Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.08.15 23:04



Аз не казвам да продължите. Просто изборът е как да продължиш живота си, а не как да натриеш носа на бившия. Вие може въобще да не сте подходящи, не заради изневярата, поради други причини. Въпросът е да си наясно. А не по независещи от теб обстоятелства да се чувстваш принудена да сложиш край, понеже той е чукал еди коя си, ако не беше - щяхте да сте щастливи цял живот заедно ли?!?! Тук идва въпросът - ами ако е така, изневярата достатъчна причина ли е да се прекрати това щастие. Или то не е било щастие... Израз на какво е тя, какво означава за теб, което е непростимо.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 11:30



Преди години една моя позната - млада, женена с дете стана любовница на по-голям от нея женен мъж. Класика. : )
Неговата жена претърпяла операция и не била пълноценна като жена - така й говореше на моята позната и тя нали добра душа - приятел в нужда се познава...



Оказа се, че всъщност неговата жена е пожар - преливащо пълноценна жена... но негова и само една. :)

Те (любовниците) се разделиха мирно после. Сетих се за това като пример какво може да говори мъжа на едната и на другата - ами каквото му е угодно. Ти всъщност не знаеш какво е говорил той за теб на тази особа. Можеш само да се досещаш по това, че тя смята, че ти го задържаш.
И това си припомняй, когато той е много убедителен...

Като красивия лъжец от тази песен:

https://www.youtube.com/watch?v=QrOe2h9RtWI

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 13:17



А жена му разбра ли? Ако да, как реагира?



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Amelia Pond]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 13:23



Тук идва въпросът - ами ако е така, изневярата достатъчна причина ли е да се прекрати това щастие. Или то не е било щастие... Израз на какво е тя, какво означава за теб, което е непростимо.
Оттук идва объркването ми. Защото аз бях щастлива и изглежда, че той също. Питах го много пъти и ме убеждаваше, че нищо не му липсва. Даже вчера получих мейл, в който твърдеше, че след развода щял да остане сам, защото нямало да намери мой клонинг.


Неговото обяснение за случилото се е, че изневяра не е имало, защото не били стигали до интимност, но това е само неговата гледна точка. Тя казва другото. Пак според него, ситуацията се дължала на моментна глупост и идиотщина от негова страна.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: ray_of_light_]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 13:47



Абе не я нахъсвай така, пристрастна си малко:)

Наистина не се знае какво е ставало м/у онази и мъжът и, но има и някои жени, които ей така заради мръсното какво ли няма д аизмислят и наприказват на съпругата. Въпросната кляфка е дръзка и действа отракано...старо куче лИбовница ми се чини, не и е за първи път. Това са схеми в повечето случаи.

Малина въобще не е готова за развод, мен ако питат.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.15 14:19



Как може да си била щастлива и да не си готова да се бориш поне малко за това щастие, а с лека ръка да махваш - дотук беше? Тогава е било измамно щастие, не е имало повод, изпитание.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 16:12



А жена му разбра ли?

Не съм сигурна. Той беше много очарователен мъж ... и моята позната няма да е била единствената му бройка, : ) а неговата съпруга може би поне се е досещала за това, не знам..

Както се казва: "Жените могат да избират между това да бъдат с мъж, с който са спокойни, но не са щастливи или да бъдат с мъж, с който са щастливи, но не са спокойни" ...



www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 19.08.15 16:15.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано19.08.15 16:13



Абе не я нахъсвай така, пристрастна си малко:)

Напълно е възможно. : ) Аз просто давам моята си гледна точка, друг неговата си, а Малинка да си избере нейната!



Помните ли преди много години някаква ... (няма да я квалифицирам :) ) излезе по телевизията и каза, че е любовница на Наско Сираков. Ама те с жена му много добре й отпяха и въпросната жалка особа стана смешна.

Случаи разни. Някъде може да има прошка, оправдана или не, истинска или не. В едни семейства се подобряват отношенията след трус, в други не се възстановяват. Всеки знае себе си.

Ако беше постановка от страна на тази жена аз мисля, че при репликата й за напускане на съпругата си той щеше да я отреже веднага. А той само отклонява въпроса. Ако не й е обещавал подобно нещо защо не й отказва директно?

И още нещо - по отношение "съхранението" на парите - темоподателката дееспособна ли е? Да. Защо тогава тя може да се грижи само за издръжката, сметките, да изкарва парите, но не и да разполага с тях. Като хора, поставени под запрещение....

И да, аз също съм на мнение, че тази чувствителна жена (сега) не е емоционално готова още за развода. Нормално е, иска се време да узрее толкова сериозна промяна. ( И аз не бях веднага) Това, което ме дразни много в случая е, че според мен тя е емоционално манипулирана (с цел финансова облага). Та колко още жени (в кръга на този мъж) са склонни да направят това - да го издържат напълно само срещу ... задоволяване на биологични и емоционални потребности и продаване на мечти!?..
Възможно е наистина да греша,
а е възможно дори и да се намерят други такива кандидатки (ние жените ..................... вярваме на каквото поискаме понякога...), което откриваме и в текстовете на песните:

https://www.youtube.com/watch?v=tQVR0eHUmaA

( Някаква измама, дай ми да се хвана, нещо мило ми кажи. Искам да повярвам, затова ти вярвам, и на явните лъжи. )

Ами това е. Може би темата стана "Всички гледни точки" и дано да е помогнала на авторката й ... някак.
Мисля, че е на правилното място. :)

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 19.08.15 16:18.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано19.08.15 17:22



Абсолютно правилно позна, че е старо куче. Откакто си живея сама, доста парчета се наместиха в пъзела.
Спомням си, че веднъж ми писа, че аз съм била лесна за манипулиране. Тогава добронамерена се пишеше.



Тема Re: Да се запиша и аз в редиците винови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.08.15 18:55



Преосмисляй, сега си сама и можеш спокойно да преосмисляш н аспокойствие.
Дано се размине развода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.