Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.10.20 20:44



Не процъфтява.Има и положителни неща.Но и тази отпреди това , за която Ржевският казва, че връщането към нея е панацея имаше много недостатъци.Далеч не е идеалната и "митичният златен век на доброто старо време ".



Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 20:49



Не процъфтява
Добре, имаш опит ........



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.10.20 20:52



Директорите на училища...
Ректорите...
БКП



Тема Re: Иде минови [re: T a n y a]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано25.10.20 21:04



Добре, thanks. И понеже всъщност си права, ще ти дам и втората половина от досието на моята приятелка, пенсионирана учителка.

Казахме, че беше заместник директор на езикова гимназия за кратко. Беше повишена поради професионални качества. Да де, но за година две и беше повикана на 'спявка'. А именно, беше и предложено да стане член на БКП, тъй като тази позиция според системата налага членство в партията. Иначе казано, номенклатурна позиция. Тя им каза.....скъпи другарю директор, аз високо оценявам гласуваното ми доверие, но не мога да стана член на БКП, тъй като не споделям идеите (идеологията). Не съм против, но не съм и за. Върна се на преподавателска позиция и останалото е още по-дълга история.





Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.10.20 22:03



От една приятелка. Пенсионирана учителка.

Както и предполагах - ЕЖК!



Друга "Ж" може да ти каже съвсем други неща по същата тема.

Дори аз мога да бъда в ролята на Ж, имам опит 15 години все пак... като грижовна майка на ученик и студент!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 25.10.20 22:04.



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.10.20 23:29



"Тя им каза.....скъпи другарю директор, аз високо оценявам гласуваното ми доверие, но не мога да стана член на БКП, тъй като не споделям идеите (идеологията)." Това коя година го е казала? За подобни изказвания на мнение, "наградата" беше повече от просто връщане на предишната позиция.

Не че нещо, но недостоверно ми звучи...



Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.10.20 00:04



Приеми, че според ЕЖК става дума за 1988 и развитието е както аз го представих. Без значение кат ти звучи на теб (или на Уникалната госпожа).

Не знам, все интелигентни клубари сте тука, няма съмнение, а квото и да кажа, отговаряте, но невероятно далече от целта. Стреляте way off target. Хич не улучвате..... Не знам на какво се дължи.





Тема Re: Иде минови [re: tuzlija-179435]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано26.10.20 03:10



Като каза издателската мафия, тия дни покрай кончината на Александър Томов - писател, сценарист и пр. противоречива личноснт и интелектуал, лъснаха отново и се заджвакаха разни задкулисни и поизритани подробности от личния му живот...

Снахата на единия от синовете му, който се самоубива през 90-те Йоана/Йовка Томова-Маминка, собственичка на издателство "Просвета" е уличена в незаконни далавери с търгове за учебници и пр., за което я грозят дела, съдилища и т.н... А самият Томов преживе публично се разграничил от нея, поискал тя да спре да носи тяхната фамилия, за да не го свързват с далаверите й и с него...



Тема Re: Иде минови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано26.10.20 05:32



Не знам, все интелигентни клубари сте тука, няма съмнение, а квото и да кажа, отговаряте, но невероятно далече от целта. Стреляте way off target. Хич не улучвате..... Не знам на какво се дължи.


Дължи се на диагнозата, която ти поставих доста отдавна. Имаш манията да си въобразяваш, че си ПО-ЗАПОЗНАТ ОТ НАС с реалностите в България и това е просто шокиращо, предвид дългогодишното ти отсъствие и оскъдните начини, по които се сдобиваш с информация, смятайки, че тя е достатъчна, за да си изградиш категорично и ВЯРНО мнение. Докато не разбереш, че не по твоя вина се допираш само до една миниатюрна част от живота в една държава, който живот има милиони нюанси и не може да се прозре от пет разговора с близки хора и десет предавания по телевизията - все така ще смяташ, почти налудничаво, че НИЕ "не улучваме", а ТИ си наясно с всичко... което само по себе си дори на теб би трябвало да ти звучи абсурдно и заради това го нарекох "диагноза", колкото и да ми се сърдиш за това.

Относно мнението на Ламби - ти си прав, че 1988 година наистина на никого от върхушката не му е пукало вече за подобни фриволни мнения и наистина е твърде вероятно революционната позиция на познатата ти учителка да е останала без по-дълбоки последствия. Уникалният, примерно, също е бил канен нееднократно да се влее в редиците на партията майка, но той е отказвал - също така без последствия. И то - 2-3 години по-рано от 1988.

(По биологичния си часовник отварям очички в 6,30, пък то да вземе да се окаже, че всъщност е 5,30...

)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Иде минови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано26.10.20 05:38



(По биологичния си часовник отварям очички в 6,30, пък то да вземе да се окаже, че всъщност е 5,30...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.