Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано26.10.20 09:41



Благодаря, бях се сетила вече.



Гадно е, че 24 часа не разрешават копи-пейст на материалите си, иначе бих го пуснала и като текст тук, да четат...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано26.10.20 09:45



цялата статия



аз съм чела книгата ...



Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.10.20 10:02



Явно не разбирате, къде е акцентът в поста ми.
Не казвам, че въпросната учителка не е отказала, но аргументите, които цитира Кофтия, ми изглеждат неправдоподобни. Отказите се правеха много внимателно с определени шаблонни изрази от рода на "Не съм дорасъл идеологически", "В момента изучавам основите на Марксизма - Лененизма и когато съм готов ща се влея в редиците на Българ...." и т.н.



Да кажеш "не споделям идеите (идеологията)." беше меко казано неприемливо!!! Трябва да си абсолютен дебил да се изцепиш по този начин. В по-ранните години, можеха да те приберат на тобло, за такива изказвания, по-късно това щеше да ти влезе в досието (характеристиката) и занапред имаше да се чудиш, защо така все не ти върви?



Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.20 10:22



Много добре го разбирам.
Дамата може да е била добра учителка, но е имала илюзии.Тогава трябваше човек да е наясно, че ако желае да си остане безпартиен трябва да си плати цената, че има "таван" на професионалното развитие.



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.10.20 10:36



Не нейната кариера е акцентът! А формулировката на отказа. Такъв израз:"не споделям идеите (идеологията)" съм почти убеден, че не е използвала.

"Тогава трябваше човек да е наясно, че ако желае да си остане безпартиен трябва да си плати цената, че има "таван" на професионалното развитие." Хе-хе... че то и до днес в банковата система продължава това. За да станеш "Изпълнителен директор" на банка, трябва да си бил в бившата (не знам дали бившата не е и настояща) ДС, ако не, то поне някой от тези среди да ти удари рамо, да гарантира за теб, щото вече такива не останаха много в активна възраст.

Но пак от техните среди си ги слагат. Ако се поразровиш по-дълбоко за всеки шеф на банка ще намериш връзката с ДС. Да! давам си сметка, че звучи невероятно, минали са 31 години от 10 ноември, но това е положението ... "Нашите" хора не пускат кой да е при парите... няма ни един случаен шеф на банка, само щото много ги разбира нещата.

Редактирано от LAMBl на 26.10.20 10:45.



Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.10.20 15:34



Ламби, при този взрив, който сътворих, се наложи да звънна на тази ЕЖК и да я помоля да си припомни какви думи е употребила. Току що затворих с нея. Каза, че наистина не е употребила тези думи и е било все още страшно така да се изразява. Казала е неща от рода на ‘смятам, че мога да бъда полезна като специалист в професията си, добър и полезен човек за обществото и като безпартийна’.





Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.20 15:59



Баща ми беше икономист, градът ни е 50 хиляди и той ми посочи в началото на 90, че никой от местните шефове на нароилите се банки в града ни не е случаен - все кадри не толкова на общинската и окръжната администрация, колкото на партийната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.