Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 14.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Комплексарченови  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано25.01.16 17:50



Чета ми на тоя мишмурок комплексиран поста и в началото се издразних и си го представих на мен как ми се прави на велик тоя пхп- ниско платен герой, после се смях, после пак му се ядосах, мислех да му пиша пост дето да го обори параграф по параграф, ама от днес има някава нова секретарка и се занимавам с нея.

http://gatakka.eu/?p=1672

та пичове полюйте го тоя вместо мен.

Аз как ги правя тия неща ами простичко. Сядам с пича, говорим си, ако успее да ми обясни ко е правил последните 5 години от живота си, ама смислено - нает. Ако не може го пращам при един дето ги пита технически неща от книга като този педал компелсирания - гетака и повече не се занимавам.

---

Нищо не съм очаквал И пак съм разочарован!!

Редактирано от korporativa на 25.01.16 17:54.



Тема Re: Комплексарче [re: korporativa]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано25.01.16 17:58



Наистина бях агресивен, но не в смисъла на физическа агресия

заплеса си знае физическите лимити обаче да не изеде некой шамар. тоя мазния май му четох веднъж некъв пост за цигарите. живи да ги оплачиш такива като селския чекиджия ама тва е друга тема.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано25.01.16 18:35



Тоя дето още не може да разбере къде се пише "и" и къде "й" след толкова много изписани простотии - кво да ти кажа? И PHP, открил by reference и бил "зъл"? Леле майко. Ей заради такива отворковци голяма част от фирмите не могат да си намерят и кадри - тоя някой трябва му лепне една, за да каже, че става. Ако на тоя вЕрваш за селекция... оле майко.

Такъв отворко при правилния човек ще получи един шамар зад врата и ще е дотам.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Комплексарченови [re: savoyclub-56458]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано25.01.16 18:57



Тука не мога да не се съглася с тебе - всеки робовладелец трябва много внимателно да подбира кой да му води интервютата. Щото в доста случаи ги води човек с проблем със самооценката, който е убеден, че другите имат проблем със самооценката.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано25.01.16 19:09



Тоя верно ли има блог и фенове дето четът и щели да му искат автограф. Българския Дийсктра направо е тоя, авторитетен преподавател от софтуерния университет измислил ...НИЩО... дава акъл на 28-годишни мъже защо трябва да останат да работят на 3К заплата в кенефа. Ибахти простотията тва БГ-то.



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор M744 ()
Публикувано25.01.16 19:21



Предупреждавай човече, помислих, че пак за някоя весела проза от твоите иде реч, а то... И като си помислиш, че тоя "герой" май им беше преподавал на телеришките академици.



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано25.01.16 22:49



като никога целия клуб сме на едно мнение - при тоя требе работи еволюцията, под формата на права лопата.

Язе ако почна да си вадя сертификатите и постиженията... ама не ми е в стила



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.01.16 00:05



. Това са 1500 евро. Предполагам имате познати във Германия, Англия, Франция…. попитайте ги колко взимат програмистите там, но СЛЕД данъците. С колко пари се прибират в края на месеца? В някой държави данъците са над 60% от заплатата. Ще го кажа така, много хора на запад ще са много доволни ако успеят в края на месеца да имат 1500 евро в джоба си.

Тоя верно не е у ред.

А краят с граматиката кърти мифки!

Боже, върни феодализма! Там поне икономът е знаел, че е иконом, а не лорд.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 26.01.16 00:07.



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано26.01.16 01:19



Аз като ви казах на тоя да му нашльокате канчето означаваше да му разбиете тиквата. Вие кво направихте? Направихте софт версия на 50 нюанса сиво. Както показва практиката в последно време ако искам нещо да стане трябва сам да си го направя. Заобиколен съм от некадърници.

Айде да го видим ся къв е тоя герой дето ми влезе в полезрението - Иван Ванков - гейтака, гетака, герака или там квото се нарича. Ся, определено да си измислиш прякор гейтака е малко притеснително, но да не влизаме в личностни нападки. Мислех и снимка да слагам ама викам ай тия ся ще мрънкат, че се заяждам, а и няма да е естетично.

Та въпросния гейтак решил да се прави на ЗЪЛ, ама решил да се прави на зъл на шматките, джонките, на умряло куче нож вади. Що бе джони, ясно е, че ти е мъничка чурката, направил си го -направил, що не си затрая? Но не той тъпанара иска да покаже колко е велик и го описва в блога си. Как видиш ли въпросния гетак дал повод на човека Х да се замисли и да поеме по правия път и то не как да е, а чрез бой. Чула жабата, че на коня му слагат подкови и тя вдигнала крак.

Големи биячи станаха програматорите в последно време, всеки бие и не знае кой кого бие. Всички тренират - един бокс (един тъмен субект), друг джиуджицу, трети - мма. И всичките ходят като напети ергени из офисите. Знаете ли в последните години с ИТ бума се отвориха много социални лифтове, който изкара доста нърдове на върха на социалната пирамида. Представете си примерно Гей-тс (тва гейтака може да е от Гейтс ба ли го), Джобс и други тъпаци примерно 100 години преди дот-ком бума. Ами тия хората нямат шанс в живота. Дори нямат шанс да се размножат. Цял живот да плюнчат някой молив в някой счетоводна кантора и ще лъскат в общите кенефи като визуализират как шефа им ебе секретарките, но с ИТ-то тези уроди получиха шанс да се изкачат до върха на пирамидата. И когато такъв тип човек - малък, жалък, дребен, безпомощен се качи на високо става страшно за едни и много, ама много весело за други.

Един от тия червей с кръгозор и визия за бъдещето макс следващите 3 месеца решил да обяснява как се е изебавал с едно момче. Тия са ми любимите. Ей тия най-обичам да ги унижавам. Ако беше се изгаврил с някой, който му е над нивото щях да кажа - Евала, наебаха те ама си куражлия. А сега кво да кажа? Тъкнопишко. (Между другото виж дали женати не се ебе с някой комшия от блока ви)

Чета му аз поста и първото нещо дето ми се набива на очите, е че Гейтака знае коя е последната версия на ПХП. КО? Последната версия на пхп? Дюд? Още на тази констатация вече щеше да си напуснал стаята ако ми беше интервюиращ. ПХП. 1-во ПХП-то е за глупаци, 2-ро ПХП-то е ниско платено и 3- ПХП-ТО Е НИСКО ПЛАТЕНО. НИСКО! Тапак. Тук вече ме фрустрираш, защото не може един червей дето има претенция да е първо човек и после програмист после да е в топ 1% на легалния елит в тази страна да няма пари за софтуер и да използва ЛАМП глупостите.

ЛАМП-а за някой фреелансер, за някой глупак дето бачка на парче, кундурджия! (и не ми давайте примери със фейсбук щото никой от вас не работи в/за фейсбук!). Като чуя ЛАМП и ми светва лампата, че срещу мен стой комплексиран глупак, който не може да научи смислен език за програмиране и живее в мизерия. Както и да е...

И въпросния гейтак хванал едно момче и почнал да се упражнява върху него с въпроси от сорта на велю и референс тайпс. Ей шматка, аз да те питам в ПХП-то спермата по велю или референс тайп се предава от кура ми към лицето ти? А? Как е в ЛАМП света? И после идва това с парите. Аз не го разбирам това да си сравняваш парите с боко тиквата и роско. НЕ НЕ НЕ честно не го разбирам. Целия този фарс. Пича искал повече пари от заплатата на президента и боко демек нещо към 3к. (явно за ЛАМП света това е много) и това не било реално. МОЛЯ? МОЛЯ? Виж ся гейтак, ако това за ЛАМП света е много за .нет света тоя пич може да вземе 4к без да се пазари, в джава света може да вземе 4.5к. Помисли над това и помисли да се преориентираш към нещо по-добре платено. Примерно проституция в твоя случай.

...искал повече от боко и роско... еби му майката и логика.... честно....

Разбира се след това герака прави и анализ/сравнения ако си в Германия. А на мен тия анализи са ми любими. Смята там данъците и вика остават ти чисто 1.5к евра и си до там. Само ще му кажа на тоя шебек, че в германия няма да ти ваксинират детето с турска отровна ваксина. think about it. После в бг 3к не са толкова много колкото си мислиш джони - 1к ипотека, 1к за новата мазда/хонда/сюпърб, 1к за сметки, излизане и курви и кръгозора ти стига до 31 число на месеца.

Любимци сте ми бе, вие миши кожички. Представям си те, ами няма да си ми на интервю, че .нет-та не го разбираш, представям си те как си ми на интервю и ми задаваш тъпи въпросчета и сам си отговаряш на тях. Представям си те и как ти се хиля нагло и искам повече пари от колкото ти си искал за по-висока позиция преди една година. Ей така ви ебавам майката на такива като вас, с искане на пари. Като ми се появи някой ей такъв дървен философ да ме пита кво става в кора на .нет и го питам колко пари взима. После го питам жена му да ли е доволна и накрая го питам като ги знае тия неща жена му що се ебе с комшията, а на него не му пуска.

Ей такива неща ги питам, разбира се вече пораснах и ги респектирам само с присъствие. На мен не смеят да ми задават подобни въпросчета, а понякога съм искал, ей така просто да еба майката на някой дребна душица, но не смеят ве, крият се. Усещат мишите кожички кога пред тях е котката и кога пред тях някой шматка.

Уточнение 1:
Като цитираш Камен Донев поне веднъж отиди на негова постановка и вместо да се занимава да търсиш малоумните графики на дънинг-крюгер иди април месец и гледай двете представления в НДК-то на културата.

Уточнение 2:
Ванков, Ванко, колко пари взимаш в момента? Аз залагам на 3.5к чисто, въпреки, че може да си на 3к, но да приемем, че имаш опит и се изявяваш при наков ти давам още 500 леа от мене.

---

Нищо не съм очаквал И пак съм разочарован!!


Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор funatic (член)
Публикувано26.01.16 01:24



Смяхме му се всички в офиса на този пост миналата седмица.

Тоя е същия, дето с пяна на уста пропагандираше преди време, че MS .NET stack-a не ставал чеп за зеле. Всички дето пишели на .НЕТ били от некадърник нагоре. Виж, ПХП-то било върха на сладоледа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.