Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: за NATANAL отновонови [re: Baлeнтинa]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано14.09.08 23:49



Да ви каже честно пия Натанал вече осми месец, като прекъснах в средата на юли. Може би от жегата, но едната ми доза - 10 броя на водна основа направо си бяха развалени и изчаках малко да се разхлади. Започнах пак със спиртния. Някой ще сподели ли в жагата имахте ли проблеми? Аз съм с хронична В лимфолевкоза - от декември 2007 правя всеки месец изследвания. Освен Натанал пия Триовит, ГинкоВин и Саменто. Не мога да ви опиша и колко сок от моркови и цвекло изпих. За жалост левкоцитите ми се покачват - тръгнах от 36, сега са 51 и вече ми говорят за прием на лекарства. Дали това ще е първа линия, някой минавал ли е курса и с какви препарати? Успокояващото е, че нямам възли под мишниците и слабините, само шийни и аз си ги имам от доста време. А за килограмите - наддавам, може и от възрастта да си е - на 50 години съм, а може и на психогенна основа да е. Когато бях в болницата всеки лекар ме питаше дали не отслабвам и сега се улавям че се тъпча направо, голям ужас - не съм била толкова пълна никога. Не зная дали тук трябваше да пиша, но я ме ориентирайте, прочетох доста от форума и искам да споделя, както и да видя и вашите мнения.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: nelgina]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано14.09.08 23:59



Относно специалист хематолог мога да кажа, че в Плевен завеждащ Клиниката по хематология доц. Н. Цветков е страхотен специалист и как да кажа, при тези болести е много важно и да имаш човешко поднасяне на фактите, не само точна и лаконична диагноза. Не зная от къде сте, но прием има в Плевен в Университетска болница и идва един път в месеца и във В. Търново. Ако мога да бъда полезна ще дам номера му, за да се запишете някъде за преглед. Желая ви сърдечно успех.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 04:28



Вале, как си

, толково много си се разяла с тези стафиди, че нямаш време да драснеш и ред.




Тема трудно пишанови [re: aaa!]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано15.09.08 10:06



Не, че не искам, но тракам с еди пръст по клавиатурата, ръката ми е и схваната от ревматоидния артрит. Нека да минат и тези 40 дни след второто счупване. Ще се справя и с това!



Тема Re: трудно пишанови [re: Baлeнтинa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано15.09.08 11:31



Вале,ще се справиш,но и трябва много да се пазиш



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема ЗА ВАЛЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 14:57



РЕЦЕПТИ ПРИ РЕВМАТОИДЕН АРТРИТ

1) 2 с.л. наситнени стръкове от полски хвощ се заливат с 500 мл кипяща вода и се оставят да врят в нея 3-5 мин.
Престоява 15-30 мин., прецежда се, подслажда се по желание и се разделя на 3 дози. Всяка от тях се пие 1/2 - 1 час
преди ядене сутрин, обед и вечер;

2) 300 г мед и 250 г морска сол се разтопяват на парна баня, сместа кисне 48 часа.
Вечер се разбърква и с нея се мажат болните места.






Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано15.09.08 15:56



Благодаря ви, момичета!
Джул, запарката ще направя, ама как да се омацам с мед.... всичко ще залепне около мене, толкова са ограничени нещата, които мога да правя. Ръмжа от яд, че едва се обслужвам, а тоя студ ме разби направо.... няма как да се облека и да идляза навън!!!



Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 17:21



Защо да залепне? Медът се намазва върху чиста хартия (може и вестник) и се слага към кожата, а отгоре - марля или тензух (превързва се с бинт). На сутринта няма и следа от меда.

Всъщност аз останах с впечатление, че артритът е на пръстите на ръцете... или не? Затова помислих, че не е проблем да си правиш тези компреси.

А рецептата с хвоща може да се прави при всички случаи.

Не забравяй да хапваш и целина - по едно коренче на ден. А листата - на салатка.
Но това сигурно го знаеш.





Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.09.08 17:35



Джул, явно докато си катерела скалите си пропуснала, че Валето е със счупена ръка отново, може би затова казва, че не може да се обслужва. А като се пооправи ръката, тогава Вале ще налагаш с мед!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 17:51



Ох, че неприятна работа!

Че то наистина със счупена ръка е голяма мъка! А аз реших, че не може да пише заради артритна болка. Аз имах близо година силна болка в рамото и ми изписаха Волтарен (на хапове и за мазане). Не е за вярване, че ми мина!
В този смисъл попитах дали се лекува с нещо.






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.