заемам термина, харесва ми) се срещнали на някакъв рожден ден и, понеже и тя била прясно разведена, имали някакъв кратък разговор по темата, но си разменили скайп, защото заминавала да работи в чужда страна. После се оказва, че се поздравявали по веднъж месечно онлайн, но без никаква тръпка от двете страни (пак според него). Тя все се забърквала с някакви гаджета, винаги следвали драми и все го търсила за съвети и разговори, а нашият в това е добър. (Няма емотикон за такъв смях). Върнала се е за постоянно в България през януари миналата година и пак рядко си пишели във Facebook, но през май (по изводи върху казаното от нея) май са прехвърчали някакви искри. Колко пъти са се виждали, никой не иска да каже, но той твърди, че е било само за по един чай (моят кафе не пие) и без секс (пак според него). Докато една ранна сутрин, съвсем преди Коледа, вдигнах телефона му по негова инструкция, защото очакваше обаждане от клиент, а трябваше да влезе и в банята. Освен това, от началото на малко над 5-годишния ни брак си имаме доверие и сме си дали взаимно позволение да вдигаме чуждия телефон, когато собственикът му е зает.
Този път, обаче, последва въпрос от женски глас: "А ти коя си?". Вежливо обясних и се почна. Поиска ми мои данни за контакт, защото очевидно и двете сме жертви на измама и поиска виртуално приятелство с мен, което продължи около месец. През този период никой от двамата не се съгласи да разговаряме тримата. Пред мен тя твърдеше, че е прекъснала комуникацията си с него и не искала да го вижда, но после разбрах, че го е търсила почти всеки ден, за да му държи сметка. А мен, мисля, че ме манипулираше, за да проучи дали ще се разведем или няма, въпреки че като типична хитра лисица все ми казваше колко съжалява, че се оттегля завинаги. Когато научих за схемата й, прекратих контакта си с нея. През това време той ме увещаваше, че не е имало нищо особено - само приятелство, но един ден го принудих да ми покаже разговорите си с нея, които се оказа, че бяха доста романтични и любвеобилни. По принцип ги е триел, но в суматохата, тъй като и аз съм доста проклета, беше оставил последните - от деня преди да го хвана. Според неговото обяснение ставало дума за човек с много лабилна психика и й помагал, следвайки стила й на общуване (тип любовно обяснение в сапунена опера), но без да влага мисъл. Според нея са имали интимни отношения, което той отрича. Фактите клонят повече в полза на твърдението, че са имали такива.
Последваха период на скандали (главно крещях аз и то често), опити от негова страна да ме успокои, молби да му простя за "чисто мъжките глупости" (цитирам го дословно), увещания, че по-голяма глупост би било, ако оставим случилото се да ни развали брака, опити и от двамата да възстановим предишната хармония помежду ни и всичко това в затворен цикъл. През това време другата плетеше интриги, пишейки и на двамата, но гледахме да я игнорираме. аз не се стърпявах понякога и й пусках по някой сарказъм, но той устояваше уж.
Преди около два месеца разговаряхме и му казах, че почти съм простила и че ще направя невъзможното дори, за да се контролирам и да не го натоварвам повече. Последваха наистина хубави дни, сравними с меден месец.
Но се оказва, че се е възползвал от доверието ми. Твърди, че преди месец въпросната му е звъннала от непознат номер и пак искала емоционална подкрепа. Този път нещо му станало и "не можел да каже твърдо не", и пак са почнали както си знаят.
Много пъти му предлагах да се разделим, ако смята, че не изпитва същото, че има нужда от друга жена по каквато и да е причина, но тогава твърдеше, че ясно си е дефинирал житейския план и аз съм била основният компонент и че една негова необмислена грешка не трябвало да потапя кораба. Вярвах до скоро.
В неделя, пак прочетох типичните им съобщения, както и един въпрос: "Ти нали каза, че ще се разделите?", на което беше отговорил: "Този разговор е за насаме."

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 15:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 16:20.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:30



Колкото и добра работа да имаш, и колкото и високи да са доходите ти, подготви се и за известна икономическа промяна (освен ако той не работи и само ти го издържаш, което май не е така).
От това реално не се страхувам. Доходите ни са винаги почти еднакви, като често напоследък има месеци, през които моят надвишава неговия със значителна сума, което някои познати намират за странно - все пак той е на твърда заплата, а аз на свободна практика.

(Стадният манталитет е предмет на друга тема и сигурно друг клуб.)
Ако се разделим, от една страна аз няма да съм финансово зле. По взаимно съгласие моите приходи отиват за ипотеката на апартамента, в който живеем и който е на мое име, придобит преди брака, всички разходи за домакинството, лични мои разходи, общи разходи. Неговите отиват на влог за бъдещ съвместен бизнес и понякога някоя глезотийка за двамата - напр. екскурзия и др. Личните му разходи са ниски - в това отношение е спестовен, а за покрив над главата има два варианта - да отиде при любовницата или мама и татко да го обгрижват като принц в тяхното жилище.

на тази възраст повечето мъже ги хващат лудите за няколко години
Това казва и той, въпреки че неговото не било общият случай
Въпреки това, друга клубарка го е казала много ясно някъде в темата, че човекът не ме уважава. Или поне така го чувствам аз поради изневярата му и скорошния рецедив.
Само преди половин година се смеех на хората изискващи уважение от някого, защото излиянията от типа на "Уважение искаааам" или "Ти мен уважаваш ли ме?" са продукт на егото, а сега за първи път ми се случва да мисля за това.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:38



Не знам имате ли деца, колко дълготраен е брака?
Бракът е от около 5 години. Деца нямаме. Причината е мой проточил се във времето здравословен проблем, който би се отразил неблагоприятно върху евентуална бременност, но той вече почти отшумява и снабдилият ме с рога съпруг ме натиска за поне две деца, докато съм в детеродна възраст.
Общият имот е само една кола, която карам аз, но му я бих подарила от сърце.

Простете за грешките и в трите ми поста, но нямам нерви да се връщам, за да редактирам.

Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 15:41.



Тема О-о-о-ох...нови [re: Malinali1]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано24.07.15 15:56



... наистина отвратителна каша

!
Съчувствам ти, защото знам какво изживяваш...
Сега не мога да пиша, че съм на работа... но ти препоръчвам този сайт:

http://izneviara.com/

На мен много ми помогна навремето - най-вече да не откача първите дни.

п.с. Изневярата на партрьора е освен всичко друго е и повод - да се вгледаш по внимателно в себе си - в собствените си недостатъци, но и в собствените си, може би позабравени или отложени заради общия живот - мечти и желания.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:59



Често ли отсъства той заради тази патка?
Тук ме хванахте на тясно. Колко често е отсъствал...
Аз работя от вкъщи и като седна на компютъра, се налага външният свят да престане да съществува за мен. Работният ден е ненормиран. А той е маниак на тема здраве. Не мога да кажа колко време е бил при любовницата, а мен ме е оставял да си мисля, че прави обиколки на Борисовата градина или е във фитнеса. За вечеря винаги се е прибирал.



Тема Re: О-о-о-ох...нови [re: MamaNetty]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 16:03



Благодаря Ви!

Изневярата на партрьора е освен всичко друго е и повод - да се вгледаш по внимателно в себе си - в собствените си недостатъци, но и в собствените си, може би позабравени или отложени заради общия живот - мечти и желания.
Винаги сме имали много открит диалог и сме си казвали нещата в прав текст, след което и двамата сме работили върху себе си, за да постигнем съгласие. Мислех си, че в това успяваме, но сигурно е премълчавал нещо...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 16:27



Хм, забрави на тоя етап за деца от него. Той нещо не е стабилен...по-скоро бая объркан. Ма много му слаб ангела бре...оххх.

Това е добре, че няма даимате върли делби на имоти:))

Всъщност вие сте свободни от каквто и да било обвързаности..освен подписа.

Имаш параво да решаваш наистина като какви ще ги измислиш. Добре е, че няма утежняващи неща при евентуален развод. Ако се стигне до там, желателно е да е по взаимно съгласие.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 16:29



Много заплетено стори.

Прати го да се уточнят и да ти снесе последното решение



И да престанат да те занимават с щуротии!!!...защото ще вземеш нещата в свои ръце и ще ги омааш одма всичките

Тия са за бой отвсякъде!



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 16:31



Абе щом не му се губят нощи...пак е добре



Доиграло му се на момчето...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.07.15 17:20



Егото ни не ни е приятел, егото ни е враг. Ние обилно го храним и браним със спонтанни реакции и прояви, то расте и расте, и често се оказва, като се обърнем назад, че в последна сметка сме живели за да го обслужваме.
Бъркаме го с достойнството.
Но запазването на достойнството не ни носи отрицателни, а положителни изживявания, за разлика от яростната защита на егото ни, заради което понасяме какво ли не, най-малкото неудовлетворение и дискомфорт.
Защо не опиташ да излезеш от този унизителен "разговор" между трима ви? Нямаш какво повече да научаваш, всеки допълнителен щрих - истинен или не - ти добавя болка. Опитай се да се изолираш и да ги изолираш - да се оправят както знаят. Откажи да участваш в играта на любовницата - любезно, но твърдо. Не им улеснявай живота - нека не знаят какво мислиш.
Изчакай да видиш как ще се развият нещата, как ще се държи съпругът ти нататък и най-вече дали животът ти с него би могъл да продължава поне докато ти решиш да го напуснеш, не да го пуснеш - разбираш разликата, нали?
А може да потръгнат нещата, може да се окаже, че поне за момента нищо не губиш ако сте заедно или дори да прецениш, че това е по-добрият вариант и занапред.
Една изневяра още нищо не означава.
Разбира се, ако не можеш да го понасяш, въпросът е решен предварително.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.07.15 17:28



Развеждай се! Животът е тук и сега. Сега ти е тъмно, но слънцето винаги изгрява.
Аз съм на 30г. и ти го казвам, унижаваш се. Ако имаш нужда от човек до тебе ще го срещнеш, и на 55г. да си животът е пред теб.

domino dancing


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 17:30



Интересно как мъжете си измислят разни сходни версии. Във втората история, за която споменах някъде по-долу, съпругът беше казал на жена си, че любовницата му се лекувала от някаква наркотична зависимост и поради тази причина той изпитвал огромна жал към нея, тъй като тя имала нужда от емоционалната му подкрепа. Не знам от каква зависимост се е лекувала любовницата, но лично на мен историята ми прозвуча като съшита с конци.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано24.07.15 19:06



Стегни се мацко. Почини си, размисли трезво.
Оставам с впечатление че държиш на този мъж.
С оная овца нямаш работа.
Да се оправя.
От опит знам колко е тъпо да се озовеш в подобен триъгълник.
Ако за нещо е виновен съпруга ти, това е че е допуснал да се меси някой в отношенията ви.
А и не се зарязвай смисъл феис дрешки, тонус -гледай всичко да е на шест, независимо от развоя на събитията.

Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: lud gidiq]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано24.07.15 19:52



Плюс едно, но го е допуснал! И не е виновен, просто толкова държи на отношенията си с нея!
Всъщност Анбра е най-точна!

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: sladunka medunka]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано24.07.15 21:52



Подкрепям мнението ти и изцяло заставам зад това на Анбра.
Само да вметна нещо по въпроса за диалозите в скайп или където и да е: кой какво пише и как го пише все още нищо не означава. Той може да й пише романтични слова, но това не означава, че същите са в главата и сърцето му. Познавам и такива хора. Красивите думи в мрежата не винаги имат реален смисъл и покритие в действителността.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано25.07.15 08:08



Развеждай се, щом вярваш повече на някаква непозната, отколкото на съпруга си.

Странно, ако имаш любовница и искаш тя да остане тайна, надали ще позволяваш на жена ти да отговаря на телефона ти. Струва ми се, че човекът е смятал за безобидно това, което са си писали с т. Нар. любовница, иначе не би ти позволил да го прочетеш.

На мен ми се струва, че Вие двамата оставате някаква чужда лабилна жена да определя отношенията Ви и живота Ви. Каквото и да направиш, направи го, защото ти така искаш. Не позволявай да те манипулират.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано25.07.15 12:16



Разбира се, това са само диалози в нета, които означават нещо... Че липсва романтика и че такава се търси навън... Останалото е въпрос на интерпретации...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор won (cool)
Публикувано25.07.15 14:06



Здравей!

Озадачена съм от инфото ти

. Ама вие така ли си говорите:

тогава твърдеше, че ясно си е дефинирал житейския план и аз съм била основният компонент и че една негова необмислена грешка не трябвало да потапя кораба. ?

Ле-ле, звучи като бизнес-план!

Понеже годинките ти са и много и малко, основният въпрос за тебе искаш ли дете от него, с него? Ако - не - използвай момента за развод и търси следващия.

Ако е- да- и детето ти е приоритет, то много компромиси те чакат с този мъж. То и с всеки друг те чакат, ама да не боли чак толко де.

Не ти е лесна дилемата в момента, щото твоето време се губи в тая ситуация.
Той има ли дете от предишен брак?

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 25.07.15 14:14.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: won]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано25.07.15 14:10



Ми, професионална деформация и при двамата.


Какво да се прави.

Да, има 15-годишен син.

Редактирано от Malinali1 на 25.07.15 14:11.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор won (cool)
Публикувано25.07.15 14:22



Абе не са това действия на бъдещ татко към бъдещата мамичка. Нещо си удобна, уютна и вероятно представителна дама, пък онази му лъска самочувствието с младостта си. Въобще много лъскав ще да е този мъж.


Абе ти що не му предложиш да си отворите брака, вместо развод? Ще ми е интересна реакцията му (а може и на теб да ти е интересна). Дори и да не го направиш, кажи че искаш да направиш едно маркетингово проучване и да видиш не можеш ли да се обзаведеш и ти с любовник.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 25.07.15 14:25.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано25.07.15 14:32



Помисли за себе си, тая ситуация е кофти за теб. Не се оставяй в безтегловност, направи си и ти житейски план.
Когато правиш своите си грешки, по-лесно ставаш и продължаваш и ги мяташ в графа...опитност. И те така става живеенето.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: won]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано25.07.15 14:45



кажи че искаш да направиш едно маркетингово проучване и да видиш не можеш ли да се обзаведеш и ти с любовник.
Супер идея!
Ако не се разведа, ще си имам и съпруг, и любовник. На съпруга ще казвам, че съм при любовника, а на любовника - при съпруга, а аз ще си се занимавам кротко някъде с някакво хоби.





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: won]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано25.07.15 14:51



Тя е на 34, не е много по-млада. Повече коментари няма да правя.
Мислех си, че най-вероятно човекът да си е имал чувства към нея отпреди и да е чакал да му се отвори възможност. В този случай наистина аз съм излишната. Днес се събудих спокойна и взела решение, но още не знам дали ще е лесно, защото онзи вече е информирал мама и тя ме кани утре да излезем на обяд някъде, само двете.
Поне тя винаги е била разумна. Дано да ме разбере.



Тема Re: Won, кефиш!нови [re: won]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.07.15 15:24



На макс...





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.07.15 15:28



Хм, това ще е интересен разговор. Отиди и си отваряй ушите какво говори "мама", мнение и т.н.
Най-вероятно я праща като парламентьор да те отказва от развод.

Но чудя се къФ е тоА мъж дето разказва на МАМА тия негови си семейни щуротии?
Заради любовницата не знам дали бих се развела с мъж, но заради намесата на МАМА...на 100%



Тоя твоя максимално взе да ме дразни...прощавай


Редактирано от Lira Emerald на 25.07.15 15:54.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: sladunka medunka]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.07.15 15:30



Не беее:))...по-горе прочети, той споделил с "маматаси" и праща МАМА да спасява положенцията...баси...инфантилно:)

Та мисля не е до романтиката, а е това, че нашият е мамин глезльо дето малко го е драчил живота





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано25.07.15 15:47



Ох, прочетох... Бе, какви са тези инфантилни мъже на години....вместо да праща мама си, не може ли да спре да чати в нетя и да се съсредоточи върху жена си... Ужасни мъже напоследък, лигльовци, които не обичат жените...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано25.07.15 17:00



Тоя твоя максимално взе да ме дразни...прощавай

Уффф, питай ме мен, но в затвора не ми се лежи. Затова гледам да няма остри или тежки предмети около мен.



Тема Re: :)нови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.07.15 23:22



Тази песен описва малко вашият случай







Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Albena l (пристрастен)
Публикувано26.07.15 01:54



Пак питам, за какво ти е развода, освен това си колежка, много важно



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Albena l]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 08:17



Защото както писах и по-горе, нея я познава преди мен и е възможно да изпитва нещо, което да не ми казва. В един момент твърди, че са били добри приятели преди, после казва, че са се поздравявали по скайпа веднъж месечно. Освен това е подозрителен и фактът, че не й е коментирал, че се е оженил, след като са били добри приятели.
Ако е така, нямам право да се бъркам, а трябва не ги притеснявам с присъствието си повече. Един подпис не трябва да спира живота на никого.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.07.15 11:50



Не го разбирам този ти коментар! :-) Какъв е този алтруизъм? Или просто си разбрала, че с този брак е свършено... Какво те интересуват бивши връзки и защо вкарваш зорлем трети човек в отношенията със съпругът ти? Оправяй се с него или просто появата на трети човек ти показа, че не си го обичала?

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: sladunka medunka]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано26.07.15 17:08



Ииии, взела си ми думите от клавиатурата, значи



Ако реша да върна моя съпруг на всичките му бивши гаджета и познати от последните 40 години.... отиде коня в ряката . Ама и той не сака за сега. Комуникира си от време на време с разни "девойки" на средна възраст, къде по ФБ, къде по скайп, ама какво от това. Нали е при мен, с мен и у дома цари любов и взаимно уважение.... пък и той не крие, че си говорят понякога. Не виждам нищо лошо в цялата история. Да подържаш нормална комуникация е въпрос и на цивилизованост. Или поне на мен така ми се струва.

И малко общи приказки: Не мога да проумея нещо, което наблюдавам последните години: обвържат се двама (по какъвто и да е начин) и след това единият от двамата започва "Ама той/тя защо си говори с други в нега....." А що пък да не си говори, това че е обвързан с някого не означава автоматично, че трябва да преустанови всякаква човешка комуникация. Ами той Господ (или природата, въпрос на гледна точка) затова ни е дал език - да си общуваме. Влизането в сериозна връзка или брак не означава автоматично, че влизаш в затвора и нямаш право на общение с тебе подобните.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 17:38



В нашия случай май не е само говорене, а има и една много важна реплика, която прочетох, а тя показва, че той й е общавал да се раздели с мен. Все пак, е имал едно наум, че има вероятност да прочета разговора и й е отговорил, че това ще си го дискутират насаме.
А комуникацията, която прочетох...
Дали Вашият съпруг си говори толкова любвеобилно с "девойките"...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 18:08



Мили дами,
взех решение да бъда разведена от днес. Току що го помолих да се изнесе и то още тази вечер. Решението за развод - когато излезе.
Срещата с майка му протече много гладко. Говорихме за други неща, а по въпроса единствено ми спомена, че не е очаквала, че синът й ще ме нарани толкова, че пред нея е казал, че иска да запази брака ни, но тя ще уважи моето решение каквото и да е то и се надява с нея да останем в приятелски отношения.
Вероятно повече няма да пиша в клуба, защото не искам да се депресирам отново и отново, когато чета собствената си история.
Благодаря на всички за мненията и подкрепата.



Тема Какво лошо в алтруизма?нови [re: sladunka medunka]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.07.15 18:11



Какво лошо вида в това което каза, ако и да беше иронично? Всъщност, на мен тази логика ми е по-близка, отколкото твоята - моя гъз най-хубавия гъз на света, ами ако не е? ... и защо да не дадеш свобода на човека, който обичаш?

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.07.15 18:25



Съгласна абсолютно!Но всъщност е важно да имат общо становище по въпроса за говоренето в и-нет! Защото аз бях широкоскроената и разбираща в нашата двойка, но самата аз не биваше да пиша и пощата и писанията ми биваха проверявани периодично...после се оказа, че самия тип си пише дълго и напоително с разни жени от нета и си търси и намери активно любовница и захвърли всички договори ,съобразяванки и т.н. Когато ми забраняваше да си пиша с мъже в чата, мотивацията беше: няма случайно пишещи в и-нет мъже, мъжете не обичат да си бъбрят и обменят рецепти, винаги има причина да са там. ..тъй, че щом нея я дразни, би трябвало в една хармонична връзка партньора да се съобрази с това... Щом не се... Работата е малко бегала...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: LUClFER777]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.07.15 18:39



Ами, много лошо видях да ти кажа! Алтруизмът е последното нещо,което ми идва наум в този случай, той я обича, аз ги освобождавам... Ми,не аз го освобождавам, защото не е бил коректен спрямо мен, лъгал ме е и не се е поколебал да скрие факта, че е женен, явно бракът му с мен не означава много за него! Инак ми е все тая,колко обича Цецка или Пенка или Габиту или квато там... В случая трябва да му дадеш свобода, но обичта няма нищо общо със свободата... Става дума за коректност, доверие и зачитане на партньорката... Инак моля, нека всеки се .... с когото иска, негов проблем, щом е готов да носи последствията от деянията си... Много моля да не се виктимизират потърпевшите... Никой не кара изневеряващите да изневеряват и не ги тика насила в ничии ръце! А те е редно да очакват негативни реакции, след разкриването на „голямата” тайна...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: sladunka medunka]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 18:56



Вие преведохте това, което си мисля в действителност, но не го написах.





Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: Malinali1]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.07.15 19:23



А, радвам се... Това би било една здрава реакция... Поздравявам те за решението... Успех! Животът е хубав и не са всички мъже идиоти!

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: sladunka medunka]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 19:25



Благодаря.





Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: LUClFER777]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано26.07.15 19:34



Е, за задника си никъде не съм говорила, Луци,пък и да ти призная, потвърждение не ми трябва... Аз съм доволна от него, харесваме се и си живеем добре и никак не ми тежи... А ти защо ми скочи толкова здраво си знаеш сам сигурно... Мен едва ли искаш да убедиш в нещо,в какво убеждаваш себе си

, че си широкоскроен мазохист вероятно, ми няма лошо...и такива хора трябва да има... Междувпрочем прецакващия любовните отношения, няма да ти иска разрешение да го пуснеш, освободиш, на него не му пука дали му даваш свобода или искаш да го задържиш... Ако му пукаше,не би ги прецакал ...или би се постарал да се поправи подобаващо...но ти му дай свобода, ако държишна това,на бас, че здраво ще се повесели за твоя сметка...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано26.07.15 22:02



Не знам какво разбирате под "любвеобилно", но думички като "целувки" за край на разговора мен изобщо не ме впечатляват



Много важно! Освен това (това за инфо на други дето ще ми зададат въпроси) аз съм информирана, и дори от време на време се обсъждат съответните разговори и "девойки", спомени "от винил" един вид, че сме напред в годините в сравнение с вас, ... важното е весело да става За мен тези разговори са начин за запълване на време, връщане назад в спомените... сантимент някакъв, нищо друго. Достатъчно зрели и разумни хора сме всички, а някои и по-опърлени от времето (и хората), за да творим излишни глупости.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 22:07



Да си призная, опитах се да мисля като Вас през изминалите 7 месеца, но не ми се получи.

но думички като "целувки" за край на разговора мен изобщо не ме впечатляват
Де да беше само това...А и не бях информирана, просто той не е очаквал, че онази ще му звънне в 7 сутринта, тъй като се предполага, че тя спи по това време.
Възстановената им комуникация също беше скрита от мен.

Редактирано от Malinali1 на 26.07.15 22:24.



Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.07.15 23:26



Давай н аТИ...по форуми и клубове , въобще по нет общуването ТИ е формата



Иначе много смешно, ти говориш на Вие, ние на ти...

Отпусни се ми е мислата



Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: sladunka medunka]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.07.15 23:38



"...на бас, че здраво ще се повесели за твоя сметка..." Ужас! Ами ако се минеш?

... Ами ако настинеш?...

Медунке, какво викаш, сега ми изнася да съм алтруист, но утре ще видим, ... ако слуша... ако си плати...? Алтруизмът под условие е чист егоизъм!

Суетата - любимият ми грях! - Vanity is my favorite sin!

В момента по TV-то тече филмът, от който е цитатът от сигнатурата ми - "Адвокат на дявола". Та да си дойдем на думата...

Редактирано от LUClFER777 на 26.07.15 23:46.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.07.15 23:38



Хм, обърнахме внимание и след като го направихме---аре благодарско, довиждане, видях , че малце съм се оплела, ама аз искам да си вирогластвам сега и веднага както аз си знам



Ок, действай както знаеш:)

Но няма начин как да го изгониш да напуска жилището-АКО той сам не реши да се изнесе...то се води в момента семейно жилище и не стават така лесно нещата:)

Ако ти се прище да сменяш ключалка пак не става докато не получиш заветния докИмент "В името на народа"-води се самоуправство и ще си навлечеш бая проблеми.
С една дума, вземи се консултирай първо с адвокат какво да правиш и какво не, щото нещо тръгваш на еВем ти страна с действията

Бих ти дала някои съвети и да ти спестя някое друго разкарване и хонорарче при адвокат, но ще се въздържа, защото нали ни отряза, та нЕма се 'абим

Успех желая


п.с. Ти ако се депресираш от една нищо и никаква темичка на собствената ти история, представям си какво ще бъде, когато настане баш веселбата

п.с. 2 Забрави за приятелство с "маминка" след евентуален развод, не става. То става де, ама това е най-вече за егото на "маминка" да следи какво става , щото иначе ще и е скучно:)) А и щом нямате дете, нищо няма да те свързва повече с тази фамилия. Така че си действай в твоя бъдеща посока и изгаряне на старите мостове зад теб. Щом няма деца е лесно

Редактирано от Lira Emerald на 26.07.15 23:47.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано26.07.15 23:41



Съжалявам, не ми беше това намерението.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.07.15 23:51



Не се хващай да се обиждаш, а вникни по-съществено в нещата.
Иначе ние тук си знаем, през годините досега всички се обиждат, това е част от процеса в началото, самозащитата, объркването от ситуацията. Така е, та сме свикналЕ



Още един път успех ти желая в предстоящите начинания



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано27.07.15 08:03



Успех щом си взела вече решението.
Опитай с по-малко драматизъм в реакциите си - никой не ви гледа филма - нямате публика, само главните действащи лица сте...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: WitchSmile]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано27.07.15 10:15



Просто не е очаквал любовницата да се обади по това време. Типична мъжка глупост.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано27.07.15 10:58



Неее, няма такова нещо. Не съм се обидила. От всички включили се получих много добро отношение, за което съм благодарна. Просто снощи си бях сдухана и за това съм се изразила така.





Тема Re: Какво лошо в алтруизма?нови [re: LUClFER777]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано27.07.15 12:04



Луци, минавам се само, когато се доверя на инфантилни мъже и глупави жени... Иначе,повярвай ми, че твоят алтруизъм е като полъх от миналото... Освен това е мазохистичен,демек-нездрав... Но трябваше да дойда в КНР ,за да разбера, че бившия ми е изневерил ,защото аз съм го накарала, а не защото си е помияр по природа...



Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Безценно мнение!нови [re: anbra]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 15:42



Благодаря ти, Анбра!
Подобен съвет ми даде и на мен на времето и беше напълно права.
Разликата между его и достойнство е тънка, но я има и в ситуации като тази е животоопределяща. Сложиш ли разделителна линия между едното и другото
една част от сърцето ти става неразрушима и подобни драми, колкото и жестоки да са като сценарий и изпълнение - няма да го разбият!

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: won]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.07.15 15:55



Именно - Абе ти що не му предложиш да си отворите брака, вместо развод? Ще ми е интересна реакцията му (а може и на теб да ти е интересна). Дори и да не го направиш, кажи че искаш да направиш едно маркетингово проучване и да видиш не можеш ли да се обзаведеш и ти с любовник.
Или направи си намери де. То обаче като бачкаш от в къщи е трудно, но те ти интернет, сайтове за запознанства и прочие, които онлайн могат да ти разведрят живота. Току-виж, твоичкия се оказал не най-добричкия


Ти си му като сигурна, и за това. Я да го видим като почне да те губи...
Тъпото е, че може би и да не е топнал мръвката, щото така, всяка вечер в къщи - някак си не е ОК. Няма тръпка, за едно чукане чак пък...
Като мъж ти го казвам, че тука все женоря.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано27.07.15 16:29



Само на мен ли ми прави впечатление, че в този брак Малинка е носила тежестта?
Значи с нейните доходи се плаща за жилището, за консумативи, за храна и нейни нужди, а неговите пари отиват на влог за някакъв си бизнес венчър?
Накрая от брака той излиза с някаква си добра сумичка?

Ако жената поема всички разходи по едно съжителство, защо и е нужен мъж изобщо?
Ама бил внимателен, загрижен и т. н.
Ще бъде естевствено, като е на пълен пансион...





Тема Ха-ха....нови [re: won]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 16:47



Супер предложение! Знам каква е реакцията....



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Ми, да...нови [re: sladunka medunka]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 16:51



Нароиха се много, права си ... сигурно ние, жените сме виновни, щото нали ръката, която люлее люлката...хм.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 16:54



Е, ти пък много си демократична, след толкова време заедно... затова ти се е качил на главата, май - чувства, че си добра душа.
Ми сложи си някакви ТВОИ ГРАНИЦИ на толерантността и кажи - до там може спокойно, после е червена зона, а пък от там нататак - всеки по пътя си. Всъщност с решението за развода точно това си направила, но той май продължава да минава отвъд червената зона. Това какво значи за теб?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Много добре казано!нови [re: sladunka medunka]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 16:57



+1

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Melany99]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.07.15 18:44



Не само на теб ти направи впечатление, на мен също... но реших да си замълча.
Щото сега неговия влог ще си е негов, а тя ще плаща /както е плащала и досега/ лихвите за кредита. Дори само от това и решение може, човек да разбере, колко е добричка и лесно използваема авторката на темата. Аз, въпреки цялата си вътрешна "памучност" няма да оставя моя мъж да си събира ей, така пари в НЕГОВА сметка, докато аз плащам и за двама ни... просто не е равнопоставено.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: MamaNetty]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано27.07.15 20:21



Ако бяха само парите, да си ги взима. Обаче, сега ме манипулира, че не можело да оставяме така общите планове заради "нищо", взирайки точно този бизнес, за който се спестява.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.07.15 20:44



"Общите планове" може и да са маската за да се стабилизира и да си има пари за още приключения



Абе всяка извънбрачна връзка си иска финанси, това е.
А той нещо май много си е повярвал...играч.

Редактирано от Lira Emerald на 27.07.15 20:44.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор won (cool)
Публикувано27.07.15 20:50



Що не го тестваш и по въпроса за ваше общо бъдещото дете (теоретично, щото ти решението си го взела вече)? Кажи, че лекарите са дали "зелена светлина" и може да почвате правенето. Имаш списък с десет романтични места, на които да се настройвате романтично и искаш от него да е в наличност, добро здраве и добра спортна форма.
...
Според мен, и за съжаление, май и този мотив е бил част от плана за спечелването ти за... неговите си планове.
Грозно!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 27.07.15 20:52.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ellynora (x)
Публикувано28.07.15 03:11



Долен използвач! Докога ще търпиш да ти източва средствата в неговата банкова сметка!? И да се разнообразява с други жени!??? Хайде, честито за взетото решение и без повече обяснения смело напред! Просто нищо не губиш! За единия му общ.. не си умряла!



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Melany99]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано28.07.15 08:15



Ама бил внимателен, загрижен и т. н.
Ще бъде естевствено, като е на пълен пансион...

Абсолютно. Аз не го бях прочела това внимателно и бях останала с впечатлението, че той поема домашните разходи. Ми, той се държи с нея като с инвеститор- внимава. Тоя свят се изкилифенчи яко и мъжете станаха масово държанки. Баси тъпото!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Melany99 ()
Публикувано28.07.15 15:53



Не знам вече!
Но много сме виновни и майките как си възпитаваме синовете!
Да се надяваме, че поне следващото поколение няма да е изпуснато!

(КЪДЕ СБЪРКАХМЕ...

)



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано28.07.15 22:00



Абе с една дума, кажи му : "Майната ти, хич няма да се занимавам да се развеждам, а да те видим какви велики неща ще ги досътвориш. Направо си връхта, действай смело...аз ще седя с пуканките и ще ви гледам сеира!"
Нещо подобно каза и приятелка в реала. Да ги оставя да се оплетат кой лъгал, кой мазал, да изчакам тя да си тръгне с подвита опашка и тогава да го правя на майната си.





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.07.15 22:20



Това ти казах и аз.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: anbra]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано28.07.15 22:43



Днес съм много спокойна. Даже си мисля дали да не го играя грижовната съпруга в близките дни или седмици. Когато си мисли, че опасността е отминала, ще се разочарова много.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано28.07.15 23:15



Не трябваше ли да се е изнесъл вече? Нали му беше дала нещо като ултиматум.
Казвах ти - не го пускай, а го НАпускай, ако решиш така.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: anbra]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано29.07.15 05:55



При мама е, но звъни непрекъснато.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано29.07.15 07:36



От хубавото трудно се бяга, особено от удобната му част... Просто не го слушай и затваряй, нищо съществено няма да чуеш...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано29.07.15 07:53



Мда, аз затова изтрих един телефон, за да не се изкушавам да му звъня и упорито не вдигам, когато той ми звъни. Не се лъжи да се ласкаеш, че те търси непрекъснато. Той просто си гони интереса. Ти си му удобна и е свикнал с теб, естествено е да не ще да си тръгне. Обаче това не е обич, а страх от загуба на удобството. Със сигурност не е спрял да звъни и на другата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано29.07.15 08:13



А какъв е смисълът от това? Да си удължиш агонията?
Според мен трябва да решиш искаш ли го или не и ако не го искаш, да прекратиш всякаква комуникация с него. Далеч от очите, далеч от сърцето. От собствен опит знам, че комуникацията в такива случаи има смисъл, само ако искаш да продължиш с този човек. Във всички останали случаи само пречи да изкараш него и изгората му от мислите си, а това трови и разболява. Ако не смяташ да продължавате заедно, просто пожелай щастие на него и момата, доколкото е възможно с цяло сърце и карай нататък. Плановете за отмъщение тровят теб, не тях.
Виж, ако искаш да продължаваш да си късаш нервите с него, тогава може да му измислиш хиляда византийски номерца, ама дали наистина си струва човек да си пропилява живота в такъв театър.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано29.07.15 08:41



Е, под всичко написано тук се подписвам... Истината: ако искаше теб, ти отдавна щеше да си го разбрала и той сам щеше да ти го е доказал, без да има нужда от обяснения... Но, ще го преживееш и като ти мине, ще си благодарна на тази изключително елементарна жена, че ти е звъняла и ... предупредила... Успех и прекъсни всички пътища на използвача до тебе...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано29.07.15 11:31



Ами, всъщност защо не... Нямаш причина да бързаш в рамките на няколко месеца, ако това време ще ти помогне да се ориентираш по-добре в ситуацията, да охладиш страстите и да изчистит перспективите - да си спокойна сама за себе си за взетото решение. От опит знам, че ако я няма пълната вътрешна убеденост за един развод, после те гризат съмнения и въпроси, а няма защо заради едното его / отмъщение, натриване на носа на любовницата/ да си го причиняваш!
Изчакай малко / не става въпрос да губиш години.../ и го наблюдавай.
Не "абсорбирай" драмата, която ти е сервирал! Това си е психо -техника: Observe - don't absorb!



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано29.07.15 17:34



Много сте права.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Albena l (пристрастен)
Публикувано29.07.15 18:00



Абе, не са прави, не му давай развод. Не сега. После, някой ден





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Albena l]  
Автор Melany99 ()
Публикувано29.07.15 22:05



Ама къф развод?
Първо парите, които е спестявал за бизнес-венчъра, прибрани и сложени на влог при мама, за да няма после при развода никакви следи от тези пари.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Melany99]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано30.07.15 10:19



Когато засегнах и тази тема, реакцията беше: "Ти мен за измамник ли ме мислиш?! Ще преведа половината на твоя сметка, щом се решила да се развеждаш."
Да видим дали ще го изпълни.

Редактирано от Malinali1 на 30.07.15 10:19.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано30.07.15 10:30



Правилната фраза е "Преведох тези пари на твоята сметка".
Ще?!!
Ха, ха!
Аз едно "ще" го ръчках 2 години, беше дребно "ще".
За другото "ще" има мълчание пълно... Чак да те е страх да попиташ, че вече бълваме и омраза, а от момента на поглъщането минаха почти 6-7 години.

WALL·E


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано30.07.15 13:02



Ами, кажи му, че е важно да ти ги преведе сега, за да повярваш в чистите му намерения и да решиш дали да се развеждаш, пък после пак се разведи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано30.07.15 13:34



Ама няма какво д аго чакаш да изпълнява или не:)

Отивате двамата по банките и правите транзакцията. Това е:)

И въобще като сте семейство какви са тези отделни сметки. В банките има опции за семейни сметки. Трябвало е такава да направите.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано30.07.15 19:08



Хахахаха, аз такива докачливи с достойнство много ги обичам... Имам ги на сметка при мен няколко такива....особено последния

нищо няма да ти преведе ми пий студена вода...спести си гадни обяснения и ситуации...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: sladunka medunka]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано31.07.15 12:16



Абе, нека пробва. Тъкмо като не стане ще и е още по-лесно да почувства благодарност, че се отървава.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (erasure)
Публикувано31.07.15 22:05



Нека, пробва, нека...ама не вярвам аз...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано05.08.15 20:25



И аз тъкмо щях да пиша,като е толкова грижовен остви го съквартирант/приятел.
Нека да плаща всички сметки,пък ти си хвани любовник!



Ама то май не е точно така.....



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Monica123]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 01:06



Последното е добро предложение.



Преди развода ни (вече бяхме разделени) извършихме една продажба, парите от която постъпиха по обща сметка. Т.е. сметката е на името на единия (няма как иначе), но "под условие" и условието беше да се тегли от нея (нарежда плащане) само и единствено в присъствието и със съгласието на другия. С подпис и лични карти.
Така ни обясниха в банката като питахме и до последно двамата ходехме в банката като искахме да теглим.

Г-н "Благородния" е ..... еФфтин,

долен,

мазен ИЗ-ПОЛ-ЗВАЧ! Съжалявам, ако по някакъв начин наранявам чувствата ти, Малинке! Това е през моя поглед. Той просто те е използвал като безплатен пансион с безплатен секс, за да може да си къта спестяванията, като ти е пуснал въдичка да клъвнеш за някакъв бизнес.
(Мръсник, долен, неден, гаден!)

Съответно - ухажвал е финансовия си благодетел ... което е много приятно. Понаучил се как, умее... Прастара история. Обикновено жените са били по-често в неговата позиция, но в наше време, когато и ние изкарваме пари се променят нещата.

Аз наистина съжалявам за разочарованието ти, но трябва да ти кажа, че ти пак си в много по-добра позиция от доста жени. Ето ти примери:

Моя близка си докарва много приличен доход. Абе може да си позволи всичко най-добро спокойно. Намери един глупак, не работи, с дългове. И го взе. Обичала го... Той я биеше, пиеше, правеше дългове, а направи й и дете, за което не се грижи.
Познай кой плаща всичко - влюбената...
Разделиха се, предстои й ужасен развод.

Изобщо жена остави ли мъж с пари той ще ги даде за любовница(и) - според зависи апетита му.

Бъди благодарна на това просто и нагло същество дето се бори за чичко Спестовник, че ти е светнала алармената лампичка на време, преди да ти направи и дете.
А и честно казано, не мисля че Той иска такова - друга персона за която да се главоболи, да отделя от вниманието и недай си Боже от парите? Неее! Намерил си е начин да избяга от това добре осигурен.

Дай си почивка, поглези се. Излиза се и от бурята.
И занапред мъж, ако не иска да харчи за теб не ти трябва. Иде ми да ги наритам като боклучийска кофа такива! И не става въпрос за "трудната икономическа ситуация" а за явно използвачество. Опаковано по приятен начин. (За което ние жените понякога си затваряме очите...)
Късметлийка си, че си се отървала по-на време. По-добре късно, отколкото по-късно!

(Твърде рядко използвам грозни епитети, наистина. Но подобен тип изпозвачество от страна на мъж ми е особено гнусен. Полови стереотипи, к`во да прайш! Ако все пак ти преведе без драми полвината пари пиши да се извиня!)

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 18:57



Не вярвам да преведе и стотинка, но си права, че излизам навреме от кошмара.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.08.15 21:11



А ти защо трябва да вярваш?

Написах ти го-вие все още не сте разведени, казваш му да отивате и да правите трансфера заедно. Нещо не мога да Ви схвана взаимотношенията-честно.

Всъщност той е трябвало вече да го направи, а не е. Затова му казваш и отивате заедно, ако наистина това са и ТВОИ пари.
Ако не го направи трябв аслед развода да водиш дело за и за това.

Всъщност, докъде го докарахте?



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 22:44



Единственото, което искам, е спокойствие.
Парите не ме интересуват. Да отнесе със себе си каквото е придобил и да се маха.
Последните новини са, че не те послушах и смених ключалката. Не мисля, че ще има последствия за мен, тъй като жилището не е придобито по време на брака и не може да докаже, че е живял в него. Адресната му регистрация е на адреса на родителите му, защото я е сменил още преди първият му развод да стане факт. После не намери време да я смени 5 години и по-добре.
Също си смених и телефонния номер, а имейлите му съм ги настроила да отиват в спама.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано15.08.15 22:58



т.е. ти още от самото начало си беше решила, че ще се разделяш с него. Всичко останало е "да се почешем клавиатурите". Ами.... попътен вятър тогава, и дано срещнеш твоя човек!





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 22:58



Никога не е излишна една консултация с добър и надежден адвокат, доверен.
Избери си и не се бави, полезно и задължително е дори.

И - това е стъпка към очистване на живота ти.



Ако искаш да имаш хубаво бъдеще,пусни миналото да си отиде с усмивка.

И с маваши гери - това е един удар от каратето - с крак в десятката на противника, ама ти си във фаза "Аз съм добричка и страдам"..

Не си ли работила ти за тия пари!?

Мислиш, че той ще го оцени? Ще го "оцени" някоя друга... Но да, ти си знаеш. Да си жива и здрава нови ще изкараш - само той да не те дърпа надолу!

Поглези се + мента, глог, валериана и жълт кантарион.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:08



Поне в близките години не вярвам, че ще стане.
Имах сериозни колебания дали да го направя, но и да го приема обратно, няма да е същото.
По-добре да не се мъчим.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:09



Работила съм, но те са част от миналото. Пускам ги да си отидат заедно с него.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:11



Кое няма да стане - развода или да намериш друг човек?

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:11



Другия човек.
Развода съм го задвижила.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:15



Ами пожелавам ти да мине възможно по-безболезнено!

Бившият ми ме обвиняваше за всичко под слънцето, накара децата ми да се запознаят с тогавашната му любовница и ... ми отказваше развод.
Последното не го очаквах в тая ситуация...

Много зор беше, но четох тук във форума, намерих добри съвети и линкове и и се разведох за 25 лв. Много съм доволна за което.



По-гле-зи се!! (както на теб ти харесва)

Страданието нЕма да ти избега..

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 15.08.15 23:17.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:17



Страданието нЕма да ти избега..

Решила съм да го минимизирам. Наслаждавам се на свободно време за забравени хобита.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:22



Е браво, радвам се за тебе!



Ето ти още една възможност за приятно и полезно хоби/терапия: (чудесни са!)

http://arttherapy-bulgaria.org/

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:33



Благодаря за линка. Споделям мнението ти.





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.08.15 23:33



Ти хубаво си задвижила развода, поне на думи, защото в действителност в момента няма как да стане-съдилищата не работят:) Август е:)

Но изясни ли се какъв ще е развода-по вина или по взаимно?
Това със смяната на ключалката може да ти изиграе лош номер-самоуправство е. Ако тръгнете по вина, може със свидетели той да докаже, че е живял там, ти си проявила самоуправство....абе очаквай подводни камъни.
И най-вероятно той си мълчи в момента и не ти прави драми, защото коварно си премисля как да не ти върне и стотинка...та може в името на това и да не му пука дали си сменила ключалката.
Но наистина докато не сте официално разведени си в нарушение на закона.

Ако например, той реши да ти играе гадно, отива в полицията и идват с полицай и си длъжна да го пуснеш...това му е семейното жилище, нямате официален развод. Няма значение дали картата му е на тоя адрес или не.

Дето се казва не е решил да ти прави номера, не ги е направил.

Внимавай в момента това спокойствие ми намирисва на привидно такова. Дано съм лош пророк.

А може в един момент и той да е решил, че не му се ще семейство с теб и затова да те е оставил на спокойствие. Поне знае, че ти ще платиш и развода, щото който иска развода, той плаща...така е редно



Та пак питам -последно по вина или по взаимно?...как виждаш нещата?

Редактирано от Lira Emerald на 15.08.15 23:39.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:39



Имах предвид, че си осигурих адвокат.
Той още ми върти номерата, че иска да се помирим, но ще му дам време без да отстъпвам. Тъй като нямаме финансови или имуществени претенции един към друг и нямаме деца, не вижда проблем да приеме по взаимно съгласие. Все някога ще се съгласи.
Само ще го чакам да се умори да настоява и ще му се отще да бъде женен за мен. Т



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.08.15 23:42



Е, да...и това е вариант. Дано не продължи обаче дълго във времето тов акандардисване...щом му харизваш парите и поемаш развода, това е супер за него. Понякога спокойствието е най-важното-така е, стига да си си насмогнала на масрафа да правиш жестове и да не съжаляваш за това. И така става





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:45



Докато разполагам с главата и ръцете си, нямам основания да се притеснявам.
За да разчитам на първата, спокойствието ми е първостепенен компонент.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:47



Значи той настоява да си остане женен за тебе и да не ти връща пари (никакви)?

Може би се страхува, че все пак ще се наложи да плати нещо. И тогава може да си брани спестеното и чрез нападение....

Вие постигнете съгласие.

Аз между другото август подадох документите в съда и получихме дата за края на септември. И това беше.

Бая треперех дали ще дойде, но дойде (истинско чудо!)



Сега е минало, но тогава ми беше доста черен периода. Майка ми беше тежко болна... сбор от трудности беше.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 15.08.15 23:52.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:51



Значи той настоява да си остане женен за тебе и да не ти връща пари (никакви)?
Щели да са за бизнеса...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.08.15 23:54



Извинявам се за намесата в диалога ви, ама за кой бизнес?...нали ще сте разведени?



Апропо, той прави ли постъпки да идва в жилището, разбра ли вече , че е "оключен"



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:58



А дано, ама надали...

Какво ти е говорил, за да му повярваш така?

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано16.08.15 17:06



"Ние имахме много общи неща. Аз го обичах и той се обичаше."

*

Млада жена, през сълзи, казва на мъжа си:
- Баща ми фалира!
- О, Боже мой! Знаех си, че скъперникът ще намери начин да ни раздели..



www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано16.08.15 17:26



Надява се, че ще ми мине.
Знае, че съм сменила бравата.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано16.08.15 17:27



Дълга история е. Не искам да си спомням сега.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.08.15 22:48



Имам усещане, че големият проблем е, че живееш с представата за партньора. Представата какъв трябва да е твоят съпруг, е нарушена. И оттам режеш всичко. Двама души, които наистина се познават и са си близки, мога да се разведат заради една изневяра, но не по този начин. Според мен, ако искаш режи, късай, разделяйте се, обаче използвай случая поне да опознаеш мъжа си. Защото иначе и следващия няма да го познаваш истински, отново ще се срещнеш с някаква представа. В момента е напукан един фалшив образ и ти се разделяш с него, една маска. А човекът зад маската знаеш ли кой е? Той знае ли коя си ти? Ти знаеш ли?

Според мен не ближи рани, а използвай случай да научиш нещо полезно. Човек или се развива, или цял живот се крие в дупката като мишка.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Amelia Pond]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано18.08.15 00:24




Без майтап. В първия момент си помислих, че той си е създал профил тук с женско име. После видях стари твои публикации и се успокоих. Защото и той ми излиза с лафа да продължаваме, за да го опозная и да видя, че го обвинявам несправедливо.

По въпроса за забележката ти, в момента усещам, че нямам нерви за учене по този начин. Имало ли е изневяра повече от веднъж, каква е гаранцията, че няма да има отново?
А човекът зад маската знаеш ли кой е? Той знае ли коя си ти? Ти знаеш ли?
Очевидно е, че вече разбрах. Маската падна. Той също разбра коя съм и че не мога да прощавам до безкрайност. Все пак, човек обича първо себе си, а после останалите.

Редактирано от Malinali1 на 18.08.15 01:39.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.08.15 10:05



Минаваш през етапа на фобиите, гледай да не ти останат доживот.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано18.08.15 18:58



Не го усещам като фобия, а като етап от живота, който ще мине.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано18.08.15 19:40



Разбира се, че ще мине!


Хубаво е за теб, че се издържаш сама. И е много привлекателно в очите на някои мъже....

Ти ще имаш още ухажори и между тях (може би) и бъдещи "инвеститори с чужди капитали"... Не знам как да ги различаваш и отличиш.. Може би към тези, които ти казват точно това, което ти е приятно да чуеш да бъдеш особено внимателна..

За мен има един много прост критерии за настоящата ти (разпаднала се вече) връзка :
Той съгласен ли е реално да ти преведе половината сума - да или не?

И това "ама аз не я искам" на мене, като страничен наблюдател ми изглежда поза като на добрата майка Тереза - да види още един път колко много го обичаш ти.... или някаква гордост?
Може и да е просто разум, да се отървеш по-леко от ограбваща те връзка.
Но не е в твоя полза. Той си има дете, мъж е, за никъде не бърза... И губи твоето време.
А ти може би си влязла в ролята на "по-добра от предишната"... която е много примамлива и много жени хлътват в нея, но... не забравяй, че"настоящата винаги се плаши от бившата, а бившата винаги я съжалява"


Как ще ти докаже той, че не вижда в тебе инвеститор? С думи!? (очевидно е добър в това)

Но по банковата сметка едва ли ще проличи...

Чакането ти той да видел сам нещо-си и да се умори може би ти е нужно на тебе като време за пренастройка. Но той определено може да чака повече от тебе..

Добави към терапията си и движение - спорт, танц, туризъм, каквото ти харесва!

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 18.08.15 20:10.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.08.15 23:04



Аз не казвам да продължите. Просто изборът е как да продължиш живота си, а не как да натриеш носа на бившия. Вие може въобще да не сте подходящи, не заради изневярата, поради други причини. Въпросът е да си наясно. А не по независещи от теб обстоятелства да се чувстваш принудена да сложиш край, понеже той е чукал еди коя си, ако не беше - щяхте да сте щастливи цял живот заедно ли?!?! Тук идва въпросът - ами ако е така, изневярата достатъчна причина ли е да се прекрати това щастие. Или то не е било щастие... Израз на какво е тя, какво означава за теб, което е непростимо.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 11:30



Преди години една моя позната - млада, женена с дете стана любовница на по-голям от нея женен мъж. Класика. : )
Неговата жена претърпяла операция и не била пълноценна като жена - така й говореше на моята позната и тя нали добра душа - приятел в нужда се познава...



Оказа се, че всъщност неговата жена е пожар - преливащо пълноценна жена... но негова и само една. :)

Те (любовниците) се разделиха мирно после. Сетих се за това като пример какво може да говори мъжа на едната и на другата - ами каквото му е угодно. Ти всъщност не знаеш какво е говорил той за теб на тази особа. Можеш само да се досещаш по това, че тя смята, че ти го задържаш.
И това си припомняй, когато той е много убедителен...

Като красивия лъжец от тази песен:

https://www.youtube.com/watch?v=QrOe2h9RtWI

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 13:17



А жена му разбра ли? Ако да, как реагира?



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Amelia Pond]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 13:23



Тук идва въпросът - ами ако е така, изневярата достатъчна причина ли е да се прекрати това щастие. Или то не е било щастие... Израз на какво е тя, какво означава за теб, което е непростимо.
Оттук идва объркването ми. Защото аз бях щастлива и изглежда, че той също. Питах го много пъти и ме убеждаваше, че нищо не му липсва. Даже вчера получих мейл, в който твърдеше, че след развода щял да остане сам, защото нямало да намери мой клонинг.


Неговото обяснение за случилото се е, че изневяра не е имало, защото не били стигали до интимност, но това е само неговата гледна точка. Тя казва другото. Пак според него, ситуацията се дължала на моментна глупост и идиотщина от негова страна.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 13:47



Абе не я нахъсвай така, пристрастна си малко:)

Наистина не се знае какво е ставало м/у онази и мъжът и, но има и някои жени, които ей така заради мръсното какво ли няма д аизмислят и наприказват на съпругата. Въпросната кляфка е дръзка и действа отракано...старо куче лИбовница ми се чини, не и е за първи път. Това са схеми в повечето случаи.

Малина въобще не е готова за развод, мен ако питат.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.15 14:19



Как може да си била щастлива и да не си готова да се бориш поне малко за това щастие, а с лека ръка да махваш - дотук беше? Тогава е било измамно щастие, не е имало повод, изпитание.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 16:12



А жена му разбра ли?

Не съм сигурна. Той беше много очарователен мъж ... и моята позната няма да е била единствената му бройка, : ) а неговата съпруга може би поне се е досещала за това, не знам..

Както се казва: "Жените могат да избират между това да бъдат с мъж, с който са спокойни, но не са щастливи или да бъдат с мъж, с който са щастливи, но не са спокойни" ...



www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 19.08.15 16:15.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 16:13



Абе не я нахъсвай така, пристрастна си малко:)

Напълно е възможно. : ) Аз просто давам моята си гледна точка, друг неговата си, а Малинка да си избере нейната!



Помните ли преди много години някаква ... (няма да я квалифицирам :) ) излезе по телевизията и каза, че е любовница на Наско Сираков. Ама те с жена му много добре й отпяха и въпросната жалка особа стана смешна.

Случаи разни. Някъде може да има прошка, оправдана или не, истинска или не. В едни семейства се подобряват отношенията след трус, в други не се възстановяват. Всеки знае себе си.

Ако беше постановка от страна на тази жена аз мисля, че при репликата й за напускане на съпругата си той щеше да я отреже веднага. А той само отклонява въпроса. Ако не й е обещавал подобно нещо защо не й отказва директно?

И още нещо - по отношение "съхранението" на парите - темоподателката дееспособна ли е? Да. Защо тогава тя може да се грижи само за издръжката, сметките, да изкарва парите, но не и да разполага с тях. Като хора, поставени под запрещение....

И да, аз също съм на мнение, че тази чувствителна жена (сега) не е емоционално готова още за развода. Нормално е, иска се време да узрее толкова сериозна промяна. ( И аз не бях веднага) Това, което ме дразни много в случая е, че според мен тя е емоционално манипулирана (с цел финансова облага). Та колко още жени (в кръга на този мъж) са склонни да направят това - да го издържат напълно само срещу ... задоволяване на биологични и емоционални потребности и продаване на мечти!?..
Възможно е наистина да греша,
а е възможно дори и да се намерят други такива кандидатки (ние жените ..................... вярваме на каквото поискаме понякога...), което откриваме и в текстовете на песните:

https://www.youtube.com/watch?v=tQVR0eHUmaA

( Някаква измама, дай ми да се хвана, нещо мило ми кажи. Искам да повярвам, затова ти вярвам, и на явните лъжи. )

Ами това е. Може би темата стана "Всички гледни точки" и дано да е помогнала на авторката й ... някак.
Мисля, че е на правилното място. :)

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 19.08.15 16:18.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 17:22



Абсолютно правилно позна, че е старо куче. Откакто си живея сама, доста парчета се наместиха в пъзела.
Спомням си, че веднъж ми писа, че аз съм била лесна за манипулиране. Тогава добронамерена се пишеше.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 18:55



Преосмисляй, сега си сама и можеш спокойно да преосмисляш н аспокойствие.
Дано се размине развода.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 18:59



Така е, не знаем подробности, но и Малина н еги знае.

Но ако реши да му даде още един шанс, първо тряябва да преработят плана за разпределението на финансите по сметки.
Нека пак са си семейство, нека имат пари, но нещата вече да са друга основа.
Пък след години ще се види работата:)
Абе кофти е като се спука гърнето...



Тема Re: Нещо за теб:)нови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 20:55



Интересна статия:)







Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор dolphinclio (Пържолка)
Публикувано19.08.15 23:06



Според мен трябва да спреш с комуникацията с тази тъпунгерка.
Да си отмъстиш на същата като си прибереш мъжа.
Пък после да решиш дали наистина да му простиш





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано19.08.15 23:17



Съгласна съм за преработването на плана...

Може Малина да си напише на един лист хартия всички "За" и "Против". На ръка да си ги напише. Ако трябва и повече листи да вземе. И да се опита сама да защити пред себе си едната и другата възможност. После да си даде 3 дни почивка, през които да се ангажира колкото може повече физически - ако ще да бяга, да чисти.
Решението само ще дойде.

\"Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.\'\'
Виктор Юго


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: dolphinclio]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.15 00:10



Подкрепям




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Amelia Pond]  
Автор dolphinclio (Пържолка)
Публикувано20.08.15 01:02



Обичам те !

"На Любов и Война всички средства са позволени !"

Нямам идея кой е бил толкова прав в прозрението си ....но държа да го подкрепя





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.08.15 05:02



Абе, не изключвай и бягство от реалността на любовницата. Понякога и в прав текст им казват да не си правят илюзии и те пак си мечтаят за голямата любов.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.08.15 05:08



а е възможно дори и да се намерят други такива кандидатки (ние жените ..................... вярваме на каквото поискаме понякога...) Не само е възможно, а и силно вероятно, но това нищо не променя.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано21.08.15 09:09



Разбира се, че има такива случаи.
Аз не мисля, че този е такъв, но може и да греша.

Ако оставим на страни съмнения, доказателства и всичко друго - все едно че го няма, че не е било има един друг елемент, който аз не бих приела за себе си - да издържам друг, а той да трупа парите за себе си.
Очевидно има хора, които го правят. Може да са толкова обичащи, великодушни и отдаващи се. Аз не съм.

На мене ми е важно много коректността в отношенията (взаимоотношенията). А тук лично аз не я виждам, но то пък колко може да се види от един форум... и едностранно погледнато.

Ето ви една хубава музичка за слушане:



https://www.youtube.com/watch?v=186B2K8vnow

п.п. "Сърцето има доводи, които разумът не познава"
Ако толкова си го обича да си го вземе (и да си го издържа). Може това да е приемливия ход за тях двамата. Има семейства и след скандали и побои пак се събират и живеят заедно.. Всеки си прави избора сам.

"Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
Виктор Юго

Редактирано от rayoflight на 21.08.15 09:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.