Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 30.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.12.19 13:45



Ефективна роботика! Гъвкаво "програмиране", обучение на машините!

ИДЕНТИФИЦИРАНЕ на робията с НЕЕФЕКТИВНИТЕ машини! И много още!



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.12.19 13:45



Браво! Седни!



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.12.19 02:35



Хайде сега, недоучило потомствено ченге, да поразсъждаваме!

Ако една мишка(или n такива) предава данни под формата на почти гладка, случайна функция и компът трябва ПРЕЦИЗНО да обработи данните й, той може да зависне. Да, само от една мишка полупроводниковите терминалчета могат да запецнат. Преди време си играехме с един приличен, служебен комп, прост скенер и черно-бяла снимка. Пускаш малко по-голяма резолюция и след малко работа - издъхване.
Елементарен източник на случайни гладки функции може да нокаутира кюмюрените, класически компове.
А при автоматиката на заводите такива - бол. Също и при кацащите ракети на Мъск.

Та, тук идват на помощ ЕНЕРГИЙНО ЕФЕКТИВНИТЕ компове и най-вече квантовите такива!





Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.12.19 09:24



Ще те разочаровам, не съм ченге, нито потомствено нито непотомствено.

Не знам какво точно означава да подаваш данни под формата на функция, без значение дали е гладка или не. Видя, че запход написа за гладки и негладки функции, и без да разбираш какво означава това реши да го включиш за авторитет.
С което още повече се излагаш като невежа, ако изобщо това е възможно.

Та какво общо има зависването на компютъра, да попитам, с неговата енергийна ефективност, глупако?!
Зависването може да се случи от недобре написан софтуер, включително и недобре написана операционна система.

Наскоро четох една книга за анализ на алгоритми и там пишеше нещо, което аз и без друго си знаех - неефективния алгоритъм може да направи изпълнението на една задача в много по-голяма степен бавно, (може да са необходими векове, т.е. практически невъзможно) отколкото увеличаването на изчислителната мощ на машината 1000 или повече пъти. Ако алгоритъмът може да се апроксимира с N^2, това не може да се преодолее с по-голяма изчислителна мощ.

Виж, ако машината може да смята паралелно, а не последователно, тогава може и нещата да са по-различни, но на мен не ми е ясно как това може да се случи, ако самият алгоритъм предполага последователно действие и входните операнди за следващата операция е необходимо да бъдат първо изчислени и получени, т.е. всички операнди не са на разположение едновременно. Така че дори да е възможно паралелното действие, няма данни които да бъдат подадени за обработка на входа му. С това се и обезсмисля в много задачи такъв вид работа.

Така че всичко, което си измъдрил е отново глупост. Вместо да се бориш с вятърни мелници, съветът ми е да вземеш да се пообразоваш малко, така ще ти е по-лесно и да прозреш как стоят нещата.
И не е нужно да се хвърляш на много неща. Вземи прочети едно нещо и се опитай да го разбереш. Няма за къде да бързаш. По-добре малко да разбереш правилно, отколкото всичко да ти е каша в главата, както е сега.



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.12.19 11:06



Каша е в чутурата на тумора, дето са извадили от майка ти на рождената ти дата!
...

Потокът от данни, който може да породи НЕИЗВЕСТНА/СЛУЧАЙНА гладка функция е колосален, въпреки простотата на датчика. ЕНЕРГИЙНОНЕЕФЕКТИВЕН комп "кипва" в топлина и забива от този поток. КК се охлажда и поема още по-добре потока.



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.12.19 15:33



Изразите, които използваш показват каква безсилна злоба е омраза таиш в себе си. На това сама на теб ще навреди.

Една функция сама по себе си бидейки изображение на едно множество в друго не може да породи никакъв поток от данни.

Дали е гладка или не е гладка или е по части гладка, това какво значение има?

Един компютър няма как да кипне ако е проектиран правилно и работи в среда, която отговаря на спецификациите му.

Освен това не успя да дадеш смислено обяснение и определение що е то енергийно ефективен компютър. Но не се спираш да го повтаряш.



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.12.19 16:24



Ако те подбарат, да те засипват с данни от сложна, гладка функция, ще изпушиш и ти, преди да си я разбрал. Ще ти напълнят буферите и до там. Гладката функция може да генерира безчет данни, въпреки че самата тя може да се състои от минимален обем информация.

Класически комп винаги може да забие от претоварване, както и да е проектиран, дори да е ЕНЕРГИЙНОЕФЕКТИВЕН. Има предпазващ от претоварване софтуер, но както всички знаем, има и софт точно в обратна посока. Проектираното да не забива е КВАНТОВ КОМПЮТЪР!!!





Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.12.19 22:47



Тия дето ги дрънкаш можеш да ги разправяш на някой, който е виждал компютър само на картинка, ако са останали такива хора.

Хайде сега обясни какво е гладка функция, и как точно тя дава данни, от които да изпуши компютъра.


Това ми звучи като в детските филми от едно време - дават сложна задача на компютъра, и той почва да пуши, изскачат искри и накрая изгаря.

И задължително бушоните изхвърчат ефектно.

Редактирано от rien ne va plus на 03.12.19 22:55.



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.12.19 23:30



Вземи учебничетата по математически анализ, ако имаш такива и... ГЛЕДАЙ! А дали ще разбереш... Все тая!

Да, все още малцина българя са виждали квантови компютри, но нещата бързо се менят.



Тема Re: Квантово "превъзходство"нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.12.19 23:37



Аз не те питам, аз искам да обясниш за да видим ти какво си мислиш че знаеш.

Досега си доказал, че няма едно нещо казано от теб, което да е вярно.

Хайде да те видим. Как функция кара компютър да пуши. Че и изискване за гладкост. Обоснови и обясни. Дотук само безсмислици, не ме изненадваш.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.