Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 17:19



Разбира се, че е точно заради това. Споменатите фактори бяха съпътстващи, и не на всяка цена грешни. Докато образованието си беше образование. Не като сега. Едно време на един клас ученици ще се намерят двама с връзки, да оправят някоя двойка. Сега от един клас, един или двама учат, останалите си чепкат носовете .......





Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.10.20 17:49



“Сега от един клас, един или двама учат, останалите си чепкат носовете ....... “

Така е, но пионерската организация, по-скоро - отсъствието й, няма много общо с това. Да, имаше страх от изключване, но първо - страхът е лоша мотивация, и второ - и при съществуването му пак си имаше слаби ученици.

Причините за отчайващото ниво на българското образование днес са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО сложен миш-маш от десетки съставки

И въпрос - ТИ ПЪК откъде си толкова наясно с детайли от образователния казус? ЕЖК?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 17:56



От една приятелка. Пенсионирана учителка. И понеже не може да стои без да прави нещо, се занимава с ученици, студенти, кандидат всякакви. Та тя има поглед върху едовремешната система и върху сегашната. Навремето беше заместник директор на езикова гимназия за кратко.



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.10.20 18:28



"1950.Интервю със столетник:
-Дядо, когато беше по-добре - сега, или преди Девети?
-При турците- тогава ми ставаше патката..."

" Дядо води внучето си при стадиона на Армията да му покаже къде е служил войник в Спортната рота.
Влизат в парка.
-Дядо, дядо, виж - гора!!!
-Хм, гора... - храсталак... Едно време какви храсталаци имаше тука - истински гори!
След малко , гледат- на алеята клоун прави фокуси.
-Дядо, дядо, виж вълшебник!
-Хм, вълшебник...- педал! Едно време какви педали имаше тука - истински вълшебници!..."



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.10.20 18:48



Аз ЛИЧНО съм бил именно НАЧАЛЕН УЧИТЕЛ + втора специалност изобразително изкуство без прекъсване през годините 1985- 2000 и с прекъсвания - още десетина, от които три като преподавател по ограмотяване на възрастни цигани - на възраст 16-50 години.
Чета ви непрофесионалните съждения на някои и ви се хиля под мустак.
Същото както ако седна да ти обяснявам за автомобили, от които не разбирам НИЩО и затова за тях не пиша НИКОГА.

Редактирано от tuzlija-179435 на 25.10.20 19:41.



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 19:40



Те не бяха мои съждения, а на пенсионираната учителка. С 45 години стаж. Освен и та да е била мотика, като мен.
А, помеждум другото, мисля да имам право на мнение поне за предната образователна система. Тъй като съм учил 14 учебни години в България точно във въпросния период от време.



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.10.20 19:59



Системата, установена след II cв.еойна в социалистическия лагер на сателитните на СССР страни се развива докъм началото на 60- те, държи плато докъм средата на 70-те и след това тръгва надолу.
В образованието, - също.
Това, че всичко е станало за една нощ при падането на Берлинската стена просто не е вярно.



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 20:25



И, последно, като специалист, от другата страна на щанда ....... как ти се вижда образователната система след Берлинската стена, процъфтява ли ? За преди това ти видях мнението.

??

Редактирано от Koftia на 25.10.20 20:55.



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.10.20 20:35



На учителите\преподавателите от Нашата партия много им личеше....



Тема Re: Иде минови [re: T a n y a]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 20:43



Ще ти бъда благодарен ако взземеш и да конкретизираш какво точно имаш предвид. Кой от коя партия е бил. Давай .....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.