Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 08:51



"Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие, който се основа на концепцията за наративна интелигентност, транзакционния анализ, юнгианската анализа и когнитивно-поведенческата терапия. Концепцията за наративна интелигентност от своя страна възниква в резултат на изследванията, свързани с развитието на изкуствения интелект и по-конкретно с това как работи човешката памет.

Бг е назад в много отношения, ама все пак разполагаме с високоскоростен интернент и чат-пат се оправяме с английския и някои други езици. За жалост, манталитетът и дисфункционално мислене трудно се преодоляват и в резултат на това млади хора като теб не помръдват в развитието си.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 08:54



Държа да греша - ама съвсем ще я втасаме след подкрепата, която получи.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 09:10



Е, какъв математик си?! Момчетата в десети клас са 16-17годишни. Аз съм на 46, в добро здраве. Разбира се, ще се радвам да имам внуци. Но допускам възможността и да недоживея по ред причини.

Мнението ти е доста злостно и доказва колко половинчато четеш, по какъв начин умът ти обработва информацията и тълкуването, което й дава. Не, не говоря за "ума" като за "интелигентност".



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 09:19



Е, грешката е моя. Аз все пак се занимавам с подобряване точността на възприемане на действителността. Не ми хрумна, че можеш да го възприемеш по друг начин.

По-точното възприемане на случващото е свързано и с това да не реагираш първосигнално на пост, а да прочетеш малко по-нагоре, за да разбереш какво всъщност се коментира и на какво отговаряш. Ако не можеш да разбереш, питаш любезно какво списващите са имали предвид, а не налиташ като слон в стъкларски магазин(сори за изтърканата метафора, но мисля, че няма нужда да я обяснявам).



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.04.21 09:41



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Скоро май ще имаш още една забрана.


Ще дойдеш да пишеш в клуб 40-50 с голямата гаубица за "добре дошла" ли?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 10:38



ех, блъди, на тази земя не ни е дадено всичко да разбираме. И аз не разбирам повечето хора, някои ги разбирам, но за това заслугата не е моя. Предполагам.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 10:42



Спирам да ангажирам интереса си, щото готвя спаначена супа и той е насочен единствено към "болката в корема" - тъй де възбуждащият апетит, тъй де, здравословен глад





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.04.21 11:07




Да де, ама тя е баба, а ти си майка на десетгодишно момче. Как мислиш, дали ще доживееш да видиш внук като нейния?


Да те прочета буквално
Що да не доживее?!
Ей го от разходката вчера
Искаш ли да ти хване гълъб?


Има свободни кончета
В края на месеца ще е на 2г.

Много обичаш да изпляскваш неща, които са ти известни без връзка с темата. И друг път съм ти го казвала...



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.04.21 11:13



Г-жо Наполеон, успокойте се.
Нюк има други слабости, но не и злост...





Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 11:45



А "скандалното" в концепцията за прошката е, че за да простиш емоционално трябва да си в състояние на емпатия(да си емоционален още не те прави способен на емпатия) към обидилият/наранилият те. Ти да станеш Той. Нещо много-много трудно. Затова се счита за добър резултат да простиш и до към 60%.

Успех ти пожелавам :) И да имаш хубави преживявания в житейското си пътешествие :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.