Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Комплексарченови [re: Гypy]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано27.01.16 12:16



ей, един човек в тоя клуб да работи, без да скатава, и вие само се заяждате.

Язе ако почна да си вадя сертификатите и постиженията... ама не ми е в стила



Тема Re: Комплексарченови [re: Гypy]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано27.01.16 12:19



а ако наеба майка ти пред тебе , ще бъдеш ли благодарна мършо нещастна



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: Комплексарченови [re: Гypy]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано27.01.16 12:22



това са само митове, най-много да се върне с венерическа болест. иначе тва на чекиджията са ми любимите аргументи - ма билета струва една заплата. значи ти два месеца нема да ядеш нищо и че пестиш от тоалетна хартия да можеш едната да я платиш за билети. после стигаш там, чекираш на летището, снимка пред гишето и обратно. и хем правел квото си иска, хем ако можел да избира. от толко лъскане е откачил тотално.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Комплексарченови [re: chupac]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано27.01.16 12:25



Мдам, и аз се учудих, според рабин е добре ако не бачкаш въобще. Аз собственик на софтуерна фирма дето не бачка като луд не съм видял. Ти ако ги оставиш програмистчетата, те са умни копелета, и не ги контролираш, че ти цъкат клъбс.дир.бг и Фейсбук по цел ден и ще те направят на две стотинки.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Комплексарченови [re: savoyclub-56458]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано27.01.16 12:26



Мършо , що лъжеш че си имала Панамера, да ти еба майката циганска



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: Комплексарченови [re: federer]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано27.01.16 12:29



Ти си просто дете, колко мислиш, че е Панамера на старо:

http://www.cars.bg/c1478696

Сегашната ми кола е малко по-евтина от това. Кайен на газ мое си вземеш за 15 бона. Ти за кво си мислиш, че всяка втора кола в София е Ауди, БМВ и Мерцедес.

Събирай сили за магистралата, не си хаби енергията в мисли.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Комплексарченови [re: savoyclub-56458]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано27.01.16 12:37



мисля на магистралата да пусна оная курва майка ти, да са в комплект с майката на Путката, кво ще кажеш Чироз, тъкмо че ти помага за ипотеката



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано27.01.16 12:57



Hahah, обаче колегите продължават да шльокат канчето на Прашката. Дори и рабиняка се е включил (даже аутсайдерите му скочиха).

Искам да споделя един доста добър текст с вас. С удоволствие бих се видял с автора на по бира. Рядко се срещат такива добри текстове, а когато се срещнат трябва да се оценят по достойнство:

194 Случаен минувач Bulgaria Mozilla Firefox Windows Says:
януари 27th, 2016 at 12:02 pm
Г-н Ванков,

Първо да ви кажа, че с този си пост, вие сериозно излагате себе си и фирмата, която представлявате. Не е допустимо (направо си е идиотско), да изнасяте каквато и да е информация за това какво се случва по интервютата във вашата фирма. Не е допустимо. Ако бях собственик на тази фирма, или ваш ръководител, бих ви уволнил на мига, както и бих разпространил официално извинение за случката. Не знам как очаквате оттук нататък някой нормален човек да кандидатства при вас.

Също така, тезата, която защитавате, е тотално сбъркана. Явно представите ви за пазара на труда в България се базират на това, което се чува от новините, както и в някакъв тесен кръг фирми и познати (фирми, за които вероятно се говори по новините). Нивата на заплащане в софтуерната индустрия в България не са някакви определени или дефинирани от някой ей така от въздуха. Има достатъчно фирми в България (не една и две), в които заплащането е много по-високо от това, което вие предполагате, че някой „заслужава“. Това зависи изключително много от това колко може фирмата да изкара от труда на един програмист. От това, което сте написали, става ясно, че вашият досег е единствено до нискоефективни и евентуално аутсорс фирми. Има фирми, в които начинаещият програмист, току що завършил ФМИ, започва на 2000лв. Обикновените PHP „уебаджии“ са на 4000-6000лв. Петцифрените заплати за синиър или TL също не са рядкост.

Между другото, това е валидно както за България, така и за Западна Европа. 2000-3000 евро е заплатата в една нискоефективна фирма, която наема хора на килограм. Явно нямате достатъчно познати, които да ви разяснят това, или просто познатите ви са на същия хал като вас.

Още една „тайна“ да ви кажа за подбора на персонал. Наистина сериозният бизнес (до който явно нямате досег) не подбира хората по знанията им, а по потенциала им. Един човек може да има нула знания и опит, но да има потенциала след една година да е много напред с материала. Така че няма нищо ненормално да се дадат 3-4хил. лв заплата на някой без знания – достатъчно е да се вижда, че има правилно отношение към работата и околния свят, и поставен в подходяща среда, само след няколко месеца да може да „произведе“ нещо за в пъти над тези пари. Но като цяло, вашето отношение към целия този процес просто изглежда аматьорско. Не бих ви поверил да правите интервюта, защото просто не ставате за тази работа :)

Още нещо ще ви кажа. Работя във фирма в България, където хора със значително по-малко знания от вас имат доста по-добри доходи. Споменах по-горе сумите за PHP devs. Не знам дали ви е интересно защо се получава така, но ще ви обясня. Вие, г-н Ванков, нямате особен шанс работите на такова място, по ред причини, но най-видимите от тях са, че имате сбъркано отношение 1) към работата и 2) към правописа. Досега не съм видял читав човек, който да пише с правописни грешки, а съм видял доста хора, повярвайте ми :). Похвално е, че разпространявате техническите си знания, но с тях разпространявате и едно много грешно отношение към заобикалящия свят. Дано читателите ви да не ви слушат. :)

Аз бих казал следното на всички начинаещи програмисти, които си търсят работа:
Не се свенете да искате голяма заплата. Не се свенете да бъдете скъпи. За да бъде успешен един човек, той сам самият трябва да се оценява като скъп. Естествено, това трябва да бъде подплатено със съответните личности характеристики. Не казвам знания и опит, защото това е нещо преходно – днес ги нямаш, но утре може да ги имаш. Но докато се оценяваш евтино, си обречен на мизерия. Това е.

Поздрави,
Случаен минувач


---

Нищо не съм очаквал И пак съм разочарован!!

Редактирано от korporativa на 27.01.16 12:58.



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано27.01.16 13:00



Мдам, този текст е адски силен и добре написан, все едно аз съм го писал (но не съм). Тоя пич не знам как е попаднал в блога на идиотите, предполагам от линка от тука, нямам обяснение иначе.

Разбира се, идиотите веднага го наплюха, но както съм казвал - да си прост не изисква много мозък.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано27.01.16 13:24



Има един лаф, дето не е мой: „Като отиваш на концерт – не отиваш само за финалните няколко акорда“.
А целият живот отива, все едно че чакате нещо много хубаво да се случи, ама накрая. У клуб погромисти сме минали периода с неимоверните усилия за себедоказване, доказване на другите, и не знам още на кого. Има си stackoverflow, има си торенти с книги, затова не ги обсъждаме. Затова между наистина безсмислената простотия може да се види и кой къде е в реалния живот. Преди години пак в него клуб витаеше мнението, че наистина сериозните проекти са само на .NET.

Tук е моментът да поздравя Гатака със серията СТРАХОТНИ видеа по въпроса.

То това е и основната причина за раздора там – малцинство сме дето ползваме отворен код и безплатни ОС. Бърка в мозъка на такива като clubs.dir.bg, както тук се представи, затова така говори. Всъщност отвореният код и Линукс бърка в интимните места на многомилиардни корпорации, и са принудени да се съобразяват.
Опитвам да ви кажа, че тая огромна на пръв поглед простотия не е от омраза. Един ден вероятно всеки от вас ще може да се погледне отстрани, и да поиска нещо за себе си в тоя живот. Бъхтенето като глух петел, търченето по митинги и трупането на технологии е до време. Заплата на програмист на запад почва от 40 К паунда бруто, през 60 К средно ниво, горна граница няма.
Хората се опитаха да ви обяснят, че 3К лева взема чистачка в Белгия. Мернах го в горните постове, ако вече не сте го изтрили. Вярно, че стандартът в БГ е смешен, но границите са отворени, интернет има, и няма оправдание за незнание.
Не, че няма специалисти в България. Няма много, дето са ОК да живеят на квартира в София цял живот, докато им пилят в службата как многомилионния проект ще пропадне ако не се напънат за пореден път. Повечето от колегите ми не можеха да се организират да си вземат отпуските по 2 години и повече. Да не говоря за не-розовата перспектива като се пенсионираме, ако е в БГ.
Един друг не се уважаваме като колеги, в реалния живот. За това става въпрос, затова е този отзвук.


селския ерген излъска ли у блогчето, а



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.