Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
Авторsterka (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 15:19



Нашият е високодиференциран плоскоклетъчен според биопсията, и стадий T3N2M1 според скенера. Не зная какво означават буквите, а за високодиференцирания лекаря ми обясни, че се развивал по- бавно и не бил толкова агресивен. Как отидохте до ИСУЛ, от къде взехте направление от личния лекар или от болницата, където му поставиха диагноза? Не съм наясно как се процедира в този случай и досега ходих на консултация по документи на свободен прием и си плащах само за да ми кажат, че не могат нищо да направят, т.е. не става за операция. Какво лекарство използват при вливанията, колко често се правят и колко дълъг е курса на лечение? Искам тази информация, защото не зная дали ще мога да убедя баща ми да започне да се бори. Ще ми се да мога да му кажа нещо обнадеждаващо.
Успех с лечението!



Тема Re: остана ли някой с рак на бял дроб:(нови [re: sterka]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:59



При баща ми също е T3N2M1. Това, което разбрах за буквите е, че Т е за големината на тумора и е от 1 до 4; N е за метастази в лимфите, а М е че има метастаз и в отдалечен орган (извън дробовете). И на баща ми му казаха, че нискодиференцирания е по-агресивен и по-бързо се разраства, но пък е по-податлив на химиотерапия, докато при високодиференцирания е обратно.
Към ИСУЛ ни насочиха от белодробна болница. Това е и болницата, от която съм най-доволна, макар че и там не беше всичко ок, но ние обходихме първо ВМИ, после и онкологията и смея да твърдя , че и на двете места не направиха нищо за баща ми.Иначе от личния лекар взехме талон №... за приемане в болница.
Не знам какво му вливат, но вливките са на първия, осмия и 21-вия ден. Това мисля че е един цикъл. Общо колко са не знам.
Мисля че от химиотерапията има смисъл, било то и защото облекчава болките и осигурява почти нормален живот, така че ако ви предложат такова лечение моят съвет е да го приемете.



Тема Re: до vess8нови [re: Eлфи]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано05.07.06 23:43



при майка ми е стадии 3Б;нямаше точна диагноза ;година и половина стоя без почти никАКво лечение;всъшност ходеше на сеанси в манастира св.Пантелеймон и лечение с билки и мазане.И година и половина нямяше никакви оплаквания,кръвта идеална;от няколко месеца кашля,а след 1-вото вливане пък вдига темепература.Казаха че не могат да я оперират;Ако се смали тумора тогава ще я оперират.Вклучена е в експериментална програма с Авастин.Нямя рразсейки на съседните органи-скенера го правиха в дървеница-онкологията.Тумора е ж левия дроб със съмнения за разсеики в основата му и 2 лимфни възли.Не зная на какво да се надявам..Ако някой тук има повече информация-да ми пише ,моля Ви
А твоя баща къде има разсейки?



Тема Re: до vess8нови [re: vess8]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 10:45



Има разсейки в лимфните възли, в другия дял на дроба и една надбъбрека





Тема химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор Eлфи (непознат )
Публикувано20.07.06 17:31



Баща ми утре завършва втори цикъл от химиотерапията, но понася доста тежко лечението, т.е. много повръща и с дни не може да яде нищо. Има ли някой друг, който също да е на химиотерапия, за да споделиме наблюдения за по-лесно преминаване на химиото.



Тема Re: химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 17:51



Аз съм на червената химиотерапия в момента, но при мен диагнозата е друга - не знам дали ще съм ти от полза.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:57



И аз затова пуснах тук питането ми, защото все пак начинат на лекуване при различните диагнози е различен, а и оттук и страничните ефекти, но пък за съвет винаги ще съм ти благодарна





Тема Re: химиотерапиянови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 18:33



Елфи не знам, явно тези лекарства, по-честото им прилагане и самия вид рак водят до тези тежки странични ефекти. Единственият съвет, който мога да ти дам е да не го насилваш да яде - много е гадно и винаги се нервя като някой ми казва яж, а на мене ми се гади. Опитай с плодове и сокове /честно да си призная пия натурални сокове, когато ми се гади не мога и цвеклото да пия/. Другото, което мога да приемам са супи и бульони - но избягвай пикантните с много подправки, зеленчукова и пилешка супа вършат идеална работа. Знам, че не е най-доброто, но си купувам инстантните супи на Маги - грахова, доматена и пилешка - не ми се гади от тях, даже ми е добре.
И още нещо - говори му, че химиотерапията не му е враг, а приятел, който го лекува. На много хора това може да прозвучи смешно, но от психологическа гледна точка - човек, когато подсъзнателно не иска, не харесва и не приема нещо - организма му се стреми да го изхвърли, от там идва и повръщането. Знам, че е трудно, на мен също не ми е лесно, но аз успявам до момента - за 5 вливания не съм повърнала нито веднаж. Да, зная, че моите лекарства са различни, но много други с моите лекарства се скъсват да повръщат, а аз не.....
Някой ще кажат - до организъм е, други - до психика, но при мен е факт, независимо на какво се дължи. Успех и докладвай!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Eлфи]  
АвторMapтиянa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 11:30



Здравейте!Аз все още не съм запозната с тази болест, от вчера чета този форум и давате много информация , но има и доста противоречия, вдействителност всеки организъм е различен и различните медикаменти влияят по различен начин, но все пак някои може ли да ми каже лечение на рак на белия дроб във 2 стадий!



Тема Re: За рака на бял дроб:(нови [re: Mapтиянa]  
АвторNANO (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 17:08



най-добрият вариант е операция.ако не -химиотерапия,натанал и ваксината на сп.хаджиев-това горе-долу са алтернативите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.