Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Що? Зависи!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано22.10.20 20:49



Тъпунгерите на всякъде са си тъпунгери. Винаги изхождащи от позицията на своите (недо)образование и липса на логика, пък и липса на възпитание. Размахващите портретите на Трумп виждаш ли ги различни от размахвалите портретите на Мао, или на Сталин, или на Хитлер, или на Мугабе, или на Пиночет?

Но щом се касае до държавно спрямо частно... Тук по Тексас и по съседните САЩ е имало време такива учреждения не само да пръкнат, но и да се развият, и производството им да си покаже качеството. И ние знаем много добре какво значи държавно, и какво значи частно, и кое как може да се издъни.

Не забравяй, че здравните грижи за САЩ правителство, барабар с Президент, е СОЦИАЛИЗИРАНО здравеопазване, което НЕ ПОДЛЕЖИ на пазаризъм.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 20:54



Нали приказката беше за НАЧАЛНИЯ курс?



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано22.10.20 22:38



На власт са тези, които са били тройкаджии по милост през 70-те.

В такъв случай призовавам всички ангажирани в бъдещето ретео-училище на Ржевски да няма никаква милост.
Педагогиката и дидактиката да изпозват методите на Иван Гърбата:

Бай Иван на деня до десетина пъти прибягваше до боя с тоягата; а това показва, че родоначалниците на тоя вид екзекуции не са от днешно време, както се мисли…

А даскали на матурирата да вземат пример от Киро Секирата.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.10.20 22:45



П. С. Няма да ме вземат, щото нямам педагогическа степен.

Това да ти е кусурът. Започваш на малко по-ниска заплата от онези с педагогиката, записваш задочно 2 семестъра, вземаш си изпитите и ти вдигат заплатата, колкото на другите.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.10.20 22:58



Ми, тогава що да не ида аз? Сестра ми примерно не може, щото е на работа.

Всички родители ходят на работа, затова правят род.срещите обикновено в 19ч.
Не е проблем и съседката пенсионерка да ходи. Ама тези деца майки, бащи, които да се интересуват от тях нямат ли, че да не им отделят и 1 час време за лична среща с учителите?

Е, и?
Ми нали аз го отглеждам също и заедно пишем домашни.
В този смисъл - пряко отговорен ли съм?


Мне, ти си помощен персонал и безплатна гувернантка.
Ако си го осиновил или си приемен родител, официален настойник, тогава си пряко отговорен.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 23:22



А в твоето училище бригади ще има ли?





Тема Re:нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.10.20 23:29



В отговор на:

разликата в мисленето между ...



Пристига племенникът от Ирландия, от малък живее там, сега студент, носи армагани от щерката и т.н., в т.ч. едно доста добро уиски, бъбрим.
Той казва: "Майка ми ме помоли, като слизам надолу, да дам еди-какво си на Дорето - ако не се сещаш, това е жената на Пламен, с който баща ти е бил войник навремето. Тя ще те чака пред гаража".
И коментира - такова нещо просто е абсолютно невъзможно в Дъблин

Коментира още как тук телефонът му не спира ("айде в ... /име на заведение", "бе просто да се чуем" и пр.), там не било така.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 23:40



То пък преди 90-та бяха едни ерудити...

Спомни си Тато. Бойко и на малкият му пръст по тъпотия не може да се намаже. А все пак ББ е дъното за последните 30 години.

Редактирано от LAMBl на 22.10.20 23:43.



Тема Re: хахаххаханови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.10.20 01:04



Държавното е по-добро от частното, но ако има държава. ... но пък държавното убива/фалира държавата.

Парадокс?



Тема ???нови [re: LAMBl]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано23.10.20 05:20



Държавното си е държавно, частното си е частно.

Държавните строежи на инфраструктура, ВЕЦ-ове, ТЕЦ-ове, съдилища, училища и университети, болници, полиция, и безброй още - кое от тях някога е убило държавата която ги е построила?

Къде щяха да са САЩ без ДЪРЖАВНИТЕ стрежи на магистрали, язовири, университети, летища, напоителни канали? Същото може да бъде запитано за всяка нормална и модерна държава. Че и за стара някогашна държава! Римската инфраструктура, която е основата на римската цивилизация, в основата на повечето европейска цивилизация - че всичките тези инфраструктурни проекти са били държавни! Очаствяването на инфраструктурата се получава като резултат от беззаконието и липсата на обединено държавно управление след разпаденето на Рим. Очаствената инфраструктура, първият случай в европейската история, до колкото аз знам, е симптом на цивилизационен УПАДЪК. Очаствяването на САЩ инфраструктура също се появи като симптом на упадъка на САЩ държава: държава, която е можела да строи технологични чудеса, днес в много случаи няма парите да ги държи боядисани - че и някой път ги разрушава за да не срамят облика на САЩ...

Дори когато частен капитал участва в държавни проекти - този капитал получава специална държавна подкрепа, от гаранций за възвращаемост до данъчни кредити до каквото друго не ни минава на ум.

Частникът няма светогледа да обгрижва цял народ, да гледа напред в национален мащаб, да полага основа и насока на национално стратегически мощности.

Частният имот си има своите функций, и е нужен на обществото - но той си има ограничения. Точно както държавното е нужно на обществото - но и то си има ограничения. Майсторията, за държавното управление, е да намери оптималното разделение между държавно и частно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.