Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Подкрепямнови [re: anbra]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.07.15 14:37



Да, разбрах те. Аз просто исках да вметна, че когато има чувства, за съжаление или не нещата се усложняват в ситуации на изневяра. Много по-лесно е когато има само здрав разум без кой знае какви емоции.



Тема Re: Подкрепямнови [re: copadevino]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.07.15 14:54



Така е, права си, затова и направих уточнението, че на сегашния си акъл не бих се развела или разделила с някого заради изневяра...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:02



Оказа се, че този клуб е доста уютно местенце, че чак се успокоявам и пиша дори сравнително свързано.
Благодаря ви за подкрепата и мненията, мили дами.
Ще се опитам накратко да отговоря на въпросите ви и да дам малко предистория по случая, защото сега виждам, че съм писала така сякаш очаквам да се запознати с нея.

Не знам дали е много етично, защото някой може да чете тук, но все пак сме анонимни.
През декември научих, че с въпросната "приятелка" се запознават преди 7 години, докато тече разводът му с първата му съпруга. Тогава той е имал моя проблем - сварва жена си, иначе превъзходна майка и домакиня, на калъп с регионалния и мениджър, който посещава България веднъж годишно, т.е. инцидентна издънка, но все пак се случило. Аз се запознах с него половин година след финализирането на развода и помня, че бълваше огън и жупел по адрес на бившата (като мен сега ), но според него не съм го познавала в най-силния му период, когато е приличал на разярен тигър. Тогава с "Лудото Ленче" (заемам термина, харесва ми) се срещнали на някакъв рожден ден и, понеже и тя била прясно разведена, имали някакъв кратък разговор по темата, но си разменили скайп, защото заминавала да работи в чужда страна. После се оказва, че се поздравявали по веднъж месечно онлайн, но без никаква тръпка от двете страни (пак според него). Тя все се забърквала с някакви гаджета, винаги следвали драми и все го търсила за съвети и разговори, а нашият в това е добър. (Няма емотикон за такъв смях). Върнала се е за постоянно в България през януари миналата година и пак рядко си пишели във Facebook, но през май (по изводи върху казаното от нея) май са прехвърчали някакви искри. Колко пъти са се виждали, никой не иска да каже, но той твърди, че е било само за по един чай (моят кафе не пие) и без секс (пак според него). Докато една ранна сутрин, съвсем преди Коледа, вдигнах телефона му по негова инструкция, защото очакваше обаждане от клиент, а трябваше да влезе и в банята. Освен това, от началото на малко над 5-годишния ни брак си имаме доверие и сме си дали взаимно позволение да вдигаме чуждия телефон, когато собственикът му е зает.
Този път, обаче, последва въпрос от женски глас: "А ти коя си?". Вежливо обясних и се почна. Поиска ми мои данни за контакт, защото очевидно и двете сме жертви на измама и поиска виртуално приятелство с мен, което продължи около месец. През този период никой от двамата не се съгласи да разговаряме тримата. Пред мен тя твърдеше, че е прекъснала комуникацията си с него и не искала да го вижда, но после разбрах, че го е търсила почти всеки ден, за да му държи сметка. А мен, мисля, че ме манипулираше, за да проучи дали ще се разведем или няма, въпреки че като типична хитра лисица все ми казваше колко съжалява, че се оттегля завинаги. Когато научих за схемата й, прекратих контакта си с нея. През това време той ме увещаваше, че не е имало нищо особено - само приятелство, но един ден го принудих да ми покаже разговорите си с нея, които се оказа, че бяха доста романтични и любвеобилни. По принцип ги е триел, но в суматохата, тъй като и аз съм доста проклета, беше оставил последните - от деня преди да го хвана. Според неговото обяснение ставало дума за човек с много лабилна психика и й помагал, следвайки стила й на общуване (тип любовно обяснение в сапунена опера), но без да влага мисъл. Според нея са имали интимни отношения, което той отрича. Фактите клонят повече в полза на твърдението, че са имали такива.
Последваха период на скандали (главно крещях аз и то често), опити от негова страна да ме успокои, молби да му простя за "чисто мъжките глупости" (цитирам го дословно), увещания, че по-голяма глупост би било, ако оставим случилото се да ни развали брака, опити и от двамата да възстановим предишната хармония помежду ни и всичко това в затворен цикъл. През това време другата плетеше интриги, пишейки и на двамата, но гледахме да я игнорираме. аз не се стърпявах понякога и й пусках по някой сарказъм, но той устояваше уж.
Преди около два месеца разговаряхме и му казах, че почти съм простила и че ще направя невъзможното дори, за да се контролирам и да не го натоварвам повече. Последваха наистина хубави дни, сравними с меден месец.
Но се оказва, че се е възползвал от доверието ми. Твърди, че преди месец въпросната му е звъннала от непознат номер и пак искала емоционална подкрепа. Този път нещо му станало и "не можел да каже твърдо не", и пак са почнали както си знаят.
Много пъти му предлагах да се разделим, ако смята, че не изпитва същото, че има нужда от друга жена по каквато и да е причина, но тогава твърдеше, че ясно си е дефинирал житейския план и аз съм била основният компонент и че една негова необмислена грешка не трябвало да потапя кораба. Вярвах до скоро.
В неделя, пак прочетох типичните им съобщения, както и един въпрос: "Ти нали каза, че ще се разделите?", на което беше отговорил: "Този разговор е за насаме."

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 15:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 16:20.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:30



Колкото и добра работа да имаш, и колкото и високи да са доходите ти, подготви се и за известна икономическа промяна (освен ако той не работи и само ти го издържаш, което май не е така).
От това реално не се страхувам. Доходите ни са винаги почти еднакви, като често напоследък има месеци, през които моят надвишава неговия със значителна сума, което някои познати намират за странно - все пак той е на твърда заплата, а аз на свободна практика.

(Стадният манталитет е предмет на друга тема и сигурно друг клуб.)
Ако се разделим, от една страна аз няма да съм финансово зле. По взаимно съгласие моите приходи отиват за ипотеката на апартамента, в който живеем и който е на мое име, придобит преди брака, всички разходи за домакинството, лични мои разходи, общи разходи. Неговите отиват на влог за бъдещ съвместен бизнес и понякога някоя глезотийка за двамата - напр. екскурзия и др. Личните му разходи са ниски - в това отношение е спестовен, а за покрив над главата има два варианта - да отиде при любовницата или мама и татко да го обгрижват като принц в тяхното жилище.

на тази възраст повечето мъже ги хващат лудите за няколко години
Това казва и той, въпреки че неговото не било общият случай
Въпреки това, друга клубарка го е казала много ясно някъде в темата, че човекът не ме уважава. Или поне така го чувствам аз поради изневярата му и скорошния рецедив.
Само преди половин година се смеех на хората изискващи уважение от някого, защото излиянията от типа на "Уважение искаааам" или "Ти мен уважаваш ли ме?" са продукт на егото, а сега за първи път ми се случва да мисля за това.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:38



Не знам имате ли деца, колко дълготраен е брака?
Бракът е от около 5 години. Деца нямаме. Причината е мой проточил се във времето здравословен проблем, който би се отразил неблагоприятно върху евентуална бременност, но той вече почти отшумява и снабдилият ме с рога съпруг ме натиска за поне две деца, докато съм в детеродна възраст.
Общият имот е само една кола, която карам аз, но му я бих подарила от сърце.

Простете за грешките и в трите ми поста, но нямам нерви да се връщам, за да редактирам.

Редактирано от Malinali1 на 24.07.15 15:41.



Тема О-о-о-ох...нови [re: Malinali1]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано24.07.15 15:56



... наистина отвратителна каша

!
Съчувствам ти, защото знам какво изживяваш...
Сега не мога да пиша, че съм на работа... но ти препоръчвам този сайт:

http://izneviara.com/

На мен много ми помогна навремето - най-вече да не откача първите дни.

п.с. Изневярата на партрьора е освен всичко друго е и повод - да се вгледаш по внимателно в себе си - в собствените си недостатъци, но и в собствените си, може би позабравени или отложени заради общия живот - мечти и желания.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 15:59



Често ли отсъства той заради тази патка?
Тук ме хванахте на тясно. Колко често е отсъствал...
Аз работя от вкъщи и като седна на компютъра, се налага външният свят да престане да съществува за мен. Работният ден е ненормиран. А той е маниак на тема здраве. Не мога да кажа колко време е бил при любовницата, а мен ме е оставял да си мисля, че прави обиколки на Борисовата градина или е във фитнеса. За вечеря винаги се е прибирал.



Тема Re: О-о-о-ох...нови [re: MamaNetty]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано24.07.15 16:03



Благодаря Ви!

Изневярата на партрьора е освен всичко друго е и повод - да се вгледаш по внимателно в себе си - в собствените си недостатъци, но и в собствените си, може би позабравени или отложени заради общия живот - мечти и желания.
Винаги сме имали много открит диалог и сме си казвали нещата в прав текст, след което и двамата сме работили върху себе си, за да постигнем съгласие. Мислех си, че в това успяваме, но сигурно е премълчавал нещо...



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 16:27



Хм, забрави на тоя етап за деца от него. Той нещо не е стабилен...по-скоро бая объркан. Ма много му слаб ангела бре...оххх.

Това е добре, че няма даимате върли делби на имоти:))

Всъщност вие сте свободни от каквто и да било обвързаности..освен подписа.

Имаш параво да решаваш наистина като какви ще ги измислиш. Добре е, че няма утежняващи неща при евентуален развод. Ако се стигне до там, желателно е да е по взаимно съгласие.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.07.15 16:29



Много заплетено стори.

Прати го да се уточнят и да ти снесе последното решение



И да престанат да те занимават с щуротии!!!...защото ще вземеш нещата в свои ръце и ще ги омааш одма всичките

Тия са за бой отвсякъде!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.