Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Monica123]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 01:06



Последното е добро предложение.



Преди развода ни (вече бяхме разделени) извършихме една продажба, парите от която постъпиха по обща сметка. Т.е. сметката е на името на единия (няма как иначе), но "под условие" и условието беше да се тегли от нея (нарежда плащане) само и единствено в присъствието и със съгласието на другия. С подпис и лични карти.
Така ни обясниха в банката като питахме и до последно двамата ходехме в банката като искахме да теглим.

Г-н "Благородния" е ..... еФфтин,

долен,

мазен ИЗ-ПОЛ-ЗВАЧ! Съжалявам, ако по някакъв начин наранявам чувствата ти, Малинке! Това е през моя поглед. Той просто те е използвал като безплатен пансион с безплатен секс, за да може да си къта спестяванията, като ти е пуснал въдичка да клъвнеш за някакъв бизнес.
(Мръсник, долен, неден, гаден!)

Съответно - ухажвал е финансовия си благодетел ... което е много приятно. Понаучил се как, умее... Прастара история. Обикновено жените са били по-често в неговата позиция, но в наше време, когато и ние изкарваме пари се променят нещата.

Аз наистина съжалявам за разочарованието ти, но трябва да ти кажа, че ти пак си в много по-добра позиция от доста жени. Ето ти примери:

Моя близка си докарва много приличен доход. Абе може да си позволи всичко най-добро спокойно. Намери един глупак, не работи, с дългове. И го взе. Обичала го... Той я биеше, пиеше, правеше дългове, а направи й и дете, за което не се грижи.
Познай кой плаща всичко - влюбената...
Разделиха се, предстои й ужасен развод.

Изобщо жена остави ли мъж с пари той ще ги даде за любовница(и) - според зависи апетита му.

Бъди благодарна на това просто и нагло същество дето се бори за чичко Спестовник, че ти е светнала алармената лампичка на време, преди да ти направи и дете.
А и честно казано, не мисля че Той иска такова - друга персона за която да се главоболи, да отделя от вниманието и недай си Боже от парите? Неее! Намерил си е начин да избяга от това добре осигурен.

Дай си почивка, поглези се. Излиза се и от бурята.
И занапред мъж, ако не иска да харчи за теб не ти трябва. Иде ми да ги наритам като боклучийска кофа такива! И не става въпрос за "трудната икономическа ситуация" а за явно използвачество. Опаковано по приятен начин. (За което ние жените понякога си затваряме очите...)
Късметлийка си, че си се отървала по-на време. По-добре късно, отколкото по-късно!

(Твърде рядко използвам грозни епитети, наистина. Но подобен тип изпозвачество от страна на мъж ми е особено гнусен. Полови стереотипи, к`во да прайш! Ако все пак ти преведе без драми полвината пари пиши да се извиня!)

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 18:57



Не вярвам да преведе и стотинка, но си права, че излизам навреме от кошмара.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.08.15 21:11



А ти защо трябва да вярваш?

Написах ти го-вие все още не сте разведени, казваш му да отивате и да правите трансфера заедно. Нещо не мога да Ви схвана взаимотношенията-честно.

Всъщност той е трябвало вече да го направи, а не е. Затова му казваш и отивате заедно, ако наистина това са и ТВОИ пари.
Ако не го направи трябв аслед развода да водиш дело за и за това.

Всъщност, докъде го докарахте?



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 22:44



Единственото, което искам, е спокойствие.
Парите не ме интересуват. Да отнесе със себе си каквото е придобил и да се маха.
Последните новини са, че не те послушах и смених ключалката. Не мисля, че ще има последствия за мен, тъй като жилището не е придобито по време на брака и не може да докаже, че е живял в него. Адресната му регистрация е на адреса на родителите му, защото я е сменил още преди първият му развод да стане факт. После не намери време да я смени 5 години и по-добре.
Също си смених и телефонния номер, а имейлите му съм ги настроила да отиват в спама.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано15.08.15 22:58



т.е. ти още от самото начало си беше решила, че ще се разделяш с него. Всичко останало е "да се почешем клавиатурите". Ами.... попътен вятър тогава, и дано срещнеш твоя човек!





Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 22:58



Никога не е излишна една консултация с добър и надежден адвокат, доверен.
Избери си и не се бави, полезно и задължително е дори.

И - това е стъпка към очистване на живота ти.



Ако искаш да имаш хубаво бъдеще,пусни миналото да си отиде с усмивка.

И с маваши гери - това е един удар от каратето - с крак в десятката на противника, ама ти си във фаза "Аз съм добричка и страдам"..

Не си ли работила ти за тия пари!?

Мислиш, че той ще го оцени? Ще го "оцени" някоя друга... Но да, ти си знаеш. Да си жива и здрава нови ще изкараш - само той да не те дърпа надолу!

Поглези се + мента, глог, валериана и жълт кантарион.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:08



Поне в близките години не вярвам, че ще стане.
Имах сериозни колебания дали да го направя, но и да го приема обратно, няма да е същото.
По-добре да не се мъчим.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:09



Работила съм, но те са част от миналото. Пускам ги да си отидат заедно с него.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 23:11



Кое няма да стане - развода или да намериш друг човек?

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.08.15 23:11



Другия човек.
Развода съм го задвижила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.