Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема хахаххаханови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.10.20 07:26



какво сега, да не дойдеш на акъла на разни либертарянци че всичко държавно е гадно, и само частното е хубаво?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Иде минови [re: TCNQ]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.10.20 07:34



Не знам кой какво ви показва и какво учат във Финландия .. факт е, че учебната система в България от година на година се променя.. не за добро.. без да искам ги виждам тези неща, от разни постове на страници от учебници по ФБ..

То казарма в България няма отдавна..



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.10.20 07:51



От този клуб аз съм началният учител.Знам какво говоря.


Знаеш? До тук прочетох само гнусни цинизми (очевидно нормални за речника на един учител) и верни твърдения, че има феминизация в училищните кадри. ДРУГО за българското образование не съм чела от теб тук, доста години вече. За програмите, за заетостта, за занималните, за домашните...А ги обсъждаме доста често.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 22.10.20 09:56.



Тема Re: Направи го!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 08:31



Сега стани цар на реализирането им.





Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.10.20 09:38



Не е въпрос до учителите, макар че да, и от тях зависи доста. Програмата е сбъркана, натоварването, препускането през материала.
Едно време ние дъвчехме един урок по няколко дни, обясняваха, изпитваха, дообесняваха, докато се разбере материала..или поне от повечето.
На мен ми беше писнало на родителските срещи да протестирам срещу пренатоварването на децата. Обаче познай..другите родители ме гледаха укорително..и викаха "как бе, може и още, децата да не мислят за глупости"
Не може да има 7-8 часа в училище, различни предмети, нови уроци и да се приберат в къщи да пишат домашни да учат за другите 7 часа на другият ден. Е как да запомнят..определено се работи по затъпяването на децата..



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.10.20 09:50



Кандидатствам за заместник директор. По каквото и да е, макар че най-ми се иска да съм дружинен ръководител, тва цял живот не съм разбирал какво работят, такава работа ми трябва. Мисля, че за заместник директор (принципно - на каквото и да е) отговарям на изискванията, заштото ништо не мога и ништо не знам. Освен това ште спретна страшен кастинг за начални учителки. Визуализирам го в момента.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.10.20 10:29



9 (девет!) часа на ден са там!
И се прибират с домашни за писане!
Той уморен, спи му се и нервничи, и реве.
Учебниците са писани от напушени идиоти, защото тотално не е ясно какво трябва да се прави!
Те не могат още ченгелчета да пишат, обаче вече пишат изречения!
Даскалицата (понеже е "англичанка"), се учудва и възмущава защо не знаят английски. Това първия месец на първи клас. Втория месец предполагам ще се възмущава, че не знаят китайски и общата теория на относителността.
И от тази седмица щели да правят "звуков анализ" (на английския), квото ще да значи това. За което трябвало да купим някакви дискове, които обаче ги няма в книжарницата. Аз ще ида на следващата родителска среща обаче и ще я накарам да прави фурие анализ, прав и обратен, и ако не може, ще пиша до министъра, че не става за даскал.


А ти си родител или пряк настойник на детето с все права да го представляваш на родителски срещи ли?

Що се отнася до даскалици и даскали - те не са ловени с капанчета на Витоша, назначават ги с университетски дипломи.

Що се отнася до университетските дипломи и тяхното покритие - ми университетските преподаватели да кажат що разписват докИменти на куцо и сакато, пъ после реват, че бившите им възпитаници, лично от тях дипломирани, не ставали за нищо и прецаквали роднинките им.

На каквото сте ги научили, това жънете.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Иде минови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано22.10.20 10:49



Ти си един мошеник и нищо повече: зам. директор щял да става, кастинг да прави... признай си, че само търсиш материал за графоманията си.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано22.10.20 11:11



Абе, Поручик, на второ четене възникнаха някои въпроси и съмнения относно качеството на образователната система от 70-те.
Нали тези, които ни управляват, и те са ходили тогава на училище...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Няма да имаш мющериинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Лопес Рамон Иванович. (ultimate hero)
Публикувано22.10.20 11:24



Сегашните мамини златни и единствени отрочета предпочитат да "учат по отворени програми". Какви интеграли, какви квадратни уравнения, те ако таблицата за умно....Омножение знаят, пак би било постижение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.