Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 13:24



Здравей stef, моята майка също е оперирана от рак на дебелото черво. На нея й назначиха 6 курса химио, но тя ги понесе много тежко и спряхме след третия. На нея и до днес (вече повече от година), раната от операцията й сълзи и излизат конци. Казаха ни, че това не трябвало да ни притеснява.
По отношение на стомата, избягвайте кисели и пикантни храни (в това число плодове, зеле, зелена салата). Наблягайте на ориза, картофите (с малко подправки), бялото пилешко месо и бялата риба на фурна.
Възстановяването след операцията е трудно, особено ако съпругът ти е отслабнал драстично. Давай му да хапва по-начесто. Постепенно ще се възстанови. Майка ми пие Натанал и Саменто /редува го с БиоМаре от Лечител/. Избягваме сладките неща и червеното месо. Пожелавам ви успех и ви стискам палци!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Автор megany (непознат )
Публикувано14.02.07 14:57



iuliana,оперираха майка ми в НСБАЛО-София-т.е.Онкологията в Дървеница-при проф.Димитров-коремна хирургия-3 ет.!Но 1-се консултирайте при проф.Брайков-гастроентеролог в същата клиника-ет.1!Много сме доволни от тези 2 проф.-но и много кинти отидоха!Отидете!праве се -изследване с камерки-вкарани в черватаи ще имате резултат -какво става!!Сигнали за рак на дебелото черво са- слуз,кръв в изпражненията,рязко разстройство,гадене,понякога повръщане,липса на апетит-загуба на тегло.......ние стигнахме до липса на дефекация и пълно запушване на червата!!Не стигайте до там!!Действайте!Ще ви дам и тел.ако искате!Не са ни казали за костно в-во-изследване,нито тум.маркери-а утре сме на СКЕНЕР!!Ужас!!Пиши ми пак!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 18:29



Проблемът с торбичките стои и пред нас. Баща ми също е опериран от тумор на дебелото черво и е с анус претер. Голям зор е с тези торбички - вносните, коио се полагат по касата. От теб научавам, че има и по-удобни. Ще съм благодарна ако ми кажеш дали българските, освен че са по-удобни, също позволяват да се поддържа добра хигиена, т.е. дали ограничават миризми, газове и т.н. Малко повче информация ще ни е от полза.
Поздрави и най-добри пожелания





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано15.02.07 09:07



Здравей! Вносните торбички са ужасни, защото се зачервява стомата и малко като се напълнят се отлепват. Съвсем случайно разбрахме за българските, които са производство на Велико Търново. Както всичко става в нашата страна се толелират вносните, които са безбожно скъпи и фирмата на някой е спечелила конкурс, за да си пробутват вносните от здравната каса.
Първоначално не знаехме откъде да намерим българските.Случайно от друг болен открихме, че са производство на Велико Търново.Бяха изключително любезни и изпратиха по куриер колан и торбички. Щети напиша телефона-062/633-882. Кажете, че от вносните мястото много се зачервята. Заправих да ти кажа, че трябва да кажеш размера на стомата, за да ти пратят колан с точен размер.Торбичките са много евтини и лесно се сменят. Баща ми се справя сам даже когато не е вкъщи. Не е нужно когато не си си вкъщи да се пудриш и т.н.откачаш и слагаш.Ако не ви изпратят идете в някой санитарен магазин и си купете колана. Надявам се да съм помогнала. Желая Ви здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 12:10



Много ти благодаря за информацията. Надявам се да успеем да се снабдим с тези торбички, та да се облекчи и без това тежкото и неприятно положение на баща ми!
Пожелавам много здраве и усмивки





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 22:59



Съгласна съм с мнението Ви за торбичките. Продават се само чрез касата, само с предварителна заявка и само в определени аптеки. От началото на месец февруари се мъча да се снабдя с български, но в аптека в Хасково ми казаха че се продават само комплект и струва 99 лева. Представяват колан и 50 обикновени найлонови торбички. До миналата година са стрували около 16 лева но сега ги снабдявали по нов начин. Ще се възползвам от телефона за директна коренспонденция с Велико Търново. Дано са по-добри защото вносните му съдраха кожата, а след около два-три часа лепилото се втвърдява,лепенката се набръчква и пропуска. Това е голям стрес.
Имаме нов проблем. Преди една седмица съпругът вдигна кръвно 200/120 с много силно повръщане. Наложи се да викам спешна помощ /нямате си представа колко е трудно да Ви посети лекар в къщи/. Биха му две ампули ДЕГАМ. Повръщането спря, но от тогава има силно главоболие. Кръвното спадна и сега е около 140,150/90,100. Болката минава само от спазмалгон, но той отбягва да го пие често за да не привикне.
Очаквам вашето мнение и съвети. Къде да търсим причината?

Няма да се предаваме, дори и с бой!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
АвторM2 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 23:52



Ние бяме при д-р Димитрова в Хасково. Тя е много разбран лекар. Консултирайте се с нея.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
АвторM2 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 23:54



Моят съпруг беше опериран в ИСУЛ при проф. Дамянов - коремна хирургия.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:10



здравейте,
преди година и половина научих от форума много за заболяването на моя баща. той е на 55 години. оперираха го от рак на дебелото черво - трета фаза, но без метастази. след операцията последва химиотерапия - 6 наливки които той понесе според мен добре. беше отслабнал с повече от 15 килограма. от тогава та и до днес спазва строга диета. пие натанал и сементо, а също и профилактично билките на хилда кларк.
от преди три месеца започна да го наболява коляно. поставиха му диагноза гонартроза. от преди месец има силна болка в гърба. днес постъпва в болница за пълни изследвания. друго, което ме притеснава е, че получи накакво топче - като подут лимфен възел на врата. почети веднага друго такова на главата, на корема и крака. много съм притеснена и уплашена.
моля ако някой има опит с тези симтоми да го сподели. дали става въпрос за расейки? какво се предпирема в какъв случай?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:14



здравейте,
преди година и половина научих от форума много за заболяването на моя баща. той е на 55 години. оперираха го от рак на дебелото черво - трета фаза, но без метастази. след операцията последва химиотерапия - 6 наливки които той понесе според мен добре. беше отслабнал с повече от 15 килограма. от тогава та и до днес спазва строга диета. пие натанал и сементо, а също и профилактично билките на хилда кларк.
от преди три месеца започна да го наболява коляно. поставиха му диагноза гонартроза. от преди месец има силна болка в гърба. днес постъпва в болница за пълни изследвания. друго, което ме притеснава е, че получи накакво топче - като подут лимфен възел на врата. почети веднага друго такова на главата, на корема и крака. много съм притеснена и уплашена.
моля ако някой има опит с тези симтоми да го сподели. дали става въпрос за расейки? какво се предпирема в какъв случай?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.