Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 20:02



Децата и родителите им, уви, не назначават учителя.



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.10.20 20:03



1000 са, ама от оня ден и то бруто.
Аре стига гледа кво ти говори Бащицата, дето си влюбен в него, а питай някой даскал. Щото аз оня ден говорих с един.


П. С. Няма да ме вземат, щото нямам педагогическа степен.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 22.10.20 20:04.



Тема ВлезнА в мелницата!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано22.10.20 20:15



Каквото целиш е не училище, не учебна програма, а съчетание на обществено обкръжение (уважение към образованието и учителите, до там че учителите имаха и ползваха правото да бият с показалка), НЕспособност на училищата да си подбират учениците (и учебната програма бе прилагана към всички слоеве на населението, еднакво, с еднакви учебници, от учители образовани по еднакъв стандарт - като това повсеместно приложение предизвикваше и повсеместна ответна реакция - за училищните кадри), и съдържание на учебната програма (способност за критично мислене, започнало с "това е казал Законът за Защита на Държавата, обаче това е целял, и другояче го е постигал").

Дори да си богаташ, и да основеш училището да е безплатно за всички - ще трябва да ограничиш броя посещаващи. Как? Както и щеш, ще положиш филтър. И каквото преподава училището ще бъде прилагано върху филтрирани деца от филтрирана част на населението. Ще проповядваш на църковния хор, както се казва. Можеш да започнеш добре, но засуканата ответна реакция от ученици и родители, реакцията бидейки засукана защото произхожда от филтрирано население, лесно ще те подхлъзне към изсилвания или идиотщини. Справка религиозно-основаните училища.

Започнеш ли да искаш пари за образованието... Учениците вече са плащащи клиенти; родителите са финансисти на плащащите клиенти. Образователното отношение ще центрира върху доставка на рекламирана и желана стока, за минимално капиталовложение (от страна на училището, доставчик, и ученици и родители, клиенти): училището ще цели максимален приход за минимални усилия и разноски, учениците ще целят максимална диплома за минимални усилия и родителски разноски. Справка всички частни училища. (И недей да се подвеждаш по Харвард и Йале и прочие партийни школи - защото там се е получило университетите да контролират държавата - и уж-частните учреждения практически живеят върху държавни подаяния. Но даже държава контролирана от такива връзкарски силни положения, когато се касае до военната ядрена програма... тя бива възложена на върло и заклето обществения Университет на Калифорния! Не на частни печатници за дипломи и заформяници на правителствените къндърмъ-кюшета.)

Имаш благородна идея, както аз я виждам. Но има неща които сам човек, дори ако си спретне училище, че и училищна верига, ако щеш, няма начин да постигне. Един от аргументите защо, в края на краищата, обществото се нуждае от правителство - и частният интерес и държавният интерес трябва да съществуват в разумно равновесие - и да си знаят ограниченията.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 20:08



Мислиш ли, че на другите места, където съм работил е било за много повече пари?Често - и за по-малко.
Така е, както ти казвам.
Говоря ви като вътрешен човек, вие сте външни.
Всичко , което ми казвате, което се сетите и което не се сетите съм го пробвал.
След като закриха училището, в което бях на постоянен договор ДЕСЕТ години работех на ВСЯКО възможно учителско място .Всички възможно да остана в професията.
Никога за цяла учебна година.Никога от 15 септември.
Приказката за чуждия гръб и 100-те тояги....
Не ви се вярва, а?



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 20:18



Въобразяваш си.
Нямам бащица.
Това, че винаги гласувам е отделна работа.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.10.20 20:20



А ти си родител или пряк настойник на детето с все права да го представляваш на родителски срещи ли?

Това от кога е необходимо?


Ами откакто срещите са наречени родителски, а не "да се мярне кой да е там от къщата и фамилията". Предполага се, че освен стандартното "дайте пари за еди-какво си", се обсъжда и успеваемост на детето, поведение, затруднения, проблеми...
С единия или двамата пряко отговорни за детето родители/настойници. Не, че не сме пращали някоя баба по заместване, но само в случай, че и двамата с баща му остъстваме от града и детето е поверено на бабата - като настойник. Да се изтъпани вуйчото вместо майката, щото живеел в къщата и си обичал племенника, не изглежда добре - все едно, родителите нямат време за детето си и не им пука за неговото училище. Не, че не е пълно и с такива, де.

Първо, аз даскали не произвеждам.

Що, даскалите кой ги произвежда? Не е ли университетски преподаватели като тебе?

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 20:26



Някакво племе в джунглите казал на един изследовател, че жените забременяват, когато се къпят в реката при определена фаза на Луната.
Когато им казал, че това става със секс , те отвърнали: "Сексът е за удоволствие, децата стават по начина, който ти казахме."



Тема Re: ВлезнА в мелницата!нови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.10.20 20:26



Взел си думите ми за частното насериозно, поради американочност.


Не го казвам като критика нещо, заяждане или темподобни.
Винаги ме е стъписвала разликата в мисленето между американски граждани и европейски такива. Сякаш сме от различни планети. Дори англичаните, които са "най-американско" мислещи от всички европейци, са ни направо първи европейски братовчеди, спрямо американския начин на мислене, който изглежда марсиански.

Аз съм убеден, че по-добро от държавното или ако щеш - общественото, образование няма.
А темата ми е просто вопъл, за разсипването на същото това образование, от невежи, илитератни управляващи, работещи по неолиберални, неоколониални програми, за дебилизация на населението и превръщането му в корпорационални, тъпи и послушни роби.

П. С. Трябва да има втора поправка за образованието!

Редактирано от oberleutnantRzevski на 22.10.20 20:34.



Тема Re: Иде минови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.10.20 20:32



Не, че не сме пращали някоя баба по заместване,

Ми, тогава що да не ида аз? Сестра ми примерно не може, щото е на работа.

се обсъжда и успеваемост на детето, поведение, затруднения, проблеми...

Е, и?
Ми нали аз го отглеждам също и заедно пишем домашни.
В този смисъл - пряко отговорен ли съм?


Не е ли университетски преподаватели като тебе?

Що не идеш на зъболекар вместо на гинеколог?
Ней ли все доктор?





Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.10.20 20:43



Да бе, аз живея на Марс и въобще не съм вътрешен човек.
Хич не виждам и не работя с резултатите от тая система, нямам 20 процента познати даскали и ние, в меито, нямаме две собствени, средни училища, където не водим занятия.
И не знам как е по провинцията с даскалите, особено в "трудните", "малцинствени" училища.
Тия ги разправяй на уникалната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.