Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сам монарх?нови [re: Santo Modesto]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.10.20 20:45



Практически, великите монарси са се уповавали на управляваща машина, която те са били основали....

... ама доколкото образованието им, предхожда реализацията им
излиза някак си, че последвната е зависима от машина създадена от предходми? :))



Тема иди ми - дойди минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.10.20 21:24



е дефинирано от нашенец, живеещ чаак в Австралия!
=> мотаене, бъркотия

Целта на тия реформи бе да възпитава хора, които се мотаят, демек - смотаняци.



Тема Re: Иде минови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.10.20 09:25



"Същият селянин е ББ като Тошо, просто е по-съвременен." Ето виждаш ли, а това са най-дълго управлявалите мъже в България, за последните 60 - 70 години. Защото ние тяхното "качество" на образование ценим и си го искаме и го получаваме. Това иска народът! Ако му харесваше нещо друго, щеше да си избира образовани управници.



Така че нашата образователна система си ни е точно по мярка!



Тема Re: Иде минови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.10.20 10:48



В отговор на:

На власт са тези, които са били тройкаджии по милост през 70-те.




На това място не трябва ли да ти светне една червена лампичка?

Защо тройкаджиите от 70-те и 80-те са се издигнали в живота, а отличниците им слугуват?
Не би ли трябвало това да наведе на мисълта, че образователната система смачква тези, които следват правилата и, а останалите си запазват свободата на действие?

Защото това с тройкаджиите не е от сега, и далеч не е само в България,
та да се обясни с престъпната действителност, корупцията и упадъка на ценностите след 89-та (то пък преди нея процъфтяваха щот).



Тема Re: Иде минови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.10.20 12:45



За Тошо е съмнително дали точно народът го е качил на власт. Разбира се, сега ще кажеш, че "колегите" му в другите соц държави са били качени при същите условия, а не са били чак такива селяни - нямам наблюдения върху тях обаче.

За ББ също някои ще ти кажат, че 12 години фалшифицира избори (е, без първите спечелени, предполагам

). Аз съвсем не го твърдя, само отбелязвам.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 24.10.20 12:47.



Тема Re: Иде минови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.10.20 14:49



За ББ също някои ще ти кажат, че 12 години фалшифицира избори (е, без първите спечелени, предполагам ). Аз съвсем не го твърдя, само отбелязвам.

Аз пък отбелязвам, че и трите пъти, в които ББ е спечелил парламентарни избори - е било при правителства НЕ на ГЕРБ. Първия път - Станишев, а втория и третия път след оставките - при служебни кабинети, вторият - назначен от Румен Радев.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема гешефтнови [re: Crrafterr]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.10.20 16:10



"30 години направихме всичко в медицинското образование да намалим броя на студентите, объркахме образованието на средния медицински персонал. Нямаме нито достатъчно лекари, нито достатъчно сестри. Тези, които критикуват сега мерките, са голяма част от същите, които съсипваха медицинското образование тогава.
/.../
Превърнахме си образованието в бизнес, здравеопазването - в бизнес, спорта в бизнес. Аз съм немски възпитаник, употребявам немската дума гешефт."
(Тодор Кантарджиев в "

")



Тема Re: гешефтнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.10.20 16:32



Геврек, това не се ли наказва? Пише там в линка "Автор - "Дума", ти самият го цитираш като че ли го е казал пред тоя червен парцал... в линка никъде не пише, че всъщност това е КАЗАНО В УЧАСТИЕ ПО ТВ, слушах го тази сутрин, не помня по коя тв... в някой от блоковете. И те го качват в 14,30 часа, БЕЗ ДА УПОМЕНАВАТ, че е свалено от друга медия!

Ще взема да сезирам Бетинчето.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: гешефтнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.10.20 16:35



еми да, ако телевизията реши, може да вземе някакви мерки срещу сайта Пълно е с некоректни сайтове, нецитиращи.





Тема Re: гешефтнови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.10.20 17:43



Студентите се увеличиха. Просто се изнасят после.

Ламби да каже що при този икономически рай и демокрация всички с конкретна специалност се пръждосват и остават юристи и икономисти. Сякаш тая държава на теория ще я кара, не на практика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.