Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 30.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.11.19 00:25



Формулки, СЪВСЕМ ЕЛЕМЕНТАРНИ, можеш да намериш в НЯКОИ учебници, разглеждащи Джаул-Томсън! Там ще разбереш, откъде енергия за гориво!

Ефектът има аналог и за токоносителите, а оттам за КК и тяхната ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ - ефект на Джозефсън и Тесла Крио-патент(оттам КРИОТРОНИ, дето ги няма в онзи "хубав", дебел... учебник)!



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (член)
Публикувано29.11.19 04:37



А - хаха!

Не става така.

Дай ги тук тези формули да видим това, което твърдиш.

Смешник! Можел съм да намеря формули. Ами намери ги ти де! Напиши ги. Обясни. Времето, което загуби да пишеш глупости можеше да го използваш да напишеш нещо научно, вместо да повтаряш като латерна.

За "аналога" при токоносителите си спомням как беше писал големи глупости в една тема, в която показа, че не знаеш от какво зависят загубите в трептящите кръгове.
Колкото до свръхпроводниците и крио ефектите, за да се постигне и поддържа ниска температура трябва да се изразходи енергия и да се изгори гориво.


Редактирано от rien ne va plus на 29.11.19 04:56.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.11.19 05:04



Баш там ти се изложи - увеличаването на съпротивлението увеличавало мощността на нагревателя! Голям смях беше!



Формулите ги давах - сканирани страници за Д-Т ефект! Ама кой да чете!

Няма ЕНЕРГИЙНО НЕЕФЕКТИВНИ квантови компютри! Освен ако не туриш в паралел към тях реотан, от твоите!




Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (член)
Публикувано29.11.19 06:24



Баш там ти се изложи - увеличаването на съпротивлението увеличавало мощността на нагревателя! Голям смях беше!

Няма такова нещо. Това са твои фантазии и погрешни интерпретации на база твои грешни предположения за казаното от мен.
Истината е, че ти не знаеш откъде идват загубите при бобина.
Хем пишеш глупости и грешни неща, хем и нахален и нагъл.

Формулите ги давах - сканирани страници за Д-Т ефект! Ама кой да чете!

Не знам къде и какво си давал, аз виждам само да повтаряш едни и същи неверни неща.

Редактирано от rien ne va plus на 29.11.19 06:31.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: zaphod]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.11.19 08:54



В крайна сметка отговорът се оказа прост и лесно разбираем -

Стойностите на вълновата функция са вероятностни амплитуди – квадратът на вълновата функция дава плътността на вероятността за присъствие на частицата в дадена точка от пространството.
Има го дори в уикипедия.



Очевидно нямаше нужда от онова четиво за аборигени на Файнман. Обясненията там са като за деца идиотчета може би в 3-4 клас.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.11.19 09:03




Беше се омазал яко, но Кирчо те покри!
...

Като не знаеш, отиваш по библиотеките и дириш за Джаул-Томсън! Дорде вникнеш в същината! Щото аз казах, можеш да идеш да ПРОВЕРЯВАШ!

Изобретател на ЕНКК!




Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.11.19 09:59



Както винаги, казваш обратното на истината - точно ти се беше омазал както винаги, и сега както винаги лъжеш най-нагло.
Нещо повече - ти и сега продължаваш да се омазваш, тъй като и досега не ти е ясно това, както и много други неща.
Казах ти - почни с учебниците за училище, за ниските класове, където започват да се учат основните неща - те не са ти ясни, оттам идват и заблудите ти. Виждаш ли - колкото и яростно да твърдиш разни неща, това не ги прави верни.

Като не знаеш, отиваш по библиотеките и дириш за Джаул-Томсън! Дорде вникнеш в същината! Щото аз казах, можеш да идеш да ПРОВЕРЯВАШ!
Отново грешни предположения, които се опитваш да превърнеш във внушения. Вместо ти да идеш да четеш и да се образоваш, пращаш мен.

Безплатен обяд няма! Джаул-Томсън ефект не дава "печалба" на енергия. Има само промяна на температурата. Това не значи получаване на енергия от нищото. За да се получи енергия, трябва да се изгори гориво. Това е. Антигориварите духайте супата.

Колкото до квантовия компютър, много си далеч, ти не знаеш азбуката, тръгнал да анализира Шекспир!
Донякъде човек по теб може да се ориентира за истината - тя е винаги точно противоположното на това, което ти твърдиш.
Ти си нещо като инвертор на факти. Много енергийно неефективен при това.

Редактирано от rien ne va plus на 29.11.19 10:01.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.11.19 10:12



Аз цитирах, какво твърдеше ти!



...

Я кажи, като има промяна на температурата на ДАДЕНО количество флуид, при адиабатен процес, какво значи това!

Вече и от техническите ВУЗове изтегляте Джаул-Томсън ефекта!


ЕНКК такъв!



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.11.19 10:29



Аз цитирах, какво твърдеше ти!

Нищо не си цитирал, а повтаряш същата лъжа, която се опита да пробуташ и тогава.

Я кажи, като има промяна на температурата на ДАДЕНО количество флуид, при адиабатен процес, какво значи това!

Ето ти обяснението, преведи си го сам:

There are two factors that can change the temperature of a fluid during an adiabatic expansion: a change in internal energy or the conversion between potential and kinetic internal energy. Temperature is the measure of thermal kinetic energy (energy associated with molecular motion); so a change in temperature indicates a change in thermal kinetic energy. The internal energy is the sum of thermal kinetic energy and thermal potential energy. Thus, even if the internal energy does not change, the temperature can change due to conversion between kinetic and potential energy; this is what happens in a free expansion and typically produces a decrease in temperature as the fluid expands



Ми чети малко бе, хем глупав, хем нагъл.

Редактирано от rien ne va plus на 29.11.19 10:30.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.11.19 10:42



То си беше резил от твоя страна!




И?
Създаваш температурен градиент от безградиентна топлина!
Ай сега да тъ видим, по какво се определя отрицателен или положителен е Д-Т ефектът!


ЕНЕРГОНЕЕФЕКТИВНИК ПЛОСКОЗЕМЕН такъв!




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.