Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 11:52



Не я научи да лови риба, докато тя умираше от глад, а я прати да чете как ще научи евентуално къде зимуват раците.

Някои хора не само че не те научават да ловиш риба и не ти дават такава, ами дори те наказват заради това, че не можеш да ловиш. Това са жестоки хора, но в отрицателен смисъл. На български нямаме точен превод на тази дума, cruel, вместо това на "жестоко" казваме

.

Горепосочените хора си мислят, че бидейки жестоки, те стават много хубави, страхотни и върховни, ала това е едно прекалено ограничено схващане, което, за жалост, отвъд рамките на нормалността и здравия разум носи много мъка сред народа, особено на бездомните животни, например кучета или котки. Слава богу, държавата не остави това брутално схващане за живота без отговор и направи насилието срещу животни незаконно.

ПП: Заслужава си времето.



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 12:01.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 12:11



Интересното при теб е, че неведнъж си изказвал възхищението си към Експат. На практика обаче въобще не си се опитал да проумееш неговите мисловни нагласи. И след като ги разбереш да ги приложиш в живота си.



Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 12:27



Наслади се на твоята гозба. Аз си правих бобче наскоро, само една малка детска паничка остана.





Довечера ще правя един пак. ;D



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 17:57.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 12:59



Много обичаш да изпляскваш неща, които са ти известни без връзка с темата. И друг път съм ти го казвала...

Не харесвам обръщението "проскубана кокошка". Ти я употреби с положителен модификатор, а тя беше груба. Нюансът между теб и нея е, че ти си по-мека и по-нежна, което е по-приятно. Пардон, ако съм разсипал боба.



В отговор на:

Да де, ама тя е баба, а ти си майка на десетгодишно момче. Как мислиш, дали ще доживееш да видиш внук като нейния?

Да те прочета буквално
Що да не доживее?!




Акцентът е върху словосъчетанието "като нейния".





Това е . Ако ти харесва, можеш да я изтеглиш .



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 16:06.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 13:49



Екскюзе моа, десетокласник... Факт е обаче, че днес ти обиди една достойна и добре заслужила баба. Все едно обиждаш своето бъдещо аз – такова, каквото си го представяш днес. Сега се мислиш за човек с много достойнства, но ако в действителност беше такава, щеше да си била продължила да си – обаче откакто оскърби личност, която е една сега, то по тази причина следва, че ти не заслужаваш да бъдеш като нея.

И не е злостно, защото много хора имат внуци, но само най-добрите – като нейния. Не разсъждавай ограничено и се опитай да видиш картинката в цялост с всичките й детайли, а не само този, в който си се вкопчила – думата "доживееш".

Ето

и за теб, ала нищо лично. Ти – с какво ще приветствуваш мен?





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано10.04.21 14:13



С нищо не съм обидила една достойна и заслужила баба.

Това са твои интерпретации. Твоите оправдания за твоето поведение.
Цветисто поясних на една потребителка в дира, че не съм подходящ опонент за словесните й заигравки.

В поздрав към теб, когато имам време и съм на комп, ще направя хронологичен анализ на така драматично развилото се сапунено действие, довело в твоите очи до "обидата" към "заслужилата и достойна баба". Чието достойнство на баба аз не отричам и за което тя има цялото ми уважение.

Целта на един диалог е истината, все пак.

Очаквай продължение...



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 15:21



Целта на един диалог е истината, все пак.

Как би се почувствала, ако ти се роди внуче и малко под 2 години по-късно някой те нарече "проскубана кокошка" в онлайн форум, и то в отговор на "лъскава..."? Да, "кокошка" е обида, но от "лъскава" до "проскубана" се наблюдава деградация. Лъскавите кокошки са красиви, а проскубаните – не. Ти можеше да отговориш нещо по дължината на линиите на "охранена пуйка", но ти предпочете да отговориш на словосъчетание, което при определени (противни, отвратителни, крайно неприятни, дразнещи и зловонни – нападателни) обстоятелства би могло да се разглежда като някаква форма на жалък комплимент (ако ще е кокошка, поне би трябвало да е лъскава), с оскърбление. Все едно я нарече "грозна". Виждаш ли себе си като такава баба в бъдещето? Не, нали?! Ти виждаш себе си идеална, перфектна, непогрешима, безупречна, ненадмината и напълно съвършена. Е, позволи ми да разваля твоята илюзия – не си.











Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 15:52



Аз ти казах, че се интересувам от нищо друго, освен подобряване точността на възприемане на действителността, а ти сега твърдиш, че съм можел да съм го бил възприемал по друг начин. Не понасям хора като теб, които се опитват да имплантират мисли. Грешиш, не го възприемам по друг начин. Грешката е твоя действително, съгласен съм с теб. Това е единственото, в което си права.

Като слон в стъкларски магазин влезе ти, не аз. Тук ние бяхме кротко решаващи задачата на Розината дъщеря, а ти нахлу директно през витрината с глава, започвайки да тръбиш с хобота презрително, че проблемът на Розината дъщеря е в нейната учителка, която, ако "се имала" за тази, която е – учителка – тогава трябвало да се запознае с работата на д-р Карол Дуек.

Какво подсказваш с това – получавай си двойките, дъще, не усвоявай и не овладявай нищо от това, което се преподава и изисква, а после, когато годината премине, се оправдай с това, че учителката не била чела д-р Дуек... Или дори още по-лошо – да се изтропа там детето пред нейните съученици, че не разбира нищо поради щото учителката може даже да не е чувала за Карол.

Tи в тази тема само се дуеш, че си чела д-р Дуек. Дуй се, но не обиждай.



Редактирано от Nuke Dukem на 10.04.21 18:37.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.04.21 16:49



Боужей, боб правя рядко, но пък сега се сетих за една бобена яхния с телешки опашки, няма такава вкусотия.

Да ти е сладко.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 17:12



Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие...

... чрез самозаблуда и постигане на съвършената илюзия, че си нещо друго освен себе си. С други думи, автохипноза.

Ти как пренаписа своята житейска история? Един ясен ден от нищото (което е синьо;) реши да напишеш в историята на твоя живот, че си носител на универсалната истина?!

Бг е назад в много отношения, ама все пак разполагаме с високоскоростен интернент и чат-пат се оправяме с английския и някои други езици. За жалост, манталитетът и дисфункционално мислене трудно се преодоляват и в резултат на това млади хора като теб не помръдват в развитието си.

Пренаписването на житейската история" е съвременен метод, целящ постигане на вътрешен мир и благополучие...


... чрез самозаблуда и постигане на съвършената илюзия, че си нещо друго, освен себе си. С други думи, автохипноза.

Ти как пренаписа своята житейска история? Един ясен ден от нищото (което е синьо;) реши да напишеш в историята на твоя живот, че си носител на универсалната истина?!

Бг е назадничава в твоята среда, не в моята. Никога не съм си писал с по-надменен човек от теб. Ти си от онези, които, виждайки, че някой има нужда от помощ, се опитват да му попречат да я получи. Правиш това, за да извлечеш задоволството, че ти си повече от него. "Аз съм си добре, пък нека на Вуте му е зле"... Повръща ми се от този начин на мислене. Такива като теб са много и всичките спъвате прогреса толкова, колкото успеете. Розината дъщеря има да прави едно, а ти я увещаваш (чрез нейната майка) да прави друго – да обвинява своята учителка за собствената си безпомощност. Опитваш се да вкараш това дете в още по-голямо неведение, подменяйки нейните реални ангажименти с фиктивни. Тласкаш я към фрустрация, за да огънеш нейната форма, така че после твоето дете да си получава шестиците за срока и да си работи в областта, която е избрало, докато нейното броди като призрак по улиците, мислейки за това как другите са виновни за нейните неуспехи. Опитваш се да "променяш" реалността в ретроградна посока, но тази част от реалността е непроменима, тя просто е. Тези опити те правят подла и низка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.