Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.04.21 16:50



Мога много да напиша за процеса на прошка. Но за някои то ще е толкова скандално и еретично, а аз нямам енергия, време и желание да влизам в излишни спорове и обяснения.
Все пак, за любопитните - освен, че са изписани купища книги, които са основани на практиката, съществуват и доста организации, които изследват благотворното влияние на прошката върху цялостното здраве, създадени са и методи. Например

Има и други.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.04.21 17:57



Последно ми каза, че малкият ми син е гей. Защото няма приятелка на 27г.
Е как да реагирам на това?


Е как - заемаш победоносна поза и викваш: Хааааа, хванах ли те сега да злословиш!
Или го срязваш с култовата филмова реплика "Стига простотии, бе, тате!"



Видо, от чиляк с крив характер на младини не чакай благост и мъдрост на старини. С годините недостатъците в характера се задълбават. Стават ригидни, цинични, вече не им пука от нищо и не си мерят приказките. Абе, дразнители, ако им се вързваш. И по-зле ще става, затова изобщо не си го слагай толкова на сърце. Помагай му там, с каквото можеш и развивай пълна глухота в негово присъствие, иначе ще си скъсаш нервите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:33



Колкото ще някой да е умен или да се прави на такъв, ако не може да е поне интересен, да не говорим полезен/ на отсрещните, безплодни са били усилията му



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 18:34



Много време вече чакам и се надявам да пуснеш някоя тема , няма значение на каква тема. Нещо, което към което имаш интерес и ти е приятно да пишеш и разсъждаваш.
Мислиш, че не съм простила ли?



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано08.04.21 18:36



Но за някои то ще е толкова скандално и еретично

Мисля, че се досещам какво точно имаш предвид и разбирам защо не го пишеш... твърде скандално е. И при мен е същото - затова си трая тактично





Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.21 18:44



развивай пълна глухота в негово присъстие

Е ,как !? Той нали ще се надява да мълча, да се съгласявам, но и отвреме на време да казвам нещо в негова подкрепа. Само нямам право да му противореча. В нашия род, щях да напиша за малко не род, а клан, има табу- на баща не се противоречи.
Междупрочем, нещо което ще ви е интересно и направо ще ме съжалите- той ме рита под масата, когато имаме гости и аз споря . А веднъж така силно ми стисна ръката за
да млъкна, че изписках като настъпано врабче.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:55



Въпросът ми е: по какъв начин "остроумностите" ви към мен помогнаха на Роузи?
Аз все пак съм й дала сламка(Карол Дуек), която би могла да й е от полза.
Както и обясних на дама спатия - всеки може да греши - дори една учителка. Да се твърди, че някой не греши само по себи е грешно. Демонстрирах го и в пост към Холи. На нея пък и отговарях от чиста любезност

Е, тук вече се смея с глас
Голямата помощ й оказа
Не я научи да лови риба, докато тя умираше от глад, а я прати да чете как ще научи евентуално къде зимуват раците.
Да, в пожелателен план е ефектна такава помощ. Но уви в случая не е нищо освен да си ласкаеш егото, че си помагала като си казала, че в джунглата са намяткани пакети с хуманитарна помощ - да отвори някой в синьо. Може пък там да е рибата.


Помогнал си на някого, едва когато помощта от теб реално е променила нещо в желана от човека посока и то в момент, когато е имал тази необходимост.
Единственото, което демонстрира е желание усилието ти да е оценено, като ни обясни, че нямаме потенциал за това.

Аз й дадох съвет да потърси в реала някой, който може да обясни разбираемо на детето. Не съм помогнала. В нейните възможносто е, просто, но би могло да има резултат. Нюк се опита да проумее какво се иска...
Каза, че си й дала сламка. Удавникът и за сламка св хваща, но тя не го спасява когато е нужен сал.

Празник за суета си устрои - като някоя лъскава кокошка се огледа в огледалото и остана доволна от това как очакваш, че е изглежда превеликата ти "помощ“.



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано08.04.21 18:56



Не следя много темата, но кажете за скандалното, че ми писна от политики и оплезената мутра на песнопееца, насякъде е бе





Тема Re: Хелп.нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 18:57



+1



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.04.21 19:09



Ми кой те кара да му противоречиш?!
Щом толкова държиш да изразиш мнението си, правилно си конструирай речта така, че да стане ясна и твоята гледна точка...
"Да, тате, това е така, точно както ти казваш, но ако не вземем предвид, че първо.... ,второ... и трето... Тези неща карат ситуацията да изглежда така...."
Обясни така, че да е ясно и да са факти, а не измишльотини и предположения



Т.е първо го отпускаш мислейки той, че подкрепяш теорията му или там каквото си обсъждате, но веднага след това излагаш аргументи, които обръщат нещата и формират различна от неговата версия...

П. П поправих куп грешки, сигурно има и още

Редактирано от holi_day на 08.04.21 19:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.