Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.20 21:47



Ще ги снимам с телефоня!



Тема Re: Иде минови [re: hypey]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.10.20 21:49



Сигурно отново си призован на помощ:)))

Между другото скоро се ошашках във връзка с образованието. Имам братов внук, който е първи клас. Учителката се оплакала, че не може да смята. Таткото удивен, защото младежът смята без проблеми от 2 години поне до 50. Оказало се, че не може да смята на пръсти

Никой не го е учил да премята пръсти, а в училище това искат.

По наше време щяха да ни убият ако използваме пръстите.
Като знам, че поручикът има първокласник, знам ли? Дали е система или индивидуален подход на нашия учител?



Тема Re: Иде минови [re: ad miral]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано21.10.20 21:51



Единственият учебник, който са запазили родителите ми от училище, е история на България за 10-ти клас, баща ми беше много заплеснат по историята, сигурно затова. ама той не върши работа за началното, пък и сега учат друга история...

Обаче ако намери учебник по български език за втори клас, мога да му дам обвивка за него:) Спомняте ли си, с учебниците си купувахме и найлонови обвивки, върху които имаше изображение на корицата на хартиеното тяло. при едно разчистване на мазето попаднах на нея, вътре напъхани някакви вече съвсем ненужни документи. Така и не я изхвърлих, щото ми домиля за нарисуваното момиченце с плитка върху него, все едно се видях:)

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор TCNQ ()
Публикувано21.10.20 21:53



Подкрепям! С тези учебници България бе трета в света след Япония и Израел.



Тема Re: Иде минови [re: hypey]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.20 21:57



9 (девет!) часа на ден са там!
И се прибират с домашни за писане!
Той уморен, спи му се и нервничи, и реве.
Учебниците са писани от напушени идиоти, защото тотално не е ясно какво трябва да се прави!
Те не могат още ченгелчета да пишат, обаче вече пишат изречения!
Даскалицата (понеже е "англичанка"), се учудва и възмущава защо не знаят английски. Това първия месец на първи клас. Втория месец предполагам ще се възмущава, че не знаят китайски и общата теория на относителността.
И от тази седмица щели да правят "звуков анализ" (на английския), квото ще да значи това. За което трябвало да купим някакви дискове, които обаче ги няма в книжарницата. Аз ще ида на следващата родителска среща обаче и ще я накарам да прави фурие анализ, прав и обратен, и ако не може, ще пиша до министъра, че не става за даскал.



Тема Re: Иде минови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано21.10.20 21:58



Не е само тук, явно е система, защото и в английските училища са едни непонятни за мен системи на делене и умножаване, трябваше ми време да им хвана цаката, че и аз бях призвана:)))
Циркулираше и един клип, на колко реда се записва умножението на две (не помня три- или четирицифрени бяха) числа по двете системи. Познай:))

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Иде минови [re: TCNQ]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.20 22:04



Само, че, както се оказа, на управляващите не им пука, че интелигентните хора емигрират.. другите са им важни, нали знаеш..

Това е и причината да съсипят образованието.



Тема Re: Иде минови [re: hypey]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.20 22:04



Няма как да сме ги запазили.
Връщахме ги в края на годината и получавахме за следващия клас.



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.10.20 22:06



И, повярвай ми, ще имаш опашка от чакащи прием. Със сигурност.



Тема Re: Иде ми [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.20 22:07



И име съм му измислил вече - Първо, частно, дереформирано училище.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.