Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хелп.нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 01:33



Аз не ти казвам да се сравняваш с Израел, а просто да си говориш с него по кариерните теми.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 02:48



щом си треньор, тренирай себе си първо или паралелно, че ако ще и перпендикулярно на тренировките за другите

+броя на откритите галактики в обозримата Вселена.



Като прочетох за споразумението за съгласяване с изтърпяване на издевателствата й картинката веднага ми се избистри.

Впрочем в онази 60К компания знаеш ли как го бяха направили? Изсипват ти един кашон страници договор с всевъзможни глупости написани вътре и ти дават не повече от час да го прочетеш в една супершумна говорилня.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 06:50



Картинката ти е мътна, колкото и тази на Холи.

Но

Но

Но

Разбира се, имате право да репликирате - дори и само да демонстрирате жлъч и "остроумие".

Въпросът ми е: по какъв начин "остроумностите" ви към мен помогнаха на Роузи?
Аз все пак съм й дала сламка(Карол Дуек), която би могла да й е от полза.
Както и обясних на дама спатия - всеки може да греши - дори една учителка. Да се твърди, че някой не греши само по себи е грешно. Демонстрирах го и в пост към Холи. На нея пък и отговарях от чиста любезност.

Всичко добро и бъдете здрави. :)



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 07:08



Тревожност, депресия, самообвинения - всичко това е породено от дисфункционално мислене. Негативните емоции са причинени от автоматични мисли, които са резултат от програмирането. Гласът на вътрешния критик, който казва - примерно "не струвам, тъп и грозен съм" - говори с думите на тези, които са били около един човек в най-ранната му възраст, когато е попивал всичко без критично мислене. И да - в комбинация с присъщите на всички хора ирационални вярвания - може да доведе до различни психосоматични заболявания.
И да - пренаписването на житейската история се състои и в разглеждането на миналото от една нова овластяваща перспектива съчетана с прощаване на другите - те просто са следвали своя модел на света(научили са го от своите учители и възпитатели и не са знаели какво друго да правят) и прощаване на себе си.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 08:30



Жената има нужда от помощ за дъщеря й да си направи Скрач програмата, не някой да издевателства над нея под предлог, че я "тренира". Всякакво философстване извън тази тема ми се чини обратното на това. Ако нямаш какво да кажеш в тази сфера, по-добре не казвай нищо. Четене на Карол Дуек и всякаква подобна слама е антипомощ и ръсене на боклучета. Тя тази сламка после какво да я прави?!

Излишно е да се аргументираш, извън предмета на разговор е и пречи.





Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.04.21 08:34



Престани да спамиш темата на жената. Гениалните ти прозрения за живота няма да му напишат програмата на детето.





Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 08:59



Много повърхностно четеш(слушаш) нещо. Обърни внимание под какво сте се включили ти и Холи - като а ла търсачи на кръв и зрелища. Овладей си и почни да разсъждаваш в перспектива. Упражнението по програмиране в скрач ще мине и замине - след време няма и да го помнят. Съвсем не е важно каква оценка ще получи детето. Важно е да има увереността, че може да се справя и с материя, която в началото изглежда трудна и неразбираема, ако прояви усилие и отдели време за нея.

Що се отнася до репликата ми към дама спатия - също не е само теоритизиране.
Синът ми е в 10 клас. Експерт е в определена област(сам си я избра), в която няма училищен преподавател, който би могъл да го оцени. Поради интересите си(времето не му стига) неглижира предмети, които не са свързани с неговата област. Например, през първия срок по химия имаше три тройки - по време на онлайн обучението. През втория срок - има шестица на практическо изпитване по време на присъствените в училище занятия.
Междувременно с още няколко деца са разобличили педофил, който беше задържан от полицията. Дори полицаите се надяват да успеят да постигнат нещо с доказателствата, които са им осигурили децата.
Да, и спорта. Детето тренира и се храни здравословно и интелигентно. Волята му е желязна.

Та, овладей малко емоциите си и не се дръж инфантилно, демонстрирайки сложната си персона.

Да, и запознай се работата на д-р Карол Дуек - ще ти е от полза. Ако пък и направиш няколко упражнения на практика - ще се промени и съзнанието ти и начина по който въприемаш случващото се(реалността).



Тема Re: Хелп.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 09:03



Момче, спамърът си ти. Не разбираш нито от жени, нито от деца. Липсва ти най-елементарно умение за емпатия, което компенсираш опитвайки се да се подмажеш на всеки, който ти е скръцнал, когато си се издънил в опит да бъдеш остроумен.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано07.04.21 09:30



Упражнението по програмиране в скрач ще мине и замине - след време няма и да го помнят. Съвсем не е важно каква оценка ще получи детето. Важно е да има увереността, че може да се справя и с материя, която в началото изглежда трудна и неразбираема, ако прояви усилие и отдели време за нея.

Отлично разбирам какво казваш и го подкрепям. Това е и моето мнение.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.04.21 09:44



Благодаря ти. :) Имам чувството, че си ме разбрала още в самото начало. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.