Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 1нови  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 12:57



Здравейте, в края на миналата година оперираха по спешност майка ми от рак на дебелото черво. В момента провеждаме химиотерапия с 5-Fluorouracil (приключихме втория курс). За съжаление тя се чувства зле не толкова по време на петдневния курс химиотерапия, а след него. Възпалява й се устната кухина, чувства се много отпаднала, от време на време има силни болки в краката, косопад, а между втората и третата седмица започва да вдига висока температура, раната от операцията й се зачервява и започва да изхвърля конци (или поне това очакваме). Преди няколко дни й се зачервиха дланите и й се обели и кожата на ръцете.
Още след излизане от болницата започна да пие САМЕНТО, ГЕРИСАН И БИОМАРЕ, както и сок от моркови и ябълки. След като открих този форум й купих НАТАНАЛ, но много и се повдига и спря да го пие.
Аз прочетох почти всички статии във форума, но не открих много за тази форма на рак.
Много ще съм благодарна на всички, който имат същата диагноза, да споделят с мен опита си – какво са взимали по време на химиотерапията, имали ли са проблеми с раната от операцията, спазва ли ли са някаква диета?
Пожелавам здраве и сила на всички вас!

Редактирано от *jull** на 15.02.09 14:40.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор eli_bel ()
Публикувано16.03.06 15:32



Здравей Ани, нормално е след химиотерапията повечето от оплакванията на майка ти, за които споделяш, да се появят. Само за температурата не знам, може би е заради възпалението на раната, казахте ли на лекуващия и лекар за това?
За да я тонизираш и да не се чувства много отпаднала, можеш да и вземеш от някоя аптека ампули Женшен. Загубата на апетит и гаденето също може с тоник от Джинджифил да се облекчи, само че е малко гаден на вкус, но доколкот знам помага. Ако искаш мога да погледна за рецептата как се приготвяше и да ти я напиша тук.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: eli_bel]  
Авторjoro31 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 16:07



Zdravei, i moiata majka ima sushtata diagnoza- 3ti stadii e, mina ve4e 6-te kursa ot sushtata himioterapiq. Imashe pove4eto ot simptomite s izkliu4enie na tova sus za4ervqvaneto. Potarsete pomosht ot lekuvashtiq onkolog ne go ostavqjte da podmine problema. Majka mi polu4i nqkakwi rani4ki kato gubi4ki v ushite... tova e ot otslabnala imunna sistema. Mnogo e strashno ot tyk nnatatyk -molq se da nqma recidivi



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: joro31]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 17:51



Joro31, стискам палци на майка ти! Давате ли й някакви специални добавки и спазва ли диета? Знаеш ли кога отшумяват страничните реакции от химиотерапията? От няколко дни майка ми има проблеми и с равновесието. Просто незнам как ще се справим със следващите 4 курса.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторTeddie (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 19:13



mnogo sajaliavam.moiat ba6ta sa6to ima6e rak na debeloto 4ervo,provede sa6tata himioterapia.ponasia6e q mnogo tejko.molia vi kakvoto i da pravite postoianno sledete glavata-na nego mu otkriha razseika v mozaka,koeto bilo ne6to normalno,smisal ot debeloto 4ervo nai 4esto otiva v glavata.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Teddie]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 09:44



Здравей Teddie, извинявай за невежеството, но вие как открихте разсейките в мозъка. Какви бяха признаците? Нали знаеш какви са лекарите! Те не искат да те погледнат, камо ли, да обяснят опасностите! При баща ти имаше ли операция? Тогава откриха ли метастазии?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторTeddie (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:52



ami metastazata be6e razpolojena niakade okolo centara za perifernoto zrenie.i v edin slan4ev den negovoto periferno zrenie zna4itelno vze da namaliava,da ne kazvam po4ti iz4ezna.Otide na o4en lekar koito se usamni 4e e ne6to takova vaz osnova na tova 4e toi po rano e imal rak na debeloto 4ervo.napraviha mu skener,koito do togava estestveno ne be6e praven,t.e.praviha mu kade li ne skener no ne i na glavata i otkriha metastaza s diametar 5 sm.be6e operiran ot p-r Busarski i poviarvai mi vsi4ko mina perfektno



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Teddie]  
Авторjoro_31 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:15



Eli_bel здрасти пак. Ми и майка ми е на 55г. последните курсове и бяха най-тежки. Страничните ефекти при всеки различно отшумяват, при майка ми се получиха някакви гъбички в ушите, но докторите казаха че не било от химиотерапията. Но аз знам че не са прави- просто няма от какво друго да са .
Това което Teddie казва за мозака много ме притесни, защото майка ми контролните и прегледи незнам дали и гледат главата, и май ще трябва да ходим на частен кабинет.
Диета не спазва, но понеже е много суетна гледа да поотслабне, поне да има самочувствие- докато може
Вие от кой град сте?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: joro_31]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано05.04.06 17:29



много внимавайте с диетите, защото в този момент трябва да има силна имунна защита, а от диета ще се чувства още по-слаба и изморена физически и психически. предлагам ви да просто да ограничи вредни храни, които могат да попречат на дебелото черво. тъй като имам колит мога да ви кажа какво е добре да не яде, за да не затормозява още повече дебелото черво. но все пак по време на химиотерапията е добре да яде нормално, по принцип правенето на диети по време на рак е рисковано, така че е по-добре да се консултирате или да потърсите информация в интернет. успех!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: secret_19]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:05



kakvi sa simptomite na rak na debeloto 4ervo.Dali ima analno karvene.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.