Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: иpинa]  
Авторgugu (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 19:05



Здравейте Ирина! И моите поздравления че сте се преборили. Имам един въпрос. Преди операцията за апендицит нищо ли не сте усещали? Питам защото аз имам колон ириталис синдром на раздразнено дебело черво. Правиха ми преди 2 години ректоскопия и снимка, нищо тревожно. Но периодично си получавам тежест и болки в ляво и дясно ниско долу, газове, което ме притеснява. Моята лекарка твърди, че така ще си получавам от време на време пристъпи при смяна на времето и храните. Вземам при нужда дуспаталин, креон и напоследък лактофлор плюс. Основният проблем при ракът според мен е невъзможността рано и успешно да се поставя диягноза. Не знам дали има тестове на кръвта, които да правят периодично на всички за да установяват има или няма нещо тревожно. Или при определени болки и симптоми да се правят бързо други изследвания. С поздрав, Георги



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 20:47



Здравейте мили хора! Преди два месеца оперираха мъжа ми от рак на дебелото черво, стадии 3. В момента провежда лъчетерапия. Общо взето се чувства добре, но има проблем с изхождането по голяма нужда - 7-8 пъти дневно.
Споделете, моля ви, как е при вас и при близките ви? Съществувал ли е този проблем? Как сте го преодоляли?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Hиkи]  
Автор ath (непознат)
Публикувано22.11.06 09:11



Здравей Ники,
На моя баща лятото му правиха лъчетерапия, след операция рак на дебелото черво. При него също се получи този страничен ефект, но той е в резултат от терапията. След приключването й това отшумя. Получава се и нещо друго-изгаряне на кожата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gugu]  
Автор irna (непознат)
Публикувано01.12.06 23:30



Здравей, извинявай че се забавих с отговора но рядко имам свободно време да влизам във форума.На твоя въпрос, относно болките преди операцията бяха силни и ниско в дясно,затова ми поставиха такава диагноза ,Два месеца преди операцията чуствах непрекъсната умора,но го отдавах на работата.Правя туморни маркери ,те ще покажат дали има разсейка.Тази година април имах повишени маркери ,предложиха ми да направя 4-5 курса химиотерапия,която аз отказах и на 15.05.2006 г. по мое настояване ме оперираха отново .Имах разсейка но беше почти калцирала/за моя радост/.Веднага след като разбрах че има проблем започнах да пия натанал.Преди да ме отворят съм го пила 24 дена и ефекта се оказа невероятен.Желая ти късмет и вяра в живота. Ирина



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Hиkи]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано29.01.07 14:07



Здравей Ники, баща ми също го оперираха от рак на дебелото черво преди едно година. Той е с анус претер. Незнам съпругът ти дали е така. Доста често има проблеми с изхощдането. Искам да те попитам ако знаеш съпругът ти има ли някъде болки. Бащами има непрестанни болки в областа на седалището. Лекарите казаха, че има може би или метастази на кожа и подкожие или са срязани нерви. Незнам дали знаеш, но на него му помага най-обикновен аналгин. Възможно ли е да са метастази. Нощем си спи спокойно, храни се много добре. Ако имаш някаква информация моляте да ми пишеш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 18:44



Здравей Благунчева! Съпругът ми не е с анус-претер, но възстановяването след операцията беше доста продължително, повече от месец беше с катетър. По тази причина късно започна лъчетерапията и още по-късно - ХТ. Болки, слава Богу, няма или поне не се е оплаквал. Но проблемите с изхождането продължават. По наше настояване направи още след втория месец колоноскопия и се оказа, че има злокачествен полип на друго място в дебелото черво, почти в началото. При колоноскопията докторът го е отстранил. Предупреди ни, че след 45 дни трябва отново да се направи колоноскопия. Опасността от рецидиви е голяма. Направи един курс с кселода, но вече трета седмица почива, защото кръвните му показатели са много ниски.
При вас явно има друг проблем. Но как може лекарите да кажат, че може да има метастази и нищо да не предприемат? Това не мога да проумея!
Пожелавам ви от сърце бързо възстановяване. Спазвате ли контролните прегледи? Някъде ги бях постнала. Но явно в различните диспансери е различно, защото прочетох по-горе, че на бащата на Гал правят снимка на бял дроб преди всяка химия, а на моя мъж след операцията не е правена изобщо.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: niki]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано30.01.07 07:54



Благодаря Ники, и ние не знаем какво да правим.Лекарите казват така ще е да не се притеснява.Той нервничи, разбираемо като го боли. Незнам болките при метастази силни ли са какви са? Може би при всеки е различно. Правим периодично скенери и там показва, че няма метастази по вътрешни органи. Още веднъж ти благодаря! Желая на теб сили да издържаш на изпитанията, а на твоя съпруг скорошно подобряване.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Автор milenazd ()
Публикувано31.01.07 15:28



Здравейте, октомври 2006г. оперираха свекърва ми от рак на дебелото черво."умеренодиференциран аденокарцином, и разсейки в два периколични лимфни възела". Всички други органи са чисти, според скенера. Тя прие много добре операцията, след 6 дни я изписаха, и точно месец след операцията започна химиотерапия, предписаха и 5 курса с 5FUT и Leucovorm. Досега е минала два курса и ги понася много добре, единствено и се изриват устата. Сега след третия курс на химията, и предстои лъчетерапия. Изписаха и 6 седмици лъче терапия. Незнам това много ли е или малко, притесняваме се как ще ги понесе тях. И тя има проблем с изхождането, ходи много начесто по малко "със съшивател е", незнам това дали е нормално, иначе си хапва дори напълня.Кръвните и показатели са идеални, не пие никакви добавки, въпреки че имаме и Натанал, е Мужик корен и Саменто, страх я е, защото не и ги е предписал лекар. Въпроса ми към вас е, как се понася лъчетерапията, нужно ли е да лежи в болница за нея. Какви изследвания трябва да и се правят, за да сме сигурни че няма разсейки. При вас има ли такива проблеми с изхождането.
Много ще съм ви благодарна за всякаква информация, бъдете здрави.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор ilianak (непознат )
Публикувано31.01.07 16:32



Здравейте Milenazd,аз съм със същата диагноза само че, без разсийки.Назначиха ми 6 курса химиотерапия от които 3 вече направих.Нямам назначена лъчетерапия.Относно изхождането , в началото беше голям проблем.С времето нещата се нормализираха.Пропуснах да спомена, че бях оперирана на 19.09.2006г. в Медицинска академия.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ilianak]  
Авторmilenazd (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 18:18



Благодаря за бързия отговор и съжалявам за заболяването ти, свекърва ми я оперираха във Военомедицинска академия , и казаха че операцията е минала повече от добре, с чисти резекционни краища, и от отстранени 5 околни лимфни възела ,само в два има туморни клетки. Като цяло ни казаха че ако мине курсовете химио и лъче терапия, може да се смята за излекувана, но аз се притеснявам.
Ти пиеш ли някакви добавки, лекарства или витамини. С какво се храниш, спазваш ли някакъв режим или нещо подобно. Кога ти назначиха контролни изследвания, изследвалили са ти туморни маркери след операцията, правили ли сте скенер след това. Същите препарати ли ти вливат?
Извинявай за многото въпроси, от провинцията сме и немога всеки ден да звъня до София, и да задавам за някого "смешни" въпроси.
Благодаря ти предварително, за всякаква информация, лека вечер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.