Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Хелп.  
Автор Rosemary ()
Публикувано30.03.21 12:33



Значи

.
Детенцето трябва да направи някакъв проект по Компютърно моделиране. За петък.
4-ти клас. Програма Скрач. Втори ден се боря с учебника и програмата, но не мога.
Помолих двама-трима близки, много на ти с компютрите, отказаха ми, като видяха за какво става въпрос.
Ако можете....


Детенцето не може да се справи само, по ред причини, но не искам да ги пиша публично...Знам, че не е честно, но....ако аз можех, бих помогнала с насочване, както правя по другите предмети. Но тук съм пълен блокаж.

......................................................

Редактирано от Rosemary на 30.03.21 12:36.



Тема Re: Хелп. *DELETED*нови [re: Rosemary]  
Автор blood9 ()
Публикувано30.03.21 12:37



a

Редактирано от blood9 на 30.03.21 15:58.



Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор Rosemary ()
Публикувано30.03.21 12:59



Благодаря ти

.

......................................................

Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.03.21 13:40



Все пак, напиши условието, какво трябва да направи спрайта.



Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано30.03.21 18:20



Нямам идея от никакъв Скрач... но ако разкажеш подробности или дадеш някакъв пример - евентуално бих могъл да ти кажа друга програма, която да прави същите неща. Какво е точно домашното на детенцето?



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 14:02



Благодаря ти, но трябва да е скрач. Това учат. Голяма глупост е. Според мен, е объркваащо и подвеждащо за децата, като начинаещи.

......................................................


Тема Re: Хелп.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 14:04



Сега виждам, че утре ще правят втората част. ще снимам страниците и ще ти ги пратя. Благодаря.

......................................................


Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано01.04.21 18:44



Не знам дали това не е лоша услуга. Скоро разговаряхме с една позната, учителка, по време, когато учениците учат онлайн. Изпита бил въз основа на тестове, които решават вкъщи, след което й ги изпращат.Ученик, който едва, едва изкарвал тройки, този път тестът му бил без нито една грешка. Близко е човек да се сети в случая на кого се дължи този безгрешно решен тест. Тя много добре знае кой колко може. Мислиш ли, че учителката няма да се сети, че този проект не е написан от дъщеря ти? В случая мисля, че Блъд е прав.



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 22:46



.



......................................................

Редактирано от Rosemary на 01.04.21 22:50.



Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано01.04.21 22:53



Не всичко е английски.
Прочетох мнението ти, секунди преди да го изтриеш. Защо го изтри?



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 23:20



.

......................................................


Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.21 08:59



Блъд е в тотална заблуда.
В твоя пример - учителката може и да греши. А и много деца получават тройки, защото материята им е поднесена неинтересно и неразбрано, по време на изпитване в училище са в стрес.

И въобще - на никое дете, че и на по-пораснал човек, не бива да се казват подобни неща.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.04.21 11:13



Учителката не греши. За 3 г. работа с тях, са показали кой колко може.



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.21 12:58



Учителката, ако се има за такава, да се запознае с работата на д--р Карол Дуек.



Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано02.04.21 14:25



> Благодаря ти, но трябва да е скрач. Това учат. Голяма глупост е.

напротив , скрач не е глупост а е най-популярното учебно средство за програмиране при малките деца. Какъв е проблема?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.04.21 15:31



Да се въздържаме от непоискани съвети.



Тема Re: Хелп.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Rosemary ()
Публикувано02.04.21 15:53



Ами трябва да направи игра с въпроси и отговори. Схващам замисъла на програмата, но малката не може да се справи. И аз. заеби, не проблем за умиране.

......................................................


Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.04.21 02:35



Здрасти, Рози. От няколко дена ти гледам затрудненото положение, обаче не знаех как да реагирам. В крайна сметка изтеглих този "програмен език" и направих една елементарна "игра" с въпроси и отговори. Игра е, защото изисква да се натиска шпацията, след което следват въпроси и отговори... Макар че е много скучна.

Изтегли

и го зареди у вас на компютъра, за да го разгледате. Исках в началото да се появят инструкции и след провеждане на разговора, да се появи възможността котката да се управлява със стрелките, така че ако се премести от играча така, че да докосне патицата, да се появи заключително съобщение, известяващо, че котето е изяло патицата, а след това съобщение да се смени декора и актьорите и да започне нов рунд на игра с въпроси и отговори... Обаче успях да направя само разговора.

Самият този софтуер Скрач е направен като sandbox игра (от вида на Minecraft), която позволява да се правят всевъзможни забавни неща. Бих те посъветвал да го разучите с щерката заедно и да го третирате като това, на което прилича – игра. Още по-добре би било, ако тя си разменя файлчета със свои съученици, така че да обменят идеи и евентуално да научава по нещо и от тях. Доколкото схванах, просто се редят блокчета с команди и така децата се занимават с концепции като последователност, ако-то конструкции и т.н... Интересно би било да се види Скрач програма, която използва всички налични блокчета "код". Видях, че може да се правят и доста по-сложни и любопитни игри с този "програмен език", така че не го пренебрегвайте това занимание. Нещо като Лего, само че блокчетата изпълняват разни неща по екрана, забавно е.

ПП: Не я оставяй сама да се мъчи със софтуера само на спомени и записки от училище... Все едно й помагаш да реди пъзел. Има английски думи, освен това както виждаш, дори и за възрастен може да е трудно. И тествайте строго и взискателно програмата, за да я изпипате хубавичко, преди да я предадете в час. В смисъл да има достатъчно време за прочит на текста в балончетата и т.н., така че да не остава място за забележки и да е нещо грабващо. Ще се справите!

А, и ако вие имате някаква програма, моля, ползвай този , за да ми пратиш тук линк към някоя от вашите програми, понеже ми е интересно да разгледам какво сте направили.



Редактирано от Nuke Dukem на 05.04.21 02:46.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.04.21 14:39



Ти разбираш повече от мен, Нюк. Аз на 100% няма да се справя с това. А се водя програмист от 12 години, разбираш ли. Предложих на Розмари да помогна, но хал хабер си нямам, тя и без това отказа, де. Добре, че не се съгласи, щях да се изложа. Май се надценявам много често.

Редактирано от blue jewel на 05.04.21 15:01.



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 15:55



ОК - приемам, че ти оттегляш обръщението си към Розмари. И същевременно разбираш нелепостта на твърдението си и увереността си в това, че учителката не греши.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано05.04.21 16:08



Не си тъпа, умна си. Само че не разбираш, че професори правят книгите за деца в училище и дори за първи клас може да се затрудниш, защото са направени от професори, а не от обикновенни хора.

Дори IQ ти е на умен човек. Просто онези професорите правят книгите не само за първокласници, ами и за тези от детската градина.


Редактирано от blood9 на 05.04.21 16:11.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.04.21 16:22



Какво разбирам аз??? Моля ти се, не ми се подигравай! Изтеглих приложението и 100 часа се чудих как се борави с него, като ако изтеглиш файлчето и го подкараш през Скрач, ще видиш, че съм ползвал само "като измине еди-колко-си време, кажи това", "като натиснеш този бутон, премести човечето с толкова в тази посока" и туйто. Нито оператори съм ползвал, нито останалите елементи от инструментариума.

Ти говориш професионални програмни езици. Окей, може да имаш пропуски, може да си позабравила някои похвати и трикове, може и да ти липсват някои неща в активната памет, но в света на програмните езици ти си говоряща, иначе нямаше да имаш една дузина години стаж като програмист.

Май се надценявам много често.

И преди съм ти казвал мнението си... Ти не се надценяваш, а просто не ти позволяват да се развиеш. Както във всеки друг бранш, поприще или професионално поле за изява, ти се конкурираш с всички останали за апетитните позиции. Можеш да елиминираш конкуренцията, но подобно на големите футболни отбори, трябва да се подготвиш добре преди това. Те като цяло мачкат, защото се готвят в много по-добри условия от нас – ти също можеш да направиш това. Никой не може да ти каже копче – имаш и китап, и стаж. Не казвам, че можеш да станеш първият Бил Гейтс в женски род на Балканите, а просто, че отвън изглежда сякаш имаш всички необходими атрибути за израстване в кариерата, т.е. за много високоплатена (спрямо българските стандарти) IT позиция.

Още веднъж (за протокола): аз не владея нито един програмен език в никаква степен. Отчитайки този факт, няма как да разбирам повече от теб, с което тази тема е приключена. Единствената програма, която някога съм писал, е на Бейсик под Правец 16, и тя съдържаше единствено

10 IF A, THEN (не помня каква беше командата за възпроизвеждане на тон от високоговорителчето) изсвири ми тон еди-кой-си
20 IF B, THEN изсвири ми друг тон
30 IF C, THEN изсвири ми трети тон
...

и така, докато не запълних цялата клавиатура с някакви ужасни пиукания.... И представи си, бях посмял да я нарека с горделивото Пиано! Харесвах едно момиче, което свиреше на истинско пиано, и я поканих веднъж вкъщи да я види – каза, че е пълна глупост.



ПП: Какво имам предвид под "владееш"? Лексиката. Аз знам само if-then в Бейсик и че % означава "деление с остатък". Все едно да знам на английски думите I и AM и някой от Оксфорд да ми каже, че разбирам повече от него по този език. Ам'че аз няма даже да го разбера какво ми казва.




Редактирано от Nuke Dukem на 05.04.21 17:03.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.04.21 18:18



Реално нищо повече от теб не знам. Така изглежда само отстрани.
И аз я изтеглих и гледах като теле половин час, после гледах някакъв клип в Ютюб как се работи с това. Накрая я изтрих.
Whatever.
Ти можеш да решаваш супер сложни задачи, аз всеки път им се дзверя. А някои тук още докато ги сложиш, и ги решават. Тъй че хич не ми говори.
Който колкото си има, това е. Все още няма начин за пластична операция на мозъка за добавяне на повече гънки.

Редактирано от blue jewel на 05.04.21 18:20.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.04.21 19:11



С теб нямам какво да си кажа повече. Разговорът ми с теб е приключен.



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 19:35



Мила, разговорът ни дори не е започвал ;)

Всичко добро :)



Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 19:57



да. има го и това.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:06



така е това, но и ти, вероятно като учителката, съобщаваш някакви неща, които не биват възприети
не казваш нищо лошо, даже напротив, но пропускаш, че винаги е важен начинът, по който става това
и как сега отсреща да ти кажат "не съм чувала ни за този д-р, ни за теориите му за прогресивното или фиксираното мислене"...
прас-тряс - да прочетяла
ми то четенето не е като каталога на някой хипермаркет
ми разкажи - има една теория, според която дъра-бъра
така че да стане интересно
след малко всеки ще пита най-малкото гугъл за доктора, теориите му, книгите му, че може и за... личния му живот





Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:10



така децата се фръцват и се сърдят,
но са по-умни от нас - след малко си играят заедно
ми не е като тривиалните поздравчета:
- добро утро, пих кафенце
- ох! и аз!
- добър ден!
- и от мен
- добро утро!
- йееее! добро!

фърцол-фърцол





Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:13



няма ли кой в реала да й обясни
учителката има ли часове за даване на консултации
някоя твоя приятелка, колежка, информатик....
може би с няколко часа в почивните дни ще разбере...



Тема Re: Хелп.нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 20:36



Ох, така е - имаш право

Ама то не е толкоз трудо-време-емко да се направи справка от чисто любопитство при положение, че се дращи "компетентно" по въпроса - струва ми се. Може и да греша, разбира се



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:47



грешиш, грешиш...
учителят се учи и развива покрай учениците,
ако е добър, де


да се разговаря е трудно и да има истински диалог
ученичката ти избяга от час



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.04.21 23:37



Малко истина върви далеч.

Реално нищо повече от теб не знам. Така изглежда само отстрани.

Не е вярно, само така си говориш. Моите познания в областта на програмирането, изразени като умението да говориш на български, са на ниво дете, което още даже не е започнало да ходи на детска градина и може да казва само "мама" и "тати". Твоите са на ниво зрял човек с висше образование.

И аз я изтеглих и гледах като теле половин час, после гледах някакъв клип в Ютюб как се работи с това. Накрая я изтрих.

И аз гледах в Ютуб – просто после не я изтрих, а се залових да си блъскам главата с това приложение. Нормално е ти да я изтриеш, понеже си заета и нямаш време за разучаване на детски програмни езици, а и не ти трябва, тъй като децата ти отдавна вече са зрели хора... Ако не бяха, щеше да я изореш надлъж и нашир, и щеше да я разучиш много по-добре от мен, имайки базата от университета и от 12-те години професионален опит в сферата.

Ти можеш да решаваш супер сложни задачи, аз всеки път им се дзверя.

Това също не е вярно. Никога не съм могъл да решавам суперсложни задачи, иначе още като дете щях да участвам в олимпиади и да нося медали. Няма как да не си забелязала, че преди да пусна всяка една от онези задачи, аз вече бях видял тяхното решение.

А някои тук още докато ги сложиш, и ги решават. Тъй че хич не ми говори.

Тук вече съм съгласен с теб, но не забравяй, че Експат например е бил член на националния отбор по математика.

Който колкото си има, това е.

Ако това беше вярно, понятието "прогрес" нямаше да съществува. Имаш толкова, колкото имаш, но чрез усилията си получаваш още повече.

Дръж си брадичката високо и поздрави:



ПП: Пробвай , може да се сетиш, че ти харесва.

ППП: Пусни си и . Мислиш за децата си. Това включва и за кариерата си. Запитай се дали наистина не те удовлетворява текущото състояние на нещата, или само си си въобразила. Ако отговорът е положителен – насочи усилията си в посока усъвършенстване. Израел е постигнал своето с не кой знае колко голяма разлика в способностите на мисленето между вас двамата. Не е необходимо да си там, за да успееш да постигнеш нещо подобно на неговото тук, или изобщо, нещо повече от текущото ти, но по твой вкус. Ако някой тук е по-добър от теб на това поле, това е той, не аз.



Редактирано от Nuke Dukem на 06.04.21 03:38.



Тема Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.04.21 07:56



Било още преди финансовата криза през 2008г... и много преди вирусната пандемия, обхванала с пипалата си целия познат свят...
В едно далечно презокеанско царство-господарство...
Имало едно училище, което било много, ама дори съвсем подобно на Хогуортс... чували сте за Хогуортс нали, мили деца?
В което Велика Магьосница преподавала и изследвала магията на мисленето... провеждала странни експерименти, пишела дебели книги, правела тед презентации...
И представете си: правела всичко това, защото вярвала в магичната способност на всеки човек да сътвори себе си, независимо от ограниченията на вродените си таланти и способности...
И по този начин да напише историята на живота си сам.

Как е?



ПП. Моля да ме извините - аз все пак съм треньор, не учител. Възпитаниците ми подписват споразумение, с което се съгласяват да търпят издевателствата ми за определен тренировъчен срок.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.04.21 10:36



Експат например е бил член на националния отбор по математика.

Оф... как може да има толкова съвършени хора и защо не може всички да сме като тях? Това пък не го знаех. Съвсем се почувствах идиот. На някои Господ дава в изобилие, на други - почти нищо. Явно и той си има любимци.
Най-тъпо ми е, че дълго време се мислех за умна и когато истината ме удари в лицето, още не мога да я преживея. Иначе ако винаги съм си знаела колко мога, а не съм се надценявала постоянно, щях отдавна да съм се примирила и нямаше да ми е толкова тежко сега.
А и винаги съм се успокоявала, че като външност и привлекателност може да не съм кой знае какво, но поне имам нещо в главата. Накрая се оказа, че е било голяма самозаблуда и вече нямам за какво да се хвана, за да почувствам, че за нещо ме бива.
Може би е време човек да приеме фактите и да се примири. В някой следващ живот може и да съм нещо повече. Освен на децата да се надявам сега.

Редактирано от blue jewel на 06.04.21 16:02.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.04.21 10:55



Не мога да се сравнявам нито с експат, нито с Израел. Аз съм посредствена.
Чак ми се дорева, май по-добре да спрем с темата.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.04.21 11:24



Явно и той си има любимци.

Да, и той, както всеки смъртен, има любимци. Ти също имаш.

Човешко е да се греши. Вече знаеш твоята грешка. Аз също я правя, и то постоянно, предполагам и другите. Важното е, че си в съзнание относно нейното съществуване. Противно на всеобщото схващане, че не трябва да се подценяваш – по-добре да се подцениш, отколкото да се надцениш.







Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.04.21 12:53



Бог обича тези, които развиват у себе си състрадателно съзнание - към себе си и другите - и те го знаят. Обича и другите ;) - онези в безсъзнателност, но те не го знаят.
(Само)Състраданието е ключ към благополучието, здравето и способността за хармонични отношения с хората и света около нас. Развиването на състрадание оказва влияние върху самоорганизацията на ума и съзнанието, преживяването на себе си и света, представата за Аза.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.04.21 16:15



Това да подценяваш себе си, да се самонаказваш, да се самонараняваш като се обиждаш и пр, е автоагресия . Това е една много силна емоция, която разкъсва съзнанието на части. И ни разболява-депресии, шизофрении, телесни болести ...
Да съберем частите е много трудно. То прилича на препрограмиране. Трябва да тръгнем от най-ранното детство. Трудното е, че от него нямаме съзнателни спомени. Но от по-късните етапи може би ще си спомним....родител, който ни обижда, подценява или просто ни неглижира, не ни обича, не ни дава човешка топлина. Може да е свръхамбициозен родител. Може да е родител, който не ни насърчава, не вижда нашите качества , а вижда само недостатъците ни и ни критикува и критикува, докато ние загубим вяра в себе си и станем подтиснати мрачни същества. Има различни случаи на препрограмиране . Общото в тях е, че първата крачка към самопрограмирането ни е да заобичаме себе си-като си съчувстваме , като почувстваме съпричастност към собствената си история. Тази история трябва да пренапишем наново, както много пъти казва Виталия


Странно е как майките учат децата си на съпричастност към бедните, болните, животните, а никога не учат на съпричастност към себе си.

Човек е с ограничени способности и най-голямото му прозрение го кара да страда по непостигнатото.

Редактирано от vida1929 на 06.04.21 16:39.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.04.21 18:48



хареса ми началото, не стигнах до послеписа



НО,
но,
н
о
и началото не предразполага към диалог.

щом си треньор, тренирай себе си първо или паралелно, че ако ще и перпендикулярно на тренировките за другите



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.04.21 18:53



едно от нещата, които те депресират обикновено е това да се сравняваш с другите
сравнявай се със самата себе си
тази, която си днес и която си била вчера, забелязвай прогреса - твоя личен
радвай се на успехите на другите, не се дразни
разпиляваш себе си така, вместо да работиш за утрешното ти аз


те са някакви в техния си живот, ти си в своя




Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.04.21 19:08



Имам предвид, че бог си има любимци. На едни изсипва с чувала, на други не дава нищо.
А защо си мислиш, че е хубаво да се подцениш? Тогава не вярваш, че можеш, дори и да не е така. И пред всички се държиш, все едно не можеш, и те също го вярват. И не постигаш нищо. Влачиш се в краката им и те те газят и мачкат както си искат.
Никога не съм се надценявала. Просто отидох неподготвена миналата година. Но това не значи, че не мога или не ми стига акъла. Ако бях седнала да уча здраво и ако си ВЯРВАХ, и ако не бях под силен стрес, от който блокирах тотално - можеше и да успея. 1000+ човека са успели да влязат там - нима всичките са гении?
Точно на мен да ми казваш, че се надценявам, дето цял живот се смятам за л**но и боклук - моля ти се. Ако това е надценяване, не знам тогава реално какво съм. Кажи нещо по-ниско от л**но, че не се сещам. Не знам за какво трябва да се мисля, за амеба? Грозна съм, дебела, тъпа, глупава, смотана и неуспяла, и злобна и завистлива. Това достатъчно ли е? Вече гледам реалистично на нещата.

Редактирано от blue jewel на 06.04.21 19:15.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.04.21 19:46





Всичко добро :)



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.04.21 20:04



Тъжно ми става за теб като те чета.
Абе я удари едно кроше на оня саботьор в главата ти дето ти ги дрънка тия глупости. Споко, всички имат в главите си по един такъв, който им нашепва всякакви гадости. Да знаеш - той лъже.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.04.21 20:08



Имам предвид, че бог си има любимци.

Тогава е трябвало да напишеш Той, а не той. Така, както си го написала изглежда сякаш си имала предвид Експат, а всъщност имаш предвид Бог.



А защо си мислиш, че е хубаво да се подцениш?

Не казвам, че е хубаво да се подцениш, а че е по-добре да направиш това, отколкото да се надцениш. От двете подценяването е по-малкото зло. По-добре да оцениш способностите си под абсолютната им стойност, отколкото над. Направиш ли второто, изходът може да бъде летален, например при шофиране. Подценяването те предпазва от ефекта на Дънинг-Крюгер, а надценяването те прави негова жертва.

Никога не съм се надценявала.

В отговор на:




Противоречиш си. Ти току-що каза, че невинаги си знаела колко можеш, а освен това си се надценявала постоянно. Последното би означавало, че е имало някакъв период от твоето минало, в който си се надценявала постоянно. Е, ако сега не знаеш, аз ти казвам – ти можеш "много висока за българските стандарти заплата в областта на интернет технологиите".

цял живот се смятам за л**но и боклук - моля ти се.

А не си.

Ако това е надценяване, не знам тогава реално какво съм.

Аз знам – ти си висококвалифициран професионалист, който в момента претърпява тежка буря преди затишие. Трябва да устоиш. Няма страшно, защитена си добре чрез себе си и твоето семейство, просто трябва да впрегнеш всичкото търпение, на което си способна и да бъдеш хладнокръвна по време на това бедствие.

Кажи нещо по-ниско от л**но, че не се сещам. Не знам за какво трябва да се мисля, за амеба?

Не искам. Трябва да се мислиш за високопродуктивен професионалист с голям потенциал.

Грозна съм, дебела, тъпа, глупава, смотана и неуспяла, и злобна и завистлива. Това достатъчно ли е?

Красотата е в очите на наблюдателя. Ангела Меркел също е дебела. Не си тъпа, нито глупава, нито смотана, нито неуспяла. Не само че е достатъчно, а е изключително излишно и пречи ужасно много.

Вече гледам реалистично на нещата.

Тогава погледни отново абзацът преди този.



Редактирано от Nuke Dukem на 06.04.21 20:28.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано06.04.21 20:10



Абе, момиче, такъв тежък кръст, дето ти си нарамила, даже Иисус не е носил.

Бива ли такъв мазохизъм, такова себемразене?

Първа стъпка: виж някоя снимка на малкото, сладко момиченце, което си, прегърни го, целуни го, поплачи си...

Обичай се.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.04.21 21:33



теорията е ясна
на практика остана нереализуема


избяга дама спатия от час - ни ще да чуе, ни да участва

добро ще да е, няма как да не е за всички ни



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.04.21 22:00



С дама спатия се разбрахме отлично. Явно ти е убягнало



Нямам какво повече да ти кажа.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 00:53



И аз това й казвам. Какво й пука каква е, след като се харесва?! Да се хареса и да си помисли "Какво ми пука каква съм, след като се харесвам?!".

Прав ли съм? В крайна сметка тя не е някакъв морален престъпник, че да изживява така живота си. Това е несправедливо мъчение.





Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 01:00



Просто казвам, че между надценяващ се другар и подценяващ се, бих предпочел втория.





Тема Re: Хелп.нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 01:06



+googol





Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 01:33



Аз не ти казвам да се сравняваш с Израел, а просто да си говориш с него по кариерните теми.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 02:48



щом си треньор, тренирай себе си първо или паралелно, че ако ще и перпендикулярно на тренировките за другите

+броя на откритите галактики в обозримата Вселена.



Като прочетох за споразумението за съгласяване с изтърпяване на издевателствата й картинката веднага ми се избистри.

Впрочем в онази 60К компания знаеш ли как го бяха направили? Изсипват ти един кашон страници договор с всевъзможни глупости написани вътре и ти дават не повече от час да го прочетеш в една супершумна говорилня.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 06:50



Картинката ти е мътна, колкото и тази на Холи.

Но

Но

Но

Разбира се, имате право да репликирате - дори и само да демонстрирате жлъч и "остроумие".

Въпросът ми е: по какъв начин "остроумностите" ви към мен помогнаха на Роузи?
Аз все пак съм й дала сламка(Карол Дуек), която би могла да й е от полза.
Както и обясних на дама спатия - всеки може да греши - дори една учителка. Да се твърди, че някой не греши само по себи е грешно. Демонстрирах го и в пост към Холи. На нея пък и отговарях от чиста любезност.

Всичко добро и бъдете здрави. :)



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 07:08



Тревожност, депресия, самообвинения - всичко това е породено от дисфункционално мислене. Негативните емоции са причинени от автоматични мисли, които са резултат от програмирането. Гласът на вътрешния критик, който казва - примерно "не струвам, тъп и грозен съм" - говори с думите на тези, които са били около един човек в най-ранната му възраст, когато е попивал всичко без критично мислене. И да - в комбинация с присъщите на всички хора ирационални вярвания - може да доведе до различни психосоматични заболявания.
И да - пренаписването на житейската история се състои и в разглеждането на миналото от една нова овластяваща перспектива съчетана с прощаване на другите - те просто са следвали своя модел на света(научили са го от своите учители и възпитатели и не са знаели какво друго да правят) и прощаване на себе си.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 08:30



Жената има нужда от помощ за дъщеря й да си направи Скрач програмата, не някой да издевателства над нея под предлог, че я "тренира". Всякакво философстване извън тази тема ми се чини обратното на това. Ако нямаш какво да кажеш в тази сфера, по-добре не казвай нищо. Четене на Карол Дуек и всякаква подобна слама е антипомощ и ръсене на боклучета. Тя тази сламка после какво да я прави?!

Излишно е да се аргументираш, извън предмета на разговор е и пречи.





Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 08:34



Престани да спамиш темата на жената. Гениалните ти прозрения за живота няма да му напишат програмата на детето.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 08:59



Много повърхностно четеш(слушаш) нещо. Обърни внимание под какво сте се включили ти и Холи - като а ла търсачи на кръв и зрелища. Овладей си и почни да разсъждаваш в перспектива. Упражнението по програмиране в скрач ще мине и замине - след време няма и да го помнят. Съвсем не е важно каква оценка ще получи детето. Важно е да има увереността, че може да се справя и с материя, която в началото изглежда трудна и неразбираема, ако прояви усилие и отдели време за нея.

Що се отнася до репликата ми към дама спатия - също не е само теоритизиране.
Синът ми е в 10 клас. Експерт е в определена област(сам си я избра), в която няма училищен преподавател, който би могъл да го оцени. Поради интересите си(времето не му стига) неглижира предмети, които не са свързани с неговата област. Например, през първия срок по химия имаше три тройки - по време на онлайн обучението. През втория срок - има шестица на практическо изпитване по време на присъствените в училище занятия.
Междувременно с още няколко деца са разобличили педофил, който беше задържан от полицията. Дори полицаите се надяват да успеят да постигнат нещо с доказателствата, които са им осигурили децата.
Да, и спорта. Детето тренира и се храни здравословно и интелигентно. Волята му е желязна.

Та, овладей малко емоциите си и не се дръж инфантилно, демонстрирайки сложната си персона.

Да, и запознай се работата на д-р Карол Дуек - ще ти е от полза. Ако пък и направиш няколко упражнения на практика - ще се промени и съзнанието ти и начина по който въприемаш случващото се(реалността).



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 09:03



Момче, спамърът си ти. Не разбираш нито от жени, нито от деца. Липсва ти най-елементарно умение за емпатия, което компенсираш опитвайки се да се подмажеш на всеки, който ти е скръцнал, когато си се издънил в опит да бъдеш остроумен.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано07.04.21 09:30



Упражнението по програмиране в скрач ще мине и замине - след време няма и да го помнят. Съвсем не е важно каква оценка ще получи детето. Важно е да има увереността, че може да се справя и с материя, която в началото изглежда трудна и неразбираема, ако прояви усилие и отдели време за нея.

Отлично разбирам какво казваш и го подкрепям. Това е и моето мнение.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 09:44



Благодаря ти. :) Имам чувството, че си ме разбрала още в самото начало. :)



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано07.04.21 10:19



"Тревожност, депресия, самообвинения - всичко това е породено от дисфункционално мислене. Негативните емоции са причинени от автоматични мисли, които са резултат от програмирането. Гласът на вътрешния критик, който казва - примерно "не струвам, тъп и грозен съм" - говори с думите на тези, които са били около един човек в най-ранната му възраст, когато е попивал всичко без критично мислене."

+ много.





Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 11:29







Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.04.21 14:40



Но защо, въпреки че осъзнавам всичко това, продължавам да соматизирам?
Последния разговор с баща ми. Преглътнах отново обиди. Заболяха ме ставите. Бях на легло, едва се движех из стаята.След няколко дни реших да му се обадя с намерение да изясним някои неща. Отново ми стана ясно, че с него не мога да имам диалог. Опитах се да му кажа моето мнение по един въпрос,в който са замесени едни наши роднини. Той ми каза, че злословя. Аз всъщност ги иронизирах, но той не схваща нюансите на речта. Но другия ден се събудих с възпалена уста и сливици. Трета седмица карам ангина, за която ми назначиха антибиотици.
Все още подсъзнателно вярвам на него, не на себе си. След няколко дни ми просветна-да, той е прав, аз наистина злословех по адрес на нашите роднини. какво друго е иронията освен злословене. Казах нещо лошо и устата ми се възпали.
Защо продължавам да му се обиждам, когато ми казва нещо???въпреки че уж си мисля, че му прощавам още на момента за всичко обидно което ми казва.Имам чувството, че проблемът с баща ми никога няма да се разреши и ще ми тежи до гроб.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.04.21 15:11



да се сравняваш с Израел, а просто да си говориш с него по кариерните теми.


Пожелателно мислене. Никой не споделя професионални тайни, както никой не си казва възнаграждението. Конкурентната среда създава тоя рефлекс. Можеш да разчиташ само на това някой да се изпусне.

Не ти противореча, споделям ти че шансовете са много ниски.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.04.21 15:39



Опитах се да му кажа моето мнение по един въпрос,в който са замесени едни наши роднини. Той ми каза, че злословя. Аз всъщност ги иронизирах, но той не схваща нюансите на речта.

Е, ти злословиш, баща ти пък осъжда...


Кое е по-неморално: да те ядосат роднините и да ги одумаш едно хубавичко или да си играйкаш на непогрешим морален съдник и сакън, ако някой не си премери приказките пред тебе да го нарежеш на салата като най-голям грешник?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.04.21 16:32



И двете реакции са неетични и неморални. Не мога да преценя кое е по. Защо, какво значение има?
Аз много приличам на баща ми, затова се дразня от него и си се обиждам от неговите думи. Всъщност какъвто е той, такава съм и аз. Аз се виждам в него като в огледало.
Както има една басня: маймуна в огледало забеляза ликът си и със отвращение....
Въпросът ми е как да спра да се разболявам от неговите думи.

Редактирано от vida1929 на 07.04.21 16:55.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.04.21 17:55



Не, ве, мисълта ми беше, че татко ти не е по-убав като осъжда, че да му се вързваш.
Осъждащият е по-неморален, разбира се, защото се поставя по-горе от другите и ги тормози с набиването на чувство за вина. Ти едва ли да тормозиш баща си като му снасяш нелицеприятни клюки за роднините, най-много да го отегчиш. Ама той те кара да се изприщиш от неудобство, че си споделила.

Въпросът ми е как да спра да се разболявам от неговите думи.

Спри да го вземаш насериозно. Много важно за каква те мислел, той пък е един проклет кисел изкуфял старец.


/Не го казвам сериозно, да не се засегнеш сега/

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор blood9 ()
Публикувано07.04.21 21:02



Жалка си.



Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.04.21 21:45



Не, не се засягам. Той винаги е бил проклет, а когато започна да остарява, от година на година ставаше все по -проклет.
Точно това се опитвам да правя-да не го взимам насериозно, да не му се връзвам.
Не му се връзвах като ми каза, че съм глупава, че мъжът ми е глупав, че големият ми син е глупав, че малкият ми син е глупав. Само той е умен.
Последно ми каза, че малкият ми син е гей. Защото няма приятелка на 27г.
Е как да реагирам на това?
Ох, сега ми става смешно, но тогава не ми беше.



Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.04.21 21:47



Защо блъди? Тя правилно ми казва. Проблемът е, че е лесно да се каже,но трудно е да се направи.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.04.21 16:50



Мога много да напиша за процеса на прошка. Но за някои то ще е толкова скандално и еретично, а аз нямам енергия, време и желание да влизам в излишни спорове и обяснения.
Все пак, за любопитните - освен, че са изписани купища книги, които са основани на практиката, съществуват и доста организации, които изследват благотворното влияние на прошката върху цялостното здраве, създадени са и методи. Например

Има и други.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.21 17:57



Последно ми каза, че малкият ми син е гей. Защото няма приятелка на 27г.
Е как да реагирам на това?


Е как - заемаш победоносна поза и викваш: Хааааа, хванах ли те сега да злословиш!
Или го срязваш с култовата филмова реплика "Стига простотии, бе, тате!"



Видо, от чиляк с крив характер на младини не чакай благост и мъдрост на старини. С годините недостатъците в характера се задълбават. Стават ригидни, цинични, вече не им пука от нищо и не си мерят приказките. Абе, дразнители, ако им се вързваш. И по-зле ще става, затова изобщо не си го слагай толкова на сърце. Помагай му там, с каквото можеш и развивай пълна глухота в негово присъствие, иначе ще си скъсаш нервите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:33



Колкото ще някой да е умен или да се прави на такъв, ако не може да е поне интересен, да не говорим полезен/ на отсрещните, безплодни са били усилията му



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 18:34



Много време вече чакам и се надявам да пуснеш някоя тема , няма значение на каква тема. Нещо, което към което имаш интерес и ти е приятно да пишеш и разсъждаваш.
Мислиш, че не съм простила ли?



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано08.04.21 18:36



Но за някои то ще е толкова скандално и еретично

Мисля, че се досещам какво точно имаш предвид и разбирам защо не го пишеш... твърде скандално е. И при мен е същото - затова си трая тактично





Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 18:44



развивай пълна глухота в негово присъстие

Е ,как !? Той нали ще се надява да мълча, да се съгласявам, но и отвреме на време да казвам нещо в негова подкрепа. Само нямам право да му противореча. В нашия род, щях да напиша за малко не род, а клан, има табу- на баща не се противоречи.
Междупрочем, нещо което ще ви е интересно и направо ще ме съжалите- той ме рита под масата, когато имаме гости и аз споря . А веднъж така силно ми стисна ръката за
да млъкна, че изписках като настъпано врабче.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:55



Въпросът ми е: по какъв начин "остроумностите" ви към мен помогнаха на Роузи?
Аз все пак съм й дала сламка(Карол Дуек), която би могла да й е от полза.
Както и обясних на дама спатия - всеки може да греши - дори една учителка. Да се твърди, че някой не греши само по себи е грешно. Демонстрирах го и в пост към Холи. На нея пък и отговарях от чиста любезност

Е, тук вече се смея с глас
Голямата помощ й оказа
Не я научи да лови риба, докато тя умираше от глад, а я прати да чете как ще научи евентуално къде зимуват раците.
Да, в пожелателен план е ефектна такава помощ. Но уви в случая не е нищо освен да си ласкаеш егото, че си помагала като си казала, че в джунглата са намяткани пакети с хуманитарна помощ - да отвори някой в синьо. Може пък там да е рибата.


Помогнал си на някого, едва когато помощта от теб реално е променила нещо в желана от човека посока и то в момент, когато е имал тази необходимост.
Единственото, което демонстрира е желание усилието ти да е оценено, като ни обясни, че нямаме потенциал за това.

Аз й дадох съвет да потърси в реала някой, който може да обясни разбираемо на детето. Не съм помогнала. В нейните възможносто е, просто, но би могло да има резултат. Нюк се опита да проумее какво се иска...
Каза, че си й дала сламка. Удавникът и за сламка св хваща, но тя не го спасява когато е нужен сал.

Празник за суета си устрои - като някоя лъскава кокошка се огледа в огледалото и остана доволна от това как очакваш, че е изглежда превеликата ти "помощ“.



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано08.04.21 18:56



Не следя много темата, но кажете за скандалното, че ми писна от политики и оплезената мутра на песнопееца, насякъде е бе





Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:57



+1



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 19:09



Ми кой те кара да му противоречиш?!
Щом толкова държиш да изразиш мнението си, правилно си конструирай речта така, че да стане ясна и твоята гледна точка...
"Да, тате, това е така, точно както ти казваш, но ако не вземем предвид, че първо.... ,второ... и трето... Тези неща карат ситуацията да изглежда така...."
Обясни така, че да е ясно и да са факти, а не измишльотини и предположения



Т.е първо го отпускаш мислейки той, че подкрепяш теорията му или там каквото си обсъждате, но веднага след това излагаш аргументи, които обръщат нещата и формират различна от неговата версия...

П. П поправих куп грешки, сигурно има и още

Редактирано от holi_day на 08.04.21 19:13.



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 19:18



аз също схващам скандалното, но си трая, защото имам беден речник и не мога да го обясня



Тема Re: Хелп.нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 19:27



Днес постъпих точно така.
Изслушах го, съгласих се и му обясних коя част от неговото мнение не приемам, като казах аргументи. Тогава той също се съгласи и постигнахме единомислие.
Но това е възможно само когато е в настроение. В повечето време не е в настроение, защото си има една камара болежки.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано08.04.21 19:33



Неее.... не искам да си го причинявам



Иначе и на мен ми писна. ама кво мога да направя освен да спра да се осведомявам доколкото ми е възможно... не че е много ама все пак.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано08.04.21 19:35



Така де... ако се каже на неподходящо място рискуваш да бъдеш оплют/а и заклеймен... та няма сми.





Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 19:47



А винаги ли очакваш да се съгласява?
Някой път ти?



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано08.04.21 19:53



ох, добре, ще си живея в неведение, все някак





Тема Re: Хелп.нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 20:12



Не е това. Аз разбирам и приемам факта, че той не се съгласява с мен. Но той ми забранява въобще да говоря, да се изразявам, той направо ми крещи МЛЪКНИ, ти не знаеш, ти си глупава, ти си жена, не ме интересува твоето мнение.
Но вече ми е ясно защо той прави всичко това и донякъде съм по-спокойна и му прощавам. Прощавам му не заради него, а заради себе си, защото имам милост към себе си, защото ако продължавах както преди когато не можех да му простя, просто щях да се разболея, а като малка дори мислех, че ще умра.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.21 21:31



Той нали ще се надява да мълча, да се съгласявам, но и отвреме на време да казвам нещо в негова подкрепа.

Таман, де. Той ще си философства и ще си държи речите, ти ще кимаш одобрително, докато си мислиш за нещо друго - и всички са доволни. Що се напъваш да надприказваш човека?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:13



Знам, че има разминаване между искреното желание на човек да прости, вземането на решение да прости и същинската емоционална прошка, която прекратява болката и освобождава ума.
Спомни си думите на Христос: Прости им, Господи, те не знаят какво правят.



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:15



Самскарите, кармичните програми, божественото единство на цялото съществувание има ли ги в твоята ерес?





Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:18



Прости му, Господи, той не знае какво прави

песнопоеца, де



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:29



Факт.
В тоя форум "философия" е мръсна дума.

Нищо, че съдържа в себе си думичките "мъдрост" и "любов".



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:54



Тоест ти демонстрираш интересност с пренос от стара тема в

и ни даваш показно как се води умен диалог? Съвсем неуместно при това.
Дали си го направила съзнателно или не, е без значение. Интересното е, че се опитваш като проскубана кокошка да кълвеш, където няма за какво, за да докажеш колко си остроумна.

И ако си останала с впечатлението, че си падам по словесни битки - в заблуда си. С практиката обаче ставам все по-добра. Коства ми сериозно усилие падението да натирвам разтропани лелки в кокошарника, където им е мястото.

Нищо лично към теб - упражнявам красноречието си в диалог.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 10:58



Господи,
прости им те не знаят какво правят.


Аз като потомствена атеистка, не съм сигурна дали разбирам тази фраза. Защото бих простила всичко на всеки, който от невежество и липса на опит прави нещо лошо. Но в случая с баща ми той прави това за да има власт над мен.
Виждам какво прави.


Той: аз съм вождът на племето и ако ме слушате ще ви изведа към светли пъднини и щастие. А какво е за него щастието- просперитет в обществото, кариера и пари.
От тук пътищата ни се разделиха. Аз бях тихото саможиво дете, което обичаше да се осамотява и да чете. Не съм дъщерята,която той иска да има-напориста, пробивна.
После: ще те пратя да учиш в София, ако ме слушаш. Но не ме прати въпреки че го слушах. Защото изведнъж реши, че не трябва да следвам, за да не си пресилвам уж зрението. Всъщност- не вярваше в силите ми и не искаше да инвестира в мен пари. Парите са си негови, да си ги харчи както иска, не ме интересува. Всъщност какво не мога да му простя в детството. Това, че той направо ми нарежда какво да правя, заповядва ми. Не ми предоставя право на избор между да речем няколкото избора които съм имала. Аз все още не мога да решавам сама, защото се страхувам от неговото самосбъдващо се пророчество.
В редките случаи,когато съм направила нещо на своя воля и съм успяла, той просто не забелязва моя успех, не го оценява, за него е нищо.
Или ако не успея: Аз нали ти казах да не го правиш, нали ти казах че нищо няма успееш. Ето виждаш ли излязох пак прав.
Как си мечтая да имам духовен баща, някой мъдър човек, някой който да ме разбира, някой който да ме успокоява, да ме подкрепя.

Редактирано от vida1929 на 09.04.21 11:02.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:03



На Розмари едва ли й е нужно да й казваш, че може да се консултира с учителката в училище.
Няколко души преди Нюк също предложиха аналогична на неговата помощ.
Оценявам усилията ви да помогнете. Тя също ви е благодарна предполагам.

Де факто - на Роузи не съм предлагала ни съвет, ни помощ.

Проведох кратък диалог с дама спатия, след чийто край ти реши да покажеш умения и остроумие, кълвейки и двете ни. Аз малко те иронизирах - Бог в милостта си ще ми прости. В следствие на твоята агресия, Нюк се почувства силен да се включи с неговите интерпретации.
Въпросът ми беше: с какво помогнахте на Роузи точно в това разклонение на диалога. Освен, че разводнихте темата излишно и внесохте елемент на кокоши бой.
Липсата на въпросителна означава, че отговорът се състои във въпроса.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:14



Щом си атеистка остави Бог настрана. Вземи философско--практичната част от историята.
Опитай се да разбереш, че баща ти наистина не знае какво прави като ти причинява това - било умишлено или не. Защото той разбира и тълкува света според неговата си призма, филтри, програми и прочее. Така работи човешкият ум. На тази възраст баща ти трудно ще се промени.
Ако можеш концентрирай се в хубавите неща, които сте имали, преживели. Изпълни се с благодарност към него за тях. Когато те нападнат горчивите мисли, опитвай да ги замениш със спомена за светлите емоции, които сте имали.

Евърет Уоргтингтън е разработил метод за прошка, за да прости на убиеца на майка си. Щом този метод работи в толкова тежки случаи, смяташ ли, че е невъзможно ти да си по-прощаваща към баща си?



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:31



кармичните програми

Човек може ли да спре една кармична програма, да я прекодира, на по-прост език, да сложи край на едно родово проклятие?
Имам предвид пак моя случай.
Разбирам, че винаги е имало напражение между поколенията, между родители и деца, синове и бащи, внуци и дядовци, но такава чудо като в нашия род не знам.
Неразбирателството между мен и баща ми- не искам моите деца да го виждат, не искам да им давам лош пример. Ако аз по някакъв начин успея да се трансформирам, обикна баща си, простя му.....си мисля, че кармата на рода изведнъж ще се изчисти.
Ама откъде толкоз сили в мен да го направя.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:47



Пробвала си семейни констелации?



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:51



Розмари казва на детето си: Ау какви глупости ви дават да правите за домашно. Освен това то е много трудно. Ще го дам там на едни чичковци и лелички да ти го направят и ще ти го дам на готово. Не се мъчи.
Ако това казва майката на детето , ако това е посланието на родителят към отрочето, това наистина е лоша помощ. В тази част подкрепям и теб и дама спатия. Ако съм ви разбрала, защото не чета всичко.
Кокошки, лелки, тетки с ролки на главата- вече не ми е смешно. Смени плочата, защото се изтърка, казваше леля ми.



Редактирано от vida1929 на 09.04.21 11:57.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:56



Не, само четох за тях. И не ми стана ясно какъв ще е ефектът само аз ако ходя на такава терапия, а баща ми не ходи. За него психологията и психотерапията със срещи очи в очи , разговори, беседи, драматизации, споделяне, е абсолютна глупост.
Но от време на време се заслушва в това, което му разказвам като теория.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 12:01



Подкрепям леля ти





Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 12:05



Само ти. Няма нужда той да ходи. Не казвам, че това трябва да направиш, де. Споделяли, са ми че след такива сесии, нещата изглеждат по различен начин и вътрешният мир се усеща.



Тема Re: Приятели,нови [re: Rosemary]  
Автор Rosemary ()
Публикувано09.04.21 14:20



благодаря за отделеното внимание. Онзи ден мярнах, че Нюк специално се е занимавал с програмата. Нюк, благодаря ти от сърце, благодаря ти. До следващия петък ще се справим.

Видях, че има 84 нови постинга..леле-е-е-е-е-е,



.

Ще се опитам да отговоря на повечето. Че нещо депресията ме налегна яко и отново и нещата са пак на автопилот. Но времето доказа, че моят се справя , така че ще се измъкна отново.

......................................................

Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 15:07



Не, само четох за тях. И не ми стана ясно какъв ще е ефектът само аз ако ходя на такава терапия, а баща ми не ходи. За него психологията и психотерапията със срещи очи в очи , разговори, беседи, драматизации, споделяне, е абсолютна глупост.
Но от време на време се заслушва в това, което му разказвам като теория.


Тъй като съм запознат, щото съм ги посещавал твърде много аз мога да ти кажа.

Който има някакъв проблем - той ходи. Не ходи този дето няма проблем.

И най-важното - поне на мен ми помогнаха доста.





Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 15:10



Ако имаш желание - бих могъл да те насоча.





Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано09.04.21 15:21



сладкопойната чучулига е ходещ мъртвец, като го гледам, мафлоните вече са го изяли.



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 16:10



Не, благодаря,
но искам да знам как работи този метод . Така че ако желаеш, пиши по принцип каквото можеш, без да искам от теб да навлизаш в личното си пространство.
И да ми дадеш линкове за София, не ми вършат работа.
В нета има достатъчно голям избор от терапевти.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 16:22



Методът е мистерия (поне за мен) и не се наемам да разказвам как точно работи щото не знам... но работи и то на много дълбоко ниво съвсем неосъзнавано ниво. Познавам лично един от най-добрите терапевти по метода и когато и ако пожелаеш - мога да ти дам контакти.





Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 17:58



Значи познаваш този метод чрез опита си, а не можеш да кажеш как работи, тоест не можеш да ме убедиш с думи или факти, че това е добър метод

На теб ти харесва психотерапевтът, но на мен
просто име не ми върши работа.
Трябва предварително да познавам метода.
Аз преди да ида на нова терапия, която по някакъв начин ме е привлякла, прочитам всичко, което намеря.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 18:10



Eдинственото, което мога да ти кажа с абсолютна сигурност е че на мен ми е помагал много. Това е.

Инак си е съвсем твоя работа дали, при кой, кога и как...





Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 18:44



Аз се интересувам само от класическите автори и школи и техните методи, техники
Интересуват ме принципите на психотерапията, а при тях няма нищо ново. Има древни методи на манипулация- това не е нито добра нито лоша дума, тя просто означава убеждаване. И ако един терапевт умее да ме убеждава, ако умее да ми въздейства-това е всичко. А ми е важна и личността на терапевта. Трябва да го уважавам.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано09.04.21 18:51



Бе, терапевта трябвало да те убеждава, дрън, дрън, чета истерията с баща ти, ти тази пъпна връв не би ли трябвало да си я отрязала още на 18-20 най-късно?

Ти си на около 60 да кажем, баща ти на 80, най-малко, и те прави луда калинка?!!!!

Това какво говори за ТЕБ?

Или пак той ти е виновен?



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.04.21 19:10



И ако един терапевт умее да ме убеждава, ако умее да ми въздейства-това е всичко.

Аве този терапевт брак ли ще ти предлага, та требе да те убеди да кандисаш?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 19:21



Ако смяташ, че терапевта ще върши твоята лична работа и ще те убеждава в каквото и да е - в грешка си - той само ти показва пътищата - ти сама трябва да ги извървиш.





Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 19:52



Мисълта ми беше, че ме интересуват само две основни школи, които чета и се занимавам с тях, защото искам да ги изуча изоснови, в дълбочина и да не се разпилявам в повърхностен прочит на други методи.
От кога съществуват семейни констелации, какви са принципите-това те питах. Ти накъде извъртя нещата





Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 19:57



Къде виждате истерия, госпожо, аз пиша и споделям съвсем спокойно.
Връзката родители-деца е вечна , както връзката между всички хора . На другите Ви въпроси, не виждам смисъл да отговарям.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано09.04.21 20:03



Връзката родители-деца е дотам, докъдето я отрежеш.

И поемеш отговорност за собственият си живот.

Наясно съм, че няма да разбереш какво ти казвам.



Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 20:03



Мъжът ми и психотерапевтът ми, общото е, че им имам доверие. Защо не ти харесва думата убеждаване? Ми тогава я замени с друга, която повече ти допада със същия смисъл. За справка речник на синонимите.





Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.04.21 20:37




Да, бе! Трябва му беля на човека!



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 20:46



Вашето мнение, госпожо, не ме интересува.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано09.04.21 21:15



Вида споделям твоето мнение. А Trickyyy не я разбирам.

Редактирано от blood9 на 09.04.21 21:16.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано09.04.21 21:17



E, ти все искаш да се учиш, което е похвално.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.04.21 22:37



Ми не знам, звучиш ми като човек, който уж има нужда от психотерапевт, но с претенцията терапевтът да му се доказва. Твоята роля тогава каква ще бъде - ще се правиш на баща си пред терапевта, а той трябва да ти изпълнява желанията?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 22:58



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Скоро май ще имаш още една забрана.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.04.21 04:13



Не мога да говоря за метода щото не съм специалист в областта и не ги разбирам тези неща - сал един прост предпечатист съм. По нетя сигур има преизобилно инфо.





Тема Re: Хелп.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 04:58



Ами аз не мога да й помогна с нищо друго, освен да й кажа чие мнение да следи. По този начин би могла да вникне по-дълбоко в начинът на мислене, който обуславя характера на успешния IT специалист. Добавям също така и теб в тази група.

Ако тя имаше дама приятел, която да е експерт в това поприще, Блу щеше да има решаващ фактор в нейните ръце.





Тема Re: Приятели,нови [re: Rosemary]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 05:14



В отговор на:

Нюк, благодаря ти от сърце, благодаря ти.



Моля, няма защо.
Добре си дошла, не го споменавай.





Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 05:45



Скандалното е, че в крайна сметка става дума за

В отговор на:

Негативните емоции са причинени от автоматични мисли, които са резултат от програмирането. Гласът на вътрешния критик, който казва - примерно "не струвам, тъп и грозен съм" - говори с думите на тези, които са били около един човек в най-ранната му възраст, когато е попивал всичко без критично мислене. И да - в комбинация с присъщите на всички хора ирационални вярвания - може да доведе до различни психосоматични заболявания.
И да - пренаписването на житейската история се състои и в разглеждането на миналото от една нова овластяваща перспектива съчетана с прощаване на другите - те просто са следвали своя модел на света(научили са го от своите учители и възпитатели и не са знаели какво друго да правят) и прощаване на себе си.




... Тоест за фалшификация.

Ако имаш нужда някой да ти казва как мисленето ти е дисфункционално, продължавай да ангажираш своя интерес.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 07:19



Не знам за коя реплика на Дама Спатия говориш, както и за какви емоции. Рози сподели, че детето й има нужда от помощ за програмирането на Скрач, а аз просто запретнах ръкави да дам някакъв пример, който илюстрира решение на нейния проблем.

Да, и запознай се работата на д-р Карол Дуек - ще ти е от полза. Ако пък и направиш няколко упражнения на практика - ще се промени и съзнанието ти и начина по който въприемаш случващото се(реалността).

Окей, ти печелиш – ще се поинтересувам относно работата на д-р Карол Дуек, но не се интересувам просто от промяна на съзнанието и начина, по който възприемам случващото се (реалността), а от подобряване на тези две неща (съзнанието и начина, по който...). С други думи, аз искам по-точно възприемане на реалността, а не по-неясно (което също е промяна на това).

С уважение към твоето дете – attaboy!





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 08:16



Интересното е, че се опитваш като проскубана кокошка...

Да де, ама тя е баба, а ти си майка на десетгодишно момче. Как мислиш, дали ще доживееш да видиш внук като нейния? Мери си думите, да не би да се окажат на разцентровано място в ракетата, в която си се изстреляла в небесата на самочувствието, че ти, точно ти, за разлика от другите, знаеш универсалната истина и можеш всичко, а те са някакви по-долни от теб, глупавите простосмъртни. Нищо лично, просто казвам. Капанът на суетата оплита като кълбо от ластици и ако не се освободиш навреме от него,



Покажи малко уважение, където е дължимо, ми е мисълта.





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 08:51



"Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие, който се основа на концепцията за наративна интелигентност, транзакционния анализ, юнгианската анализа и когнитивно-поведенческата терапия. Концепцията за наративна интелигентност от своя страна възниква в резултат на изследванията, свързани с развитието на изкуствения интелект и по-конкретно с това как работи човешката памет.

Бг е назад в много отношения, ама все пак разполагаме с високоскоростен интернент и чат-пат се оправяме с английския и някои други езици. За жалост, манталитетът и дисфункционално мислене трудно се преодоляват и в резултат на това млади хора като теб не помръдват в развитието си.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 08:54



Държа да греша - ама съвсем ще я втасаме след подкрепата, която получи.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 09:10



Е, какъв математик си?! Момчетата в десети клас са 16-17годишни. Аз съм на 46, в добро здраве. Разбира се, ще се радвам да имам внуци. Но допускам възможността и да недоживея по ред причини.

Мнението ти е доста злостно и доказва колко половинчато четеш, по какъв начин умът ти обработва информацията и тълкуването, което й дава. Не, не говоря за "ума" като за "интелигентност".



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 09:19



Е, грешката е моя. Аз все пак се занимавам с подобряване точността на възприемане на действителността. Не ми хрумна, че можеш да го възприемеш по друг начин.

По-точното възприемане на случващото е свързано и с това да не реагираш първосигнално на пост, а да прочетеш малко по-нагоре, за да разбереш какво всъщност се коментира и на какво отговаряш. Ако не можеш да разбереш, питаш любезно какво списващите са имали предвид, а не налиташ като слон в стъкларски магазин(сори за изтърканата метафора, но мисля, че няма нужда да я обяснявам).



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.04.21 09:41



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Скоро май ще имаш още една забрана.


Ще дойдеш да пишеш в клуб 40-50 с голямата гаубица за "добре дошла" ли?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 10:38



ех, блъди, на тази земя не ни е дадено всичко да разбираме. И аз не разбирам повечето хора, някои ги разбирам, но за това заслугата не е моя. Предполагам.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 10:42



Спирам да ангажирам интереса си, щото готвя спаначена супа и той е насочен единствено към "болката в корема" - тъй де възбуждащият апетит, тъй де, здравословен глад





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.04.21 11:07




Да де, ама тя е баба, а ти си майка на десетгодишно момче. Как мислиш, дали ще доживееш да видиш внук като нейния?


Да те прочета буквално
Що да не доживее?!
Ей го от разходката вчера
Искаш ли да ти хване гълъб?


Има свободни кончета
В края на месеца ще е на 2г.

Много обичаш да изпляскваш неща, които са ти известни без връзка с темата. И друг път съм ти го казвала...



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.04.21 11:13



Г-жо Наполеон, успокойте се.
Нюк има други слабости, но не и злост...





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 11:45



А "скандалното" в концепцията за прошката е, че за да простиш емоционално трябва да си в състояние на емпатия(да си емоционален още не те прави способен на емпатия) към обидилият/наранилият те. Ти да станеш Той. Нещо много-много трудно. Затова се счита за добър резултат да простиш и до към 60%.

Успех ти пожелавам :) И да имаш хубави преживявания в житейското си пътешествие :)



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 11:52



Не я научи да лови риба, докато тя умираше от глад, а я прати да чете как ще научи евентуално къде зимуват раците.

Някои хора не само че не те научават да ловиш риба и не ти дават такава, ами дори те наказват заради това, че не можеш да ловиш. Това са жестоки хора, но в отрицателен смисъл. На български нямаме точен превод на тази дума, cruel, вместо това на "жестоко" казваме

.

Горепосочените хора си мислят, че бидейки жестоки, те стават много хубави, страхотни и върховни, ала това е едно прекалено ограничено схващане, което, за жалост, отвъд рамките на нормалността и здравия разум носи много мъка сред народа, особено на бездомните животни, например кучета или котки. Слава богу, държавата не остави това брутално схващане за живота без отговор и направи насилието срещу животни незаконно.

ПП: Заслужава си времето.



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 12:01.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 12:11



Интересното при теб е, че неведнъж си изказвал възхищението си към Експат. На практика обаче въобще не си се опитал да проумееш неговите мисловни нагласи. И след като ги разбереш да ги приложиш в живота си.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 12:27



Наслади се на твоята гозба. Аз си правих бобче наскоро, само една малка детска паничка остана.





Довечера ще правя един пак. ;D



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 17:57.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 12:59



Много обичаш да изпляскваш неща, които са ти известни без връзка с темата. И друг път съм ти го казвала...

Не харесвам обръщението "проскубана кокошка". Ти я употреби с положителен модификатор, а тя беше груба. Нюансът между теб и нея е, че ти си по-мека и по-нежна, което е по-приятно. Пардон, ако съм разсипал боба.



В отговор на:

Да де, ама тя е баба, а ти си майка на десетгодишно момче. Как мислиш, дали ще доживееш да видиш внук като нейния?

Да те прочета буквално
Що да не доживее?!




Акцентът е върху словосъчетанието "като нейния".





Това е . Ако ти харесва, можеш да я изтеглиш .



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 16:06.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 13:49



Екскюзе моа, десетокласник... Факт е обаче, че днес ти обиди една достойна и добре заслужила баба. Все едно обиждаш своето бъдещо аз – такова, каквото си го представяш днес. Сега се мислиш за човек с много достойнства, но ако в действителност беше такава, щеше да си била продължила да си – обаче откакто оскърби личност, която е една сега, то по тази причина следва, че ти не заслужаваш да бъдеш като нея.

И не е злостно, защото много хора имат внуци, но само най-добрите – като нейния. Не разсъждавай ограничено и се опитай да видиш картинката в цялост с всичките й детайли, а не само този, в който си се вкопчила – думата "доживееш".

Ето

и за теб, ала нищо лично. Ти – с какво ще приветствуваш мен?





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 14:13



С нищо не съм обидила една достойна и заслужила баба.

Това са твои интерпретации. Твоите оправдания за твоето поведение.
Цветисто поясних на една потребителка в дира, че не съм подходящ опонент за словесните й заигравки.

В поздрав към теб, когато имам време и съм на комп, ще направя хронологичен анализ на така драматично развилото се сапунено действие, довело в твоите очи до "обидата" към "заслужилата и достойна баба". Чието достойнство на баба аз не отричам и за което тя има цялото ми уважение.

Целта на един диалог е истината, все пак.

Очаквай продължение...



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 15:21



Целта на един диалог е истината, все пак.

Как би се почувствала, ако ти се роди внуче и малко под 2 години по-късно някой те нарече "проскубана кокошка" в онлайн форум, и то в отговор на "лъскава..."? Да, "кокошка" е обида, но от "лъскава" до "проскубана" се наблюдава деградация. Лъскавите кокошки са красиви, а проскубаните – не. Ти можеше да отговориш нещо по дължината на линиите на "охранена пуйка", но ти предпочете да отговориш на словосъчетание, което при определени (противни, отвратителни, крайно неприятни, дразнещи и зловонни – нападателни) обстоятелства би могло да се разглежда като някаква форма на жалък комплимент (ако ще е кокошка, поне би трябвало да е лъскава), с оскърбление. Все едно я нарече "грозна". Виждаш ли себе си като такава баба в бъдещето? Не, нали?! Ти виждаш себе си идеална, перфектна, непогрешима, безупречна, ненадмината и напълно съвършена. Е, позволи ми да разваля твоята илюзия – не си.











Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 15:52



Аз ти казах, че се интересувам от нищо друго, освен подобряване точността на възприемане на действителността, а ти сега твърдиш, че съм можел да съм го бил възприемал по друг начин. Не понасям хора като теб, които се опитват да имплантират мисли. Грешиш, не го възприемам по друг начин. Грешката е твоя действително, съгласен съм с теб. Това е единственото, в което си права.

Като слон в стъкларски магазин влезе ти, не аз. Тук ние бяхме кротко решаващи задачата на Розината дъщеря, а ти нахлу директно през витрината с глава, започвайки да тръбиш с хобота презрително, че проблемът на Розината дъщеря е в нейната учителка, която, ако "се имала" за тази, която е – учителка – тогава трябвало да се запознае с работата на д-р Карол Дуек.

Какво подсказваш с това – получавай си двойките, дъще, не усвоявай и не овладявай нищо от това, което се преподава и изисква, а после, когато годината премине, се оправдай с това, че учителката не била чела д-р Дуек... Или дори още по-лошо – да се изтропа там детето пред нейните съученици, че не разбира нищо поради щото учителката може даже да не е чувала за Карол.

Tи в тази тема само се дуеш, че си чела д-р Дуек. Дуй се, но не обиждай.



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 18:37.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 16:49



Боужей, боб правя рядко, но пък сега се сетих за една бобена яхния с телешки опашки, няма такава вкусотия.

Да ти е сладко.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 17:12



Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие...

... чрез самозаблуда и постигане на съвършената илюзия, че си нещо друго освен себе си. С други думи, автохипноза.

Ти как пренаписа своята житейска история? Един ясен ден от нищото (което е синьо;) реши да напишеш в историята на твоя живот, че си носител на универсалната истина?!

Бг е назад в много отношения, ама все пак разполагаме с високоскоростен интернент и чат-пат се оправяме с английския и някои други езици. За жалост, манталитетът и дисфункционално мислене трудно се преодоляват и в резултат на това млади хора като теб не помръдват в развитието си.

Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие...


... чрез самозаблуда и постигане на съвършената илюзия, че си нещо друго, освен себе си. С други думи, автохипноза.

Ти как пренаписа своята житейска история? Един ясен ден от нищото (което е синьо;) реши да напишеш в историята на твоя живот, че си носител на универсалната истина?!

Бг е назадничава в твоята среда, не в моята. Никога не съм си писал с по-надменен човек от теб. Ти си от онези, които, виждайки, че някой има нужда от помощ, се опитват да му попречат да я получи. Правиш това, за да извлечеш задоволството, че ти си повече от него. "Аз съм си добре, пък нека на Вуте му е зле"... Повръща ми се от този начин на мислене. Такива като теб са много и всичките спъвате прогреса толкова, колкото успеете. Розината дъщеря има да прави едно, а ти я увещаваш (чрез нейната майка) да прави друго – да обвинява своята учителка за собствената си безпомощност. Опитваш се да вкараш това дете в още по-голямо неведение, подменяйки нейните реални ангажименти с фиктивни. Тласкаш я към фрустрация, за да огънеш нейната форма, така че после твоето дете да си получава шестиците за срока и да си работи в областта, която е избрало, докато нейното броди като призрак по улиците, мислейки за това как другите са виновни за нейните неуспехи. Опитваш се да "променяш" реалността в ретроградна посока, но тази част от реалността е непроменима, тя просто е. Тези опити те правят подла и низка.





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 17:31



А ти запознат ли си с работата на доктор Дуйек?
И запознат ли си с метода Пренаписване на личните истории?



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 18:09



Не, аз посещавам истински психолог в истински кабинет. Абсурд да се запознавам с пренаписване на историята – в средата, в която искам да се развия, това е незаконно и изключително подсъдно. Немалко тарикати гърмят като бушони, пренаписвайки историята на своята дейност. Аз имам една лична история, която обогатявам, а не пренаписвам. Например не мога да променя нито датата си на раждане, нито ЕГН-то си, а те са част от моята лична история. Пренаписване на историята буквално означава лъжа, а в по-лошия случай – фалшификация. Това правят хората, които се опитват да фалшифицират своята съдба, т.е. фалшивите хора. Ерго, слонът в стаята е фалшификат. Що се отнася до доктор Дуейк, видях, че е професор в Станфорд.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.04.21 18:12



Нюк, а, да спреш да ме защитаваш, моля
Не се чувствам обидена, а и този, който обсъжда баба ли съм, прабаба, стринка или втора братовчедка си ти
Не е нужно просто така да изкривиш
Рицарят ми той
Благодаря, но не е необходимо





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 18:19



Аз съм в пълен шок от тебе. Как така спориш за нещо, което не познаваш!



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 18:33



На практика – да. Реално – не. Аз съм проверил неговия начин на мислене и знам, че е способен не само на емпатия, а дори и на симпатия – нещо, което ти пазиш само за себе си в реалния живот, а тук употребяваш емпатията си, за да изказваш твоето високомерно мнение.





Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 18:34



трябва да си в състояние на емпатия

Емпатията ти лъсна като задник на бабун – нарече достопочтена жена "проскубана кокошка". Крадецът тръгнал да търси крадеца.

Успех и на теб!





Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 18:36



Не е нужно да си цапам дрехите, за да знам, че калта цапа.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 18:39



Изобщо не те защитавам, просто си казвам мнението. Нали знаеш, то е като д-то – всеки го има.





Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано10.04.21 18:40



Помня когато го разработваха това. Не предполагах че ще свърши като програма за четвъртокласници... Но те им наръгаха в програмите да учат теория на вероятностите май в 5-ти, 6-ти клас, та защо не и това...

Големи вундеркинди ще ги направят... Жалко че на практика, много не могат да си напиша името, и да си сметнат рестото в магазина...



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Rosemary ()
Публикувано10.04.21 18:43



Изтеглих го, сладурест е, ще пипна тук-там и аз

и като го завърша ще ти го пратя да го видиш. Ще се опитам да ти пратя предходните ни съвместни творби с малката.
Да, така е, редуват се блокчетата "код". Аз действам интуитивно, детето - два пъти повече и се справя по-добре от мен.




......................................................

Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 18:50



Значи, изказваш се за нещо, което изобщо не си чел, нямаш представа какво е, но го отричаш, направо анатемосваш.
Ще го запомня това и вече ще имам едно наум за теб.



Тема Re: Хелп.нови [re: specular]  
Автор Rosemary ()
Публикувано10.04.21 18:50



Биха могли да се справят, ама ако им се каже как по разбираем за тях начин, и ако са по-малко в клас, и ако учителят има време да работи с всяко дете индивидуално.

Децата биха могли да се забавляват, а не да се натоварват. Но пък и учителите играят роля на пъдари и става една каша, стой та гледай.

......................................................


Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 19:06



по въпроса и никъде не пише "пренаписване". Както и да е, ще я обсъдя тази описателна идентичност следващия път на консултация. По принцип ние с нея правим точно това – изслушвайки ме, тя ми дава възможност да практикувам моите описателни способности.

Да ти кажа, няма никакъв смисъл само да четеш за констелации, ако те са ти мерак. Най-добре, ако можеш, се запиши някъде да ходиш. Това е нещо като да тренираш футбол вкъщи пред компютъра, четейки за футбол. Не става само с четене, реални посещения трябват. Всичко в живота е така. Щом ти е интересно, чети, но принципно съществена полза без посещения няма как да се извлече.





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 19:33



Виж Наративна терапия в Уикипедия на български



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 20:04



Вида, не знам дали четеш на английски, ама

. Цитирам:

Narrative therapy is also criticized for the lack of clinical and empirical studies to validate its many claims. Etchison & Kleist (2000) stated that narrative therapy's focus on qualitative outcomes is not congruent with larger quantitative research and findings which the majority of respected empirical studies employ today. This has led to a lack of research material which can support its claims of efficacy.

Several critics have posed concerns that narrative therapy has made gurus of its leaders, particularly in the light that its leading proponents tend to be overly harsh about most other kinds of therapy.


В превод – има недостиг на клинични и емпирични изследвания, които да потвърдят множеството им претенции за какъвто и да е положителен ефект. Липсват научни изследвания, които да подкрепят нейната ефикасност. Критиците се опасяват, че наративната терапия прави гурота от нейните лидери, особено в светлината на това, че нейните водещи защитници и проповедници са склонни да са прекалено рязки, остри, груби, безчувствени и жестоки (всичките тези 5 последни думи са превод на думата harsh – и впрочем илюстрират прекрасно поведението на нашата проповедничка тук, особено безчувствеността) относно повечето други видове терапия.

А това, което пише в българската статия е, как да ти кажа, един голям бънч ъф булшит.





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 20:55



Че то за кое лечение, терапия, направление, школа и прочие има данни да е помогнало на всички нуждаещи се

Едно помага на едни , друго помага на други.
На мен писането на истории ми е помогнало повече от всичко друго, което съм пробвала. Но не съм ходила на такава терапия. Сама си пиша .
Ами какво друго ако не терапия е всичко туй, дето пишем и си споделяме тука, влизаме в роли и идентичности, в които ни се иска да се изпробваме, боравим със символи-думите, кой по-добре, кой по-зле. Важното е, че се упражняваме.
Че те някои от нас на прост български не могат да разберат за какво става въпрос, когато говорим на теми от психологията,тръгнали сте линкове на английски да давате.

Наратив-история, роман
Наративна терапия-терапия црез писане на истории
Примерно, възхищаваш се от някой, както ти се възхищаваш от Експат, наблюдавш неговия начин на мислене и вазказваш история за него. Или пък влизаш в неговата роля, като говориш от 1 лице.

Редактирано от vida1929 на 10.04.21 21:02.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 21:02



Ти първа започна с линковете, само че адресът ти бе описан на български с кирилица, а не под формата на url.







Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.04.21 21:07



Ти прочете ли го?



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 21:15



Хвърлих му един поглед дотолкова, доколкото да видя, че е пълна тъпотия до шия и малко отгоре. Нещо като много, ама много лошо качество ерзац на някаква стока, само дето стоката в случая е английската статия.

ПП: Долнопробна е, Вида.



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 21:25.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 21:43



Ако ми беше издекламирал това нещо очи в очи, нямаше да успея да се въздържа и щях да се запревивам от болка в корема... от смях.

Прощавай.

Все пак, да разхилотиш една жена си е голямо постижение.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 21:55



Именно. Няма нужда да ти прощавам, няма за какво.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.