Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 11:49



Ако само знаеш с какво съм се сблъсквал, през какви митарства съм минал, докато се опитвах с години да се върна на малко-много постоянно учителско място няма да се чудиш на псувните.
Замествам веднъж за няколко седмици в едно училище в същия клас, където бях замествал година и половина преди това.Децата още помнеха как съм ги научил на " мързеливия" начин за определено пресмятане и за " опашката"(колонката с остатъците при писмено деление), как съм ги учил на някои хитрини и способи при рисуване...
Извеждане ги веднъж до входа след часовете, едно момичнце ми казва: "Господине, да те запозная с мама!"За малко да се просълзя...Викам: "Ама аз познавам майка ти!Преди 20 години учех големия ти вуйчо."
Той ми дойде от друго училище в началото на II клас, като последен опит, преди да го пратят в помощно училище.Взех нещата присърце - станаха нещата.Бил семеен , в Италия.Роден 1977.Подарих на другия ден на детето снимка от онова време - вуйчо й и моя милост...
Като ми свърши заместването, децата едва ли не ревнаха: " Господине, искаме вие да сте ни! Госпожата ич да се не връща! Вие ни се радвате и не ни обиждате, тя само ни обижда как ли не!"
Викам им :"Благодаря за хубавите думи, ама считайте, че щом е така, повече в това училище няма да ме викат да замествам......"Така и стана...



Тема Re: Иде минови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 12:10



Ти пък какво не си харесваш на образованието?





Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 12:13



Уфф... мноо глупости мога да напиша по въпроса...



"
Нали хуманитарите требе да добият понятие от къде идват нещата в ежедневието!"
А децата от къде идват...? А парите на труженичките от Околовръстното...?
Викаш, УПК си требе...?



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.10.20 12:27



Това са ти лични спомени. Аз говоря, че по принципни въпроси на образователната система не съм те чела да пишеш професионални мнения.

И друго. Накара ме да се замисля. При този глад за учители в момента и при определено търсене на мъжки кадри (поне така се говори) - защо не учителстваш сега?

Имам една позната - няма никакво педагогическо образование, но от доста години се изхранва доста добре с частни уроци на деца от 1 до 4 клас. В началото се чудех кви са тия днешни идиотчета, дето имат нужда от частни уроци В НАЧАЛНИЯ КУРС, но после се сетих, че преди близо 18 години на първата родителска среща учителката на Уникалното, в първи клас, беше категорична “не си правете илюзии, че децата ви ще се справят без чужда помощ”... и така. Тази моя позната чете уроците, подготвя се старателно по всички предмети и готви децата... и родителите си я препоръчват и препращат на други родители, защото очевидно са доволни от резултатите, а нямат време и нерви да помагат самите те.

Данъци йок, естествено, но това е друга тема.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Иде минови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.10.20 12:29



Иди после вярвай на поговорките! Нали уж краставите магарета на гарвана око не вадели, бе?!



Тема Re: Иде минови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 12:44



Не я знаеш поговорката. Не краставите, а красивите (умните)!



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.10.20 12:58



Кои бе? Ония с деменцията ли?





Тема Re: хахаххаханови [re: zaphod]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано22.10.20 13:33



че всичко държавно е гадно, и само частното е хубаво?

Ми то сега все още берем плодовете на соцово образованите люде. :))



Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.20 13:53



Ти го написа: "...поне така се говори"- реалността е друга.



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.10.20 14:06



Ти го написа: "...поне така се говори"- реалността е друга.


Дали? Ако отидеш да кандидатстваш в кое да е от десетките училища, които са обявили свободни бройки за учители, няма да те вземат ли? Защото си мъж?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.