Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re:Нелинови [re: neli]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано22.09.08 22:49



Нели, ти ни съветваш да събираме пари и да отиваме в чужбина. Колко са тези, които го могат????? Какво ни съветваш? Като не може да се има вяра никому и на лекар ли да не ходим? Да стоим ей така и да си чакаме умирачката? А мога да си позволя да се лекувам само в България.



Тема Re:Нелинови [re: Baлeнтинa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 02:55



Чакай да ти кажа и аз Нели, не се заблуждавай, че в чужбина не е същото Грешиш, ако така мислиш, Тук(в чужбина имам предвид) същите (лекарите) не носят отоговрост, Те винаги се презастраховат, защото никога не са сигурни какъв ще бъде краят А колкото до тройно вливане на химиотерапия (това не го бях чувала до сега) вас лично не ви ли притесни, не помислихте ли малко повече, не го ли обсъдихте, не проверихте ли по други болници, други лекари, малко наивно сте постъпили В чужбина са в състояние да ти направят операция дори и без да се нуждаеш от нея - за пари, това е толкова популярно, че който е патил и знае за какво става въпрос, си взима още няколко мнения докато си вземе решение Аз пък вярвам в българските лекари, защото из между тях има много коректни и добри специалисти, има и не корумпирани, има хора които си разбират от работата и могат да направят чудеса Тук в щатите преди 8-9 години ми направиха операция на главата и платихме 80 000 долара, за да ме направят инвалид след това За да докажа, че е лекарска грешка, при това канадка-лекарка (дошла на гурбет в щатите), трябваше да извървя 2 години път по разследване и да остана с единственото решение на комисията - да й се отнеме разрешението за практика в щатите, за мен - без парично обезщетение, дори и парите които сме дали не ни върнаха, дори не ме трудоустроиха С това си решение държавата си изми ръцете и към нея и към мен Сега тя работи отново същата си работа в един голям град в Канада, всичко се покри, а аз страдам и се чудя как да живея и да поддържам живота си що годе в нормални граници Не четеш достатъчно статистика Не е тук мястото да стресирам хората за това В България има хора които съдят държавата, в Страсбург има други които си търсят правата и съдят по ред, обезщетяват ги, ама тук няма такова нещо, просто не става Та не си мисли, че в чужбина всичко е по мед и масло, че живота е рай и само те чакат да ти помагат, няма такова нещо, особенно за пари, са готови да ти свалят и някой звезда от небето, щом трябва - правят го, но здраве и компенсация няма - само опити върху хора (програми за които дори неможеш и да си помислиш, че влизаш със проблема си) Много си далеч от реалността



Тема Препечатвам информациянови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 03:49







Тема Re: Препечатвам информациянови [re: Kaлoянa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано24.09.08 22:09



Здравейте приятели използвам че днес съм малко по-добре и ще спя в къщи имам две чудесни новини 1.Отпуснаха ми Гливек!!! От другата седмица го почвам като ме изпишат от болницата 2.Доближавам се до ремисия вярно че имам още системи с Цитозар сутрин и вечер но всичко е на добър път.Доста съм отпаднала от химията и деня минава в леглото , но мисля че това са бели кахъри.Благодаря ви за подкрепата , стискайте палци скоро да ме изпишат от болницата.Прегръщам ви и желая много здраве на всички.



Тема Мила Попинови [re: пoпи]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано24.09.08 22:41



радвам се, че писа!!!! Стискам палци за тебе! И ще чакам да пешеш пак!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Препечатвам информациянови [re: пoпи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.09.08 22:58



Браво Попи. Чудесни новини. Почивай повече и ще преджапаш през химиотерапията. Много се радвам за Гливека. И да пишеш като те изпишат от болницата. Целувки



Нема начин да нема начин!


Тема Re:Нелинови [re: Kaлoянa]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 18:47



Ами, за съжаление имахме една нощ да вземем решението - и по-принцип на неговия размер - той беше висок 1.91см и на неговото тегло отговаряха тези грамажи цитозар и ни казаха че няма междинен вариант. Знаете ли, аз не знам какъв съвет да ви дам, моля се колкото се може по-малко хора да се сблъскват с тези тежки болести и се моля медицината да се развива и да става по-достъпна за повечето хора, но това едва ли ще го доживея. Защото това е един голям бизнес, една голяма машина за пари...по-цял свят е така. Но поне в чужбина условията са на едно съвсем различно ниво. Знам, че неговата левкемия беше една от най-тежките/дори и в началото да не можех да го възприеме/ и че прогнозите са много лоши, но нали знаете че до последно вярваш и се бориш да си в тези 5 или 10% на които се е случило чудото да се препорят с изпитанието. Е не бяхме от тези късметлий, но искрено се надявам тези проценти да растат. Успех на всички, борете се докрай каквото и да ви коства и вярвайте в себе си!!!



Тема Re: Мила Попинови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано25.09.08 21:53



Здравей Валенце , аз съм добре системите с цитозар ще са до неделя след това имам кръвопреливане и след това трепанална биопсия на костния мозък - пункция отзад на бута за да се определи дозировката с Гливек.Ще бъде с упойка и вероятно няма да боли чак толкова.Ще ти пиша всичко като приключи.



Тема Re: Препечатвам информациянови [re: vesela.bg]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано25.09.08 21:57



Мила Весе много ме окуражава подкрепата ти и милите думи.Съзнавам че борбата с тази болест не е хич лека но аз ВЯРВАМ че ще се преборим , само Бог да ни дава сили и търпение и тогава всичко се преодолява.Пак ще пиша като ме изпишат от болницата.Целувам те.



Тема Re:Нелинови [re: neli]  
Авторkaтpинa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 21:11



моля ви къжете ми ...
незнам дали тук е мястото но незнам къде да попитам
къде мога самостоятелно да се изследвам за Лимфон и дали това може да се открие с ядрено магнитен резонанс
имам подути лимфи от доста години всички отказват да го приемат като се подуят и ме задушават ми казват че са ставички а като се свият след месеци случайно казват че не са ми подути ...чак сега като стана нетърпимо ми дадоха насока за изследване на инфекциозна мононуклеоза ...но имам болки в савите и световъртеж от време на време и един подут лимфен възел от началото на годината на ръката който се пише за става когато е подут защото е твърд ...но има периоди в които се свива
кажете ми моля знаете ли къде има център за такива изследвания искам да ми го изследват ...с биопсия но никой не ме праща
друго най вероятно е да отида най накрая на частно ЯМР на главата и шията където от години често ми се втвърдяват лимфите ...нова дали ще покаже дали имам подобен проблем?






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.