Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано05.04.21 16:08



Не си тъпа, умна си. Само че не разбираш, че професори правят книгите за деца в училище и дори за първи клас може да се затрудниш, защото са направени от професори, а не от обикновенни хора.

Дори IQ ти е на умен човек. Просто онези професорите правят книгите не само за първокласници, ами и за тези от детската градина.


Редактирано от blood9 на 05.04.21 16:11.



Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.04.21 16:22



Какво разбирам аз??? Моля ти се, не ми се подигравай! Изтеглих приложението и 100 часа се чудих как се борави с него, като ако изтеглиш файлчето и го подкараш през Скрач, ще видиш, че съм ползвал само "като измине еди-колко-си време, кажи това", "като натиснеш този бутон, премести човечето с толкова в тази посока" и туйто. Нито оператори съм ползвал, нито останалите елементи от инструментариума.

Ти говориш професионални програмни езици. Окей, може да имаш пропуски, може да си позабравила някои похвати и трикове, може и да ти липсват някои неща в активната памет, но в света на програмните езици ти си говоряща, иначе нямаше да имаш една дузина години стаж като програмист.

Май се надценявам много често.

И преди съм ти казвал мнението си... Ти не се надценяваш, а просто не ти позволяват да се развиеш. Както във всеки друг бранш, поприще или професионално поле за изява, ти се конкурираш с всички останали за апетитните позиции. Можеш да елиминираш конкуренцията, но подобно на големите футболни отбори, трябва да се подготвиш добре преди това. Те като цяло мачкат, защото се готвят в много по-добри условия от нас – ти също можеш да направиш това. Никой не може да ти каже копче – имаш и китап, и стаж. Не казвам, че можеш да станеш първият Бил Гейтс в женски род на Балканите, а просто, че отвън изглежда сякаш имаш всички необходими атрибути за израстване в кариерата, т.е. за много високоплатена (спрямо българските стандарти) IT позиция.

Още веднъж (за протокола): аз не владея нито един програмен език в никаква степен. Отчитайки този факт, няма как да разбирам повече от теб, с което тази тема е приключена. Единствената програма, която някога съм писал, е на Бейсик под Правец 16, и тя съдържаше единствено

10 IF A, THEN (не помня каква беше командата за възпроизвеждане на тон от високоговорителчето) изсвири ми тон еди-кой-си
20 IF B, THEN изсвири ми друг тон
30 IF C, THEN изсвири ми трети тон
...

и така, докато не запълних цялата клавиатура с някакви ужасни пиукания.... И представи си, бях посмял да я нарека с горделивото Пиано! Харесвах едно момиче, което свиреше на истинско пиано, и я поканих веднъж вкъщи да я види – каза, че е пълна глупост.



ПП: Какво имам предвид под "владееш"? Лексиката. Аз знам само if-then в Бейсик и че % означава "деление с остатък". Все едно да знам на английски думите I и AM и някой от Оксфорд да ми каже, че разбирам повече от него по този език. Ам'че аз няма даже да го разбера какво ми казва.




Редактирано от Nuke Dukem на 05.04.21 17:03.



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.04.21 18:18



Реално нищо повече от теб не знам. Така изглежда само отстрани.
И аз я изтеглих и гледах като теле половин час, после гледах някакъв клип в Ютюб как се работи с това. Накрая я изтрих.
Whatever.
Ти можеш да решаваш супер сложни задачи, аз всеки път им се дзверя. А някои тук още докато ги сложиш, и ги решават. Тъй че хич не ми говори.
Който колкото си има, това е. Все още няма начин за пластична операция на мозъка за добавяне на повече гънки.

Редактирано от blue jewel на 05.04.21 18:20.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.04.21 19:11



С теб нямам какво да си кажа повече. Разговорът ми с теб е приключен.



Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 19:35



Мила, разговорът ни дори не е започвал ;)

Всичко добро :)



Тема Re: Хелп.нови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 19:57



да. има го и това.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:06



така е това, но и ти, вероятно като учителката, съобщаваш някакви неща, които не биват възприети
не казваш нищо лошо, даже напротив, но пропускаш, че винаги е важен начинът, по който става това
и как сега отсреща да ти кажат "не съм чувала ни за този д-р, ни за теориите му за прогресивното или фиксираното мислене"...
прас-тряс - да прочетяла
ми то четенето не е като каталога на някой хипермаркет
ми разкажи - има една теория, според която дъра-бъра
така че да стане интересно
след малко всеки ще пита най-малкото гугъл за доктора, теориите му, книгите му, че може и за... личния му живот





Тема Re: Хелп.нови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:10



така децата се фръцват и се сърдят,
но са по-умни от нас - след малко си играят заедно
ми не е като тривиалните поздравчета:
- добро утро, пих кафенце
- ох! и аз!
- добър ден!
- и от мен
- добро утро!
- йееее! добро!

фърцол-фърцол





Тема Re: Хелп.нови [re: Rosemary]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.04.21 20:13



няма ли кой в реала да й обясни
учителката има ли часове за даване на консултации
някоя твоя приятелка, колежка, информатик....
може би с няколко часа в почивните дни ще разбере...



Тема Re: Хелп.нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 20:36



Ох, така е - имаш право

Ама то не е толкоз трудо-време-емко да се направи справка от чисто любопитство при положение, че се дращи "компетентно" по въпроса - струва ми се. Може и да греша, разбира се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.