Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема ОЛЛнови [re: Chefo]  
Авторпoaнkape (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 11:16



здравейте,незнам дали тук е мястото да споделя с вас проблема си но преди време се запознах с едно момиче което е болно от остра лимфоцитна левкемия.За последно се чух с нея юли месец и от тогава нямам никаква вест от нея.Само разбрах,че е в болница и се лекува.Минаха вече близо 3 месеца и още незнам как е тя,няма как да се свържа с нея.Последно като се чухме тя ми сподели,че има силно главоболие и температура (явно е имала някакъв възпалителен процес).Та искам да ви попитам лечението на тази болест имате ли представа колко време трае и може ли да се стигне до фатален край?Момичето е от Стара Загора,аз ходих до там миналата събота ама като незнам в коя болница е и неможах да я намеря и да разбера нещо за нея.Много ще ви бъда благодарен да ми кажете малко повече за болеста и времето на лечение.





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Авторпoaнkape (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 11:23



здравейте,незнам дали тук е мястото да споделя с вас проблема си но преди време се запознах с едно момиче което е болно от остра лимфоцитна левкемия.За последно се чух с нея юли месец и от тогава нямам никаква вест от нея.Само разбрах,че е в болница и се лекува.Минаха вече близо 3 месеца и още незнам как е тя,няма как да се свържа с нея.Последно като се чухме тя ми сподели,че има силно главоболие и температура (явно е имала някакъв възпалителен процес).Та искам да ви попитам лечението на тази болест имате ли представа колко време трае и може ли да се стигне до фатален край?Момичето е от Стара Загора,аз ходих до там миналата събота ама като незнам в коя болница е и неможах да я намеря и да разбера нещо за нея.Много ще ви бъда благодарен да ми кажете малко повече за болеста и времето на лечение.





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoaнkape]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано12.10.08 17:12



Здравейте аз съм с Нели в една стая - в Хематологията на Александровска болница в София до арката 3 етаж 6 стая и сега е там можете да я посетите.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.10.08 20:04



Мила Пoпи, а ти самата как си?



П.П. Ама вие и Интернет ли си имате в Хематологията?!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: *jull**]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано12.10.08 20:54



Здрасти Джул ами по-добре съм утре ме изписват а резултата от трепанобиопсията ще вземем в четвъртък от Онкологията.Свършиха системите и кръвопреливанията и най-после ще си почина.Много дълго беше пък и допълнително се проточи защото направих вирусна инфекция и бях 1 седмица на антибиотици.Трябва да се явявам сега и на Телк в Онкологията , само да си взема епикризата.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.10.08 22:20



Слава Богу, най-после ще се прибереш вкъщи!
Радвам се, че си по-добре!





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: *jull**]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 17:19



Защо е толкова назад тази тема?
От месец съм с диагноза CML,минах 8дневна химиотерапия,левкоцитите са ми в норма за момента...и от тук нататък какво?
има ли и други с лекемия,за да си споделяме за лечението?
На всички желая много здраве и щастие!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: purple spirit]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.12.08 00:45



Има и други, разбира се! Ако четеш цялата тема, Валентина е "ветеранът" в нея,
но не знам защо не е писала. Изключително отзивчив човек е!



"Совите не са това, което са..."

Тема ТЕЛКнови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.12.08 14:27



Ето ме и мене! Бях в командировки, после събирах документи за новия ТЕЛК и днес вече приключих със всичко. При първото освидетелстване ми дадоха 74%, а сега 52%..... и това при наличие на левкемия 1 стадий, ревматоиден артрит 2 стадий, фрактура и рефрактура на раменна става, хроничен илиус и операция, хистеректомия тоталис иииии повече не се сещам. Това е то - в Наредбата класифицирането и процентите ми дадоха само това. Но както и да е - пенсия ще има отново, ама някъде към април вероятно, докато се задвижи тежката машина на бюрокрацията.

"purple spirit" от това, което си написала да разбирам ли , че си с Хроничната миелоидна левкемия??? Аз не мога да ти бъда полезна с лични впечатления, защото при мене е друго. Но ако искаш да търся в нета инфо за това - няма проблем, има доста писано.
Например:
http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2532/subprm/haematology/alpha/0.html
http://www.cml.zdrave.info/pages/otnosno_CML.htm
http://www.bscth.med-bg.info/site/documents/cml/DocHadjiev_13Apr2007.pdf
http://www.bda.bg/bdias/2741s.pdf
http://www.pharmacy-bg.com/news.php?cmd=list&id=1062
http://www.kak-da.com/dictionary/%D0%A5.html

Освен това, можеш и ти самата да описваш тука състоянието си, както го правим повечето от нас.
Ще чакам да пишеш, поздрави, Валя!



Тема ХМЛнови [re: Baлeнтинa]  
Автор pepelota75 (непознат )
Публикувано30.12.08 15:08



здравейте.искам да ви разкажа моята история.Преди 1 г. на моя съпруг му поставиха диагнозата ХМЛ.Той се чустваше добре.Започнахме лечение с Хидреа .след около2-3м. ни отпуснаха ГЛИВЕК.Кръвните показатли влязоха в норма и всички се успокоихме.Но той започна да се чуства зле -болки по костите и нарушение на зрението.Назначиха лъчетерапия направихме няколко.Сега той в Дървеница неможе да става не си чувства краката.аз се моля на Господ да му даде сили да се пребори а на нас да ни покаже как да му помогнем.Имаме си 2 хубави дечица и трябва да се грижим заедно за тях.

Редактирано от *jull** на 30.12.08 22:04.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.