Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде ми *DELETED*нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано26.10.20 06:41



Мнението е изтрито от samson

Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано26.10.20 06:42



Аз, аз отказах членство в БКП, като млад, в "страшните" години. Казах им, че не съм дозрял за такава чест.
И тези които ме върнаха в задната позиция отдавна умряха.
Не всички хора се продадоха на твоята цена, позиция, същото като сега.

И масово като сега.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.20 06:55



Дядо ми по майка е бил член на БРСДП(широки социалисти).През 1945 не се присъединява към около 6-те хиляди, обявили се за опозиция на БКП и остава формален член на останалите в ОФ около 35 хиляди без да е особено активен.През 1948 партията се слива с БКП при условие, като в БКП влизат около половината членове, а останалите, между които и дядо ми са разглеждани като политически ненадеждни.
Дядо ми аргументира отказа си с това, че е бил близо 30 години широк социалист, че по убеждение е бил за еволюция, че в последните години на дело е демонстрирал неутралност.
И може би най-важното -по твоята специалност- откупил овреме се с пари. През 1945 го научили, събрал каквото има и няма, та и заеми вземал и внесъл в т.н. "Заем на свободата", от който след паричната реформа през 1952 е върната ок.2% от стойността.Общо взето го оставят на мира.



Тема Re: Иде минови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.20 07:16



Голем праз.
На брат ми му предложиха в казармата да влезе в БКП, помоли ме за съвет, казах му да му да каже типовото " не се чувствам дозрял" и го оставиха на мира. 1983 това.
На мен не са ми предлагали, родителите ни бяха безпартийни.
Ти си писал, че баща ти е бил член на БКП.Ако не беше, то тогава да видиш що е задна позиция.
Виждал съм много такива комунистически синчета, на които им се разминаваха разни неща, с които се фукаш, за разлика от деца на простосмъртните.



Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.10.20 08:14



Ти специално, колкото по се напъваш, с твоите напъни за мен, толкова по се отдалечаваш. Толкова по не можеш да улучиш.


Бе, те хората с настъпано от валяк чифте гръмнат, па улучат. Ти се целиш, дори и не мижиш с едното око, и пак не улучваш ? Не знам мен какви комплекси ме гонят, но теб какви щъркели те кълват...... не е за вярваме. God forbid ....

Кажи сега, ти по я разбираш Българията, какво ша прайм с Боко ?

Редактирано от Koftia на 26.10.20 08:15.



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано26.10.20 08:25



Потвърждаваш диагнозата си с всяка своя дума. Но проблемът си е твой.

Кажи сега, ти по я разбираш Българията, какво ша прайм с Боко ?



Аз? Да ти кажа НА ТЕБ - експертът по "България"? Е как бих посмяла - никъф шанс няма да "улуча"... в сравнение с теб...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.10.20 08:52



Аз пък съм съгласен с теб с една уговорка. Да, 1988 г. вероятността да имаш проблеми при такова изказване беше малка, но автоцензурата ни не го позволяваше.

По това време толкова ни беше набито в главите, че трябва да внимаваме, какво говорим, че ми изглежда много малко вероятно някой да си позволи такива изказвания. Тоест толкова грубо да се тресне в стената, има много по-елегантни начини за измъкване. Все пак тя е била зам. директор, знаела е "правилата"... Може би е казала нещо друго, ако случката все пак се е случила. Най-честата причина, която се изтъкваше за отказ по онова време, беше: "Още не съм дорасъл".





Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано26.10.20 09:27



Да, съгласна съм с теб в детайлите. Имало е много откази за членство в партията, но не така брутално обяснени.

Та - никога не се знае дали Х или У всъщност са дали точно тези доводи, или сега се изкарват "герои"...

Преди време четох някакъв поразяващ (дори мен) материал за цензура... ама пуста деменция - не си спомням за кой автор беше... как са му забранили материал и са го разкарвали по кабинетите, и са му искали обяснение за някаква напълно невинна фраза, която можела да се изтълкува като намек към Тошо...ще се напъна да се сетя, не помня дали го споделих тук... нещо беше свързано с Истината... "Истино, ти винаги идваш по-късно"... и това било заплаха за Тато...

Някой да се сеща нещо? Май песен беше... текст за песен...

ПП - ААААА, ЕТО!



И то - поетът е син на ТЕХЕН човек, и то - такава брилянтна песен...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 26.10.20 09:32.



Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано26.10.20 09:32



Ако си дал, Иля Велчев, Емил Димитров

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: Иде минови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.10.20 09:40



"Не съм дозрял" е едно, съвсем друго е: "не споделям идеите (идеологията)." При второто, ти гарантирам челен удар с 200 ... в страшните години.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.