Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хелп.нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:18



Прости му, Господи, той не знае какво прави

песнопоеца, де



Тема Re: Хелп.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:29



Факт.
В тоя форум "философия" е мръсна дума.

Нищо, че съдържа в себе си думичките "мъдрост" и "любов".



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 10:54



Тоест ти демонстрираш интересност с пренос от стара тема в

и ни даваш показно как се води умен диалог? Съвсем неуместно при това.
Дали си го направила съзнателно или не, е без значение. Интересното е, че се опитваш като проскубана кокошка да кълвеш, където няма за какво, за да докажеш колко си остроумна.

И ако си останала с впечатлението, че си падам по словесни битки - в заблуда си. С практиката обаче ставам все по-добра. Коства ми сериозно усилие падението да натирвам разтропани лелки в кокошарника, където им е мястото.

Нищо лично към теб - упражнявам красноречието си в диалог.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 10:58



Господи,
прости им те не знаят какво правят.


Аз като потомствена атеистка, не съм сигурна дали разбирам тази фраза. Защото бих простила всичко на всеки, който от невежество и липса на опит прави нещо лошо. Но в случая с баща ми той прави това за да има власт над мен.
Виждам какво прави.


Той: аз съм вождът на племето и ако ме слушате ще ви изведа към светли пъднини и щастие. А какво е за него щастието- просперитет в обществото, кариера и пари.
От тук пътищата ни се разделиха. Аз бях тихото саможиво дете, което обичаше да се осамотява и да чете. Не съм дъщерята,която той иска да има-напориста, пробивна.
После: ще те пратя да учиш в София, ако ме слушаш. Но не ме прати въпреки че го слушах. Защото изведнъж реши, че не трябва да следвам, за да не си пресилвам уж зрението. Всъщност- не вярваше в силите ми и не искаше да инвестира в мен пари. Парите са си негови, да си ги харчи както иска, не ме интересува. Всъщност какво не мога да му простя в детството. Това, че той направо ми нарежда какво да правя, заповядва ми. Не ми предоставя право на избор между да речем няколкото избора които съм имала. Аз все още не мога да решавам сама, защото се страхувам от неговото самосбъдващо се пророчество.
В редките случаи,когато съм направила нещо на своя воля и съм успяла, той просто не забелязва моя успех, не го оценява, за него е нищо.
Или ако не успея: Аз нали ти казах да не го правиш, нали ти казах че нищо няма успееш. Ето виждаш ли излязох пак прав.
Как си мечтая да имам духовен баща, някой мъдър човек, някой който да ме разбира, някой който да ме успокоява, да ме подкрепя.

Редактирано от vida1929 на 09.04.21 11:02.



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:03



На Розмари едва ли й е нужно да й казваш, че може да се консултира с учителката в училище.
Няколко души преди Нюк също предложиха аналогична на неговата помощ.
Оценявам усилията ви да помогнете. Тя също ви е благодарна предполагам.

Де факто - на Роузи не съм предлагала ни съвет, ни помощ.

Проведох кратък диалог с дама спатия, след чийто край ти реши да покажеш умения и остроумие, кълвейки и двете ни. Аз малко те иронизирах - Бог в милостта си ще ми прости. В следствие на твоята агресия, Нюк се почувства силен да се включи с неговите интерпретации.
Въпросът ми беше: с какво помогнахте на Роузи точно в това разклонение на диалога. Освен, че разводнихте темата излишно и внесохте елемент на кокоши бой.
Липсата на въпросителна означава, че отговорът се състои във въпроса.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:14



Щом си атеистка остави Бог настрана. Вземи философско--практичната част от историята.
Опитай се да разбереш, че баща ти наистина не знае какво прави като ти причинява това - било умишлено или не. Защото той разбира и тълкува света според неговата си призма, филтри, програми и прочее. Така работи човешкият ум. На тази възраст баща ти трудно ще се промени.
Ако можеш концентрирай се в хубавите неща, които сте имали, преживели. Изпълни се с благодарност към него за тях. Когато те нападнат горчивите мисли, опитвай да ги замениш със спомена за светлите емоции, които сте имали.

Евърет Уоргтингтън е разработил метод за прошка, за да прости на убиеца на майка си. Щом този метод работи в толкова тежки случаи, смяташ ли, че е невъзможно ти да си по-прощаваща към баща си?



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:31



кармичните програми

Човек може ли да спре една кармична програма, да я прекодира, на по-прост език, да сложи край на едно родово проклятие?
Имам предвид пак моя случай.
Разбирам, че винаги е имало напражение между поколенията, между родители и деца, синове и бащи, внуци и дядовци, но такава чудо като в нашия род не знам.
Неразбирателството между мен и баща ми- не искам моите деца да го виждат, не искам да им давам лош пример. Ако аз по някакъв начин успея да се трансформирам, обикна баща си, простя му.....си мисля, че кармата на рода изведнъж ще се изчисти.
Ама откъде толкоз сили в мен да го направя.



Тема Re: Хелп.нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.04.21 11:47



Пробвала си семейни констелации?



Тема Re: Имало едно време... мили деца...нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:51



Розмари казва на детето си: Ау какви глупости ви дават да правите за домашно. Освен това то е много трудно. Ще го дам там на едни чичковци и лелички да ти го направят и ще ти го дам на готово. Не се мъчи.
Ако това казва майката на детето , ако това е посланието на родителят към отрочето, това наистина е лоша помощ. В тази част подкрепям и теб и дама спатия. Ако съм ви разбрала, защото не чета всичко.
Кокошки, лелки, тетки с ролки на главата- вече не ми е смешно. Смени плочата, защото се изтърка, казваше леля ми.



Редактирано от vida1929 на 09.04.21 11:57.



Тема Re: Хелп.нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.04.21 11:56



Не, само четох за тях. И не ми стана ясно какъв ще е ефектът само аз ако ходя на такава терапия, а баща ми не ходи. За него психологията и психотерапията със срещи очи в очи , разговори, беседи, драматизации, споделяне, е абсолютна глупост.
Но от време на време се заслушва в това, което му разказвам като теория.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.